ورزش و تندرستی (بازدید: 303)
پنج شنبه 8/4/1391 - 11:44 -0 تشکر 466905
احتمال حذف پرچم کشورمان از مسابقات المپیک لندن

نامه محرمانه کمیته بین‌المللی المپیک مسئولان ورزش کشور را آشفته کرد

پرچم ایران از المپیک‌لندن‌حذف می‌شود؟

روابط عمومی وزارت ورزش در حالی نسبت به نامه واصله IOC ابراز بی‌اطلاعی می‌کند که مهدی کرباسیان، خزانه‌دار و عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک از جدی بودن ماجرا صحبت می‌کند: «باید نامه ارسال شده را از زوایا و ابعاد حقوقی، منشور المپیک و مشکلاتی که به هر صورت ممکن است حاصل شود بررسی کنیم. فعلا نمی‌توانم اطلاعات بیشتری بدهم چراکه بحث منافع و مصالح کشور در میان است.»

در فاصله تنها یک ماه مانده تا آغاز بازی‌های المپیک روز گذشته کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) نامه محرمانه‌ای را به کمیته ملی المپیک ایران ارسال کرد که گفته می‌شود حاوی نکات هشداردهنده‌ای است. چندی قبل وزارت ورزش ایران طی نامه‌ای در خصوص تغییرات ایجاد شده در فدراسیون قایقرانی و تعدادی دیگر از فدراسیون‌ها توضیحاتی را به کمیته بین‌المللی المپیک ارسال کرد و به نظر می‌رسید مشکل به وجود آمده برطرف شده است.

 

به گزارش «امروزی ها» ۴۸ ساعت قبل هم وزیر ورزش در پاسخ به خبرنگاران گفت: «ماجرای تعلیق فدراسیون قایقرانی مشکل کوچکی بوده که اکنون حل شده است.» اما با توجه به ارسال یک نامه جدید به کمیته ملی المپیک ایران به نظر می‌رسد ماجرا به این سادگی‌ها که وزیر ورزش از آن یاد می‌کند، نیست.

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
پنج شنبه 8/4/1391 - 11:46 - 0 تشکر 466907

سید مهدی هاشمی، رئیس فدراسیون تیراندازی و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جدی بودن هشدار IOC به ایران می‌گوید: «متاسفانه موضوع المپیک به طور جدی در دستور کار مسئولان ورزش قرار ندارد که این مسئله بسیار نگران‌کننده است. ما نباید بهانه دست کسی بدهیم. در حالی که بیگانگان به دنبال سوژه‌ای هستند که اهداف سیاسی خودشان را پشت سایر موضوعات پنهان کنند، نباید این اجازه را به آن‌ها دهیم. از همه مسئولان دست اندرکار درخواست می‌کنم که به این موضوع جدی بپردازند و با آن با قید فوریت رسیدگی کنند. ما از این موضوعات که در پشت پرده آن اهداف سیاسی است، نگرانیم. مسئولان باید بدون معطلی و حداکثر در طول همین هفته‌ این مشکل را جمع کنند. در شرایط عادی هم نباید اجازه داد چنین فضایی ایجاد شود، چه برسد به اینکه ما بازی‌های المپیک را هم در پیش داریم. متاسفانه موضوع المپیک در دستور کار مسئولان ورزش به طور جدی نیست و این خیلی نگران‌کننده است.»روز گذشته و پس از وصول نامه IOC جلسه‌ای فوری با حضور محمد علی آبادی، رئیس کمیته المپیک و محمد عباسی، وزیر ورزش برگزار شد اما تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه فعلا مسکوت باقی مانده است. محمد حسین انصاری فرد، ‌رئیس روابط عمومی وزارت ورزش خودش را در اینباره بی‌اطلاع نشان می‌دهد و می‌گوید: «من اصلا چنین نامه‌ای را ندیده و در مورد آن چیزی نشنیده‌ام. ممکن است این نامه به کمیته ملی المپیک ارسال شده که ما از آن بی‌اطلاعیم. متاسفانه انتقاد از وزیر ورزش باب روز شده است.

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
پنج شنبه 8/4/1391 - 11:47 - 0 تشکر 466908

منتقدان راه حل بدهند و بگویند ما چه کار نکرده‌ایم و فقط به انتقاد صرف بسنده نکنند. هر انتقادی باید همراه با پیشنهاد و نظر کارشناسانه باشد.» احمد ناطق نوری، ‌رئیس فدراسیون بوکس به طور سربسته اشاره می‌کند که این نامه به تغییر چند رئیس فدراسیون و همچنین برگزاری انتخابات چند فدراسیون دیگر اشاره دارد و اینطور به نظر می‌رسد که توضیحات وزارت ورزش برای IOC قانع کننده نبوده است. او می‌گوید: «خارجی‌ها به دنبال آن هستند که به بهانه‌های مختلف به ایران فشار بیاورند. ما باید در این مواقع بیشتر دقت کنیم و بیشتر وسواس داشته باشیم که بهانه در اختیار آن‌ها قرار ندهیم.»از سویی دیگر روابط عمومی وزارت ورزش در حالی نسبت به نامه واصله IOC ابراز بی‌اطلاعی می‌کند که مهدی کرباسیان، خزانه‌دار و عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک از جدی بودن ماجرا صحبت می‌کند: «باید نامه ارسال شده را از زوایا و ابعاد حقوقی، منشور المپیک و مشکلاتی که به هر صورت ممکن است حاصل شود بررسی کنیم. فعلا نمی‌توانم اطلاعات بیشتری بدهم چراکه بحث منافع و مصالح کشور در میان است.»

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
پنج شنبه 8/4/1391 - 11:48 - 0 تشکر 466909

وزیر ورزش در آخرین مصاحبه رسمی‌اش گفته بود امکان بازگشت روسای فدراسیون برکنار شده به پست‌های قبلی‌شان وجود ندارد اما به نظر می‌رسد برای مقابله با تهدیدهای IOC این یکی از راهکارهای عملی و زودبازده به شمار می‌رود. یک منبع موثق در وزارت ورزش هشدارهای IOC را فراتر از یک تهدید نگران‌کننده می‌داند و می‌گوید:
«بر طبق قوانین بین‌المللی موجود، چنانچه کشوری قوانین جهانی ورزش را زیر پا بگذارد به طور کلی از حضور در المپیک محروم می‌شود. البته در این صورت آن دسته از ورزشکاران آن کشور که جواز حضور در المپیک را به‌ دست آورده‌اند می‌توانند در مسابقات شرکت کنند اما به جای پرچم کشور مورد نظر پرچم کمیته بین‌المللی المپیک به احتزاز درمی‌آید و نامی از آن کشور در جدول مسابقات برده نخواهد شد.»

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
پنج شنبه 8/4/1391 - 11:48 - 0 تشکر 466910

یک فرضیه پررنگ این است که IOC در نامه جدید خود به حذف نام ایران از المپیک لندن در صورت روشن نشدن دلایل جابه جایی‌های اخیر فدراسیون‌های ورزشی اشاره کرده است. در این صورت تنها دو راه حل برای مسئولان ورزش کشور باقی می‌ماند. اول اینکه تغییرات ایجاد شده در فدراسیون‌ها تا بعد از مسابقات المپیک ملغی اعلام شود یا اینکه ایران به طور کلی قید حضور در مسابقات لندن با پرچم کمیته بین‌المللی المپیک را بزند. در نگاه اول راه‌حل نخست منطقی‌تر به نظر می‌رسد‌هرچند که مسئولان‌همچنان لبخند می‌زنند و می‌گویند:


‌«مسئله خاصی نیست.‌مشکل‌کوچکی پیش‌آمده که حلش می‌کنیم.»

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
پنج شنبه 8/4/1391 - 14:2 - 0 تشکر 466968

با نام خدا و سلام

فکر کنم اصلا مشکلی نیست با حذف پرچم ایران از بازیها اتفاقی نمی افته که.


مشکلی نیست که آسان نشودمرد باید که هراسان نشود

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

پنج شنبه 8/4/1391 - 19:12 - 0 تشکر 467005

سلام
فقط با این کارهاشون میخوان روحیه ورزشکارهای ما را خراب کنند .
ورزشکارهای ما باید با قدرت تمام به المپیک برن و با بردشون مشت محکمی تو دهن دشمنانمون بزنن.
با توکل به خدا ما موفق میشیم

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

جمعه 9/4/1391 - 19:18 - 0 تشکر 467296

قراره رئیس معلق شده فدراسیون قایقرانی مجدد به سر کارش برگرده و این تعلیق به احتمال قوی رفع خواهد شد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی