ورزش و تندرستی (بازدید: 426)
سه شنبه 6/4/1391 - 12:32 -0 تشکر 466132
اخبار امروز 6 /4/91

رکورد گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران!

گل: تیموریان قبول کرده بود که 1.8میلیارد برای فصل جدید به اضافه 150 میلیون تومان که از سال قبل طلب داشت یعنی در مجموع حدود 2 میلیارد تومان از استقلالی‌ها دریافت کرده و از خیر پیشنهاد قطری ها بگذرد.

 به نظر می‌رسد آندرانیک تیموریان هافبک سابق استقلال را باید گران‌ترین بازیکن حال حاضر ایران لقب داد. چرا که گفته می‌شود مبلغ قرارداد او با باشگاه الخریطیات قطر 3 میلیارد تومان است.

یکی از نزدیکان تیموریان فاش کرد که آندو با قراردادی 3 میلیاردی به باشگاه قطری پیوسته است. نکته این‌جاست که باشگاه استقلال برای حفظ این بازیکن باارزش، مبلغ 1.8 میلیارد تومان پیشنهاد کرده بودند که مورد موافقت آندو قرار گرفته بود. تیموریان قبول کرده بود که 1.8میلیارد برای فصل جدید به اضافه 150 میلیون تومان که از سال قبل طلب داشت یعنی در مجموع حدود 2 میلیارد تومان از استقلالی‌ها دریافت کرده و از خیر پیشنهاد قطری‌ها بگذرد. اما دو روز بعد استقلالی‌ها زیر قول و قرار می‌زنند و اعلام می‌کنند قادر به پرداخت این مبلغ نیستند.

بعد از این اتفاقات، آندو قرارداد یک‌ساله خود را با باشگاه قطری به امضا رساند. او دو هفته دیگر برای حضور در تمرینات الخریطیات راهی قطر خواهد شد.

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 6/4/1391 - 12:33 - 0 تشکر 466133

زمان دقیق بازیهای دوستانه تیم ملی


مهر: سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال با بیان اینکه دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران برابر سوریه روز بعد از دربی تهران برگزار نمی‌شود، زمان دقیق این مسابقه را 14 شهریورماه اعلام کرد.


امید جمالی در مورد خبر مطرح شده در خصوص برگزاری دیدار ایران برابر سوریه یک روز بعد از دربی تهران ضمن بیان مطلب فوق گفت: طبق برنامه سازمان لیگ، دربی تهران در هفته ششم و در روزهای دوم یا سوم شهریور برگزار می‌شود اما دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران برابر سوریه روز سه‌شنبه چهاردهم شهریورماه انجام خواهد شد.


وی اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، تیم ملی پیش از دیدار با لبنان در هفته سوم از مرحله چهارم انتخابی جام جهانی که سه‌شنبه 21 شهریورماه در لبنان برگزار می‌شود، روز سه‌شنبه 14 شهریورماه به مصاف سوریه خواهد رفت اما متاسفانه برخی‌‎ها به اشتباه زمان میلادی این بازی که 4 سپتامبر است را با 4 شهریورماه اشتباه گرفته‌اند.


سرپرست کمیته روابط بین الملل فدرایسون فوتبال خاطرنشان کرد: پیش از دیدار با کره‌جنوبی که روز سه‌شنبه 25 مهرماه برگزار می‌شود، ملی‌پوشان کشورمان در دیداری تدارکاتی روز هجدهم مهرماه به رودرروی کره‌شمالی قرار می‌گیرد.


طبق برنامه سازمان لیگ، اردوی آماده‌سازی تیم ملی برای دیدار دوستانه با سوریه و بازی رسمی با لبنان روز 9 شهریورماه و پس از برگزاری دیدارهای هفته هفتم آغاز خواهد شد

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 6/4/1391 - 12:34 - 0 تشکر 466135

بازیکن جنجالی فوتبال ایران منشوری شد!


رجا، بازیكن سابق تیم مطرح پایتخت به خاطر رفتارهای جنجالی خود در طول سال‌های گذشته در فهرست منشوری‌های فوتبال ایران قرار گرفت تا جایی كه در دو هفته گذشته سه باشگاه كه مذاكراتی برای عقد قرارداد با این بازیكن انجام داده بودند در نهایت به این فوتبالیست جنجالی اعلام كردند كه نمی‌توانند با او قرارداد ببندند


به همین دلیل بازیكن مشهور از دوستان و آشنایان خبرنگار خود خواسته تا درباره اینكه او منشوری است یا نه از سازمان لیگ برتر تحقیقاتی انجام بدهند. ستاد رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه‌ای فوتبال در حالی فهرست 101 نفره منشوری‌های فوتبال ایران را در اختیار هیات‌های فوتبال استان‌ها و باشگاه‌ها قرار داده كه این فهرست روز گذشته در رسانه‌ها لو رفت. نكته جالب توجه درباره این فهرست این است كه نام بعضی‌از بازیكنان كه سازمان لیگ برتر اجازه عقد قرارداد با آنها را به باشگاه‌های لیگ برتری نداده است در این فهرست دیده نمی‌شود.


یكی از این بازیكنان كه در سال‌های گذشته اخبار زیادی در رابطه با منشوری شدنش در محافل ورزشی منتشر شده بود گویا امسال واقعا در لیست سیاه رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه‌ای قرار گرفته است. شنیده می‌شود آقای «ر» در طول دو سه هفته اخیر مذاكراتی با یك باشگاه تهرانی و دو تیم شهرستانی برای عقد قرارداد همكاری انجام داده بود كه در نهایت به صورت كاملا ناگهانی امضای قرارداد منتفی شده است.


ستاد رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه‌ای قبل از اینكه فصل نقل و انتقالات شروع شود در نامه‌ای به باشگاه‌های لیگ برتری رسما اعلام كرد قبل از اینكه با هر بازیكن یا مربی قراردادی امضا شود، درباره آنها از سازمان لیگ برتر استعلام گرفته شود تا مبادا بازیكنی كه به خاطر تخلفات اخلاقی منشوری شده است با یك باشگاه قرارداد امضا كند.


به این ترتیب مدیران سه باشگاه لیگ برتری كه در تلاش بودند با آقای«ر» قرارداد امضا كنند در نهایت با مخالفت ستاد رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه‌ای برای عقد قرارداد با بازیكن مورد نظر مواجه شده‌اند و به همین دلیل بدون اینكه به بازیكن حرفی درباره منشوری بودنش بزنند، مذاكرات با او را به پایان رسا‌نده‌اند.


سریال این اتفاقات در طول چند هفته گذشته آقای«ر» را به این فكر انداخته كه حتما كاسه‌ای زیر نیم كاسه است كه تمام باشگاه‌هایی كه برای عقد قرارداد با او پیشنهادهای خوبی ارائه داده بودند، در نهایت از ادامه مذاكره جا زده‌اند. از این رو بازیكن معروف مورد نظر اخیرا از دوستان و نزدیكان خود درخواست كرده تا با تماس با سازمان لیگ برتر و ستاد رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه‌ای درباره منشوری بودنش استعلام بگیرند.


مدیربرنامه‌های این بازیكن مشهور نیز قرار است در هفته جاری با حضور در سازمان لیگ برتر به دفتر علیرضا علیپور دبیر ستاد رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه‌ای برود تا درباره اتفاقات مشكوك چند هفته گذشته رسما از همه كاره منشور اخلاقی در فوتبال ایران استعلام بگیرد.


گفتنی است آقای «ر» در طول چند سال گذشته بارها و بارها با رفتارهایش در فوتبال ایران و زندگی شخصی خود جنجال به پا كرده و چند بار هم از سوی كمیته انضباطی با محرومیت مواجه شده است.

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 6/4/1391 - 12:35 - 0 تشکر 466136

پیام دنیزلی برای هواداران پرسپولیس


سایت رسمی باشگاه پرسپولیس نوشت: سرمربی فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس پس از قطعی شدن عدم حضورش در کنار سرخپوشان در فصل جدید رقابت های فوتبال، در پیامی ضمن تقدیر از هواداران، از آنها به دلیل استعفاء به خاطر مشکلات خانوادگی عذرخواهی کرد.


در پیام مصطفی دنیزلی به هواداران این تیم آمده است: ضمن عذرخواهی، باید بگویم به دلیل مشکلات خانوادگی که پیش آمده است نمی توانم طبق قراردادی که با مدیریت باشگاه پرسپولیس دارم، در فصل جدید با این باشگاه همکاری کنم. لذا به همین دلیل از لطف و حمایتی که هواداران پرسپولیس به من داشتند از آنها تشکر و قدردانی می نمایم.


دنیزلی در بخش دیگری از این پیام آورده است؛ پرسپولیس تیم بزرگی است و هوادارانش همیشه در قلب هستند. برای کلیه بازیکنانی که در فصل گذشته در این تیم بودند و آنهایی که در فصل جدید به این پیوسته اند آرزوی موفقیت نموده و امیدوارم پرسپولیس با حمایت هوادارانش به قهرمانی های متوالی دست یابد.

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 6/4/1391 - 12:36 - 0 تشکر 466137

سردار آبی ها هم با پول آمد


فارس: سردار علی صلاحی در جلسه هیئت مدیره استقلال به عنوان قائم مقام اقتصادی این باشگاه انتخاب شد. وی در اولین اقدام قصد دارد اسپانسر 9 میلیاردی برای استقلال بیاورد.


صلاحی در این باره گفت: "برای آنکه بازیکنان و هواداران استقلال به هیچ عنوان دغدغه مالی نداشته باشند برای شروع کارم در این باشگاه مردمی و پرطرفدار یک اسپانسر 9 میلیارد تومانی برای فصل آینده جذب کردم تا دیگر بازیکنان استقلال دغدغه پول نداشته باشند."

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 6/4/1391 - 12:37 - 0 تشکر 466138

احتمال لغو اردوی تیم فوتبال صبا در ترکیه


با وجود اینکه تیم فوتبال صبای قم قصد دارد اردوی آماده سازی خود را در کشور ترکیه برپا کند، اما هنوز سفر این تیم قطعی نشده است.


حسین نجاتی سرپرست تیم فوتبال صبای قم در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین شرایط تیم صبا تصریح کرد: خوشبختانه شرایط تیم ما خوب است و بازیکنان در مطلوب‌ترین شرایط به سر می‌برد. اگر موفق شویم اردوی آخر خود را در کشور ترکیه برپا کنیم شرایط ایده آل خواهد شد.


وی با اشاره به اینکه احتمال لغو اردوی ترکیه وجود دارد، گفت: چند مشکل برای برپایی اردوی ما در ترکیه وجود دارد که اصلی‌ترین آن به شرکت طرف قرارداد بر می‌گردد. این شرکت، صریح و قاطع جواب ما را نداده است و تیم را در شرایط بلاتکلیف قرار داده است. تا الان که من با شما صحبت می‌کنم هنوز سفر ما به ترکیه قطعی نیست.


نجاتی همچنین درباره فهرست یحیی گل محمدی و جذب بازیکنان جدید، تاکید کرد: در لیست ما سه جای خالی وجود دارد و نظر مسئولان کمیته فنی این است که حتما دو جای خالی را برای نیم فصل نگه داریم.


طبق برنامه از پیش تعیین شده، قرار بود تیم فوتبال صبای قم روز هفتم تیر برای برپایی اردو به ترکیه برود


گدای فاطمه(س)

سه شنبه 6/4/1391 - 12:38 - 0 تشکر 466139

علی‌دایی به فینال یورو 2012 دعوت‌ شد


فارس: مسئولان یوفا، مفاخر جهان را برای فینال جام ملت‌های اروپا دعوت کردند. از همین رو در ایمیلی به علی دایی از او درخواست کردند در فینال یورو 2012 حاضر شود.


در بخشی از این ایمیل آمده است: "آقای دایی امیدوار هستیم شما را به عنوان یکی از مفاخر فوتبال در فینال یورو 2012 ببینیم."


دیدار نهایی جام ملت‌های اروپا یکشنبه آینده برگزار خواهد شد. مرجله نیمه نهایی هم چهارشنبه با دیدار اسپانیا و پرتغال و پنجشنبه با رقابت ایتالیا و آلمان برگزار می‌شود

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 6/4/1391 - 12:39 - 0 تشکر 466140

تمرین داماش تعطیل نمی‌شود/ نشست ویژه عابدینی با حامی فدراسیون فوتبال!


مسئولان هیات فوتبال استان گیلان در نشست با کادرفنی و برخی از بازیکنان تیم فوتبال داماش مانع از تعطیلی تمرینات این تیم شدند.


به گزارش خبرنگار مهر، در شرایطی که باشگاه داماش گیلان با مشکلات مالی بسیاری روبه‌روست و تلاش‌های امیر عابدینی برای جذب اسپانسر و حل این مشکلات نتیجه بخش نبوده است، عصر روز دوشنبه کادرفنی و برخی از بازیکنان این تیم با مسئول هیات فوتبال استان گیلان دیدار و گفتگو کردند.


پیش از دیدار با الماس خاله، مسئول هیات فوتبال استان گیلان بازیکنان تیم داماش قصد داشتند به خاطر مشکلات مالی تمرینات را تعطیل کنند اما در این نشست صحبت‌های مسئول هیات فوتبال استان گیلان باعث شد تا بازیکنان تیم داماش از تصمیم خود منصرف شده و برنامه‌های آماده‌سازی را پیگیری کنند.


از سوی دیگر قرار است امروز نشست مهمی بین امیر عابدینی مالک باشگاه داماش و یکی از تجار شهر رشت که از حامیان مالی فدراسیون فوتبال است برگزار شود تا در صورت توافق طرفین، راهکاری مناسب برای حل مشکلات مالی داماش در نظر گرفته شود.


امید هرندی، سرمربی تیم فوتبال داماش گیلان در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این اخبار گفت: این تاجر مطرح ابراز تمایل کرده تا در تیم داماش سرمایه‌گذاری کند که امیدوارم این اتفاق رخ داده و با حمایت مالی باشگاه، بتوانیم مشکلات را پشت سرگذاشته و خود را برای حضور در مسابقات دوازدهمین دوره لیگ برتر آماده کنیم.


گدای فاطمه(س)

سه شنبه 6/4/1391 - 12:39 - 0 تشکر 466141

تمرین اختصاصی کریمی و گرفتن آزمایش خون/ بازیکن خارجی نیامد!


تمرین امروز تیم فوتبال پرسپولیس در حالی برگزار شد که علی کریمی زودتر از همه در زمین حاضر شد و بیش از همه بازیکنان تمرین اختصاصی انجام داد.


به گزارش خبرنگار مهر، تمرین امروز سه شنبه تیم فوتبال پرسپولیس در حالی از ساعت 9:30 در ورزشگاه درفشی‌فر آغاز شد که علی کریمی 10 دقیقه زودتر از همه وارد زمین شد و کارهای بدنسازی را آغاز کرد.


در این تمرین که مهدی‌ مهدوی‌کیا، علی کریمی، سیدجلال حسینی، جواد کاظمیان، محمد قاضی، شهاب گردان، حسین ماهینی، مهرداد پولادی، محسن بنگر، غلامرضا رضایی، امیرحسین فشنگچی، علیرضا نورمحمدی، سامان آقازمانی، حمید علی‌عسگر، محمد نوری، هادی نوروزی، مسعود داستانی و افشین اسماعیل‌زاده حضور داشتند، بیشتر کارهای بدنسازی و هوازی انجام گرفت.


گرم کردن با حرکات نرمشی در فضای محدود مربعی شکل، انجام کارهای بدنی با دمبل و حرکات کششی و ضربدری با وزنه که 70 دقیقه طول کشید، مراحل اصلی تمرین امروز سرخپوشان بود. در مرحله پایانی بازیکنان دو بار دور زمین دویدند و با سرد کردن بدن‌های خود به رختکن رفتند.


در این بین علی کریمی، جواد کاظمیان، غلامرضا رضایی و مهرداد پولادی دو دور بیش از سایر بازیکنان دویدند. البته کریمی همچنان به تمرینات اختصاصی‌اش با چیذری ادامه داد و رضایی و پولادی هم در بخش دیگری از زمین با یکدیگر تمرین کردند. "سوسا"، هافبک دفاعی برزیلی - پرتغالی که قرار بود امروز در تمرین شرکت کند، به درفشی‌فر نیامد.


البته بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس صبح امروز پیش از آغاز تمرین زیر نظر کادر پزشکی تیم، آزمایش خون دادند و قرار است فردا نیز از آنها اکو قلب گرفته شود. بر این اساس فردا دستگاه اکو در تمرینات آورده خواهد شد تا از بازیکنان تست‌های مختلف سلامتی گرفته شود.


امروز تعداد تماشاگرانی که پشت درهای بسته ورزشگاه درفشی‌‎فر ماندند، بیش از روزهای گذشته بود و آنها از همان جا به تشویق کادرفنی و بازیکنان تیم پرداختند.


از سوی دیگر سازمان لیگ، براساس دستورالعمل AFC مبنی بر تشکیل پرونده پزشکی و پیشینه بازیکنان حاضر در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال با هماهنگی باشگاه‌ها اقدام به آزمایش‌های مختلف از تیم‌ها می‌کند. باشگاه پرسپولیس پیش از این هر ساله قبل آغاز فصل این آزمایش‌ها را از بازیکنان این تیم به عمل آورده است.


گدای فاطمه(س)

سه شنبه 6/4/1391 - 12:40 - 0 تشکر 466142

مس رسما خواهان جذب مجیدی شد


مهر: داوری، رئیس هیئت مدیره باشگاه مس کرمان، برای جذب فرهاد مجیدی عصر امروز نشستی با نماینده کاپیتان پیشین استقلال داشت و پیشنهاد رسمی این باشگاه کرمانی به مهاجم الغرافه قطر مطرح شد.


بر پایه این گزارش، باشگاه مس پیشنهاد چشمگیری به فرهاد مجیدی داده است و این بازیکن قرار است طی روزهای آینده و پس از مشخص شدن وضعیتش، به این پیشنهاد پاسخ دهد.


فرهاد مجیدی در ابتدای فصل جاری آمادگی خود را برای بازگشت به استقلال اعلام کرد اما امیر قلعه‌نویی با حضور این بازیکن در جمع آبی‌‍پوشان تهرانی مخالفت کرد

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 6/4/1391 - 12:41 - 0 تشکر 466143

12بازیکن لیگ برتری حق ثبت ندارند


باشگاه خبرنگاران : علیپور  گفت:‌ به دلیل رعایت نکردن سقف قرار داد دوازده بازیکن لیگ برتری نمی توانند قرار داد خود را ثبت کنند.


وی ادامه داد: کار گروه ویژه ای با اسناد و مدارک اسامی 12 نفر را به هیئت رسیدگی به تخلفات داده اند، ضمن اینکه دراینباره با مدیران عامل کاری نداریم بازیکنان را جریمه می کنیم و مازاد سقف را از آنها پس می گیریم.


تیم های صنعتی را با کمک وزیر قانونمند می کنیم


وی ادامه داد: در مجلس پی گیر این قضا هستم و تا پایان این مسئله را دنبال می کنم،ضمن اینکه با تیمهای صنعتی نیز در صورت تخلف برخورد خواهیم کرد لذا این فصل اجرای سقف قرارداد الزامی و لازم الاجراست و در اینباره هماهنگی لازم با وزارت صنایع نیز انجام می پذیرد.


باعامل افشای اسامی متخلفین برخورد شدید می شود


علیپور در مورد فاش شدن لیست اسامی 101 متخلف نقل و انتقالات تصریح کرد: لیست اسامی 101 نفر که باشگاه ها و بازیکنان نمی تواند به عنوان مدیر برنامه با آن ها کار کنند را ما برای رسانه ها اعلام نکردیم این لیست به صورت غیر قانونی در اختیار رسانه ها قرار گرفت و فردی که این اسامی را به رسانه ها داده است تخلف کرده است و به زودی با این فرد که لیست خود را لو داده است برخورد قانونی می کنیم.


نام دلالان غیر قانونی را به باشگاه ها اعلام می کنیم


وی ادامه داد: بازیکنان از نام این مدیر برنامه های غیر قانونی خبر ندارند و در روزهای آتی با تکمیل پرونده این افراد به باشگاه ها و بازیکنان اطلاع می دهیم که چه کسانی از فعالیت مدیر برنامه ای بازیکنان ممنوعیت دارند و باید ابتدا آن ها از خود در دادگاه دفاع کنند و سپس با متحمل شدن جرم شان عکس و تصویر ان ها رابه باشگاه ها خواهیم داد که دیگر هیچ فردی با آنها کار نکند.


با پول های دلالان میتوان پرسپولیس استقلال و سپاهان را اداره کرد


علیپور در مورد رقم سودجویی افراد متخلف و دلال تاکید کرد: برای رقم سودجویی این دلال ها نمی شود رقم قطعی را اظهار کرد ولی تخلفات این افراد طوری است که با پول های که آنها بدست آوردند می توان 3 تیم استقلال ، پرسپولیس و سپاهان را اداره کرد. وی در مورد حضور منشوری ها در لیگ امسال گفت: منشوری ها در لیگ برتر و لیگ حضور دارند که اسامی را به فدراسیون فوتبال ، سازمان لیگ آزادگان و وزارت ورزش رسما اعلام می کنیم که مدیر عامل ، مدیر تیم ، سرمربی یا بازیکنان منشوری در مسابقات حضور نداشته باشند .


وی ادامه داد: از بازیکنان که در فوتبال کشورمان فعالیت می کنند خواهش می کنم که با فعالیت های درست و قراردادهای اصولی قدر خود را بدانند بازیکنان سرمایه های ملی کشورمان هستند که باید نظم و انضباط مسابقات کشور ما را رعایت کنند.

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی