انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 214)
يکشنبه 4/4/1391 - 12:1 -0 تشکر 465123
نگاه زیبا،زندگی شیرین

نگاه زیبا به زندگی، تنها منوط است به حسن ظن داشتن به وعده های الهی و امید داشتن به لطف و عنایت خداوند. زیرا خداوند قادرترین و تواناتر از مخلوقاتش است و بسیار مهربان به بندگانش ...

متن حاضر نگاهی است به معرفی و فلسفه حسن ظن به خداوند که با توطئه دشمنان در علوم اسلامی متاسفانه جریان های فکری غربی مبتنی بر مباحثی چون موفقیت و تکنولوژی فکر جایگزین آن شده است و بطور گسترده در جوامع انسانی بخصوص میان امت اسلامی ترویج می شود.

بیان های مختلفی در باب زیبا نگریستن و تکنولوژی فکر آمده است که ایراداتی جدی به آنها وارد است. سطح نگاه در این مطالب عمدتا به توجه به ماوراء ختم می شود نه به منبع و خالق آن.

بر هیچ کس پوشیده نیست که توجه به خود منبع، ارزشمند تر، دقیقتر و نافع تر است تا توجه به سطوح زیرین و آثار نشأت گرفته از آن منبع. بنابراین تنها نگاه عمیق و اصیل برای زیبا کردن زندگی و دریافت همه خیرها، خوبی ها و بهترین ها، حسن ظنّ به پرودگار جهان است که خالقیست قادر و مهربان.

خداوند می تواند و قدرت دارد که همه خواسته های بشر را برآورده کند. لطف و عنایت خدای بزرگ همیشه برای همه بندگانش حتی گناهکاران نیز ریزان است. «بابک مفتوح للراغبین و خیرک مبذول للطالبین و فضلک مباح للسائلین ... عادتک الاحسان الی المسیئین» (دعای امام صادق علیه السلام ویژه ماه رجب). همه انسان ها می توانند از لطف بی کران پروردگار بهره مند شوند. اما مسئله اینست که روی دل انسان ها به سمت کجاست؟ آیا در یک هوای بارانی، گلدان وارونه از آب باران سود می برد و گل هایش از آن سیراب می شوند؟ پس اگر دلهای ما به سمت خداوند بچرخد و نگاه و اعتقادمان شسته شود از بدگمانی ها، بد دلی ها و نا امیدی ها، سیلی عظیم از دریای رحمت و فضل و کرم الهی، خواسته ها و نیازهای مادی و اُخروی ما را در بر می گیرد.

برآورده شدن نیازها و خواسته ها تنها منوط است به حُسن ظنّ داشتن به خداوند. یعنی اینکه بدانیم و معتقد باشیم که خداوند منبع خیر است. او قادرست به انجام هر کاری و بندگانش را بسیار دوست می دارد.

نگاهتان را به خداوند و وعده های به حق او به حُسن و نیکویی تغییر دهید تا دریایی ازخیر و برکت بر زندگی شما نازل گردد و زندگی ای شیرین و لذّت بخش داشته باشید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی