ورزش و تندرستی (بازدید: 528)
يکشنبه 4/4/1391 - 8:13 -0 تشکر 464992
اخبار امروز 4/4/91

وقتی به جان هم افتاده بودید من پول جمع می‌کردم/ کور خوانده‌اید،دنبال رای نیستم

فارس: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به انتقادات گفت: موقعی که دیگران به فکر دعوا و درگیری بودند من پول جمع می‌کردم.

محمد رویانیان در جمع بازیکنان پرسپولیس و هواداران این تیم گفت: بسیار خوشحالم که در روز ولادت فرزند حضرت علی (ع) در خدمت پرسپولیسی‌های عزیز هستم. امروز ولادت حضرت امام حسین (ع) است، خدا به خاطر امام حسین (ع) تمام مغفرت خود را گذاشت تا انسانی به نام "حسین" به دنیا آید. انسانی به دنیا آمده که نامش "حسین" است و مردم همیشه به او افتخار و اقتدا می‌کنند

وی در ادامه درباره شرایط پرسپولیس گفت: به تمام هواداران و بازیکنان با شخصیت اعلام می‌کنم که قهرمانی پرسپولیس در سایه اقتدار، وحدت، عشق، دین و محبت ما است. این قهرمانی‌ها برای ما ارزش صد چندانی دارد. من امروز اعلام می‌کنم کاری که گروهی برای قهرمانی و موفقیت انجام می‌دهند را انجام نخواهم داد.

رویانیان ادامه داد: از موقعی که به فوتبال آمدم چیزهای خیلی زیادی دیدم و هیچ باکی از کسی ندارم که آن را بازگو کنم. در فوتبال مسائل مختلفی را با چشمان خودم دیدم و حس کردم. من اعلام می‌کنم آن کاپی که دیگران برای به دست آوردنش دست به هزاران کار می‌زنند به دنبال آن نیستیم. خیلی‌ها در این میان به ما توهین می‌کنند ولی ما در این باره حرفی نمی‌زنیم. کسی در این باره حرف‌های زیادی می‌زند اما ما جوابی به آنها نمی‌دهم. ما باید بدانیم که هیچ هستیم و خدایی ناکرده خیال نکنیم همه کار می‌توانیم بکنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولس خاطرنشان کرد: من کسی نیستیم که بخواهم از خودم دفاع کنم اما همه این را بدانند از پرسپولیس تا پای جانم دفاع می‌کنم. کسی جرات ندارد به پرسپولیس کوچکترین نگاه کجی بکند. اگر هم تا امروز داد و بیدادی در رسانه‌ها کردم فقط برای دفاع از پرسپولیس و 30 میلیون هوادارش بوده است. اگر هر فردی به من فحش هم بدهد هیچ حرفی نخواهم زد.

وی یادآور شد: می‌توانید حرف‌های من را امتحان کنید چون من مرد عمل هستم نه فقط حرف زدن. قهرمانی این نیست که فقط دنبال یک جام بروید و برای رسیدن به اهداف‌تان همه را بزنید، اخلاق را زیر پا بگذارید، داور بخرید و حرمت‌ها را بشکنید، حتی فدراسیون را این طرف و آن طرف کنید؛ نه آقایان فوتبال این نیست.

رویانیان اظهار داشت: با این کارها جام گرفتن هیچ فایده‌ای ندارد و دو ریال هم نمی‌ارزد. تیم قهرمان باید شخصیت قهرمانی داشته باشد و در کنارش بازیکنان ارزشمند، با اخلاق و تیمی در طراز قهرمانی داشته باشد.

مدیرعامل پرسپولیس گفت: باید قدرت خود را در آسیا و جهان به نمایش بگذاریم. برای گرفتن یک جام هیچ وقت خودکشی نمی‌کنیم چون جام‌های زیادی در باشگاه پرسپولیس داریم که آنها را باید روی چشمان‌مان نگه داریم. بالاتر از همه شخصیت‌ این جام‌ها است. من امروز آمده‌ام در جمع هواداران به شما بگویم اجازه نخواهم داد هر کسی کاری که دوست دارد با ما انجام دهد.

وی افزود: به دنبال اقتدار و تیمی قدرتمند و خوب هستیم. ما به دنبال رقابت جوانمردانه و فوتبال سالم هستیم. ما پرسپولیس قهرمان هستیم و خواهیم بود و دیگر نمی‌خواهیم تبدیل به قهرمان شویم. همه بدانند ما نمی‌توانیم گذشته 50 ساله خود را فراموش کنیم چون یکی از بهترین‌های ایران و آسیا بوده‌ایم.

رویانیان تاکید کرد: به دنبال این هستیم تا هم طراز تیم‌های جهانی پا در عرصه‌ها بگذاریم. آقایان بدانند پرسپولیس قهرمان بوده، هست و خواهد بود. ما به دنبال یک کاپ نیستیم که فقط یک تکه ورق معمولی است. قهرمانی باید در وجود انسان‌ها باشد. ما امسال بازیکنانی داریم که هم طراز بهترین‌های دنیا هستند و به آنها افتخار می‌کنیم. این برای ما بسیار مهم است.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: بازیکنانی داریم که نام آنها بزرگ است. ما مهدی مهدوی کیا و علی کریمی را داریم که نه تنها در آسیا بلکه در دنیا محبوب هستند. اینها کاپ‌ها و بزرگان پرسپولیس هستند. بازیکنانی به ما اضافه شدند که تک تک آنها خودشان در حد یک جام هستند مانند قاضی، بنگر، حسینی و گردان؛ اینها همه برای من یک جام و یک کاپ و عشق من هستند.

رویانیان ادامه داد: این بازیکنان هر کدامشان برای من یک قهرمان هستند. ما فعلا به عشق همین بازیکنان زندگی می‌کنیم. جا دارد از محسن عاشوری تشکر ویژه داشته باشم که در شرایطی سخت این تیم را با چنگ و دندان رهبری کرد. بدنسازی و تمرین ما به نحو احسن برگزار شده و هیچ گونه نقصی در آن دیده نمی‌شود. ما بهتر از خیلی از تیم‌های دیگر در حال تمرین کردن هستیم. اگر رفتن به ترکیه یا هر جای دنیا برای تشکیل اردو لازم باشد این کار را خواهیم کرد و کم نمی‌گذاریم.

به گزارش فارس رویانیان در خصوص انتخاب سرمربی جدید پرسپولیس گفت: تا روز گذشته منتظر دنیزلی بودم چون از لحاظ انسانی وظیفه من بود که منتظر او باشم. دنیزلی عاشق پرسپولیس و هوادارانش است و در تمام وجود دنیزلی پرسپولیس دیده می‌شود. با دنیزلی خیلی صحبت کردم و حتی با خانواده او نیز صحبت‌هایی داشتم. دنیزلی در قلب خود دوست داشت به پرسپولیس بیاید حتی تا دیروز هم پا فشاری داشت. من به او گفتم کنار خانواده‌ات برو و پس از اینکه تمام فکرت را کردی از کنار خانواده‌ به من زنگ بزن و جواب بده و محکم به من بگو می‌توانی به پرسپولیس بیایی یا خیر.

وی تصریح کرد: متاسفانه دنیزلی اعلام کرد به دلیل مشکلاتش نمی‌تواند به ایران باید. باور کنید بغض گلویم را گرفته بود اما مجبور بودیم قبول کنیم دنیزلی در این فصل کنار ما نیست. انشاالله او به زودی خواهد آمد و تمام حرف‌هایش را به زودی با هواداران می‌زند.

رویانیان اظهار داشت:‌ بعد از این ماجرا به دنبال این رفتم تا یک سرمربی خوب و در شان پرسپولیس را به خدمت بگیرم، مربی‌ای که شایسته باشگاه بزرگ پرسپولیس و هوادارانش باشد. برای رسیدن به هدفم شب و روز نمی‌خوابم. تعطیلات خودم را لغو کردم تا یک مربی به زودی به ایران بیاید.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: برخی‌ می‌گویند رویانیان پول می‌دهد و می‌گویند این پول را از کجا می‌آورد. برخی‌ دیگر می‌گویند چرا رویانیان اینقدر ریخت و پاش می‌کند. خیلی سعی کردم تا توضیحی ندهم اما پس از حضور در برنامه ورزش و مردم الان هم می‌خواهم یک سری صحبت‌ها داشته باشم. موقعی که دیگران به فکر دعوا و درگیری بودند من پول جمع می‌کردم تا فصل نقل و انتقالاتم را با قدرت ببندم. حالا من موفق شدم چون فکرم درست کار می‌کرد. دیگران به جان هم افتاده بودند و من پول جمع می‌کردم. از طریق قانونی به دنبال پول‌هایی بودم که به پرسپولیس کمک کنم. علی رغم حرف و حدیث‌های فراوان من از خیلی دیگر از آقایان قانونمندتر هستم.

وی تاکید کرد: از همه عذرخواهی می‌کنم که مجبورم در این اوقات فقط از "من" صحبت کنم و به نظر من این یعنی شیطان اما برای روشن شدن اذهان عمومی باید حرف‌هایی بزنم. آقایان موقعی که شما به فکر اختلافات داخلی بودید من پول‌ها را ردیف می‌کردم، از طریق وام قرض الحسنه، اسپانسر، خرید و فروش با شرکت‌های مختلف که رسما اسم آنها را به زودی اعلام خواهم کرد و مسائل مختلف دنبال درآمدزایی بودم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: در اربیل عراق و مالزی شرکت‌های اقتصادی زدیم. در برخی کشورهای همسایه که نمی‌توانم اسم‌ آنها را بگویم شرکت‌هایی را زدیم. به زودی شرکت هلدینگ خودمان را افتتاح خواهیم کرد و طی یک مراسم باشگاه آن را به هواداران اعلام می‌کنیم. ما به دنبال کارهای اقتصادی رسمی هستیم. من به دنبال این هستم تا پرسپولیس از درون اقتصادی شود و پول خودش را خودش دربیاورد.

رویانیان تاکید کرد: پرسپولیس باید روی پای خودش بایستد و من قطعا این کار را خواهم کرد. اگر من پول دارم از همین جاهایی که می‌گویم به دست آوردم و شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید. من فصل نقل و انتقالات را با باهوشی پشت سر گذاشتم. کار من خیلی ساده بود و به هیچ عنوان پیچ و خم نداشت. تا چند فصل گذشته فقط 3 تیم با همدیگر رقابت می‌کردند و بازیکنان خوب را می‌خریدند اما امسال پرسپولیس هم به این تیم‌ها اضافه شده است. من از شما می‌پرسم چه اشکالی دارد؟ من بسیار خوشحال می‌شوم با همه رقابت کنم اما آقایان عزیز شما چرا ناراحتید که ما با شما رقابت می‌کنیم.

وی گفت: بازیکنی به پرسپولیس آمده و شما به خود حق می‌دهید و او را بازیکن میلیاردی می‌نامید؛ شما چه حقی دارد به این بازیکن توهین کنید؟ به چه دلیل در خصوص این بازیکنان حرف‌های مفت و بی‌اساس می‌زنید؟ چرا می‌گویید بازیکن به خاطر پول به پرسپولیس می‌آید؟ مطمئن باشید برای هر بازیکنی افتخار است که لباس‌ پرسپولیس را بر تن کند. هر بازیکنی که به این تیم اضافه شده با عشق و علاقه قرمز پوش شده است.

رویانیان تاکید کرد: انشالله امسال محمد قاضی آقای گل لیگ برتر خواهد شد. من آرزو دارم تک تک بازیکنانی که به این تیم اضافه شدند. بتوانند مانند یک سرباز به این تیم خدمت کنند. با تک تک بازیکنان صحبت کردم و آنها به من گفته‌اند که به عشق پرسپولیس و به عشق کریمی و مهدوی کیا به این تیم اضافه شدند. این بازیکنان به عشق 30 میلیون هوادار پرسپولیسی‌ شده‌اند و نه به خاطر پول.

 مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: آقایان می‌خواهم از مسئله‌ای  پرده برداری کنم که تا امروز در قلب خودم نگه داشته بودم. وقتی بازیکنان در حال صحبت کردن با من بودند ناگهان تلفن آنها زنگ می‌خورد و برخی‌ها به این افراد می‌گفتند که با 200 میلیون بالاتر از پرسپولیس حاضریم با شما قرارداد ببندیم، حتی حاضر بودند به باشگاه پرسپولیس هم غرامت بدهند اما این بازیکنان این کار را نکردند. آدم هایی که این کار را انجام دادند کوچک نبودند و در فوتبال ما برو بیایی داشتند. اینها را با چشم خودم دیدم، یعنی حاضر بودم در ازای یک بازیکن 400 میلیون تومان بدهند تا او را از ما جدا کنند اما بازیکنان گفتند ما با عشق پرسپولیسی شدیم.

رویانیان عنوان کرد: برادر من، عزیز من، شما که می‌آیید می‌گویید رویانیان پول‌های زیادی خرج کرده تا این بازیکنان پرسپولیسی شوند به باشگاه در حال توهین هستید. شما حق ندارید با شخصیت بازیکنان ما بازی کنید. اگر به دنبال خراب کردن پرسپولیس هستید. مطمئن باشید کور خوانده‌اید که این بلا را سر پرسپولیس بیاورید و بعد دوست دارید تیم ملی ما موفق شود. این رفتارها در فوتبال به چه دلیل است؟ اصلا چرا می‌ترسید که پرسپولیس با قدرت باشد چون به دنبال این هستید که حقیقت را به مردم نگویید و در برابر خیلی چیزها چشم خود را ببندید.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: یک موی بازیکنان پرسپولیس به 10 بازیکن خارجی که قیمت‌شان صدها هزار یورو است می‌ارزد. یک بازیکن خارجی چه پولی می‌گیرد اما چرا کک هیچ کس نمی‌گزد؟ ما رفته‌ایم بازیکن ملی جذب کرده‌ایم که با تمام وجودش بیاید و به پرسپولیس خدمت کند اما او را می‌کوبند و می‌خواهند خرابشان کنند.

رویانیان اضافه کرد:‌ در روز ولادت امام حسین(ع) به همه توصیه می‌کنم که آقایان فوتبال فقط یک بازی است شما باید سعی کنید بازی زندگی را نبازید. شما باید سعی کنید بازی اخلاق را نبازید. شما باید سعی کنید بازی انسانیت را نبازید. ما نباید به خاطر یک جام احترام‌ها را فراموش کنیم و همه چیز را زیر پا بگذاریم. آیا درست است برای یک کاپ و یک جام که وزن آن و حتی پول آن هیچ ارزشی ندارد دست به همه کار بزنیم؟ چرا باید برای به دست آوردن یک جام اینقدر بی اخلاقی کنیم؟ ما باید از مولای خود یاد بگیریم و به جای تخریب و توهین، به همدیگر احترام بگذاریم و اخلاق و برادری را فراموش نکنیم. ما 90 دقیقه با یکدیگر بازی می‌کنیم و 365 روز باید با یکدیگر دوست باشیم؛ این حرف ما است.

رویانیان خاطرنشان کرد: باید فراموش نکنیم باخت هم جزئی از فوتبال است. جهان پهلوان تختی می‌باخت اما تمام ایران به استقبال او می‌رفتند و روی دستان خود او را می‌چرخانند. باید در فوتبال شرافت و مرادانگی حرف اول را بزند. نباید کوته فکر باشیم و به دنبال این برویم که دو ریال این بازیکن گرفت و یا 4 ریال آن بازیکن گرفت چون واقعا ارزش ندارد.

وی گفت: متاسفانه این همه هوادار را تخلیه می‌کنیم و به آنها اطلاعات غلط می‌دهیم تا به مقصودمان برسیم. باید پای تک تک این هواداران را طلا گرفت. باشگاهی سال گذشته تمام دار و ندار خود را داده و به هدفش نرسیده اما امسال وقتی ما می‌خواهیم تلاش کنیم همه بدشان آمده است. باز هم می‌گویم من هیچ کسی نیستم و هر چه اگر وجود دارد پرسپولیس است. پرسپولیس افتخار ایران است و باید به او احترام گذاشت. آقایی گفته رویانیان می‌خواهد دل هواداران را به دست آورد به همین دلیل پول خرج می‌کنند تا محبوب شود اما ای آقا من برای شما واقعا متاسفم. پرسپولیس به جز هوادار چه دارد که من بخواهم برای آن خودم را بکشم.

رویانیان افزود: اگر پرسپولیس این هوادار را نداشته باشد فدراسیون فوتبال و همه بازیکنان ول معطل هستیم. آقایان، محمد رویانیان به دنبال رای نیست خیال همه شما تخت باشد نه در انتخابات شرکت می‌کنم و نه دنبال پست و مقام هستم خیال همه شما تخت باشد. من فقط یک حقوق از ستاد کل نیروهای مسلح می‌گیرم و یک ریال هم ناجوانمردانه در زندگی من نخواهد آمد من سرباز مملکت هستم و بهتر است آقایان بنشینند و اینقدر حاشیه سازی نکنند. توهین نکنید و اخلاق‌ها را زیر پا نگذارید.

رویانیان گفت: پرسپولیس آنقدر جان گرفته و باز هم می‌گیرد و آن را به دوستان عزیزمان پیشکش می‌کنیم. البته برخی‌ها از ترس‌شان در حال حذف کردن برخی از جام‌ها هستند که یکی از آنها جام حذفی است. یک روز می‌گویند کی‌روش این کار را کرده و یک روز می‌گویند کار افراد دیگری است. اصلا قهرمانی هم متعلق به شما و هر کاری که دوست دارید با آن بکنید. ما به دنبال این هستیم که بهترین هوادار و بهترین بازیکنان که قهرمان واقعی هستند را تحویل جامعه دهیم نه اینکه دیگران را تخریب کنیم و خودمان به هدف‌مان برسیم

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 4/4/1391 - 8:18 - 0 تشکر 464993

سرمربی احتمالی پرسپولیس را بشناسید


خبرآنلاین : با اعلام رسمی باشگاه پرسپولیس مبنی بر قطع همکاری با مصطفی دنیزلی، تا دور روز آینده یکی از بین برونو متسو، گابریل کالدرون و مانوئل خوزه به عنوان سرمربی جدید قرمزها معرفی خواهد شد.


برونو متسو؛ مرد اخراجی!


برونو متسو متولد 28 ژانویه 1954 در کوئدکرکه در شمال فرانسه است و اکنون 58 سال دارد. متسو به عنوان فوتبالیست در 7 تیم بازی کرده است. او با تیم دونکرکوئه فوتبال را شروع و در سال 1970 راهی اندرلخت بلژیک شد و با این تیم یک بار قهرمان لیگ و دو بار قهرمان جام حذفی شد. او سپس به فرانسه بازگشت و در تیم های والنسینس، لیل، نیس، روبایکس و بیائووایس بازی کرد و در سال 1987 بازنشسته شد.


متسو بلافاصله مربیگری را آغاز کرد و در تیم بیائووایس دستیار و در سال 1988 رسماً سرمربی این تیم شد. او 4 فصل سرمربی این تیم بود و سپس در فصل 93-1992 هدایت تیم لیل را بر عهده گرفت. متسو به دلیل نتایج نامناسب در میانه فصل برکنار شد. فصل 94-1993 برای متسو در کنار تیم والنسینس در دسته دوم فرانسه سپری شد، اما عمر مربیگری متسو در این تیم نیز فقط 9 ماه بود و والنسینس به دسته سوم سقوط کرد. او بعد از یک سال استراحت دوباره به روی نیمکت بازگشت و این بار هدایت تیم سدان را در دسته سوم بر عهده گرفت. او 3 فصل با این تیم بود و در سومین فصل حضورش موفق شد تیم سدان را به عنوان نایب قهرمان دسته سوم راهی دسته دوم فرانسه کند. مقصد بعدی متسو تیم والنس در دسته دوم فرانسه بود. او در فصل 99-1998 با این تیم نتایج خوبی نگرفت و در رده هجدهم لیگ 20 تیمی قرار گرفت. در فصل 2000-1999 نیز هدایت همین تیم را بر عهده داشت، اما پس از هفته شانزدهم والنس را ترک کرد.


متسو درسال 2000 راهی گینه و تیم ملی این کشور شد. به دلیل تعلیق گینه از سوی فیفا، متسو در اواخر سال 2000 راهی سنگال شد و در تیم ملی سنگال به اوج شهرت رسید. او در مدت 21 ماه حضور روی نیمکت تیم ملی سنگال، موفق شد به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به مراکش این تیم را برای اولین بار راهی جام جهانی کند. سال 2002 آغاز موفقیت های متسو بود. او ابتدا سنگال را در جام ملت‌های آفریقا به فینال و نایب قهرمانی رساند، درحالی که فقط در ضربات پنالتی مقابل کامرون قهرمانی را از دست داد. در جام جهانی 2002 نیز سنگال با پیروزی مقابل فرانسه در دیدار افتتاحیه نام خود را بر سر زبان ها انداخت. سنگال با برد فرانسه و تساوی مقابل دانمارک و اروگوئه به یک هشتم نهایی رسید. در این مرحله نیز با گل طلایی مقابل سوئد پیروز شد و در یک چهارم نهایی حریف ترکیه شد. اما تیم جذاب سنگال با متسو در این مرحله اسیر گل طلایی ایلهان مانسیز شد و در نهایت شگفتی سازی‌های شاگردان متسو به پایان رسید. رابطه خوب متسو با سنگالی‌ها باعث شد تا این مربی به دین اسلام روی آورد و نام خود را به عبدالکریم تغییر دهد.


بعد از درخشش درجام جهانی، متسو این بار پیشنهادهای خوبی از کشورهای حوزه حلیج فارس دریافت کرد و به تیم العین امارات پیوست. او در فصل 03- 2002 با العین قهرمان لیگ امارات شد و سپس در اولین دوره لیگ قهرمانان آسیا نیز این تیم اماراتی را به قهرمانی رساند. قهرمانی لیگ امارات در فصل بعدی نیز تکرار شد و پس از قهرمانی، متسو العین را ترک و راهی قطر شد. برونو متسو فصل 05- 2004 را با الغرافه در لیگ قطر با قهرمانی به پایان برد و در فصل بعد او الغرافه را قهرمان جام شیخ جاسم کرد ولی در لیگ قهرمانان ناامید کننده ظاهر شد و در اولین بازی خود شکست 2- صفر مقابل صباباتری را متحمل شد. متسو ناگهان در میانه مسابقات راهی جده شد و هدایت تیم الاتحاد را بر عهده گرفت. او به مدت 2 ماه سرمربی این تیم بود. الاتحاد که قبل از متسو در رده پنجم بود، با حضور این مربی و کسب 2 برد و 3 تساوی تا رده سوم بالا رفت.


این مربی فرانسوی از ژوئن 2006 هدایت تیم ملی امارات را بر عهده گرفت. او ابتدا در جام خلیج فارس موفق شد امارات را برای اولین بار قهرمان کند که یکی از مهم ترین افتخارات فوتبال امارات بود. متسو با امارات در جام ملت‌های 2007 آسیا نتایج مطلوبی بدست نیاورد و با دو باخت مقابل ویتنام و ژاپن و فقط یک برد مقابل قطر از گردونه مسابقات حذف شد. او همچنین با امارات از مرحله اول مقدماتی جام جهانی 2010 به مرحله نهایی رسید که در مرحله اول یک تساوی و یک باخت مقابل تیم ملی ایران بدست آورد، اما در مرحله نهایی مسابقات و پس از دو شکست متوالی مقابل کره شمالی و عربستان، جای خود را به مربی دیگری داد. متسو در تیم ملی امارات 13 برد، 9 مساوی و 20 باخت بدست آورد.


از سپتامبر 2008 تا فوریه 2011 و به مدت 2 و نیم سال هدایت تیم ملی قطر را بر عهده داشت. در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2010، متسو با قطر 4 باخت و 2 تساوی بدست آورد و در رده چهارم گروهش قرار گرفت. در دو دوره جام خلیج فارس نیز قطر فقط یک بار تا نیمه نهایی پیش رفت. متسو با قطر در جام ملت های آسیا 2011 نیز تا مرحله یک چهارم پیش رفت، اما با شکست مقابل ژاپن از گردونه مسابقات حذف شد که این به معنای پایان کار این مربی در تیم ملی قطر بود.


متسو در مارس 2011 دوباره به الغرافه بازگشت و قراردادی دو ساله با این تیم بست. قهرمانی در جام حذفی قطر باعث شد الغرافه مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2012 را بدست آورد. او اما در لیگ 12- 2011 قطر با وجود استفاده از دو بازیکن ایرانی( خلعتبری و مجیدی) در تیمش نتایج بدی گرفت و قبل از آغاز فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا از این تیم اخراج شد.


برونو متسو با العین، الغرافه، تیم ملی امارات و تیم ملی قطر تاکنون 11 بار مقابل تیم های باشگاهی و تیم ملی ایران قرار گرفته که 3 برد و 2 تساوی و 6 باخت بدست آورده است. او مقابل استقلال و سپاهان با العین و الغرافه پیروز شده و با تیم ملی قطر نیز مقابل تیم ملی ایران یک برد 3-1 در سال 88 کسب کرده است.


گابریل کالدرون؛ ترکیبی از تجربه و افتخار


گابریل هومبرتو کالدرون در روز 7 فوریه 1960 در شهر راوسون آرژانتین بدنیا آمد. او به عنوان هافبک تهاجمی فوتبال خود را در ال پروونیر آغاز و در تیم لوزان سوئیس به پایان برد. کالدرون در مدت 18 سال دوران حرفه ای‌اش 583 بازی در لیگ های مختلف انجام داد و 107 گل نیز به ثمر رساند. او در تیم های راسینگ، لانوس، ایندپندینته، رئال بتیس اسپانیا، پاریسن ژرمن فرانسه، سیون و لوزان سوئیس و کائن فرانسه بازی کرده است. کالدرون از سال 1981 تا 1990 عضو تیم ملی آرژانتین بود و 23 بازی و یک گل ملی در کارنامه دارد. کالدرون در دو جام جهانی 1982 و 1990 حضور داشت که در دوره دوم حضور نایب قهرمانی جهان را تجربه کرد. او همچنین با تیم ملی جوانان آرژانتین فاتح جام جهانی 1979 شد.


کالدرون در سال 1994 بازنشسته شد و فعالیت خود را به عنوان مفسر تلویزیونی آغاز کرد. در سال 1997 به مدت 4 ماه هدایت تیم کائن فرانسه را بر عهده گرفت. در اولین روزهای سال 2003 او راهی سوئیس شد و سرمربی تیمی شد که در آن کفش هایش را آویخته بود: لوزان اسپرت. کالدرون 6 ماه سرمربی این تیم دسته دومی بود که به علت ورشکستگی ، منحل و به دسته سوم سقوط کرد.


این مربی آرژانتینی برای اولین بار درسال 2004 راهی خاورمیانه شد و هدایت تیم ملی عربستان را برعهده گرفت. بزرگترین موفقیت کالدرون در عربستان صعود به جام جهانی 2006 آلمان بود. اما شکست عربستان مقابل ایران در بازی رده بندی بازی‌های غرب آسیا در قطر منجر به برکناری کالدرون از تیم ملی عربستان در آخرین روزهای سال 2005 شد! کالدرون در آوریل 2007 سرمربی تیم ملی عمان شد. او در مسابقات جام خلیج فارس موفق شد عمان را به مقام نایب قهرمانی برساند، اما در جام ملت های 2007 آسیا علیرغم دو تساوی مقابل عراق و استرالیا، عمان در رده چهارم گروه قرار گرفت و صعود نکرد.


در ماه می 2008 باشگاه الاتحاد با کالدرون به توافق رسید و 18 ماه هدایت این تیم را بر عهده داشت. او با یک شکست و 17 برد موفق شد الاتحاد را به قهرمانی لیگ 09- 2008 عربستان برساند. در لیگ قهرمانان 2009 الاتحاد با استقلال همگروه بود که یک برد و یک تساوی مقابل این تیم بدست آورد. الاتحاد برای سومین بار با کالدرون به فینال لیگ قهرمانان 2009 رسید، اما شکست 2-1 مقابل پوهانگ کره جنوبی به معنای پایان کار کالدرون در الاتحاد بود.


درنوامبر 2010 ، کالدرون دوباره به عربستان بازگشت و این بار هدایت الهلال را برعهده گرفت و جانشین اریک گرتس بلژیکی شد. او با الهلال به قهرمانی لیگ عربستان و جام حذفی رسید. نکته جالب اینکه تیم او بدون باخت قهرمان شد. در لیگ قهرمانان آسیا، کالدرون با الهلال مقابل سپاهان در ریاض 2-1 شکست خورد اما در اصفهان به تساوی 1-1 رسید. در نهایت الهلال از گروه خود صعود کرد اما مقابل الاتحاد در مرحله یک هشتم نهایی شکست خورد و حذف شد. الهلال در جام قهرمانان عربستان در مرحله نیمه نهایی مقابل الاتحاد 3- صفر شکست خورد و این باخت به منزله پایان کار کالدرون در ریاض بود.


چهار ماه پس از اخراج از الهلال، کالدرون راهی امارات شد و هدایت تیم بنی یاس را بر عهده گرفت. او با این تیم در لیگ قهرمانان آسیا نتایج خوبی گرفت ولی در مرحله یک هشتم نهایی با شکست سنگین از الهلال از گردونه مسابقات حذف شد. در لیگ امارات، کالدرون از هفته پنجم روی نیمکت این تیم نشست و در پایان بنی یاس در رده نهم قرار گرفت. در جام حذفی نیز بنی یاس تا فینال پیش رفت، اما با شکست 3-1 از الجزیره نایب قهرمان شد. در جام اتصالات نیز بنی یاس در گروه خود سوم شد و از صعود بازماند.


کالدرون در دوران مربیگری خود 5 بار با تیم های ایرانی روبرو شده است: تیم ملی امید، استقلال و سپاهان. او مقابل استقلال یک برد و یک تساوی و مقابل سپاهان نیز یک تساوی و یک باخت بدست آورده و مقابل تیم امید ایران نیز شکست خورد.


مانوئل خوزه؛ پرافتخار و دربی باز!


مانوئل خوزه دِخسوس سیلوا متولد 19 آوریل 1946 در شهر ویلارئال در غرب پرتغال است. مانوئل دوران بازی خود را در تیم های بنفیکا، اسپورتینگ کویلها، وارزیم، بلننزس، یونیائو، فارنزه، بیرامار و اسپورتینگ اسپینهو سپری کرد. مانوئل خوزه خیلی زود وارد عرصه مربیگری شد و در سال آخر بازی در تیم اسپورتینگ اسپینهو همزمان مربی بازیکن بود. او سپس در تیم های ویتوریا گیمارش، پورتیموننزه، اسپورتینگ، براگا، بوایشتا، ماریتمو، بنفیکا و یونیائو لیه‌را در پرتغال مربیگری کرد.


خوزه در سال 2001 راهی الاهلی مصر شد، جایی که عمده شهرت مربیگری اش را مدیون موفقیت هایش در این تیم مصری است. او بعد از یک سال دوباره به بلننزس پرتغال بازگشت، اما از سال 2003 تا 2009 روی نیمکت الاهلی مصر نشست و موفقیت‌های زیادی کسب کرد. او یک سال مربی تیم ملی آنگولا شد و در سال 2010 نیز مدت کوتاهی هدایت الاتحاد عربستان را برعهده داشت. این مربی پرتغالی فصل قبل برای سومین بار سرمربی الاهلی مصر شد و بعد از حادثه استادیوم پورت سعید که منجر به تعطیلی فوتبال مصر شد، قرارداد خود را با این تیم مصری خاتمه داد و علیرغم تمایل مسولان این باشگاه حاضر به تمدید قراردادش نشد. مانوئل یکی از محبوب ترین مربیان در فوتبال مصر است که برای استقبال از ورود او به قاهره در سال 2011 بیش از 3 هزار نفر در فرودگاه حاضر شدند!


او در اولین سال مربیگری اش اسپورتینگ اسپنهو را راهی لیگ برتر پرتغال کرد و در سال 1992 نیز تیم بووایشتا را قهرمان جام حذفی و سوپر جام پرتغال کرد. این مربی تیم ویتوریا گیمارش را در سال 1983 و تیم پورتیموننزه را در سال 1985 به جام یوفا رساند. اما عمده موفقیت های مانوئل خوزه در الاهلی مصر بوده است: سومی جام باشگاههای جهان در سال 2006، قهرمان لیگ قهرمانان آفریقا در سال های 2001، 2005، 2006 و 2008، قهرمانی سوپرکاپ آفریقا در سال های 2002، 2006، 2007 و 2009، شش قهرمانی در لیگ مصر که 5 بار آن بصورت متوالی بوده است، 4 قهرمانی در سوپرکاپ مصر و 2 قهرمانی در جام حذفی مصر. مانوئل در سال 2006 سه جام را با الاهلی بدست آورد که رکورد جالبی بود.


او رکوردار کسب جام در لیگ قهرمانان آفریقاست. در سال 2009 به عنوان بهترین مربی پرتغال انتخاب شد و در سال 2006 نیز بهترین مربی قاره آفریقا شد. او همچنین دو مدال از روسای جمهور مصر و پرتغال دریافت کرده است.


مانوئل نتایج عجیبی مثل برد 7-1 با اسپورتینگ مقابل بنفیکا در دربی لیسبون و برد 6-1 با الاهلی مقابل الزمالک در دربی قاهره را دارد و در 55 بازی متوالی با الاهلی مصر بدون شکست بود. نکته جالب اینکه او بعد از رفتن اسکولاری کاندیدای هدایت تیم ملی پرتغال بود، اما در نهایت نیمکت پرتغال به کارلوس کروش رسید! او البته یک ویژگی بزرگ دیگر هم دارد ؛ رابطه کاملا خصمانه با کارلوس کروش. این دو که 4 سال قبل بر سر هدایت تیم ملی پرتغال با یکدیگر اختلاف داشتند و این رقابت را در نهایت سرمربی این روهای فوتبال ملی ایران ، پیروزش شده ، از همان زمان به سان نمونه های وطنی مان ، هر ازچندگاهی اختلافاتی رسانه‌ای با یکدیگر داشتند. آخرین نمونه از این اختلاف نظرها به همین چند هفته قبل بر می‌گشت که مرد 66 ساله بار دیگر اتهاماتی را علیه کروش مطرح کرده بود و با حرف هایش خشم سرمربی تیم ملی را به همراه آورده بود. حالا دست سرنوشت قرار است زندگی کاری این دو را در فاصله ای نزدیک به هم رقم بزند و با انتخاب او به عنوان سرمربی پرسپولیس باید شاهد تقابل میان این مربی با کروش برای حضور ملی پوشان پرشمار پرسپولیس در بازی های انتخابی جام جهانی بود. پرسپولیسی ها اگر بر سر مسائل مالی به تفاهم برسند ، این گزینه را با توجه به تب داغ مربی پرتغالی در فوتبال ایران، جذب می‌کنند. اگرچه گابریل کالدرون هم شانس بالایی برای پرسپولیسی شدن دارد اما نکته جالب اینجاست که آرای پایین طرفداران پرسپولیس در همه نظرسنجی‌ها از جمله سایت باشگاه به برونو متسو سبب شده تا این مربی در اولویت سوم انتخاب مدیر تیم محبوب پایتخت باشد

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 4/4/1391 - 8:19 - 0 تشکر 464994

رای تبانی فوتسال اعلام شد


سایت فدراسیون فوتبال: این رای به شرح زیر است: با توجه به تخلفاتی که از سوی حسین افضلی سرمربی و احمدرضا شمس الکتابی سرپرست تیم فوتسال فولاد ماهان سپاهان که بر اساس ماده 41 آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال سر زده بود هرکدام  به پرداخت مبلغ هشتاد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.


امین نورالهی، داود عباسی، سید نصراله مومنی و نیز سعید عبداله وند بر اساس مواد 41 و 43 آیین نامه به پرداخت هشتاد میلیون ریال جریمه نقدی و هجده ماه محرومیت از فعالیت های رسمی فوتبال و فوتسال محکوم شده اند.


محمد امام وردی سرپرست و محمدرضا حیدریان کاپیتان تیم فوتسال پرسپولیس به ترتیب بر اساس مواد 41 و 25 آیین نامه به پرداخت هشتاد میلیون ریال جریمه نقدی و چهار ماه محرومیت از فعالیت های رسمی فوتبال و فوتسال و پرداخت چهل میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.


همچنین محمد حسین عراقی زاده سرپرست تیم فوتسال گیتی پسند بر اساس ماده 41 آیین نامه به پرداخت مبلغ هشتاد میلیون ریال جریمه نقدی و چهار ماه محرومیت از فعالیت های رسمی فوتسال و فوتبال محکوم شده اند و نیز مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهید منصوری قرچک از آن جهت که در بخش پایانی رأی صادره از کمیته انضباطی نتیجه مسابقه بین تیم های فوتسال پرسپولیس تهران و گیتی پسند اصفهان به قوت خود باقی مانده است و همچنین مدیر عامل تیم فوتسال فولاد ماهان سپاهان به جهت خدشه به حیثیت باشگاه متبوع و توجه تبانی به اعضای تیم فوتسال به موجب رأی مذکور همگی نسبت به آن اعتراض و حسب مورد درخواست برائت یا نقض رأی صادره را کرده اند که  اعضای کمیته استیناف با پس از بررسی  تمامی محتویات پرونده و به ویژه مشاهده فیلم بازی تیم های مذکور و حواشی آن و گزارش سه نفر کارشناس خبره منتخب کمیته انضباطی و تطبیق عمل و رفتار هر یک از عوامل و اشخاص مذکور با مواد آیین نامه انضباطی و در نظر گرفتن نکات و حقایق مسلمی چون:


1) تبانی دو تیم فوتسال گیتی پسند و پرسپولیس تهران به دلالت گزارش سه نفر کارشناس خبره اظهار نظر بی شائبه مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران ، اظهار نظر و گفتگوی بازیکنان تیم فوتسال اخیر الذکر در اطراف زمین بازی و نحوه و نوع بازی برخی بازیکنان تیم فوتسال پرسپولیس به قطع و تعیین مسلم و مبرهن است.


2) در گزارش سه نفر کارشناس خبره اشاره ای به تبانی بین مدیران و بازیکنان و عوامل دو تیم فوتسال ماهان سپاهان و شهید منصوری قرچک نشده است.


3/  به صراحت ماده 41 آیین نامه انضباطی گزارش سه نفر کارشناس خبره منتخب کمیته انضباطی موضوعیت داشته و وصف و جنبه طریقت ندارد تا کمیته انضباطی یا استیناف مجوز قانونی تجزیه و تفکیک نتایج و آثار حقوقی مترتب بر گزارش مزبور را داشته باشند.


4) بر اساس ماده 41 آیین نامه انضباطی تبانی خواه در سطح کلان بین مدیران و متولیان دو باشگاه صورت گیرد و خواه بین اجزاء و عوامل آنها از حیث نتیجه و عقوبت انضباطی تفاوتی ندارد و اصطلاح و عبارات و اظهار نظر اخیر کمیته انضباطی مبنی بر این که « چون توافق نامه تام و اکمل متولیان فوتسال دو باشگاه گیتی پسند و پرسپولیس مبنی بر تبانی احراز نشده و اراده قبلی ایشان به تبانی کشف نشده از آنها مستحق تنبه نبوده و نتیجه هر دو مسابقه به قوت خود باقی است » منطبق با قواعد و اصول حقوقی نبوده و وجاهت و اعتبار قانونی ندارد و از سوی دیگر نتیجه مذکور و قائل شدن به عدم تبانی با دیگر قسمت های رأی مورد اعتراض متضمن محکومیت مربیان و عوامل و بازیکنان دو تیم فوتسال گیتی پسند و پرسپولیس در تناقض آشکار و نا همگونی است.


5) تخلف تبانی و مداخله بین تیم های ورزشی حرکتی بسیار ناجوانمردانه بوده و دلیل موهن و قاطع به فقدان لیاقت و شایستگی تیم فوتبال یا فوتسال مرتکب تخلف مزبور در دستیابی به نتایج حاصل از بازی قوام با تبانی است و وضع تنبیهات مقرر در رأی مورد اعتراض و صیانت باشگاه و تیم فوتسال بهره مند از بازی قوام با تبانی از محرومیت و عقوبت تخلف مذبور نه تنها منطبق با آیین نامه انضباطی و رویه حسنه جاری در فوتبال و فوتسال مدرن نیست بلکه سبب دلسردی جمعیت حاضر در صحنه ورزش و آنهایی که با سلامت و معیارهای صحیح ورزش در رقابت بسر می برند ، شده و بدبین و عدم اقبال اهالی فوتبال و فوتسال و علاقمندان به آن را در پی دارد بنابر مراتب کمیته استیناف اولا اگر چه تخلف حسین افضلی سرمربی و احمد رضا شمس الکتابی سرپرست تیم فوتسال ماهان سپاهان را از نوع تبانی و منطبق با ماده 41 آیین نامه انضباطی نمی داند زیرا از یک سو تخلف ایشان در کم کاری و عدم استفاده صحیح و مناسب از بازیکنان در اختیار انطباقی با پدیده تبانی ندارد بلکه تبانی مستلزم هماهنگی و هم فکری عوامل یک تیم با تیم مقابل به قصد تحصیل نتیجه و غرض خارج از معیار صحیح و واقعیت بازی سالم و جوانمردانه است و با برائت تیم مقابل از این تخلف و عدم محکومیت آن قصور تبانی از یک طرف بازی منطقی و عقلانی نیست وانگهی در نظریه هیأت سه نفره کارشناسان خبره همانطور که در صدر اشاره شد و مستند اصلی رأی کمیته انضباطی بوده و موضوعیت دارد اشاره ای به تبانی از سوی نامبردگان با عوامل و بازیکنان تیم فوتسال شهید منصوری قرچک نشده است ، لیکن از آنجا که حرکت نامبردگان خارج از اصول جوانمردی و رعایت بازی شرافت مندانه که تبلور بروز هر آنچه واقع  و شایسته بوده در پرتوبازی دو تیم و سایر تیم ها ، می باشد و با اطلاق حرکت غیرورزشی منطبق است از این رو ضمن نقض رأی مورد اعتراض در این بخش و برائت دو نفر مذکور از اتهام تبانی به سببیت حرکت غیرورزشی ایشان مستنداً بند "الف" ماده 22 و بند یک ماده 17 آیین نامه انضباطی هر یک از نامبردگان را به پرداخت مبلغ دویست میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می کند ثانیاً با توجه به مسلم و محرز بودن تبانی بین بازیکنان ، مربی و سرپرست تیم فوتسال پرسپولیس و گیتی پسند اعتراض آقایان امین نورالهی ، داود عباسی ، سید نصراله مومن ، سعید عبداله وند ، محمد امام وردی ، محمد رضا حیدریان و محمد حسین عراقی زاده نسبت به رأی صادره وارد و موجه نبوده و کمیته استیناف در این بخش به استناد بند یک ماده 17 آیین نامه مذکور رأی مورد اعتراض را در این قسمت ها و علیه نامبردگان عیناً تایید می کند ثالثا بر اساس مدلول ماده 41 و بند یک ماده 17 آیین نامه انضباطی با نقض و اعلام بی اعتباری تصمیم اخیر کمیته انضباطی در بخش پایانی رأی مورد اعتراض راجع به نتیجه بازی دو تیم فوتسال پرسپولیس و گیتی پسند حکم به استرداد جوایز و نشان ها و مقام های حاصل از بازی مذکور از باشگاه فوتسال گیتی پسند و کسر 6 امتیاز از مجموع امتیازات کسب شده در کل بازی ها از هر دو تیم فوتسال گیتی پسند و پرسپولیس تهران صادر و اعلام می کند،رأی صادره قطعی است.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 4/4/1391 - 8:22 - 0 تشکر 464995

شیشه، ستاره را منشوری کرد!


ندای انقلاب: در طول فصل گذشته که ستاره سابق که در دیدارهای کمی در آن به میدان رفت حرف و حدیث‌هایی مبنی بر اعتیاد او به شیشه شنیده می‌شد اما مسئولان تیم و خود او مصدومیت را دلیل بازی نکردن او عنوان می‌کردند.


به نظر می‌رسد که (الف)مهاجم فصل گذشته تیم پرطرفدار تهرانی امسال بازی در لیگ برتر را تجربه نخواهد کرد.


در طول فصل گذشته که ستاره سابق که در دیدارهای کمی در آن به میدان رفت حرف و حدیث‌هایی مبنی بر اعتیاد او به شیشه شنیده می‌شد اما مسئولان تیم و خود او مصدومیت را دلیل بازی نکردن او عنوان می‌کردند. با این وجود این گمان وجود داشت که باشگاه نیز با پی بردن به اعتیاد او بازیکنش را از تیم کنار گذاشته است. بازیکن مورد نظر هم که بیشتر از روی سکو تماشاگر بازی تیمش بوده است در مصاحبه‌هایش از برخورد نامناسب باشگاه با او پس از مصدومیت گله داشت و معتقد بود که "اینجا قدرش را نمی‌دانند" و از بازگشت به شهرش پس از پایان فصل خبر می‌داد.


با تغییر و تحولاتی که امسال در مدیریت تیم شهرستانی مورد نظر رخ داد و روند بازگشت بازیکنان سابق این تیم به آن شروع شد به نظر می‌رسید که او هم با باشگاه سابقش توافق کند و سال بعد را برای آن‌ها بازی کند. اما حالا شنیده می‌شود که مانع دیگری برای قرارداد بستن او با این تیم شهرستانی وجود داشته باشد. "ستاره سال گذشته به علت اعتیاد به شیشه منشوری است و قرارداد او با هیچ باشگاهی ثبت نمی‌شود." و این به معنای بیرون ماندن او از لیگ امسال و تایید حرف و حدیث‌های سال گذشته است

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 4/4/1391 - 8:26 - 0 تشکر 464996

"دایی" سرمربی پرسپولیس می‌شود؟


فارس: در حالی که مذاکرات رویانیان برای انتخاب سرمربی پرسپولیس ادامه دارد هنوز برخی منابع از کنار گذاشته شدن همه گزینه‌های خارجی و انتخاب شدن علی دایی در انتها برای سرمربیگری این تیم خبر می‌دهند.

هر چند که با وجود تلاش رویانیان برای آوردن سرمربی خارجی و مذاکرات متعدد دور از ذهن به نظر می‌رسد که او علی دایی را برای سرمربیگری انتخاب کند اما گفتگوی روز گذشته رویانیان با برنامه "ورزش و مردم" نیز نشان می‌دهد که او همچنان به علی دایی نظر دارد. در حالی که بهرام شفیع با سوالش قصد داشت گزینه‌هایی چون پیروانی و استیلی را برای دستیاری سرمربی خارجی معرفی کند و با لحنش از او می‌خواست مربیان جوان پرسپولیسی را برای کار یاد گرفتن! در کنار مربی خارجی قرار دهد، رویانیان در پاسخ گفت: "مربیان زیادی در ایران وجود دارند که توان هدایت پرسپولیس را دارند. نمونه اش همین علی دایی است. هرچند که موانعی برای همکاری با او وجود دارد اما مگر او مربی بدی است؟".

این در حالی است که رویانیان در هفته گذشته یک مذاکره طولانی با علی دایی در دفتر باشگاه داشته است. با وجود صحبت‌های رویانیان به نظر می رسد که علی دایی هنوز هم تنها گزینه ایرانی سرمربیگری پرسپولیس است و در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات رویانیان او به عنوان سرمربی معرفی خواهد شد. یک شایعه این روزها در راهروی باشگاه پرسپولیس شنیده می شود که طبق آن بدون نتیجه ماندن مذاکرات با مر بیان خارجی و سرمربی شدن دایی چندان هم عجیب نیست.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 4/4/1391 - 8:28 - 0 تشکر 464997

حضور دروازه‌بان تیم ملی اردن در اهواز منتفی شد/ ثبت قرارداد بازیکنان برزیلی


مذاکرات مسئولان باشگاه فولاد خوزستان با باشگاه الوحدات اردن برای جذب عامر شفیع، دروازه‌بان تیم ملی اردن نتیجه‌ای نرسید و جذب این دروازه بان منتفی شد.


به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت باشگاه فولادخوزستان، مذاکرات دو طرف برای انتقال این بازیکن که یک سال دیگر با باشگاه اردنی قرارداد داشت، از سه هفته پیش آغاز شده بود و اردنی‌ها در ابتدا درخواست 250 هزار دلار برای باشگاه الوحدات و عامر شفیع کردند که بین طرفین به صورت مساوی تقسیم می‌شد.


پس از مدتی، باشگاه اردنی این مبلغ را به 350 هزار دلار افزایش داد که این موضوع با مخالفت باشگاه فولاد خوزستان مواجه شد. در حالی که مذاکرات طرفین برای کاهش قیمت و رساندن آن به مبلغ پیشنهادی اولیه ادامه داشت، کارگزار رسمی و اردنی باشگاه الوحدات با ارسال نامه‌ای به باشگاه فولاد مدعی شد عامر شفیع پیشنهادی 350 هزار دلاری از یک باشگاه ایرانی دیگر دارد و لذا چنانچه این باشگاه خواهان به خدمت گرفتن دروازه بان الوحدات است باید مبلغ 400 هزار دلار بپردازد.


این در حالی بود که چندین مدیر برنامه رسمی و غیر رسمی ایرانی و خارجی دیگر نیز به این موضوع ورود کرده و پیشنهادهای واهی به بازیکن اردنی و باشگاه الوحدات مبنی بر داشتن پیشنهادهای مناسبتر از سایر باشگاه‌ها دادند.


بدین ترتیب ، باشگاه فولاد خوزستان به دلیل دریافت قیمت‌های مختلف تصمیم گرفت از جذب این دروازه بان ملی پوش اردن منصرف شود. فولاد هم اکنون علیرضا سلیمی ، محمد رشید مظاهری ، پدرام یزدانی و علی اکبر آهکی را بعنوان دروازه‌بان در جمع خود دارند و حال باید دید که تصمیم مسئولان این باشگاه برای جذب دروازه‌بان خارجی چه خواهد بود.


همچنین" لئاندرو پادوانی سلین" و "لوسیانو پریرا مندز" بازیکنان برزیلی تیم فوتبال فولادخوزستان هفته گذشته در مرکز پزشکی ورزشی آکادمی ملی فوتبال مورد معاینات پزشکی قرار گرفتند و از نظر پزشکی تایید شدند.


بر این اساس، گواهی صحت سلامت این دو بازیکن برزیلی امروز شنبه صادر و قرارداد آنها در کمیته نقل و انتقالات هیئت فوتبال خوزستان ثبت شد تا برای حضور در فصل جدید مشکلی نداشته باشند.


از سوی دیگر به گزارش سایت رسمی باشگاه فولاد خوزستان ، کاروان فولاد ظهر شنبه اهواز را به مقصد بروجرد ترک کرد تا اردوی آماده سازی هشت روزه‌ای را در این شهر خوش آب و هوا برگزار کند.


فولادی‌ها که هفته پیش اردوی بسیار مطلوبی را در کردان کرج پشت سر گذاشتند، در اردوی بروجرد هم به تمرینات خود در دو نوبت صبح و عصر ادامه می‌هند و دوشنبه آینده به اهواز باز می‌ردند. برگزاری یک دیدار تدارکاتی هم در این اردو پیش بینی شده است

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 4/4/1391 - 9:52 - 0 تشکر 465008

چه می كنه این داش علی
ماشالله

يکشنبه 4/4/1391 - 11:40 - 0 تشکر 465103

تماس ستاره های پرسپولیس با علی دایی!


جهان: در حالی که سردار رویانیان این روزها مشغول رایزنی برای جذب یک مربی خارجی است و گفته می شود برونو متسوی فرانسوی کارش با سرخپوشان تمام شده است و بزودی روی نیمکت پرسپولیس خواهد نشست، خبر می رسد که ستاره های جدید پرسپولیس که خریداری آنها در این فصل تبعاتی را برای رویانیان داشته و سرو صدای فروانی بپا کرده است طی تماس هایی با علی دایی آرزو کرده اند که وی سرمربی بعدی این تیم باشد.


یکی از نزدیکان دایی با تایید این خبر به همکار ما گفت: این نفرات علی دایی را خیلی قبول دارند و اگر سید مهدی رحمتی را به آنها اضافه کنید همان نفراتی می شوند که دایی دو فصل قبل نامشان را در لیستی به حبیب کاشانی داده بود.آنها به دایی لطف دارند و اخیرا هم با ایشان تماس هایی داشته اند.


این موضوع در حالی مطرح می شود که خبر می رسد رویانیان پیش از این دایی را برای سرمربیگری سرخپوشان مد نظر داشت و حتی برخی از نفرات جدید پرسپولیس با هماهنگی علی دایی به این تیم ملحق شدند.


از سوی دیگر امروز یکی سایت های خبری مدعی شد که دایی برای رسیدن به نیمکت پرسپولیس یک مخالف جدی که مقامش خیلی بالاتر از رویانیان است دارد.


موضوع بی مربی بودن پرسپولیس و بستن تیمی که سرمربی خود را نمی شناسد از اتفاقات عجیب فوتبال ما است که این روزها منتقدان فروانی به آن اشاره می کنند.


مدیرعامل پرسپولیس گفته است که تا روز دوشنبه سرمربی این تیم را معرفی می کند.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 4/4/1391 - 11:43 - 0 تشکر 465109

هرچی بگی تو فوتبال ما ممكنه پیش بیاد.

يکشنبه 4/4/1391 - 17:3 - 0 تشکر 465256

با نام خدا و سلام
عجب تاپیک طولانی و جذابی
دست مریزاد

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 5/4/1391 - 11:47 - 0 تشکر 465482

حضورهای قشنگت منو شیفته ات كرده

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی