انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 250)
جمعه 2/4/1391 - 20:42 -0 تشکر 464553
قضاوت با شماست!

لطفا بدون رضایت تجاوز نکنید!

محمدرضا شهبازی- امروز مطلبی منتشر شد که اگرچه بازنشر مطلبی به تاریخ شهریور ۹۰ است اما هنوز جای کار دارد. البته از آنجا که در این مدت تکذیب نشده است ما با شوخی به آن می پردازیم و اگر تکذیب شد ما هم خیلی جدی و بدون کوچکتذین شوخی آنرا تکذیب می کنیم.

ماجرا از این قرار است که:
پلیس چهار زن دیگر را که مورد تجاوز این متجاوزان قرار گرفته بودند شناسایی کرد و شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران قاطعانه تمام متهمان را به جرم تجاوز به عنف و آدم‌ربایی به ۱۰‌سال حبس و یک‌بار اعدام محکوم کرد و اکبر نیز به دلیل قتل زن جوان علاوه بر اعدام به یک‌بار قصاص محکوم شد.

به نوشته روزنامه شرق این رأی در شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور نقض شده است زیرا «خانواده متهمان تلاش زیادی برای جلب رضایت شاکیان انجام دادند و موفق شدند رضایت همه آن‌ها را بگیرند.»

همچنین در ادامه آمده است:
نکته جالب دیگری که دیوان عالی کشور در نقض رأی اعدام چهار متجاوز به عنف پراید سوار -که در ابتدا بدان اشاره شد- آورده، این است که: «درباره دسترس بودن همسران این متهمان در زمان وقوع جرایم نیز باید تحقیق شود».

از این عبارت چنین فهمیده می‌شود که اگر اثبات شود همسران متجاوزان در روز تجاوز مسافرت بوده‌اند -و یا شاید عذر شرعی داشته‌اند-، در تخفیف مجازات کسانی که در خیابان دختران و زنان را ربوده و به زور مورد آزار جنسی قرار می‌دهند موثر است!

برای خواندن اصل مطلب به
اینجا مراجعه کنید.(دهکده: حتما بخونید!)

در همین رابطه نکات زیر به ذهن بنده می‌رسد:

- بانوان گرامی که خود یا خانواده خود توان استقامت در برابر تهدیدهای احتمالی متجاوزان احتمالی را ندارند لطف کنند پیش از خروج از منزل یک برگه رضایت‌نامه تجاوز که به امضای همسر یا پدر خود رسیده همراه بردارند تا خود، دستگاه قضایی و متجاوزان محترم را بعدا جهت اخذ رضایت علاف نکنند!

- متجاوزان دو دسته شده و به صورت نوبتی عده ای تجاوز و عده ای رضایت متجاوزٌ به را جلب کنند تا روند دادرسی‌ها تسریع پیدا کرده و از حجم پرونده‌های قضایی کاسته شود!

- بانوان محترم پس از اینکه مورد تجاوز قرار گرفتند حتما از متجاوزان بپرسند که آیا همسران آنها در دسترس بوده اند یا خیر، اگر جواب آنها منفی بود، قید شکایت را بزنند تا الکی کلی انرژی از کلی آدم و دم و دستگاه گرفته نشود!

- چون رعایت بند بالا ممکن است توسط عده ای خانم دگم و عقده‌ای انجام نگیرد به دستگاه‌های مسئول پیشنهاد می شود با اندیشیدن ساز و کار مناسب، نسبت به توزیع «کارت تجاوز» بین کسانی که همسرانشان در دسترس نیستند اقدام نمایند تا هم‌چنان وقت خیلی‌ها گرفته نشود. این افراد می توانند با نشان دادن این کارت به هر کسی که در کوچه و خیابان نظرشان را جلب کرد…

پی نوشت:

۱. ای خاک بر سر ما که راحت درباره‌ی این چیزها طنز می نویسیم و می خوانیم و… نمی میریم!

۲. از صمیم قلب امیدوارم این مطلب دروغ باشد(که با توجه به اینکه رفرنس بخشی از آن روزنامه شرق است بعید نیست!) که اگر اینطور بود و قوه قضاییه تکدیب کرد، ما هم تکذیب می کنیم.


منبع:
وبلاگ تفکر با چاشنی خنده

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

يکشنبه 4/4/1391 - 12:21 - 0 تشکر 465136


قوه قضاییه پاسخ دهد:


مگر می‌شود تـجـاوز كرد و راحت رضـایـت گرفت!؟!


در خبر‌ها آمده بود: «افرادی که حوادث پارک طالقانی را رقم زدند دستگیر شده‌اند»؛ ما هم نظرمان این است که دستگیر شده‌اند، ولی بعد از دستگیری چه خواهد شد؟


به گزارش ایسنا، «تابناک» با طرح پرسش فوق نوشت: رئیس پلیس پایتخت از دستگیری عوامل حادثه پارک طالقانی و تخریب خودروی شهروندان خبر داده و افزوده: در حادثه پارک طالقانی اراذل و اوباش ۴ خودرو را مورد حمله و تخریب قرار دادند که پلیس بلافاصله ۴ نفر از عوامل اصلی این حادثه را شناسایی و دستگیر کرد. ضمن اینکه دو نفر از اراذل و اوباش در سطح شهر شناسایی و دستگیر شدند. رئیس پلیس تهران تاکید کرد: امیدواریم حکم مناسب دستگاه قضایی درس عبرتی برای سایرین باشد. البته پلیس در پیشگیری و پیگیری قاطعانه عمل می‌کند و با افراد متخلف برخورد می‌کند. (مهر، ۲۴ خرداد۹۱)


اما لحظه‌ای به گذشته‌ای نه چندان دور برگردیم و چند واقعه را مرور کنیم. جملاتی که می‌خوانید آخرین ناله‌های زن جوانی است که نیمه عریان و خون آلود خود را به یک کلانتری در پاکدشت رسانده و ساعتی بعد بر اثر جراحت چاقو که از ناحیه گردن توسط چهار متجاوز پراید سوار بر او وارد آمده در بیمارستان «جان داده» است:


«متهمان من را به عنوان مسافر سوار یک پراید کردند و قصد تجاوز داشتند که من مقاومت کردم. یکی از آن‌ها با چاقو ضربه‌ای به گردنم زد و بعد که بی‌حال شدم هر چهار نفر مرا مورد آزار قرار دادند. در راه، سه نفر پیاده شدند و راننده پراید که قرار بود من را به بیمارستان برساند در بیابان چادر ماشین را پهن کرد و بار دیگر من را مورد آزار قرار داد و بعد همان‌جا‌‌ رهایم کرد. کشان‌کشان خودم را کنار جاده رساندم و راننده آژانسی که داشت از آنجا رد می‌شد به من کمک کرد و من را به کلانتری رساند». (شرق، ۱۷ شهریور ۹۰).


پلیس چهار زن دیگر را که مورد تجاوز این متجاوزان قرار گرفته بودند شناسایی کرد و شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران قاطعانه تمام متهمان را به جرم تجاوز به عنف و آدم‌ربایی به ۱۰‌سال حبس و یک‌بار اعدام محکوم کرد و اکبر نیز به دلیل قتل زن جوان علاوه بر اعدام به یک‌بار قصاص محکوم شد.


به نوشته روزنامه شرق این رأی در شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور نقض شده است زیرا (لطفا چند بار بخوانید): «خانواده متهمان تلاش زیادی برای جلب رضایت شاکیان انجام دادند و موفق شدند رضایت همه آن‌ها را بگیرند.»


خیلی جالب است؛ کفتارهایی که زن جوانی را ربوده چاقو به گردن این زن مظلوم زده و چنان بی‌رحم بوده‌اند که در آن حال او را به طور جمعی مورد تعرض قرار داده‌اند موفق به اخذ رضایت هم شده‌اند!


نخست: آیا این اخذ رضایت بر اثر پرداخت پول یا التماس بوده است؟ یا با تهدید خانواده قربانی مظلوم به تهدیداتی از قبیل پخش فیلم تجاوز به عزیزشان در اینترنت و یا تجاوز به دیگر اعضای خانواده؟ ثانیا: آیا معقول است خانواده‌ای پس از چنین جنایت هولناکی بدون تهدید رضایت دهد؟


دوم: مگر می‌شود تجاوز کرد و بعد رضایت گرفت و از اعدام گریخت؟ آیا دیوان عالی کشور راه آسانی برای متجاوزان آینده باز نکرده و آیا جرمی از این دست جنبه عمومی نداشته است؟


این را مقایسه کنید با سخنان صحیح و قاطعانه و البته بدون پشتوانه عملی آیت الله لاریجانی در آذرماه ۸۹ که تنها «ترساندن» مردم -ولو آنکه هیچ آسیبی به کسی وارد نشود- حکمش اعدام است: «اگر کسی با سلاح سرد، موجب ترساندن مردم شود، به عنوان محاربه یا مفسد فی الارض، قطعا حکمش اعدام است».


اینجاست که شاید برخی گمان کنند حتما اشتباهی از طرف خبرنگار صورت گرفته و رضایت بعدی قربانی در میزان مجازات متجاوزان خیابانی تأثیری ندارد؛ اما متأسفانه دیوان عالی کشور چندی پیش دقیقا با همین استدلال حکم اعدام «عقرب سیاه» را نقض کرد. عقرب سیاه پس از تجاوزهای دهشتناک به سی دختر و زن جوان، بدن برخی قربانیان را با پیچ گوشتی سوراخ می‌کرد یا آنان را دست و پا بسته به چاه می‌انداخت تا پس از این همه جنایت، ‌‌نهایت کار به اینجا بیانجامد:


«در پایان جلسه رئیس شعبه ۷۷ دادگاه کیفری استان و چهار قاضی مستشار به اتفاق آرا حکم اعدام «عقرب سیاه» را صادر کردند؛ از آنجا که عقرب سیاه توانسته بود رضایت تعدادی از شاکیان پرونده را جلب کند، دیوان عالی کشور رأی دادگاه را نقض و بار دیگر پرونده را به شعبه ۷۹ دادگاه کیفری ارسال کرد» (فارس، ۱۱ بهمن ۸۹).


برای اینکه ببنید این رضایت شاکیان -که به این آسانی موجب نقض حکم توسط دیوان عالی کشور می‌شود- چگونه صورت می‌گیرد، ببینید یکی از قربانیان عقرب سیاه به خبرگزاری فارس چه گفته است:


«پس از این حادثه، شوهرم با یک بچه طلاقم داد. تاکنون چندین بار از طرف خانواده عقرب سیاه تهدید شده‌ام و مجبور شده‌ام ۳ بار محل زندگی و تحصیل فرزندم را تغییر دهم، اما آنان هر بار آدرس جدید را پیدا می‌کنند و تهدیداتشان ادامه دارد. آن‌ها مدعی‌اند یکی از تاجران معروف بازار آهن از بستگانشان است و از نفوذ خود استفاده می‌کند. خود عقرب هم از زندان تماس گرفته و تهدیدم می‌کند.» (فارس، ۱۱ بهمن ۸۹).


از همه چیز که بگذریم در مورد جمله آخر باید کتاب نوشت!


نکته جالب دیگری که دیوان عالی کشور در نقض رأی اعدام چهار متجاوز به عنف پراید سوار -که در ابتدا بدان اشاره شد- آورده، این است که: «درباره دسترس بودن همسران این متهمان در زمان وقوع جرایم نیز باید تحقیق شود». از این عبارت چنین فهمیده می‌شود که اگر اثبات شود همسران متجاوزان در روز تجاوز مسافرت بوده‌اند -و یا شاید عذر شرعی داشته‌اند-، در تخفیف مجازات کسانی که در خیابان دختران و زنان را ربوده و به زور مورد آزار جنسی قرار می‌دهند موثر است!


امیدی نیست که این درد‌ها در رسانه ملی حتی «صرفا جهت اطلاع» مردم به «زیر ذره بین» برود و یا در «وبگردی»‌ها مورد توجه واقع شود؛ صرفا باید خدا را شکر کرد که بستری وجود دارد که نسبت به اخبار مربوط به ناموس مردم حساسیت دارد و این اخبار مگو نمی‌ماند.


هنوز می‌توانیم دلمان را چنین خوش ‌کنیم که این اخبار دقیق نیست؛ قوه قضاییه هم که ظاهرا واحدی برای اطلاع رسانی و توضیح درباره این امور ندارد تا ببیند که چه تصویری از خود در اذهان می‌سازد. بدین ترتیب که خبرها در روزنامه‌ها درج شده و قوه قضاییه به سکوت گذرانده است.


آیا رواست که قوه قضائیه با همه خدماتی که به مردم ارائه می‌دهد چنین خودش را تضعیف کند؟ آیا اتفاقی است که یک شرور این قدر پررو می‌شود که در حضور مأموران، با مشتی در چشم، خانم مددکار اجتماعی را نقش زمین می‌کند؟ (همشهری، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱)


و اینک قوه قضائیه است و تازه‌ترین پرونده تجاوز به حقوق مردم در پارک طالقانی؛ پلیس که مدعی است متجاوزان را دستگیر کرده است و احتمالا اینک متهمان در اختیار قوه قضائیه هستند. حال باید ماند و سرنوشت این افراد را دید. سرنوشتی که طبیعتا در وقوع یا عدم وقوع چنین تجاوزاتی در آینده موثر خواهد بود.


به امید ظهوراقا

دوشنبه 5/4/1391 - 13:51 - 0 تشکر 465571

به نام خدا
چند وقت پیش که این مطلب رو خوندم شوکه شدم واقعا که قاضی باید مرد باشه و غیرت داشته باشه این افراد اصلا صلاحیت زندگی ندارن که بخوان با این ترفندها از مجازات فرار کنند واقعا باعث تأسف

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
دوشنبه 5/4/1391 - 22:46 - 0 تشکر 465883

شاید پاسخم به این موارد یه بغض همیشگی باشه...
(مثل دعای بیشتر شبهام هنگامه خواب... خدایا فقط خودت ...خودت بهشون کمک کن)

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
پنج شنبه 8/4/1391 - 1:17 - 0 تشکر 466872

وای بر ما...

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی