انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 137)
يکشنبه 28/3/1391 - 11:3 -0 تشکر 462565
جایگزین مجازات

سلام
نقل از تابناک:

رییس شعبه 101 دادگاه جزایی کرمان، مجازات جایگزین یک نوجوان مجرم را شرکت در نماز جماعت مسجد محل سکونت به مدت یک سال تعیین کرد.

به گزارش ایسنا؛ فرشیدی، رییس شعبه 101 (دادگاه جرایم اطفال) اظهاركرد: نوجوان 17 ساله به علت رانندگی بدون گواهینامه و بی احتیاطی منجر به ایراد صدمه بدنی به عابر پیاده مجرم شناخته شده است. این فرد با عنایت به گزارش مرجع انتظامی، اقرار خود، شکایت شاکیه، نظریه پزشکی قانونی به استناد مواد 717 و718 قانون مجازات اسلامی، به پنج ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

وی ادامه داد: با توجه به نوجوان بودن متهم و به استناد ماده 20 قانون مجازات اسلامی حبس نامبرده به مدت سه سال تعلیق و مجازات جایگزین در نظر گرفته شده است.

فرشیدی تأکید کرد: بر اساس مجازات تعیین شده «محمد.ن» باید به مدت یکسال از تاریخ قطعیت دادنامه هر هفته چهار روز در نماز مغرب و عشاء مسجد محل سکونت خود شرکت و هر سه ماه یک‌بار گواهی حضور از امام جماعت مسجد به اجرای احکام کیفری ارائه كند و تازمان گرفتن گواهینامه موتور سیکلت از رانندگی با آن خوداری کند.

وی با بیان اینکه این نوع مجازات از اختیارات دادگاه بوده و ارتباطی به شکایت یا عدم شکایت شخص مصدوم ندارد، تصریح کرد: با استفاده از این گونه جایگزین‌های حبس علاوه بر کاهش جمعیت زندان‌ها، از آثار ونتایج مثبت اخلاقی واجتماعی برخوردار خواهیم بود.

                          این نیز بگذرد.....
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی