• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 506)
شنبه 27/3/1391 - 17:12 -0 تشکر 462345
اگر متولد ماه خرداد هستید خودتان را با این ستاره ها مقایسه كنیدشاید شما هم مشابهت‌های زیادی در مورد متولدین یك ماه را كشف كرده باشید، حالا ما خصوصیات 5 خردادی مشهور را به شما می‌گوییم تا خردادی‌ها را كمی بشناسید و ببینید آیا ستاره‌های خردادی شبیه بقیه خردادی‌ها هستند یا نه؟


به امید ظهوراقا

شنبه 27/3/1391 - 17:16 - 0 تشکر 462347
25 خرداد 1334(15 ژوئن 1954)محمدرضا شریفی‌نیا، خردادی، منطقی و بیش فعال

 فردی باهوش و ذهنی چندبعدی دارد:

شریفی‌نیا معمولا كارهایش را طوری انتخاب می‌كند كه به سایركارهایش صدمه نزند و حتی وقتی سر 2 یا 3 كار است، طوری وقتش را تنظیم می‌كند تا به هیچ كدام از كارهایش ضربه‌ای نخورد در بعضی فیلم‌ها ممكن است 4 روز بیشتر وقت نداشته باشد در این مواقع، زمان‌هایی كه تعطیلات یكی از فیلم‌ها باشد را هماهنگ می‌كند و سر آن یكی فیلم‌ حاضر می‌شود.


اهل دوز كلك و دروغگویی نیست

مهراوه‌ شریفی‌نیا در یكی از مصاحبه‌هایش گفته: «پدرم از بچگی به من یاد داد كه اگر می‌خواهی كاری را انجام دهی و بعد درباره‌اش دروغ بگویی بدان آن كار اشتباه است.»

 اگر نتوانیم بگوییم ذاتا هنرمند است قطعا می‌توانیم بگوییم ذاتا هنردوست است:

 گذشته از كارهای مختلفی كه محمدرضا شریفی‌نیا در عرصه هنر به خصوص سینما انجام می‌دهد علاقه او به تماشای آثار هنری در موزه‌ها، نمایشگاه‌ها و حتی مطالعه كتاب در زمینه‌های موسیقی و تئاتر نشانی از ذات هنردوست او دارد.


شخصی فعال یا بهتر بگوییم بیش‌فعال است:

محمدرضا از همه چیز سر در می‌آورد و عاشق اطلاعات است. خیلی‌ها معتقدند او به اندازه 3-2 نفر زندگی می‌كند. دخترش مهراوه او را اینچنین توصیف می‌كند: «گاهی پدرم بعد از 72 ساعت كه به خانه می‌آید درحالی‌كه چشم‌هایش باز نمی‌شود برای من 3 ساعت و نیم كل سكانس‌های آن روز را تعریف می‌كند، یك چای می‌خورد و یك چرت یك‌ربعه می‌زند و بعد هم سر صحنه می‌رود!»

حافظه‌ای قوی دارد كه او را برای مشاغل پرمسئولیت آماده می‌‌كند:

در میان هنرمندان ایرانی، سینمای ایران به ندرت كسی مثل شریفی‌نیا را دیده است. پدری مهربان كه در عین بازیگری، مشاغلی چون نویسندگی، طراحی و بازیگردانی را نیز بر عهده دارد. خیلی‌ها می‌گویند: «سینمای این سال‌های ایران روی كاكل او می‌‌چرخد.»


رویاهایش را جدی می‌گیرد و آنها را دنبال می‌كند:

محمدرضا شریفی‌نیا در سال‌های جوانی‌اش، دغدغه و تخصصش در تصویرگری كتاب كودك بوده كه البته هنوز هم این علاقه را دنبال می‌كند هرچند كه او را به عنوان یك مرد سینمایی می‌شناسیم.

 استاد استدلال است و با مسائل منطقی برخورد می‌كند:

شریفی‌نیا منطقی قوی دارد و هرگاه به نظرش كسی اشتباه می‌كند به او ثابت خواهد كرد كه استدلال‌هایش بر پایه‌های سستی استوار است. محمدرضا وسعت دیدی دارد كه كمتر نمونه آن را دیده‌ایم.

همیشه به دنبال یادگیری و آموزش است این شخص موفقیتش را مدیون همین خصوصیتش است:

محمدرضا شریفی‌نیا از دوران جوانی‌‌اش همه چیز را به قصد یادگیری می‌خوانده و دست به انجام هر كاری كه می‌زده هدفش تجربه‌اندوزی بوده و هیچگاه به قصد تفنن‌كاری را انجام نداده.

به امید ظهوراقا

شنبه 27/3/1391 - 17:18 - 0 تشکر 462349
19 خرداد 1349(9 ژوئن 1969)

امین حیایی، خردادی‏ عاشق ورزش و خانواده نسبت به ضعفا و بیچارگان احساس همدردی می‌كند و از ترحم دیگران لذت می‌برد:

در شماره هشتم مجله زندگی ایده‌آل، مصاحبه‌ای با امین داشتیم كه با توجه به درخواست خودش بخشی از درآمد حاصل از فروش آن شماره به حساب كودكان بی‌سرپرست واریز شد.

عاشق جمع كردن اشیای مورد علاقه‌اش است:

امین حیایی یك كلكسیونر حرفه‌ای است و انواع و اقسام كلاه‌ها را از جاهای مختلف جمع كرده است.


 آستانه تحمل بالایی دارد و همه چیز را با آرامش و سرخوشی از سر می‌گذراند:

كمتر كسی خستگی، ناراحتی و حتی عصبانیتش را دیده است. برای همین هم به نظر خیلی‌ها او جزو افرادی است كه زندگی را ساده می‌گیرند. او می‌گوید: «وقتی تو عاشق خودت و زندگی‌ات و تمام جهان هستی، زندگی برایت ساده می‌شود.»

 از تنهایی لذت می‌برد اما انسان تنهایی نیست:

در لحظات تنهایی به خودش، زندگی‌اش، همسرش و خلاصه همه چیز فكر می‌كند و با تمركز خاصی موسیقی گوش می‌دهد و گاهی نیز كتاب می‌‌خواند.

 به خاطر حس هیجانی كه دارد عاشق ورزش است:امین در بچگی خیلی ورزش می‌كرده است و بیشتر اوقات فراغتش را با اسكی كردن باشگاه بدنسازی می‌گذراند. در روزهایی كه كار ندارد به لواسان می‌رود و در آنجا به دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی مشغول می‌شود.

پایبند به خانه و خانواده‌اش است و خود را وابسته به آنها می‌داند:

به گفته خودش نیلوفر خوش‌خلق او را نجات داده و او هم هر كاری برای جبران محبت‌های همسرش انجام می‌دهد.

 رفیق‌باز است و در جمع دوستان بودن را كاری لذت‌بخش می‌داند:

امین حیایی با دوستانش خیلی به سفر می‌رود اما اجازه نمی‌دهد روابطش با دوستانش به لحظات خوش زندگی مشتركش لطمه‌ای وارد كند. امین این موضوع را اینچنین بیان می‌كند: «محیط خانواده را‌ باید حفظ كرد.»


جنبه روانشناسی او قابل توجیه است و در هر شرایطی خودش را حفظ و كنترل می‌كند:

حیایی، شهرت را یك نوع امتحان خودشناسی می‌داند كه باعث می‌شود، بیشتر در وجود خودش جست‌وجو و ضعف‌هایی را برطرف كرده و نقاط مثبتش را هم تقویت كند.


 انسانی معنوی است و به معنویات زندگی بیش از هرچیزی اهمیت می‌دهد:

امین از كوچك‌ترین موقعیتی برای تفكر راجع به زندگی، عشق به ایثار، خانواده و حمایت‌های خدا استفاده می‌كند و نهایت همه چیز را عشق به خدا می‌داند و اعتقاد دارد كه جوایزش را در عرصه بازیگری از خدا گرفته است نه از بنده خدا.

 اهل جنجال و ماجراجویی نیست، زیاد گفت‌وگو نمی‌كند و كمتر كسی حرف و حاشیه از او شنیده است.

به امید ظهوراقا

شنبه 27/3/1391 - 17:20 - 0 تشکر 462350


29  خرداد 1303(19 ژوئن 1923)

عزت‌الله انتظامی، خردادی ‏، تیزبین و فعال


 تا از جمله‌‌هایی كه می‌خواهد بگوید مطمئن نباشد آن را عنوان نمی‌كند:

عزت‌الله انتظامی به دعوت تهیه‌كننده سریال «قهوه‌تلخ» (سری قبلی سریال) سر صحنه این سریال محبوب حاضر شده بود. آقای انتظامی ضمن دیدار از صحنه این مجموعه تاكید كردند چون سریال را كامل ندیده‌اند ترجیح می‌دهند فقط درباره دكوراسیون و طراحی صحنه آن حرف بزنند كه آن را از نزدیك دیده بودند.


فعال، باانرژی، پرشور و حرارت است:

آقای انتظامی در یكی از مصاحبه‌هایش گفته: «خیلی خوشحال می‌‌شوم وقتی می‌بینیم جوان‌ها با شوق و علاقه كار می‌كنند، یاد جوانی‌های خود می‌افتم.»

 این شخص به علت علاقه‌ای كه به هنر دارد خود و زندگی‌اش را وقف هنر می‌كند:

طبق گزارشی از ایسنا، استاد انتظامی طی یادداشتی اعلام كرده: «خوشحالم كه در تمام مدت 40 سال با خانواده‌ام زندگی كردم و همچنین به كارهای فرهنگی و هنری (سینما و تئاتر) پرداخته‌ام. آرزویم این است كه خانه‌ام برای موزه شخص و فعالیت‌های هنری اختصاص پیدا كند به امید خدا.»


دیگران روحیه او را درك نمی‌كنند، لجوج است و قدرت سازگاری ندارد به خصوص در مواقعی كه قوانین رعایت نشود:

در  اسفندماه سال 90، عزت‌الله انتظامی از خانه هنرمندان استعفا داد و علت استعفایش را اینگونه بیان كرد: «با توجه به‌تغییراتی كه انجام شد، دیدم در این جمع حضور نداشته باشم بهتر است... تغییراتی توسط مدیرعامل خانه هنرمندان در اعضای شورای عالی داده شد در حالی كه این تصمیم‌ها باید در مجمع عمومی انجام شود. این تغییرات برخلاف اساسنامه بوده است و اعضای جدیدی آمدند كه من با آنها آشنا نیستم و اینگونه احساس كردم كه دیگر به آنجا نروم بهتر است.»


صاحب‌نظر است و كمك به دیگران را حتی اگر بی‌مورد هم باشد می‌پسندد:

علی‌ حاتمی، هر كاری را كه می‌خواست شروع كند با استاد انتظامی در تماس بود و از ایشان مشورت می‌گرفت و كمك می‌‌خواست، استاد هم بدون هیچ چشم‌داشتی هر كمكی از دستشان برمی‌آمد انجام می‌دادند.

 نكته‌بین است و جزئیات را می‌بیند:

عزت‌الله انتظامی درباره كارهای سینماگران ایران می‌گوید، كارگردان‌ها باید در كارهایشان حرفی برای گفتن داشته باشند و حرف‌هایی را بازگو كنند كه حرف دل مردم باشد، ظاهرش مهم نیست كه چه سبكی باشد آنچه اهمیت دارد حرف زدن از واقعیت‌های جامعه و مردم و مشكلات آنهاست.


علاقه‌مند به طبیعت به خصوص گل و گیاه است و از هر فرصتی برای رفتن به فضاهای سبز استفاده می‌كند:

عزت‌الله انتظامی در یكی از مصاحبه‌هایش گفته: «عاشق درختكاری هستم و درختان زیادی در حیاط خانه‌ام كاشته‌ام. خیلی‌ها می‌گویند، حیاط خانه‌ام مثل شمال است.»


به امید ظهوراقا

شنبه 27/3/1391 - 17:22 - 0 تشکر 462351
28 خرداد 1330(18 ژوئن 1950)

رضا كیانیان، خردادی، بلندپرواز و مسئولیت‌پذیر فردی هنرمند است و در تمام گرایش‌های هنری دستی دارد:

اگر رضا سر صحنه فیلمی نباشد یا گوشه كارگاهش نشسته و فیگورهای چوبی‌اش را صیقل می‌دهد یا اینكه در اتاقی مشغول نوشتن مطلبی است یا كتابی در دست دارد و با عشق در حال خواندن آن است و گاهی هم می‌شود او را در حال عكاسی دید.

باطنش همان چیزی است كه در ظاهر می‌بینید و اهل تملق و چاپلوسی نیست:

رضا دوست ندارد با بقیه فرقی داشته باشد و از حاشیه پرهیز می‌كند و به عقیده خودش همان‌طور كه یك نقاش را از تابلوهایش می‌شناسند، بازیگر را هم باید از بازی‌هایش بشناسند و به زندگی شخصی او كاری نداشته باشند.


 مسئولیت‌پذیر است:

رضا معتقد است كه به عنوان یك انسان هر كسی كاری انجام می‌دهد و باید در مورد كاری كه انجام می‌دهد مسئولیت‌هایی را بپذیرد و خودش هم در حد توانش مسئولیت كارهایش را قبول می‌كند.

 بلندپرواز است و با قدرت اراده‌ای كه دارد می‌تواند هرآنچه را در سر دارد به واقعیت تبدیل كند:

طبق گفته خود كیانیان به چیزهایی كه دارد اصلا راضی نیست و فكر می‌كند راه زیادی دارد كه باید برود. از چیزی كه الان هست رضایت دارد اما هرگز نمی‌خواهد در اینجا بماند.


زنـــدگی برایش معنای متفاوتی با زنده بودن دارد و زندگی روزمره هم برایش خوشایند است:

به گفته بهرام رادان، رضا كیانیان می‌تواند مزه لحظه‌ها را به هر بهانه‌ای بچشد و زندگی را لذت‌بخش‌تر كند. او چندبرابر انسان‌های معمولی لحظات را حس كرده و هر بار همه چیز را از نو تجربه كرده است.


مدافع حقوق حرفه‌‌ای خودش است و تقدس و اصالت كاری‌اش را مهم می‌داند:

یك زمانی مجله همشهری جوان مطلبی را با تیتر «این مطلب سینمای ایران را به هم می‌ریزد» چاپ كرد كه در واقع افشاگری در مورد دستمزد سینماگران بود. یك ماه بعد رضا كیانیان مطلبی به همشهری جوان داد كه این‌طور شروع می‌شد: «هدف شما از اینكه سینما را به هم بریزید چه بوده؟ آیا اسكلت این سینما خیلی محكم است؟ چرا می‌خواهید آن را به هم بریزید؟ اینكه فلان بازیگر چقدر دستمزد می‌گیرد به كسی ربط ندارد و...»

نترس و شجاع است و می‌توان گاهی او را شورشی نامید:

كیانیان حوصله چارچوب‌های دنیا را ندارد و به محض اینكه چارچوبی مشخص می‌شود آن را به هم می‌ریزد. در رابطه با افراد جامعه، آرام و محتاط است ولی در مورد خودش اصلا اینگونه نیست و در یكی از مصاحبه‌هایش گفته: «من دركل شورشی هستم و حتی علیه خودم هم شورش می‌كنم و خودم را به هم می‌ریزم و نابود می‌كنم.»


علاقه‌مند به كشفیات و شگفتی‌های جهان است:

این ویژگی رضا را می‌توان یكی از اساسی‌ترین عواملی دانست كه او را به سوی نقش‌های متفاوتش در عرصه بازیگری، خلاقیتش در خلق آثار هنری، سوق داده است.

به امید ظهوراقا

شنبه 27/3/1391 - 18:23 - 0 تشکر 462376


سلام

بشخصه تـــولـــدم با آقای کیانیان یکی هستش
البته از لحاظ روز نه سال  :)

تـــولد همه خـــردادی ها مبارک باشه
-----------------------------------------------------
مطلب جالبی بود
دست شما درد نکنه

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

يکشنبه 28/3/1391 - 9:56 - 0 تشکر 462494

seyed68 گفته است :
[quote=seyed68;517566;462376]
سلام

بشخصه تـــولـــدم با آقای کیانیان یکی هستش
البته از لحاظ روز نه سال  :)

تـــولد همه خـــردادی ها مبارک باشه
-----------------------------------------------------
مطلب جالبی بود
دست شما درد نکنه


سلام
خواهش میکنم 

به امید ظهوراقا

يکشنبه 28/3/1391 - 10:21 - 0 تشکر 462505

با نام خدا و سلام
 عجب ستاره هایی هم خردادی اند
ممنون

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 28/3/1391 - 10:37 - 0 تشکر 462532

teachman گفته است :
[quote=teachman;521731;462505]با نام خدا و سلام
 عجب ستاره هایی هم خردادی اند
ممنونسلام
خواهش میکنم 

به امید ظهوراقا

دوشنبه 29/3/1391 - 11:21 - 0 تشکر 462860

سلام به دوست عزیزم

خیلی جالب بود . امیدوارم موفق تراز قبل در عرصه سینما و تلویزیون همچنان ببینیمشون .... من که بهمنی ام . بهمنی چی دارید واسه ما ؟

 

thank you for attention

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی