انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 152)
جمعه 26/3/1391 - 14:0 -0 تشکر 461996
توصیههای سه مرجع تقلید به رئیس مجلس چه بود؟

رییس مجلس روز گذشته در ادامه دیدار با آیات عظام صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی و جوادی آملی با آیت الله شبیری زنجانی، آیت​الله موسوی اردبیلی و آیت​الله سبحانی نیز دیدار کرد.به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی در دیدار با آیت الله شبیری زنجانی علاوه بر تاکید به این‌که مجلس نهم سعی می‌کند به دور از حاشیه‌ها به مشکلات کشور و مردم بپردازد به تاسیس مرکز پژوهش‌های اسلامی در قم اشاره و خاطرنشان کرد که قرار است مجلس طرح‌ها و لوایح را از نظر دینی بررسی کند.

رییس مجلس همچنین در مورد گرانی‌های اخیر گفت که مجلس تلاش می‌کند مصوبات و قوانین بر حل مشکلات مردم تمرکز داشته باشد اما پیگیری مطالبات مردم در گرو اجرای صحیح قانون توسط دولت خواهد بود.

لاریجانی همچین تصریح کرد که مجلس باید نظارت بیشتری بر اجرای قوانین داشته باشد.

آیت الله شبیری زنجانی،‌ در پایان اظهارات لاریجانی در سخنان کوتاهی گفت با توضیحاتی که لاریجانی ارائه داده است از فضای مجلس از لحاظ تخصص و تعهد نمایندگان اطمینان دارد.

این مرجع تقلید همچنین برای همه نمایندگان آرزوی موفقیت کرد و گفت که این موضوع انتظار تمام مراجع از مجلس است.

به گزارش ایسنا، رییس‌مجلس روز گذشته به دیدار آیت‌الله سبحانی هم رفت و دراین دیدار هم مثل دیدارهای قبلی بعد از ارایه گزارشی به این مرجع تقلید، از تخصص‌ نمایندگان مجلس نهم گفت که 102 نفر از آن‌ها مدرک دکترا و 140 نفرشان لیسانس با تخصص‌های مختلف هستند.

وی توجه به رونق فعالیت‌های اقتصادی در صنعت و کشاورزی را از اولویت‌های مجلس نهم خواند و گفت که این مساله می‌تواند کلید راه‌حلی برای مشکلات فعلی در این بخش باشد.

وی درباره افزایش قیمت نان هم به جلسه‌ای که با وزیر جهاد کشاورزی داشت اشاره کرد و گفت از وزیر درباره این افزایش توضیح خواستیم اما توضیحات ایشان مورد قبول قرار نگرفت و به همین دلیل هم قرار شد در جلسات دیگری این موضوع را پیگیری و بررسی کنیم.

آیت‌الله جعفر سبحانی هم در این دیدار که در دفتر ایشان برگزار شد، از رییس‌مجلس و بهارستان‌نشین‌ها خواست که در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، در راستای تحقق آن‌چه مقام معظم رهبری درخصوص تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه گفتند کار کنند.

البته ایشان معتقدند که این مهم محقق نمی‌شود مگر ما اتحاد نظر و وحدت قوای سه‌گانه است.

آخرین میزبان رییس‌مجلس در قم،‌ آیت‌الله موسوی اردبیلی بود که رییس مجلس در این دیدار، گرانی و اشتغال را دو موضوع مهمی که مجلس وقت زیادی از خود را به آن‌ها اختصاص داد عنوان کرد و گفت که در این خصوص هر هفته با وزرای مربوطه جلسه داریم و صنعت کشور و تولید داخل را بررسی می‌کنیم.

رییس‌مجلس که چندین‌بار از گرانی نان گفته بود به آیت‌الله موسوی اردبیلی هم گفت که اگر تدبیر شود اصلا، نباید در هیچ بخشی گرانی باشد، باید تولیدات کارخانجات داخلی کشور مورد توجه واقع قرار شود، تا مشکلات موجود آن‌ها رفع شده و تولید افزایش یابد.

البته تا زمانی‌که خبرنگاران در این جلسه حضور داشتند، آیت‌الله موسوی اردبیلی بیشتر شنونده بود و تنها از لاریجانی درباره توافقات هسته‌‌یی بین ایران و 1+5 سوال کرد که لاریجانی هم به ایشان گفت مذاکرات در حال ادامه است.

وی با اشاره به مساله گرانی در کشور خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی باید مواردی همچون گرانی را مورد توجه ویژه قرار دهد، چون نظر امام هم توجه به معیشت مردم بود

منبع: خبر آنلاین

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی