ورزش و تندرستی (بازدید: 198)
چهارشنبه 24/3/1391 - 16:54 -0 تشکر 461576
تیم ملی فوتبال شرمنده ی هواداران

تیم ملی فوتبال ایرا دیشب در برابب دیدگان صد هزار نفر تماشاگر مشتاق با یک بازی محتاط و ترس آۀود و با بازیکنانی که خسته به نظر می رسیدند با تیم فوتبال قطر مساوی کرد.

چهارشنبه 24/3/1391 - 16:55 - 0 تشکر 461577

همگان انتظار یک بازی سراسر هجومی و برد با چند گل داشتند که میسر نشد.

چهارشنبه 24/3/1391 - 16:57 - 0 تشکر 461578

وعده وعیدهای کیروش (به قولی خالی بندی) جواب نداد و صد هزار تماشاگر در استادیوم و میلیونها بیننده در پای تلویزیون چون همیشه زانوی غم بغل گرفتند و برای روزهای خوش فوتبال اتیران حسرت خوردند.

چهارشنبه 24/3/1391 - 16:59 - 0 تشکر 461579

همه چیز مهیای یک بازی خوب از سوی ایران بود، به خصوص تماشاگرانی که دعوت دو شب قبل کی‌روش را به خوبی‌ پاسخ‌دادند و صد‌هزار نفر به ورزشگاه آمدند. این جمعیت در اوج رقابت‌های جام ملت‌های اروپا به استادیوم آمدند و نشان دادند که بازی‌های ملی جایگاهی دیگر برای آنها دارد.
ولی افسوس که جز ناراحتی چیزی نصیبشون نشد.

چهارشنبه 24/3/1391 - 17:1 - 0 تشکر 461581

در تیم ایران بازیکنان زیر وارد میدان شدند:مهدی رحمتی، مهرداد پولادی، حسین ماهینی، سید جلال حسینی، خسرو حیدری، احسان حاج‌صفی، هادی عقیلی، کریم انصاری فرد ، علی کریمی، آندرانیک تیموریان و جواد نکونام در نیمه ی دوم خلعتبری و دژاگه به جای ماهینی و حاج صفی وارد میدان شدند.همچنین تیم ملی فوتبال قطر در بازی دیشب با ترکیب زیر وارد میدان شد: قاسم عبدالحمد، محمد کاسولا، عادل محمد، یونس علی رحمتی، آمارا جونیور، خلفان ابراهیم، فابیو سزار، ابراهیم ماجد، ابراهیم عبدالله، طلال علی البلوچی، آندرس سباستین کوئینتانا

چهارشنبه 24/3/1391 - 17:2 - 0 تشکر 461583

دقیقه یک: هجوم ایران پرتاب اوتی را به نفع ایران سبب می‌شود که با پرتاب حاج صفی و اوت دوباره در نهایت به یک کرنر به نفع ایران می‌انجامد


دقیقه 5: در پی حمله ایران ضد حمله خطرناکی از سوی قطر طراحی شد که با دستپاچگی از سوی بازیکنان ایران در منطقه 6 قدم دفع شد تا نشان دهد که تیم قطر در ضد حملات خطرناک و زهردار است


دقیقه 10: بازی بدون توپ مهرداد پولادی و سانتر او از روی لب خط سمت چپ تیم قطر با ضربه علی کریمی به اوت رفت


دقیقه 28 توپ و زمین در کنترل ایران است و موج مکزیکی به حرکت در آمده است که دو حمله برق اسا پیامد این لحظات است.  شوت نکونام به تیر دروازه برخورد می‌کند. فشار علیه قطر به اوج رسیده است.


دقیقه 34: ضربه کرنر بازیکن قطر با ضربه سر محکم ‌آمارال بازیکن دیگر قطری همراه می‌شود که رحمتی در دوضرب و به خوبی آن را مهار می‌کند و ایران را از خوردن یک گل صد در صد نجات می‌دهد. این جدی‌ترین خطر قطر از ابتدای بازی است که روی دروازه ایران ایجاد شد.


دو دقیقه وقت تلف شده اعلام می‌شود.


نیمه دوم:


خلعتبری در نیمه دوم دوم به ترکیب تیم اضافه شد.


دریبلینگ عالی علی کریمی و رسیدن پاس به کریم انصاری فرد با تعلل او مواجه می‌شود و فرصت از دست می‌رود.


فشار ایران لحظه به لحظه بر روی قطر بیشتر می‌شود. ورود اشکان دژاگه جان تازه ای به تیم داده است.


دقیقه 66: علی کریمی دوباره با دریبلینگ‌های عجیب سه نفر را جا می‌گذارد.


قطر در لاک دفاعی فرومانده است.


ضربات کرنر ایران از ده مورد گذشت


دقیقه 88: حرکت زشت بازیکن قطری به اخطار انجامید


موقعیت خطرناک: ایران با سانتر خسرو حیدری نزدیک بود به گل برسد.


دیدار با 5 دقیقه وقت اضافه به پایان رسید

چهارشنبه 24/3/1391 - 17:26 - 0 تشکر 461602

مشرق: دوباره تیم ملی امیدهای پرشماری را ناامید کرد و در حالی که همه امیدوار بودند با گرفتن سه امتیاز از قطر راه صعود تیم ملی به جام جهانی هموار شود، مردان کی روش که هر کدامشان در بازار نقل و انتقالات این روزهای فوتبال ایران یک میلیارد و بیشتر از آن قیمت گذاری  شده اند، حتی یک گل هم به صد هزار نفر حاضر در ورزشگاه و میلیون ها بیننده هدیه نکردند تا ضعف های فوتبال ایران بیش از گذشته مشخص شود.

حالا همه می خواهند کارلوس کی روش را سیبل انتقادات کنند و مرد پرتغالی را چنان بکوبند که چاره ای جز رفتن به راه مربیان تاثیر گذاری چون ایویچ نداشته باشد. غافل از اینکه مشکل این روزهای تیم ملی به کی روش مربوط نمی شود و ریشه های آن را باید درون این فوتبال بیمار و رو به موت جستجو کرد.

فوتبالی که مدیران ناکارآمد و دلالان سودجو برایش تصمیم گیری و تصمیم سازی می کنند و قیمت های بازیکنانش سربه فلک می ساید و گوش هر شنونده ای را از رقم های عجیب و غریب آزار می دهد اما دریغ از یکی - دو دقیقه فوتبال دلچسب و تماشاگر پسند.

وقتی فوتبال ایران محتاج مردان پابه سن گذاشته است و بازیکنانی مثل رضا عنایتی و علی کریمی - که حالا باید بازنشسته می شدند - در بورس نقل و انتقالات از جوانان 18 – 19 ساله خواهان بیشتری دارند، وقتی در لیگ یازدهم نمی توان حتی به اندازه انگشتان یک دست پدیده نام برد، وقتی یک خارجی می آید آقای گل لیگ ایران می شود و وقتی در فصل نقل و انتقالات بازیکنان درجه سوم هم پیشنهادات 500 میلیون به بالا دارند، چرا باید به داشتن یک تیم ملی قدرتمند امیدوار باشیم؟

همه از کی روش انتظار دارند تیم ملی قدرتمند بسازد. تیمی که بیاید همه حریفانش را با چند گل شکست دهد، اما به این فکر نمی کنیم که کی روش باید با کدام بازیکنان تاثیر گذار یک تیم بزرگ بسازد، با کدام بازیکنان باید به حریفانش چند گل بزند؟ کی روش با کدام بازیکنان باید تماشاگران را راضی کند؟ اگر بازیکنی مثل علی کریمی در تیم ملی نبود و چند حرکت نمایشی انجام نمی داد، کدام بازیکن در تیم ملی حضور دارد که بتواند لبخند رضایت را روی لبان تماشاگران بنشاند.

خودمان را گول نزنیم و واقعیت را بپذیریم که این فوتبال رو به قبله شده است. فوتبالی که باشگاه های لیگ برتری اش میلیاردها تومان بدهی دارند، فوتبالی که مدیران زیر بار قرض رفته اش حاضرند به خاطر این بازیکنان بی کیفیت بالای یک میلیارد تومان بدهند و فوتبالی که دلال ها برایش تصمیم می گیرند و قیمت یک بازیکن را مثل بادکنک آنقدر باد می کنند که خودشان هم باورشان می شود بازیکن بزرگی در اختیار دارند، فوتبالی که مردان پابه سن گذاشته ستاره اش هستند و فوتبالی که مردم را جان به لب می کند تا یک برد بیاورد، چطور می توان مردم تنشه فوتبال را سیراب کند؟

در فوتبالی که سراپایش نقص و کمبود است، در فوتبالی که مربیانش چشم دیدن کی روش را ندارند و مدام از او انتقاد می کنند در حالی که خودشان هیچ کارنامه موفقی ندارند، چطور می خواهیم از سرمربی پرتغالی انتظار داشته باشیم معجزه کند و تیم ملی را به راحتی به جام جهانی ببرد؟

کارلوس کی روش در یکی از نشست های خبری اش در مورد اینکه تیم های مثل ژاپن به راحتی به جام جهانی می روند اما شما از باشگاه ها می خواهید که بازیکنانشان را مدت بیشتری در اختیار تیم ملی قرار دهند گفت: "جام جهانی برای ژاپنی ها از 20 سال قبل شروع شده بود." حق با کی روش است. کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی از سالها قبل برای رسیدن به جام جهانی 2014 برزیل کار کرده اند اما فوتبال ما برای فردایش هم برنامه ندارد.

با این شرایط از کی روش انتظار داریم بیاید معجزه کند و با این بازیکنان که ادعایشان را تریلی هم نمی کشد اما در زمین به اندازه لیگ آماتور اروپا هم فوتبال بازی نمی کنند دست به کار بزرگ بزند. این بازیکنان که قیمت هرکدامشان نزدیک به یک میلیارد است در دیدار با قطر چه کردند؟ مهاجمی که استقلال و پرسپولیس برای جذبش کورس گذاشته اند و هر روز مبلغ را بالاتر می برند در بازی با قطر چکار کرد؟ فلان بازیکنی که از ساق هایش می ترسد و خیلی دقایق در زمین دیده نمی شود برای تیم ملی چه کرد؟

ما ابزار لازم را در اختیار کی روش نگذاشته ایم و از او انتظار داریم با موتور پیکان به اندازه یک بنز فوتبال ما را به جلو ببرد. واقعیت فوتبال ایران همین بازیکنانی است که در تیم ملی به میدان رفتند. اگر لیگ ایران چهار بازیکن پدیده معرفی می کرد که می توانستند در تیم ملی هم موفق باشند، کی روش مجبور نبود دور دنیا را بزند و دنبال دورگه های ایرانی بگردد تا برای تیم ملی بازیکن پیدا کند.

با این لیگ و فوتبالی که ما داریم همین که تا اینجای کار آمده ایم باید خدا را شاکر باشیم. حالا نشستن و انتقاد کردن از کی روش و همکارانش دردی از این فوتبال بیمار دوا نمی کند. تیمی که آمد و در ورزشگاه آزادی و مقابل یکصد هزار تماشاگر با ایران مساوی کرد، در دوحه که خانه اش است، چهار گل از کره جنوبی دریافت کرد. حالا به حرف کی روش می رسیم که گفت کره و ژاپن برای جام جهانی از 20 سال پیش شروع کرده بودند

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 25/3/1391 - 15:38 - 0 تشکر 461819

با نام خدا و سلام
اوضاع خراب تر اونی هست که فکرش می کنیم
تیم ملی ما مشکلاتش بسیار است تیمی که بهترین بازیکنانش علی کریمی پا به سن گداشته باشد نتیجه ای بهتر از این نمی تواند بگیرد مشکل از کریمی و رحمتی و سایر بازکنان نیست مشکل از اصل فوتبالمون است

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

پنج شنبه 25/3/1391 - 15:52 - 0 تشکر 461827

اصل فوتبال همان مدیریت فوتباله
مدیریت درست نشه فوتبال همینه
تا کسی که فوتبال را نفهمه و فوتبالدوستان را نفهمه
در راس کار باشه بهتر از این نمیشه هرگز

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی