• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
فرهنگ پایداری (بازدید: 1856)
جمعه 12/3/1391 - 9:4 -0 تشکر 458747
نامه دختر شهید به مناسبت روز پدر

نامه ی دخترشهید به مناسبت روزپدر....

تقدیم به پدر آسمانیم

هوای دیدنت داره دلم فردا روز پدر هست دخترک تمام روز به دنبال هدیه ای برای پدر بود خسته بود...به عکسش خیره شده بود بله عکس پدر ...چشم ازش بر نمی داشت داشت فکر می کرد به روزای قشنگی که پدر پیشش بود اونوقتا نفس کشیدن راحت بود بوی گلهای باغچه و درخت سیبی که بابا کاشته بود، یادش بخیر...هر پنج شنبه من و داداش مهدی سیبا رو میشمردیم و هر دوآماده میشدیم تا شب جمعه سیبا رو هدیه کنیم به همسایه ها تا اونا هدیه های قشنگتری رو نثار رفتگانمون کنن... یادش بخیر... بله دخترک ساعتها به قاب عکس پدر چشم دوخته بود قاب عکسی که همیشه باهاش حرف میزد وقتی کار خوبی میکرد لبخند پدر رو میدید و حتی اخم ونوازش پدر رو احساس میکرد ولی هر چی فکر کرد نتونست هدیه مناسبی پیدا کنه...حالا باید چیکار میکرد خیلی دوست داشت فردا که میره گلزار شهداء هدیه ای برای پدر ببره..تاا اینکه دخترک دفتر نقاشیشو آورد یه شقایق زیبا کشید بالای شقایق کبوتر و یه دریای بزرگ و آبی ... کم کم خوابش برد توی خواب مدام صدای شلیک میومد دختر ترسیده بود یه دفعه نور ی دید نور رو دنبال کرد میدونید؟ اونجا پر از رزمنده بود دختر خوشحال شد گفت حتما بابا اینجاست صدا زد بابا ...بابا...بابا ولی پدرش اونجا نبود به راهش ادامه داد ... یکی از رزمنده ها داشت می رفت اون طرف خاکریز برای کمک به اونایی که تیر و ترکش خورده بودن و جا مونده بودن ، که یکدفعه صدای شلیک مهیب و وحشتناکی اومد خیلی ترسیده بود و با صدایی بلند گفت :"با باجون با باجون آخه کجایی ؟" دخترک دنبال اون رزمنده رفت شاید باباش اون طرف خاکریز باشه وقتی به اون طرف خاک ریز رسید کسی نبودفقط یه دشت پراز شقایق با کبوترهای زیبا که همه در حال پرواز بودن ...دختر یاد نقاشیش افتاد و نقاشیش رو محکمتر توی دستش گرفت بابا ...بابا کجایی ...؟ ناگهان اون رزمنده دست دخترک رو گرفت و با کبوتر هابه پرواز دراومدن دست اون رزمنده خیلی گرم بود انگار دخترک قبلا گرمای اون دست رو احساس کرده بود نه نمیتونست باور کنه که اون پدرش هست با همون گرمای دست و برق نگاه دختر بابا رو دید خیلی خوشحال شد با گریه و خوشحالی دوید به سوی بابا ،بابا جون روزت مبارک این نقاشی رو برای تو کشیدم بابا جون خیلی دنبالت گشتم پدر دختر رو بوسید دخترم تو بهترین هدیه هستی مواظب خودت باش اون پایینو نگاه کن دشت پر شده از شقایق همیشه مواظب شقایقها باش ... همیشه کسایی هستن که شقایق هارو دوست ندارن میخوان که اونا رو پر پر کنن ... تو باید واظب شقایقها باشی این داستان رو کمی بر اساس واقعیت نوشتم پدرم برای کمک به هم رزماش به اون طرف خاک ریز رفته بودن و ترکش به قلبش اصابت میکنه و شربت شیرین شهادت رو مینوشن...یادشون گرامی راهشون پر رهرو...
یادتون باشه شقایقها رو پایمال نکنید !!!
.
.
.

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
جمعه 12/3/1391 - 9:9 - 0 تشکر 458748

نامه ی دخترشهیدبه پدرش....
بابای شهیدم سلام....

دخترت با تو سخن می گوید. دختری که از لحظه ای که چشم به این جهان گشود، روی تو را ندیده و از نعمت صحبت تو مهربان پدر، محروم بوده است. مدتها در انتظار بازگشت تو نشستم. همه می گفتند پدرت در جبهه مفقود شده است و اگر خدا بخواهد شاید برگردد. انتظار سختی بود ولی هرگاه صحنه دوباره آمدنت و تجسم در آغوش کشیدنت را می کردم، تحملش برایم سهل می شد؛ اما ...اما وقتی سال گذشته اعلام کردند که دیگر بر نمی گردی، دنیا برایم تیره و تار شد. دیگر هیچ چیزی در زندگی برایم ارزشی ندارد و دیگر باید به خودم تلقین کنم که تا آخر عمرم لذت دیدارت و در آغوش کشیدنت بی معناست..... کاش حداقل مثل بابای دیگر دوستانم .........چند تکه استخوان........ و یا حتی پلاکی از تو برایم می آوردند تا خودم را با آن ارامش دهم...... ولی چه کنم که این هم آرزویی محال است. بقیه فرزندان شهداء حداقل یک قبری که بوی پدرشان را بدهد، دارند؛ که عقده دلشان را آنجا خالی کنند ولی من فقط باید بین قبر شهداء بگردم و بابا بابا کنم.آن موقع که در دبستان هر بار حرف از اولیاء و دعوت از پدران دانش آموزان بود، سعی می کردم خودم را بین بچه ها پنهان کنم ولی به خودم می گفتم که بگذار بابایم برگردد، آنوقت دستش را می گیرم و به مدرسه میاورمش تا به همه نشانش دهم. ولی دبیرستانم هم تمام شد و هنوز نیامدی.... بابای خوبم! پس حداقل زود به زود به خوابم بیا تا روی ماهت رو ببوسم.
 والسلام دخترت ....
.
.
.

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
جمعه 12/3/1391 - 12:51 - 0 تشکر 458773

با نام خدا و سلام
خانم من دختر شهید است و من نمی تونم و نمی خوام جلویش هدیه برای پدرم تهیه کنم آخه بعضی وقتا نگاه های تیزبینش رو حس می کنم که  ........

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 14/3/1391 - 15:4 - 0 تشکر 459107

teachman گفته است :
[quote=teachman;521731;458773]با نام خدا و سلام
خانم من دختر شهید است و من نمی تونم و نمی خوام جلویش هدیه برای پدرم تهیه کنم آخه بعضی وقتا نگاه های تیزبینش رو حس می کنم که  ........

خیلی بزرگوارید

اللهم عجل لولیک الفرج
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی