انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 209)
پنج شنبه 11/3/1391 - 13:10 -0 تشکر 458587
با تنظیم گوشی، پیامك ارزان ارسال کنید

ایسنا، زمانی كه مشتركین تلفن همراه می‌خواهند پیامكی فقط حاوی علامت ارسال كنند، اگر زبان گوشی‌شان ‌فارسی باشد، پیامك، فارسی محاسبه شده و زمانی كه زبان گوشی لاتین باشد، پیامك‌شان لاتین محاسبه خواهد شد.

اما این موضوع در پیام‌هایی كه تنها حاوی اشكال هندسی هستند، نیز صادق است؛ به این معنی كه اگر زبان گوشی‌ مشترك فارسی باشد، پیامك، فارسی محسوب شده و زمانی كه زبان گوشی لاتین باشد، پیام او لاتین محاسبه می‌شود و پیام‌هایی كه با حرف فارسی شروع شده و با شكل و یا عدد همراه باشد هم فارسی محاسبه می‌شوند.

ممكن است برخی مشتركان خواسته یا ناخواسته به ارسال پیامك خالی اقدام كنند، این دسته از مشتركان باید توجه داشته باشند كه هنگام ارسال، زبان گوشی خود را فارسی كنند تا آن پیامك فارسی محاسبه شود؛ در غیر این صورت اگر زبان گوشی در زمان ارسال پیامك لاتین باشد، حتی پیامك خالی نیز برای آن‌ها مثل پیام لاتین محاسبه شده و باید تعرفه پیامك لاتین را پرداخت كنند. اما در پیامك‌هایی كه فقط حاوی عدد هستند نیز این قانون صدق می‌كند و بسته به زبان گوشی فارسی یا لاتین محاسبه می‌شوند.

پیامك‌هایی كه با حرف فارسی شروع شده و با لاتین ادامه پیدا كنند، فارسی محاسبه شده و برعكس اگر پیامكی با زبان لاتین شروع شود و با فارسی ادامه یابد، لاتین محاسبه خواهد شد.

*نگاهی به نرخ تعرفه‌ها تعرفه‌ سیم كارت دائمی برای یك دقیقه مكالمه در ساعت غیر پیك 358 ریال، و در ساعت پیك مصرفی 447 ریال، در محدوده تماس شهری، همچنین محدوده در تماس غیرشهری در ساعت غیر پیك 536 ریال و درساعت پیك مصرفی 760 ریال در هر دقیقه در نظر گرفته شده است.

مكالمه همراه اول با ایرانسل در ساعت اوج مصرف 625 ریال و در ساعت غیر اوج مصرف نیز به همین مبلغ است. در مكالمه همراه اول با تالیا در ساعت اوج مصرف 447 ریال و در ساعت غیر اوج مصرف 358 ریال در نظر گرفته شده است.

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی