ورزش و تندرستی (بازدید: 196)
پنج شنبه 11/3/1391 - 13:4 -0 تشکر 458584
یکی به ما بگوید آنجا چه خبر است؟

ایسنا: کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا در نامه ای مشترک خطاب به محمد علی آبادی و بهرام افشارزاده خواستار گفت و گوی کمیته ملی المپیک ایران با مقامات دولتی در رابطه با آنچه مداخله دولت در امور فدراسیون های ورزشی ایران خواندند، شدند. در این نامه تاکید شده که مقامات دولتی حق مداخله در امور فدراسیونها از جمله انتخابات را ندارند و برکناری های اخیر چند رئیس فدراسیون مطابق با منشور المپیک نبوده است. همچنین در این نامه از مسئولان کمیته ملی المپیک ایران خواسته شده تا در این رابطه با مقامات دولتی گفت و گو کنند و نتیجه را به اطلاع کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا برسانند.


متن نامه به شرح زیر است:به اطلاع ما رسیده است که تعدادی از روسای فدراسیونهای ورزشی در کشور شما با دخالتهای دولتی برکنار شده و افرادی جانشین آنها شده اند. در موردی خاص، از سوی فدراسیون بین المللی کانو (ICF) و فدراسیون بین المللی روئینگ ( FISA) مطلع شدیم که چنین رفتاری در مورد فدراسیون کانو و روئینگ کشور شما صورت گرفته است.همانطور که می دانید IOC و OCA بسیار متعهد هستند تا اصول و ارزشهایی که جنبش المپیک را کنترل می کنند، حفظ نمایند و تضمین داده شود که تشکیلات ورزشی (مانند کمیته های ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی) متعلق به جنبش المپیک هستند و بدون مداخله دولت می توانند به کار خود بپردازند، همانطور که در منشور المپیک این موارد گفته شده اند.قدرتهای دولتی و جنبش المپیک در یک کشور در واقع باید یک مشارکت مفید را فراهم سازند تا ورزش در سطح ملی در یک حالت هماهنگ توسعه پیدا کند. با وجود این شرایط، دولت نمی تواند در قلمرو و اقدامات داخلی (از قبیل انتخابات) تشکیلات ورزشی ملی که به جنبش المپیک تعلق دارند، دخالت داشته باشد.بنابراین، سپاسگذار خواهیم شد که اگر لطفا بتوانید:
1- ما را مطلع سازید که در مورد فدراسیون های ورزشی کشور شما چه اتفاقاتی رخ داد.

2- با مقامات دولتی خود گفت و گو کنید تا تضمین دهند که منشور المپیک و در مورد خاص، اصول استقلال تشکیلات ورزشی وابسته به جنبش المپیک را در کشور شما رعایت می کنند.
3- IOC و OCA را از نتیجه گفت و گوی خود با مقامات دولتی مربوطه با خبر سازید.

پیر میرو، مدیر روابط کمیته بین المللی المپیک

حسین المسلم، مدیر کل و مدیر فنی شورای المپیک آسیا

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 11/3/1391 - 13:34 - 0 تشکر 458602

چه خبر بود؟
متوجه شدی به ما هم بگو

جمعه 12/3/1391 - 12:57 - 0 تشکر 458777

با نام خدا و سلام
به مبارکی و میمنت و به لطف مدیران مدبر و کارکشته مون بازم دارم تعلیق می شویم
یه کف مرتب بزنبد برای این شاهکار مدیریتی

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

جمعه 12/3/1391 - 22:45 - 0 تشکر 458851

کاش یه مترجم داشتیم تو انجمن!!!

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 15/3/1391 - 22:52 - 0 تشکر 459457

همین ای کاش هاست که جون مارو به لبمون رسونده

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی