تعلیم و تربیت (بازدید: 1920)
شنبه 6/3/1391 - 19:26 -0 تشکر 457168
معرفی مرجع سایت های اینترنت آموزش و پرورش (1)

http://www.kinderart.com
این سایت به آموزش هنر برای كودكان پرداخته است. عناوینی همچون آموزش معماری در سطح كودكان، كتاب های هنر كودكان، هنرمندان و اساطیرهنر، بولتن های هنری كودكان، روش های تدریس هنر به كودكان، طراحی، نقاشی های دیواری، نقاشی های كودكان ومنظور آنها، آموزش روشهای تدریس برای معلمین رامی توان در این سایت پیدا كرد.

http://nces.ed.gov

این سایت به موسسه آموزش ریاضیات تعلق دارد. در این سایت شما می توانید با روش های تدریس ریاضیات به دانش آموزان از سنین پیش دبستانی تا متوسطه آشنا شوید.

خبرها، كاتالوگ الكترونیكی منتشر شده در موسسه، كلاس های دانش آموزان، برنامه های آموزشی، روش های تفهیم بهتر مطالب به دانش آموزان، امكانات جست و جو برای یافتن مدارس، كالج ها و كتابخانه های مرتبط با آموزش ریاضیات از دیگر عناوین موجود دراین سایت می باشند.

http://www.eduplace.com

این سایت به ارائه مطابی درباره آموزش كودكان می پردازد. منابع ازطلاعاتی درباره آموزش، امكان جست وجوی مطالب، كتابخانه، بازی های آموزشی، آموزش برای كودكان زیر 8 سال، آموزش زبان، هنر، خواندن، آموزش ریاضیات، آموزش علوم پایه، علوم، روش های آموزش به كودكان برای والدین آموزش، كودكانه وروش های جدید تدریس را می توان در این سایت پیدا كرد.

http://www.spellingbee.com

این سایت به معرفی مركز هجی كردن كلمات توسط دانش آموزان می پردازد. این مركز كه یكی از زیر مجموعه های آموزش زبان در امریكا می با شد با برگزای مسابقه ای سالانه به دانش آموزانی كه در هجی كردن كلمات موفق هستند جوایزی با نام زنبور هجی كن ارائه می كند. در این سایت به معرفی مسابقات افراد برنده، خبرهای جدید وقوانین حاكم بر مسابقه پرداخته است.

http://www.directedcreativity.com

در این سایت به بررسی یكی از توانای های خدادادی انسان برای درك بیشتر ویادگیری پرداخته می شود كه همانا تفكر باشد. روش های تقویت حافظه وتفكر، یادگیری بیشتر با استفاده از توانایی تفكر، مقالات ارائه شده در این زمینه معرفی، روش های صحیح فكر كردن، روشهای مطالعه با سرعت ویادگیری زیاد و معرفی كتب در این زمینه از مطالب مندرج در این سایت می باشد.

http://www.gogeraphic.com

این سایت به آموزش جغرافیا می پردازد سطوح آموزشی كه این سایت در بر می گیرد از پیش دبستانی تا متوسطه می باشد. آموزش پرچم كشورهای مختلف معرفی كشورها معرفی وآموزش نقشه ها كره جغرافیایی و پیدا كردن مردم جهان امكانات جست وجو در سایت مطالبی برای معلمان جغرافیا برای آموزش بهتر را می توان از عنا وین مند رج در این سایت نام برد.

http://www.johnevansspeaker.com

در این سایت به آموزش و ارائه روش های سخنرانی و صحبت كردن در كلاس های آموزشی و هم چنین نحوه آموزش در كلاس های درسی پرداخته می شود. روش برخورد معلم با دانش آموزان وصحبت های معلم می تواند نوعی حس اعتماد ایجاد كند كه می تواند باعث آموزش بیش تر دانش آموزان ویا شركت كنندگان در كلاسهای آموشی گردر این سایت می توان روش ها مطالعات وتحقیقات انجام شده در این موسسه را مشاهده كرد ودرباره هر كدام به كسب اطلاعات پرداخت.

شنبه 6/3/1391 - 22:37 - 0 تشکر 457210

با نام خدا و سلام
ممنون از معرفی این سایتها.قطعا سایتهای دیگری هم مد نظرتان هست
البته من سر فرصت به این سایتها سر می زنم مطمئنا مطالبشون بکار میاد

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 28/3/1391 - 5:14 - 0 تشکر 462445

 سلام دوستان
یادتون می یا د قبلا( در تاریخ  شنبه 6/3/91) چند تا سایت آموزش و پرورشی واسطون معرفی کردم ؟اینم یک سری دیگه ، البته بازم ادامه دارد.

http://www.mordowling.com

در این سایت به آموزش تاریخ به كودكان پرداخته می شود. دوران پیش از تاریخ، رومیان، مصر، جنگ های صلیبی در فلسطین، تاریخ خاور میانه وشمال آفریقا، تاریخ ایرن، رم، یونان، ژاپن، كانادا، روسیه، جنگ های جهانی، دوران رنسانس، دوران میانی، تاریخ امریكای جنوبی، تاریخ مكزیك وامریكای مركزی، تاریخ چین، آفریقای كنونی، داستانهایی از اقوام آفریقایی، تاریخ هندوستان، امكان download درسهای تاریخ ووپرسش های درباره دوران مختلف تاریخی وروش تدریس تاریخ را می توان از عناوینی دانست كه در این سایت مندرج می باشد.

http://www.pacificnet.net/~mandel/

این سایت تحت عنوان معلمان به معلمان كمك می كنند به ارائه روش های تدریس ومشكلات معلمان می پردازد در این سایت می توان روش های تدریس، منابع آموزشی، كتاب راهنمای معلمان، مرجع جدیدی برای نحوه طرح سؤالات، نحو تدریس دروس زبان، هنر، مدیریت كلاس، آموزش ریاضیات، آموزش علوم، علوم پایه آموزش استثنایی، را از عناوین مندرج در این سایت می توان نام برد.

http://www.schoolnet.ir

در این سایت با شبكه مدرسه ایران آشنا می شویم. این شبكه كه توانمند سازی جوانان با فناوری ها ی نو را شعار خود قرار داده است به ارائه مطالبی درباره آموزش برای دانش آموزان ایرانی می پردازد. معرفی گروه مدرسه، باشگاه های مرتبطف آموزش، پژوهش، مسابقات، گفتگو، پیوندها وپست الكترونیكی، رویدادها وامكان جست وجوی مطالب مورد نیاز را از طریق موتو جست وجو قرار داده شده در این سایت را می توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.

http://www.topmarks.co.uk/

این سایت به ارائه مطالب آموزشی به كودكان می پردازد. كمك به حل تمرینات خانه، كمك برای امتحانات، آموزش GCSEآموزشA-level نكته های آموزشی، امكان جستوجوی مطالب در سایت، آموزش دروس: هنر، نجوم، زیست شناسی، اقتصاد شیمی، فیزیك، اصول طراحی، محیط زیست، كمك در حل مسائل وامتحانات( كمك آموزشی )، جغرافیا، تاریخ، فناوری، اطلاعات برای كودكان، زبان، ریاضیات، آموزش به روش های چند رسانه ای، موزه ها، موزیك، منابع اطلاعاتی و بانك های داده ها، علوم تجربی، جامعه شناسی، مطالب كمكی برای معلمان، بازی وریاضی، تخته سفید هوشمند، مرجعی برای كمك به اولیا جهت كمك به دانش آموزان برای یادگیری هرچه بهتر مطالب درسی و داستانهای تاریخی وهم چنین مطالب دیگر آموزشی را می توان از عناوین این سایت نام برد.

http://www.academicinfo.net/

این سایت به ارائه یك راهنمای جامع درباره آموزش علوم به معلمان می پردازد. روش تدریس درس های مختلف در این سایت آورده شده است و می توان با انتخاب هر كدام ازدروس و مطالب آموزشی كه مد نظركاربر است به اطلاعاتی كه درباره آن ها در ساسیت گنجانده شده است دسترسی پیدا كرد. امكانات جست وجو در این سایت به وسیله موتور جست وجو و و Indexالفبایی، فروشگاه كتاب، اخبار وگزارش رویدادها، برنامه های آموزشی از سطوح پیش دبستانی تا دانشگاهی، هنر، طراحی، اقتصاد، كامپیوتر، فناوری اطلاعات، آموزش برای معلمان، معرفی مراكز آموزشی فنی، كتابخانه های دیجیتالی، آموزش و بسیاری عنوان دیگر را می توان در این سایت مشاهده كرده و درباره آنها به كسب اطلاعات پرداخت.

http://www.education-world.com

دنیای آموزش نام این سایت می باشد. در این سایت امكانات جست وجوی ساده و پیشرفته قرار داده شده است می توان خبرها و گزارش رویدادهای جدید را نیز در این سایت مشاهده كرد، روش های تدریس، طرح درس، خبر نامه مدرسه، آموزش تكنولوژی وكاربرد آن در آموزش، آموزش در منازل، برنامه های آموزشی ارائه شده توسط معلمان برتر، خبرهایی برای معلمان برتر، خبرهایی برای كودكان، بازی ها وپازل های كمك آموزشی، ژورنال آموزشی برای معلمان، پرسش وپاسخ های رایج اولیا از معلمان و مطالب خواندنی دیگر را می توان از عناوین این سایت نام برد.

http://www.educationplanet.com

سیاره آموزش نام این سایت می باشد. در این سایت امكانات جست وجو وعضویت قرار داده شده است. موسسان سایت آن را بهترین مرجع اینترنتی برای دانش آموزان ومعلمان خوانده اند. آموزش در زمینه های هنر موسیقی آموزش كودكان با سنین k-12، آموزش برای معلمان روش تدریس زبان، آموزش جغرافیا، نقشه ها، پرچم كشورها، آموزش ریاضیات، جبر، روش استفاده از ابزارهای تحقیقاتی، كتابخانه های الكترونیكی، آموزش علوم پایه، نجوم، علوم زیستی، محیط زیست، علوم پایه، تاریخ، اقتصاد، اخبار، روش تدریس، آموزش روش تحقیق وبسیاری مطالب دیگر را می توان از عناوین این سایت بر شمرد.ادامه دارد.

يکشنبه 28/3/1391 - 10:34 - 0 تشکر 462525

با نام خدا و سلام
ممنون از شما و انشالله خسته نباشید

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 28/3/1391 - 12:33 - 0 تشکر 462617

http://www.nwrel.org/sky/

این سایت شبكه معلمان نام درارد كه به گفته موسسان آن بهترین مرجع برای معلمان در زمینه تبادل اطلاعات در زمینه آموزش و روش های تدریس می باشد. امكان گفت وگو ی اعضا با یك دیگر، پروژه های انجام گرفته ونتایج حاصل از آن ها، روش ها ی تدریس، ملاقات ها وهمایش ها، تصاویری از كلاسهای درس برتر، آموزش و روش تدریس استاندارد و پیشرفته، كتابخانه الكترونیكی، امكانات جست وجو در مطالب سایت و خبرهایی از تازه های آموزش را می توان از عناوینی نام برد كه در این سایت قابل مشاهده هستند.

http://www.nfgcc.org

موسسه بین المللی تحقیقات و آموزش به كودكان نابغه در این سایت به ارائه فعالیت های انجام شده در آن موسسه و تحقیقات انجام گرفته می پردازد . این موسسسه كه حدود 30 سال قدمت دارد به شناسایی و آموزش كودكان نابغه می پردازد تا بتوانند از توانایی ها ی خدادادی خود بیش ترین بهره بردای را انجام دهند. در این سایت می توان اخبار واطلاعاتی در باره فعالیت های انجمن برای شناسایی افراد وكودكان تیز هوش را مشاهده كرد، همچنین تست های هوش برای مشخص كردن میزان هوش و استعداد كودكان تیز هوش و مطالبی دیگر در باره این كودكان را می توان در این سایت مشاهده كرده و در باره آنها به كسب اطلاعات پرداخت.

http://classroomclipart.com/

در این سایت به ارائه تصاویر وانیمیشن های كوتاه آموزشی برای كودكان پرداخته شده می شود. امكان عضویت در این سایت فراهم آمده است، همچنین عناوین زیادی از موضوعات را می توان در صفحه اصلی سایت مشاهده كرد كه با انتخاب كدام از آنها می توان به تصاویر و یا انیمیشن مربوطه دسترسی پیدا كرد. تصاویری از طبیعت، حیوانات، تاریخی و بسیاری عناوین دیگر را می توان در بخش تصاویر منتخب این سایت مشاهده نمود. خبر نامه سایت را نیز می توان از طریق E-mail دریافت نمود. مطالب یا تصاویری را كه مد نظر كاربر است را می توان در این سایت با استفاده از موتور جست وجوی آن جست وجو كرد.

http://www.pinkmonkey.com/index2.asp

سایت میمون صورتی را كه در اینجا مشاهده می شود به ارائه مطالب آموزشی و تفریحی برای كودكان می پردازد. در این سایت امكانات جست وجو در مطالب قرار داده شده است هم چنین نكات آموزشی، كتابخانه دیجیتالی، مطالب كمك آموزشی، برنامه های آموزشی، روش های تدریس برای كودكان، خبرهای بسیار از رویدادها و مطالب برای آموزش كودكان را می توان از عناوین مطرح در این سایت نام برد.

http://www.kindzon.ws/

در این سایت به آموزش كودكان در زمینه حقایق موجود در طبیعت و علوم پرداخته می شود. امكانات جست وجو در سایت فراهم آمده است حقایقی درباره حیوانات، جغرافیا، زبان های خارجی، روش های تدریس و برنامه های آموزشی، آموزش ریاضیات، آموزش برای معلمین را می توان از عناوین مندرج دراین سایت نام برد.

http://www.edu4kids.com/

آموزش برای كودكان، نام این سایت می باشد. در این سایت به ارائه آخرین روش های آموزش برای كودكان و دانش آموزان از سطح پیش دبستانی تا متوسطه پرداخته می شود. امكان عضویت در این سایت فراهم آمده است، همچنین Link به سایت های مرتبط نیز در سایت گنجانده شده است. آموزش ریاضیات، آموزش اقتصاد و پول،آموزش مطالب عمومی به كودكان، آموزش زبان های خارجی و آموزش علوم پایه را می توان در این سایت مشاهده كردو در صورت پركردن فرم عضویت سایت به اطلاعات آن دست رسی پیدا نمود.

http://www.aboutschool.com

در این سایت به آموزش علوم مختلف به صورت تصویری وجالب پرداخته می شود. آموزش تاریخ، آموزش علوم تجربی، هنر، موسیقی، آموزش ریاضیات، آموزش و مهارت درخواندن و بازی های آموزشی را می توان از عناوین آموزشی مندرج در این سایت نام برد.

يکشنبه 28/3/1391 - 21:40 - 0 تشکر 462781

با نام خدا و سلام
بازم ممنون از فعالیت مفیدتون در انجمن خودتون

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

پنج شنبه 19/5/1391 - 0:44 - 0 تشکر 499255

سلام دوستان از سایت هایی که معرفی کردم بهره بردید؟انشاالله که مفید بوده باشد.حالا شما را با یک سری سایت های اموزشی دیگه آشنا می کنم.

http://www.eeyorespatch.co.uk/

در این سایت آموزش های جهت یادگیری علوم توسط كوكان ارائه می شود. آموزش ریاضیات، آموزش علوم تجربی، آموزش زبان انگلیسی، آموزش جغرافیا، Link های مرتبط به آموزش كودكان و معرفی همكاران موسسه آموزشی Eeyores pach را می توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.

جمعه 20/5/1391 - 6:3 - 0 تشکر 501559

بانام خدا و سلام


http://www.aplles4teacher.com/


این سایت به معرفی یك پایگاه اطلاعاتی و مرجع برای معرفی روش های تدریس به كودكان می پردازد. نام سایت سیب هایی برای معلمان می باشد. در این سایت به معرفی روش تدریس هنر، زبان های خارجی، ریاضیات، علوم پایه، مطالب كمك آموزشی، تكنولوژی آموزشی و معرفی معلمان نمونه پرداخته می شود. هم چنین می توان خبرنامه رایگان سایت، پازل های كمك آموزشی، تصاویر رنگ شدنی برای آموزش نقاشی به كودكان، سرگرمی برای منزلLink به سایت های مرتبط، آموزش محافظت در برابر آتش سوزی، معرفی جشن های معروف بین المللی، موسیقی برای كودكان، آموزش محافظت از سلامتی دندان، روزهای جهانی، اخبار آموزشی، روش های آموزش زیر مجوعه های ریاضیات و مطالب خواندنی دیگر را می توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 20/6/1391 - 15:52 - 0 تشکر 556810

بانام خدا و سلام


http://www.educatingjane.com/


این سایت به ارائه مطالب آموزشی برای دختران دانش آموز می پردازد. خبرنامه رایگان، فعالیت های انجام شده، سوال و جواب هایی درباره دختران، امكان جست وجو در سایت، سرگرمی های برای دختران و بسیاری مطالب دیگر كه مخصوص دختران در این سایت قرار داده شده است را می توان از عناوین مطرح شده در این سایت نام برد.


http://quizzes.ennovations.com.sg/


در این سایت به ارائه سؤالات و تست هایی برای سنجش سطح دانش، دانش آموزان پرداخته می شود. امكان ثبت نام در این سایت قرار داده شده است، هم چنین خبر های جدید، سوال ها و رشته های مختلف و انواع سؤالات مطرح شده برای هر رشته از مواردی است كه در این سایت در معرض دید بازدید كنندگان قرار می گیرد.


http://www.hometown.aol.com/book64/page1.html


در این سایت به معرفی یك كتابخانه الكترونیكی آموزشی برای كودكان پرداخته می شود. حیوانات، مورچه ها، تاریخ امریكا، تاریخ ملل، محیط زیست، هنر، ریاضیات، سرگرمی ها، آموزش استثنایی، علوم پایه و مراجع آموزشی برای معلمان را می توان از عناوین مندرج در این سایت برشمرد.


http://www.k12science.ati.stevens-tech.edu/collabprojs


این سایت به آموزش علوم فنی و مهندسی می پردازد.برنامه های آموزشی سنین12 سال به بالا در این بخش از سایت به نمایش در آمده است. حرارت، بخار، دما سنج، اصول اولیه سیالات برای كودكان، اصول اولیه ژنتیك برای كودكان، بازی ها و برنامه های آموزشی درباره آب، اطلاعات و برنامه های آموزشی درباره خورشید و نور آفتاب، چرخه طبیعت، زیست جانداران دریایی، نقش آب در زندگی انسان و مطالب آموزشی درباره نجوم و فضا را می توان از مطالب این سایت برشمرد.


http://www.odysseymagazine.com/


در این سایت به نام ادیسه می توان به مطالب علمی آموزشی برای كودكان دسترسی پیدا كرد. مطالب علمی برای رشته های مختلف علوم، كلاس آموزشی مجازی علوم، سرگرمی ها، مطالب آموزشی و كمك آموزشی برای معلمان، امكان ثبت نام در سایت، كاردستی های علمی را می توان از عناوین مندرج در این سایت بر شمرد.


http://www.exscitec.com


این سایت به نام عجایب علمی به ارائه مطالب علمی برای یادگیری كودكان و نوجوانان می پردازد. برنامه های آموزشی مركز آموزشی، Link های قرار داده شده در سایت، معرفی مؤسسه و فعالیت های انجام گرفته در آن، خبرهای جدید را می توان از عناوین مندرج در این سایت برشمرد.


http://www.chbedu.org/lab/book/UntitledFrameset-3.htm


كتابخانه دیجیتالی اداره آموزش و پرورش استان چهار مهال و بختیاری را می توان در این سایت مشاهده كرد. در این كتابخانه الكترونیكی عناوینی همچون: e-bookچیست، مزایای e-book فهرست كتاب ها از قبیل: كامپیوتر، كودك و نوجوان، اینترنت، درسی، ادبیات، علوم، دین، مذهب، هنر، تفریح و سرگرمی و كتاب های مرجع را می توان درپیش روی مشاهده كرد و از مطالب آن كتاب ها استفاده نمود.


http://www.roshd.ir/roshd/


شبكه ملی مدارس ایران با نام شبكه رشد در این سایت به معرفی خود و فعالیت های انجام گرفته در آن شبكه می پردازد. این شبكه كه از جانب دفتر تكنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش ایران حمایت می شود به اطلاع رسانی در زمینه آموزش و پرورش در سیستم آموزشی ایران می پردازد. فیزیك، نجوم، ادبیات، تاریخ، فرهنگ، شیمی، ریاضیات، جغرافیا، هنر، ورزش، زیست شناسی، علوم اجتماعی، زمین شناسی و روانشناسی عناوین دروس و مطالب آموزشی ارائه شده در این سایت می باشند. خبرهایی ازآموزش و پرورش، مقالات، المپیاد ها، بحث های هفتگی، آزمایش ها و سرگرمی ها، آموزش نرم افزار، آموزش یك دقیقه ای را می توان از عناوین این سایت نام برد.


http://www.greatchievements.org/


در این سایت به آموزش اصول رشته های مهندسی برای دانش آموزانی كه قصد ادامه تحصیلات در یكی از این رشته ها را دارند پرداخته می شود. مهندسی الكترونیك، مهندسی خودرو، مهندسی هوا و فضا، مهندسی آب و عمران آب، مهندسی رادیو و تلویزیون، مهندسی برق، مهندسی كامپیوتر، مهندسی تلفن و ارتباطات، مهندسی سیستم ها ی حرارتی و برودتی، مهندسی جاده سازی، مهندسی ساخت فضا پیما، مهندسی اینترنت، مهندسی تصویر برداری، مهندسی پزشكی و نیز رشته های دیگر از رشته های معرفی شده در این سایت هستند كه با انتخاب هر كدام از آن ها می توان به اطلاعاتی درباره آنها دسترسی پیدا كرد.


http://www.eduref.org/


این سایت به نام مرجع معلمان به ارائه یك مرجع اطلاعاتی و آموزشی برای معلمان می پردازد. در این سایت امكانات جستجو در مطالب فراهم آمده است، هم چنین طرح درس وروش های تدریس دروس مختلف را می توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد. برنامه های آموزشی رایگان، آموزش كودكان دبستانی، آموزش متوسطه، ایمنی در مدارس، لوازم كمك آموزشی، اینترنت، استاندارد های آموزشی، آموزش درمنازل، كتابخانه های مدارس، كتابخانه ها ی آموزشی، رفرنس ها و منابع اطلاعاتی، آموزش استثنایی، آموزش هنر، مدیریت كلاس و برنامه ریزی از موارد در برگیرنده این رفرنس آموزشی می باشد.


http://www.edhelper.com


این سایت به نام راهنمای آموزش به معرفی روش های تدریس صحیح دروس به دانش آموزان می پردازد.خبر ها ، پازل های آموزشی، ابزارها و وسایل كمك آموزشی، آموزش ریاضیات برای كودكان، ریاضی برای دوره بالای 12 سال، جبر، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی و بسیاری مطالب آموزشی دیگر را می توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.


http://www.amoozgar.com/


سایت آموزگار، پایگاه اطلاع رسانی سیستم های نوین آموزشی كشور می باشد. این سیستم آموزشی به یاری معلمان و مدیران مدارس می آید و آنها را در زمینه كاری خود یاری می كند.


http://www.lessonplanspage.com/


این مرجع را می توان یك مرجع برای معرفی روش های تدریس دروس برای معلمین دانست. در این سایت می توان بیش از 2500 روش تدریس برای آموزش به كودكان پایین 12 سال را برای تدریس آسانتر مشاهده كرد و در اختیار داشت. خبرنامه سایت، برنامه درسی، امكان ثبت نام در سایت، آموزش به معلمان، پروژه های علمی پروژه های ریاضی های آموزشی و بسیاری عناوین دیگر را می توان از عناوین این سایت برشمرد.


http://ericec.org


این سایت به مركز آموزش های رایگان و خیریه برای كودكان بی سرپرست یا كودكانی كه در خانوادهای فقیر زندگی می كنند می پردازد. برنامه های، ویژه تحقیقات دنباله دار انجام شده توسط موسسه،Link به سایت های مرتبط با موضوع فعالیت های موسسه، امكان واریز كمك های مردمی برای همیاری به كمك رسانی و آموزش كوكان بی سرپرست و مطالب دیگر را می توان از موارد مندرج در این سایت نام برد.


http://webamooz.blogfa.com/


وبلاگ وب آموز یك وبلاگ تخصصی برای متخصصان تكنولوژی آموزشی است كه می توان در آن مطالبی درباره تكنولوژی آموزشی و كارایی آن در سیستم آموزشی كشورمان دست یافت. آرشیو مطالب قبلی معرفی عوامل تولید یك برنامه تلویزیونی آموزشی پروژه فردی 2 و روش تدریس این پروژه و پیوند به سایت های مرتبط را می توان از عناوین مندرج در این سایت برشمرد.


http://www.iranicdl.com/News/


این سایت به موسسهIRANICDL تعلق دارد كه مجری این طرح آموزشی در كشور می باشد. در این سایت می توان خبرها، محصولات موسسه، سرفصل ها، آزمون ها، مراكز آزمون، امكانات جست و جو و خبرهایی از اجرای طرحICDL در ایران را به عنوان مطالب مندرج در سایت نام برد.


http://razavi.50webs.com


این سایت را می توان یك مرجع برای تكنولوژی آموزشی به زبان فارسی دانست. نام این سایت را محیط یادگیری تكنولوژی آموزشی نهاده اند. دراین سایت منابع آزمون رشد، مقالات علمی، صفحه ورود، وبلاگ، خبر های جدید، درباره ما Link به سایت های مرتبط را می توان از عناوین مطرح در سایت نام برد.


http://www.ier.ir


این سایت به پژوهشكده تعلیم و تربیت كشورمان تعلق دارد كه یكی از زیر مجموعه های سازمان آموزش و پرورش محسوب می شود. سایت به دو زبان انگلیسی و عربی غیر از زبان فارسی قابل دسترسی می باشد. مدرسه دارالفنون، گروه تعلیم و تربیت اسلامی، اولویت های پژوهشی، شوراها و سازمان ها، معرفی پایگاه جامع اطلاعاتی و كتابخانه، فرم درخواست طرح تحقیقاتی، جدیدترین طرح های تحقیقاتی، گزارش آشنایی با آموزش و پرورش ایران، متن كامل پژوهش نامه آموزشی را می توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.


http://www.iranfreekonkoor.com


این سایت به ارائه مطالب و آموزش ها و هم چنین مشاوره هایی درباره كنكور ورود به دانشگاهای كشورمان می پردازد. در این سایت می توان آموزش برنامه ریزی درسی، برنامه های آموزشی، معرفی دانشگاه های پودمانی، نرم افزار های آموزشی، معرفی دانشگاه ها و مطالب دیگری را مطالع نمود.
«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

سه شنبه 21/6/1391 - 10:7 - 0 تشکر 558706

با نام خدا و سلام


http://www.ili.ir/f.product.htm


این سایت به انستیتوی آموزش زبان های خارجی ایران وابسته به كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان تعلق دارد. زبان های انگلیس، فارسی، فرانسه، آلمانی، عربی، محصولات مؤسسه، اخبار، جذب معلم، نتایج آزمون ها، معرفی كتاب ها و نرم افزار های كمك آموزشی زبان را میتوان از عناوین مندرج در سایت نام برد.


www.irib.ir/education/education1.htm


در این سایت به ارائه مطالبی درباره آموزش پیشرفته و آموزش به كمك فناوری های پیشرفته پرداخته می شود. امكانات جستجو در سایت فراهم آمده و می توان مقالات را مطالعه نمود.


http://www.paper.persianblog.com/


در این وبلاگ می توان به مطالب مفیدی در زمینه آموزش دسترسی پیدا كرد. كمك به سنت های آموزش، گرایش به شبكه مدارس، تكنولوژی آموزشی و بسیاری مقالات دیگر درباره آموزش و روش های آن در ایران و جهان را میتوان در این سایت مشاهده كرد.


http://www.roshdmag.org/rah.asp


این سایت به ارائه مجله رشد آموزش راهنمایی می پردازد. در این سایت می توان با انتخاب شماره مورد نظر از مجله آن را مشاهده نمود و از مطالب آن بهره برد.


www. roshdmag.org/ebteda.asp


این سایت به ارائه مجله رشد آموزش ابتدایی می پردازد. در این سایت می توان با انتخاب شماره مورد نظر از مجله آن را مشاهده نمود و از مطالب آن بهره برد.


http:// nj44.blogspot.com


این وبلاگ را یك معلم دلسوز راه اندازی كرده است كه مطالب آن می تواند مورد توجه معلمان دلسوز ایرانی قرار گیرد.


www.iste.org/


این سایت به انجمن بین المللی كاربرد تكنولوژی در آموزش نقش دارد. در این سایت می توان اخبار رویداد ها ابزار های كمك آموزشی امكانات جستجو عضویت در سایت تحقیقات و انتشارات را مطالعه كرد.


www.fno.org


در این سایت با یك ژورنال درباه تكنولوژی آموزشی آشنا می شویم.در این سایت امكان دسترسی به ژورنال فراهم آمده است و می توان با عضویت در سایت مجله موردنظر را دریافت كرد. كتابهای منتشره شده درمؤسسه، امكان ثبت نام رایگان، امكانات جستجو و INDEX موضوعی از مطالب دیگر این سایت هستند.


http://scholar.lib.vt.edu/ejournals/JTE


آرشیو و كتابخانه دیجیتال انستیتویVIRGINIA را می توان دراین سایت مشاهده نمود. در این سایت به بحث تكنولوژی آموزشی پرداخته شده است و در راستای آن منابع اطلاعاتی درباره تكنولوژی آموزشی را میتوان به صورت HTML و PDFدر سایت قرار داده شده است تا علاقه مندان بتوانند از آن ها بهره ببرند. هم چنین امكان استفاده از دیگر امكانات مجوعه چون مركز تصاویر، اخبار و رویدادها و كلكسیون های ویژه فراهم می باشد.


www.aect.org/


سایت AECT به نشان دادن تغیرات و تاثیر عصر كنونی كه عصر دیجیتال و ارتباط بر روی آموزش پرداخته است. در سایت امكان عضویت برای دریافت مجله الكترونیكی منتشره شده و سایر سایر امكانات دیگر كه برای اعضا می باشند فراهم شده است. هم چنین مواردی چون كنفرانس ها، انتشارات وسایل كمك آموزشی، تحقیقات به عمل آمده، كامپیوتر و نقش آن در آموزش و سایر ابزارهای دیجیتالی را می توان در سایت مشاهده نمود و درباره آنها به كسب اطلاعات پرداخت.


http://www.campus-technology.com/indeex.asp


سایتCAMPUS به ارئه مطالبی درباره كاربرد تكنولوژی در آموزش در سطح دانشگاه پرداخته است. در این سایت می توان به منابع اطلاعاتی و آموزشی زیادی دسترسی پیدا كرد. انتشارات مؤسسه، امكانات عضویت، خبرنامه مؤسسه، كنفرانس ها، كمیته ها، منابع اطلاعاتی و امكانات جست وجو از دیگر بخش های این سایت هستند.


www.mff.org/edtech/


د راین سایت به استفاده از تكنولوژی های نو در آموزش دبیرستانی پرداخته شده است در این سایت می توان به انتشارات، نتایج تحقیقات، پروژه ها، اخبار، تكنولوژی های نو و امكانات جستجو دسترسی پیدا كرد.


www.aace.org/pubs


در این سایت به موسسه AACE پرداخته می شود كه در زمینه كاربرد كامپیوتر در سیستم های آموزشی به ارئه اطلاعات پرداخته است. در این سایت امكان مشاهده انتشارات مؤسسه در زمینه تكنولوژی های آموزشی وجود دارد هم چنین می توان گزارشی از نتایج كنفرانس ها و همایش های برگزار شده در مؤسسه را در سایت مشاهده كرد.


http://karshenasi.persianblog.com/


این وبلاگ را می توان به عنوان یك منبع اطلاعاتی مرجع در زمینه تكنولوژی آموزشی به زبان فارسی معرفی كرد. د روباگ می توان به مطالب بسیاری درباره تكنولوژی های آموزشی دسترسی پیدا كرد. تعریف تكنولوژی آموزشی، آموزش سنتی و آموزش جدید، الكترونیك و آموزش، تكنولوژی اطلاعات، انواع تجهیزات كمك آموزشی و رایانه ای، تقسیم بندی تجهیزات آموزشی، پیامدهای تكنولوژی های آموزشی و تكنولوژی اطلاعات از مواردی هستند كه در این سایت می توان درباره آنها به كسب اطلاعات پرداخت.


http://cnets.iste.org/


در این سایت می توان استانداردها بین المللی تكنولوژی و تجهیزات آموزشی رامشاهده كرده و درباره آنها به كسب اطلاعات پرداخت. در این سایت مواردی همچون پروژه ها، مقاله ها، تحقیقات به عمل آمده، كتاب ها ی منتشر شده در مؤسسه، استانداردهای تجهیزات، پروژها ی دیجیتالی و اخبار برای اطلاع رسانی بیشتر قرار داده شده اند.


www.ncrel.org/sdrs/areas/teocont.htm


در این سایت به كاربرد تكنولوژی در آموزش پرداخته می شود. در این سایت می توان یك مرجع اطلاعاتی گسترده در باره تجهیزات و تكنولوژی ها ی آموزشی را مشاهده كرده و از آن بهره برد. مقالات و تحقیقات، سیستم ها ی متنوع، آموزشی مبتنی بر تكنولوژی ها ی روز و منابع اطلاعاتی از دیگر موارد موجود در سایت محسوب می شوند.


http://ifets.ieee.org/


این سایت متعللق به انجمن تكنولوژی آموزشی می باشد. در این سایت امكان عضویت برای علاقه مندان فراهم شده است. هم چنین مواردی چون آخرین اخبار، جستجو در سایت، منابع آموزشی، پیش زمینه و دایرة المعارف اصطلاحات را می توان در این سایت مشاهده نمود.


http://webamooz.blogfa.com/


وبلاگی كه در اینجا با عنوان وب آموز معرفی می شود به اراءه مطالبی در باره تكنولوژی آموزشی پرداخته است. در بلاگ می توان مطالبی از قبیل شكاف بین آموزش الكترونیكی و آزمون كتبی سیستم آموزشی خلاقانه دانشگاهای مجازی و LINK های به مراكز و سایت های مرتبط را مشاهده نمود.


www.learner.org/edtech/


این سایت به نام استراتژی در تكنولوژی آموزشی درباره تجهیزات، روشها و مبانی آموزش به وسیله تكنولوژی های جدید به ارائه مطالب پرداخته است. در این سایت می توان منابع آموزشی، نتایج تحقیقات و آموزش تكنولوژی آموزشی را مشاهده كرده و از آنها استفاده نمود.


www.h-net.org/~edweb/


در سایت H-NET به ارائه مطالبی درباره تكنولوژی های كمك آمووزشی پرداخته شده است . امكان ثبت نام درسایت برای علاقه مندان وجود دارد. هم چنین می توان در این سایت به منابع اطلاعاتی و خبر نامه ها ی منتشره شده در مؤسسه در باره تكنو لوژی ها ی آموزشی دسترسی پیدا كرد.


http://reta.nmsu.edu


در سایت RETA به ارائه محصولات كمك آموزشی برای بالا بردن قدرت یادگیری در دانش آموزان پرداخته می شود. انواع سیستم ها ی صوتی، تصویری، چند رسانه ای و حجم ها را می توان در این سایت مشاهده كرد.


www.user.shentel.net/rbowman/


نام این سایت راهنمای برای تكنولوژی های آموزشی می باشد. در این سایت می توان مطالب زیادی در باره آموزش از طریق ابزار های كمك آموزشی فرا گرفت هم چنین مجلات و كتاب ها موجود در سایت ر ا میتوان دریافت كرد.


www.tcet.unt.edu/tek-plan.htm


در این سایت با یك مرجع اطلاعاتی در باره چگونگی برنامه ریزی امكانات و ابزالات برای آموزش بهتر آشنا می شویم. در این سایت می توانLINK های اطلاعاتی، اخبار و رویدادهای اتفاق افتاده در زمینه تكنولوژی های آموزشی و LINK به سایر سایت ها و مراجع معتبر تكنولوژی آموزشی را در دسترس داشت.


www.et-group.com/


در این سایت به آموزش استفاده از ابزار ها ی كمك آموزشی برای دوره های دبستان و پیش دبستانی پرداخته می شود. دراین سایت می توان به مواردی چون مثال های از استفاده از تكنولوژی های آموزشی، اطلاعاتی درباره ابزار و تجهیزات كمك آموزشی، تصاویر منتخب و اخبار اشاره كرد.


www.techtrain.org


سایتETTC كه مخفف مركز آموزش تكنولوژی ها ی آموزشی می باشد. در این سایت به معرفی برنامه های خود پر داخته است. در این سایت می توان مطالبی از قبیل اخبار، برنامه های آموزشی، منابع آموزشی، زیر گروه های آموزشی، مراجع تحقیقاتی و LINK به سایت های مرتبط را مشاهده كرد.


www.cetpa-k12.org


سایتCETPA كه مخفف انجمن تخصصی تكنو لوژی های آموزشی در كالیفرنیا می باشد به ارائه اطلاعات مفیدی در زمینه تجهیزات روش ها، برنامه های آموزشی مرتبط با تكنولوژی های روز برای بالا بردن یادگیری دانش آموزان و دانشجویان در مراكز آموزشی پرداخته است در این سایت می توان به مطالبی از قبیل رویدد ها، منابع تحقیقاتی و اطلاعاتی، DATABASE آموزشی، امكانات جستجو، امكان عضویت در سایت و اخبار سایت اشاره كرد.


www.rit.edu/~613www/


سایتR.I.T به مركز تحقیقات ROCHESTER تعلق دراد. این سایت درحقیقت مركزی برای گسترش دادن تكنولوژی ها و تجهیزات آموزشی در مراكز آموزشی است.در این سایت می توان سر مقاله ها، سرویس های طراحی، مركز اطلاعات و فایل های چند رسانه ای، تصاویر، فیلم های كوتاه، ورزش، آموزش و اعضای مؤسسه را مشاهده كرده و در باره هر كدام به كسب اطلاعات پرداخت.


www.justforkidsonly.com


در این سایت به ارائه اطلاعاتی درباه روش ها ی آموزش به كودكان و به ویژه تكنولوژی های آموزشی پرداخته می شود. انواع روش ها و ابزاری كه امكان آموزش را برای كودكان فراهم می كنند در سایت معرفی شده اند. هم چنین می توان د راین سایت به امكاناتی از قبیل جستجو، آموزش ریاضیات، آموزش ساعت، آموزش علوم، آموزش مطالب آزمایشگاهی، اشعار داستان ها وكامپیوتر دسترسی پیدا كرد.


http://topics.developmentgateway,org/elearing?goo


در این سایت به روشهای نوین ارتباطی برای از بین بردن بی سوادی و گسترش علم و آموزش در جهان پرداخته می شود.استفاده از سیستم ها ی آموزش مجازی در مكان ها یدور افتاده آفریقا كه امكان تاسیس مراكز پیشرفته علمی در آن ها وجود ندارد. یكی از برنامه های این مؤسسه می باشد.در این سایت می توان برنامه های مؤسسه را در كشور های مختلف مشاهده كرد. هم چنین می توان به عضویت سایت در آمد و از مطالب ماهیانه كه به پست الكترونیكی اعضا فرستاده می شود بهره برد.


www.cet.middlebury.edu/index.phd


مركز تحقیقات تكنولوژی آموزشی در این سایت به اطلاع رسانی می پردازد. در این سایت امكانات جستجو وجود دارد. هم چنین مطالبی از قبیل برنامه های مؤسسه، ابزار و تجهیزات كمك آموزشی و اخبار را می توان در این سایت مطالعه كرد.


http://ets.berkeley.edu


در سایتETS به ارائه مطالبی درباره ابزارهای كمك آموزشی و امكان استفاده از تكنولوژی های جدید در ساخت تجهیزات كمك آموزشی پرداخته می شود.در این سایت كه به دانشگاه BEREKLEY تعلق دارد می توان به امكانات جستجو، دوره های آموزشی، برنامه های مؤسسه، اخبار، رویدادها، طراحی اصولی تجهیزات كمك آموزشی و نو آوری ها دسترسی پیدا كرد.


http://www.etg.itgo.com/


در این سایت می توان با فعالیت های گروه تكنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی آشنا شد. مركز یادگیری، گروه تكنولوژی آموزشی، فارغ التحصیلان، منابع آزمون كارشناسی ارشد تكنولوژی آموزشی، معرفی استدیو مركز تكنولوژی آموزشی و معرفی وبلاگ هایی مرتبط با تكنولوژی آموزشی از مطالب این سایت می باشند.


http://coe.sdsu.edu/eet


در این سایت با مرجع و لغتنامه تكنولوژی آموزشی آشنا می شویم امكانات جستجو در سایت قرار داده شده هم چنین امكان مشاهده مطالب تخصصی این دایرةالمعارف درباره تكنولوژی آموزشی به صورت فهرست وار میسر می باشد.


http://classroomclipart.com


در این سایت بیش از 22000تصویر، عكس هنری، حیوانات، معماری، مردم، گیاهان، كامپیوتر، تكنولوژی، جغرافیا، تاریخ، نقشه ها، موسیقی، ورزش، سفر و آب و هوا می باشد.


http://www.irandoc.ac.ir


این سایت به پژوهشگاه اطلاعات و مدارك ایران تعلق دارد. این سایت را می توان به عنوان یكی از بهترین و قویترین سایت های اینترنت در زمینه سیستم های آموزشی و اطلاعاتی دانست. آشنایی با سایت، امكانات جستجو، مقاله ها، گزارش ها، كتاب ها، سالنامه دانش ایران، فرهنگ اطلاع رسانی، فصلنامه اطلاع رسانی، مجله الكترونیكی، گروه های مباجثه، انتشارات، سایت های ایرانی، اصطلاح نامه علوم و بسیاری مطالب دیگر را می توان از مطالب این سایت نام برد.


http://scholhouseprintable.tripod.com


در این سایت مواد كمك درسی دانش آموزان و گروه های سنی پایین، آموزش ها و تصاویر به چشم می خورد.


http://studies.geoportals.com


در این سایت می توان با مرجع كمك درسی، نرم افزار ها، كتاب ها، كمك آموزشی، عكس ها، تماشای اسلاید ها، تاریخ، جغرافیا، ریاضی، علوم، زبان انگلیسی، مهارت های مطالعه و آموزش آشنا شد.


www.aboutschool.com


در این سایت منابع اطلاعاتی ارزنده ای برای كمك به موفقیت دانش آموزان، معلمان، والدین و كودكان، ریاضیات، علوم، خواندن و نوشتن می باشد
«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی