ورزش و تندرستی (بازدید: 396)
شنبه 6/3/1391 - 11:20 -0 تشکر 457086
به بازیکنان پرسپولیس جفا نکنید

عصر ایران ورزشی - محمد رویانیان پس از شکست سنگین پرسپولیس به الاتحاد، اعلام کرد که که بیست درصد مبلغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس کسر می شود.

پیش از این علی فتح الله زاده نیز یکی دو بار در باخت های تلخ استقلال، بازیکنان و مربی تیمش را جریمه کرده بود.

این شیوه مدیریت پدیده تازه ای در فوتبال ایران و احتمالاً در کل دنیاست. بازیکنان فوتبال در سراسر جهان، با این یا آن تیم قرارداد می بندند و برای آن تیم بازی می کنند. اگر مربی تیم یا مدیران باشگاه از عملکرد آنها راضی باشند، در پایان فصل قرارداد آنها تمدید می شود و گر نه، نه!

اگر بازیکنی ضعیف و ناکارآمد باشد، از ترکیب ثابت تیم خارج و نیمکت نشین می شود و یا حتی نامش از جمع بازیکنان ذخیره تیم هم خط می خورد. و یا در میانه فصل به تیم دیگری فروخته می شود.

چنین اقداماتی، مصداق تنبیه فنی بازیکن بی کیفیت است. کاستن از مبلغ قراداد بازیکنان تیم، صرفاً به دلیل عملکرد فنی ضعیف، اقدامی غیرحرفه ای است که در هیچ یک از لیگ های معتبر دنیا مشاهده نمی شود.

در فصل اخیر لیگ برتر انگلستان، کارلوس ته وز به دلیل سرپیچی از مانچینی، با جریمه نقدی سنگینی مواجه شد و رقم قابل ملاحظه ای از قراردادش کسر شد. اما دلیل این مجازات، نه عملکرد فنی ضعیف کارلوس ته وز بلکه سرپیچی او از حضور در زمین بازی بود.

اگر یک بازیکن آن قدر ضعیف است که در حد پرسپولیس نیست، چنین بازیکنی از ابتدا نباید جذب پرسپولیس می شد. اما اگر بعضی از بازیکنان این تیم به هر دلیل در این فصل به لحاظ فنی ضعیف عمل کرده اند، باشگاه پرسپولیس به راحتی می تواند از تمدید قرادادش با آنها سر باز زند نه اینکه با نقض تعهد آغاز فصلش، در پایان فصل تازه به این فکر بیفتد که بیست درصد از قراداد این بازیکنان را به آنها نپردازد.

علاوه بر این، در این اقدام رویانیان این فرض نهفته است که تمامی مشکلات پرسپولیس زیر سر بازیکنان این تیم است. در حالی که مجموعه ای از عوامل موجب پیدایش این وضع در پرسپولیس شده است.  

مثلاً وقتی مربی تیم به صراحت می گوید فصل آینده 11 بازیکن فعلی در تیم پرسپلیس نخواهند بود، بی تردید تیشه به ریشه انگیزه تیم می زند. آیا آن سخن دنیزلی در تشدید مشکلات پرسپولیس بی تاثیر نبوده است؟

از همه این ها که بگذریم، نکته اصلی این است که در هیچ یک از باشگاه های بزرگ دنیا، مبلغ قرارداد یک بازیکن را به دلیل عملکرد ضعیف او در زمین بازی کاهش نمی دهند. چنین بازیکنی را در پایان فصل از تیم کنار می گذارند.

شنبه 6/3/1391 - 13:5 - 0 تشکر 457098

با نام خدا و سلام
در ایران این یعنی مدیریت عالی در فوتبال.
پس بگذارید مدیریت کنند این دوستان مدیر

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 7/3/1391 - 17:55 - 0 تشکر 457511

شاهکارهای مدیریتی یکی دوتا نیست گلم
هر دم از این باغ بری می رسد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی