سينما و تلویزیون (بازدید: 176)
چهارشنبه 3/3/1391 - 20:14 -0 تشکر 456519
مصوبه انحلال خانه سینما پا برجاست

دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت: مصوبه شورای فرهنگ عمومی در خصوص انحلال خانه سینما به قوت خود باقی است.
 منصور واعظی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر در این باره افزود: پس از مطالعه حکم دیوان عدالت اداری هم متوجه شدم که این حکم به معنی فعالیت مجدد خانه سینما نیست.
وی اضافه کرد: ما حامی سینماگران و در پی این هستیم که شرایطی را فراهم کنیم تا سینمای کشور رشد و ارتقا پیدا کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت: باید فضا را طوری سامان دهیم تا سینماگرانی که دل به مردم و نظام و ایران دارند بتوانند دراین فضا فعالیت کنند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی افزود: طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی ، هر نوع تغییر در اساسنامه خانه سینما باید به اطلاع شورای فرهنگ عمومی می رسید ما با وجود چند بار تذکر چون اساسنامه را بارها تغییر داده بودند شاهد تغییرات در اساسنامه بودیم و حتی بند مهمی که در آن قید شده بود، تغییرات باید به اطلاع شورای فرهنگ عمومی برسد هم حذف شده بود.
واعظی گفت: همین موضوع باعث شد تا خانه سینما ماهیت و هویت خود را از دست بدهد و منحل شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی با اشاره به این که این شورا آماده دریافت پیشنهاد سینماگران است گفت: ما برای سامان دهی تشکل های صنفی اعلام آمادگی می کنیم و حاضریم برای سامان دادن به وضع سینما، تحت شرایط جدید که سینماگران درخواست می کنند اجازه تشکل سینمایی دیگری یا همین خانه سینما را با اساسنامه های جدید و مصوب شورای فرهنگ عمومی صادر کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون پیشنهادی از سینماگران درخصوص اصلاح وضع موجود یا ایجاد تشکل صنفی جدید دریافت شده است یا خیر؟ گفت: تعدادی از تهیه کنندگان سینما، پیشنهادی را ارائه کرده اند که در دست بررسی است اما چون هنوز نمی دانیم چه تعدادی از اهالی سینما این پیشنهاد را مطرح کرده اند در حال بررسی هستیم.

وی افزود: ترجیح شورای فرهنگ عمومی این است که تعداد تشکل های صنفی زیاد نباشد و یک یا دو تشکل به حوزه سینما اختصاص یابد.

واعظی درخصوص حکم دیروز دیوان عـــــــدالت اداری تاکید کرد: قاضی هم در این حکم، اشــــاره ای به فعالیت مجدد خانه ســــینـما نداشته است و اصولا به لحاظ قانونی مصوبات شورای فرهنگ عمومی نمی تواند از طریق دیوان عدالت اداری لغو شود بلکه فقط شورای عالی انقلاب فرهنگی می تواند مصوبات این شورا را لغو کند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی