ورزش و تندرستی (بازدید: 175)
دوشنبه 1/3/1391 - 23:9 -0 تشکر 455761
مهرام باز هم قهرمان لیگ برتر بسكتبال شد

تیم بسکتبال مهرام با برتری در سومین دیدار پایانی لیگ برتر مقابل پتروشیمی بندرامام برای پنجمین بار پیاپی قهرمان لیگ ایران شد.

تیم بسکتبیال مهرام در آخرین دیدار فینال لیگ برتر بسکتبال مقابل پتروشیمی بندرامام با نتیجه 111 بر 93 به برتری رسید و با توجه به پیروزی در دو بازی نخست قهرمانی اش را قطعی کرد.

مهرام در حالی این دیدار را به سود خود به پایان برد که مصطفی هاشمی به دلیل محرومیت از روی سکوی تماشاگران کار را دنبال کرد.

مهرام با این قهرمانی برای پنجمین بار پیاپی قهرمانی‌اش را در سالن بسكتبال تهران جشن گرفت.

** نیمه اول (مهرام 54- 42)

کوارتر نخست (مهرام 22- پتروشیمی 23)

نخستین امتیاز بازی را نیکولاس با پرتاب سه امتیازی به دست آورد. بازیکنان مهرام که با توجه به پیروزی در دو بازی نخست روحیه بالایی داشتند با آرامش بازی را در اختیار گرفتند و نکته جالب بازی اقدام به پرتاب سه امتیازی مکرر از سوی نیکولاس بود.

در حالی که دو دقیقه از بازی نگذشته بود این بازیکن 5 بار اقدام به پرتاب از رده دور کرد که تنها یک مورد موفق بود. در سوی مقابل آتشی نخستین سه امتیاز پتروشیمی را با پرتابی سه امتیازی به دست آورد.

پیکار شانه به شانه دو تیم تا اواسط کوارتر نخست ادامه داشت. دو تیم بیشتر به جای نفوذ به زیر حلقه اقدام به پرتاب سه امتیازی داشتند. آیدین کبیر دو پرتاب زیبای راه دور انجام داد و شش امتیاز به دست آورد تا تیمش پیش بیفتد. اما مهرامی ها اختلاف را کم کردند. پتروشیمی در پایان با نتیجه 23 بر 22 در این کوارتر به برتری رسید.

کوارتر دوم (مهرام 32 – پتروشیمی 19)

هر یک از دو تیم در لحظات آغازین کوارتر دو امتیاز با اسلم دانک های بازیکنان خارجی خود به دست آوردند. اصلانی که در این کوارتر به بازی آمده بود در نخستین پرتابش موفق شد سه امتیاز به دست آورد. مهرام نه تنها اختلاف را جبران کرد بلکه از حریفش پیش افتاد. اصلانی در دقایقی که در میدان حضور داشت 11 امتیاز گرفت و نمایش درخشانی ارائه داد تا بازی در وسط کوارتر دوم 44 بر 31 به سود مهرام باشد.

با بیشتر شدن اختلاف صدیقی هم برای مهرام به بازی آمد. اختلاف امتیاز رفته رفته بیشتر شد. صمد نیکخواه بهرامی که به نظر می رسید از عملکرد بازیکنان تازه وارد راضی نبود، در وقت استراحت اعتراض می کرد. در دقایق پایانی این کوارتر نیکخواه بهرامی هم تعویض شد، اما مهرام این کوارتر را 31 بر16 به پایان برد و نیمه اول با نتیجه 54 بر 42 به سود مهرام خاتمه یافت.

فرزندان خردسال حامد آفاق بین دو نیمه وسط زمین آمدند که حرکات این دو کودک سوژه عکاسان ورزشی شده بود.

نیمه دوم کوارتر سوم (مهرام 28 – پتروشیمی 19)

کوارتر سوم مسابقه با امتیاز آوری بازیکنان پتروشیمی آغاز شد. دو تیم به پرتاب های پیرامونی روی آورده بودند و پرتاب های سه امتیازی هایشان یکی پس از دیگری وارد سبد می شد. اختلاف دو تیم با حمله های موفق پتروشیمی کمتر و کمتر می شد تا اینکه مصطفی هاشمی از کنار زمین بلند شد و با فریادهایی بازیکنانش را به دفاع بیشتر فراخواند.

دفاع تیمی مهرام جواب داد تا صمد نیکخواه بهرامی که یکی از ستاره های این مسابقه بود با نفوذی مهار نشدنی اختلاف را به 10 امتیاز برساند. شاهین طبع که در طول مسابقه در کنار خط طولی زمین بود در این دقایق در کنار نیمکت ایستاده بازیکنانش را هدایت می کرد و با هر حرکت دوباره به جلو می آمد.

مهرام 65 بر 55 ازحریفش پیش بود و فاصله 10 امتیازی را حفظ می کرد. صالح فروتن بازیکن جوان پتروشیمی که در این دقایق در ترکیب تیمش بود عملکرد قابل قبولی داشت اما همانند دیگر بازیکنان پتروشیمی اسیر تجربه سه مهره کلیدی میزبان بود. مدافع عنوان قهرمانی در حالی که 12 امتیاز از حریفش پیش بود همچنان با 5 بازیکن اصلی اش به بازی ادامه می داد اما نشانی از خستگی در آنها وجود نداشت.

با پرتاب سه امتیازی صمد نیکخواه بهرامی مهرام 73 بر 58 از حریفش پیش افتاد و مهران شاهین طبع نیز زمان استراحت گرفت. با آغاز دوباره مسابقه بازهم جلیل آکندله که چهار خطائه شده بود به زمین نیامد تا میزبان همچنان در زیر سبد بهتر باشد. دقایق پایانی کوارتر با امتیازآوری پیاپی مهرام همراه بود و همین مساله فاصله امتیازی را زیاد کرد. عملکرد بد هومن رضایی در زیر سبد پتروشیمی باعث شد تا این بازیکن تعویض شود اما کار از کار گذشته بود و پرتاب سه امتیازی صمد نیکخواه بهرامی در ثانیه پایانی باعث شد تا مهرام در این کوارتر با نتیجه 28 بر 19 به پیروزی برسد.

کوارتر چهارم( مهرام 29 - پتروشیمی 32) کوارتر پایانی مسابقه با چهارمین خطا صمد نیکخواه بهرامی همراه بود. عملکرد بازیکنان مهرام در ابتدای کوارتر فریاد های مصطفی هاشمی در پی داشت. در حالی که مهرام بیش از 20 امتیاز از حریفش پیش بود بازهم بازیکنان اصلی در زمین بودند و تنها امیر صدیقی درکنار آنها و در ترکیب حضور داشت.

ریباندها یکی پس از دیگری برای مهرام بود و همین مساله دوباره به امتیازآوری مهرامی ها کمک می کرد. امتیازهای پیاپی یکی پس از دیگری برای مهرام رقم خورد و بازیکنان پتروشیمی که قهرمانی را از دست رفته می دیدند بی انگیزه نشان می دادند. این کوارتر را پتروشیمی با نتیجه 32 بر 29 به سود خود پایان داد اما مهرام در مجموع با امتیاز 111 بر 93 به برتری رسید و پنجمین قهرمانی پیاپی خود را جشن گرفت.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 2/3/1391 - 7:16 - 0 تشکر 455779

با نام خدا و سلام
واین یعنی 5 سال حضور در لیگ برتر بسکتبال و 5 بار قهرمانی این تیم البته اگر اشتباه نکنم

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

سه شنبه 2/3/1391 - 10:51 - 0 تشکر 455812

مبارک شون باشه. این تیم تشکیلات مدیریتی قوی ای داره. 


خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 2/3/1391 - 12:34 - 0 تشکر 455883

بازی قشنگی بود
هر دو تیم عالی بودند.
تبریک به مهرام و مهرامی ها

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی