سينما و تلویزیون (بازدید: 260)
دوشنبه 1/3/1391 - 23:1 -0 تشکر 455759
واكنش عزت الله انتظامی به هتك حرمت امام هادی(ع)

هتاكی به مقدسات شیعیان توسط یك خواننده زیرزمینی دست چندم كه زمان حضورش در ایران اصلا شناخته نمی شد تنها از این جنبه مهم است كه به نظر می رسد قرار بود این یك آغاز باشد.
 تغییر زمین بازی به فرهنگی، اعتقادی كاملا از این اتفاق مشهود است اینكه دست می گذارند روی حساس ترین احساس شیعیان. واكنش ها اما به هتاكی ملعون زیاد بود و اتحاد به وجود آمده در این میان نشان داد اگر در عقاید سیاسی و فرهنگی اختلافاتی دیده می شود زمانی كه پای اعتقادات به میان كشیده می شود دیگر شوخی بردار نیست، حالا این می تواند هتاكی یك فرد دسته چندم موسیقی های معروف به مبتذل باشد.

در این چند روز اكثر اهالی موسیقی نسبت هتك حرمت امام هادی(ع) واكنش نشان داده اند كه شاخص ترین آن ها شاگرد میرزا اسماعیل دولابی یعنی استاد حسام الدین سراج بود.

برخی بازیگران و اهالی هنر سینما نیز این هتك را محكوم كردند. اما شاید جالب باشد كه بدانیم واكنش استاد عزت الله انتظامی به این واقعه چیست.

عزت الله انتظامی در گفت وگو با "آوینی فیلم"، گفت: بنده تا به حال اصلا اسم این خواننده را هم نشنیده ام.

وی ضمن بیان این نكته كه قطعا حكم صادر شده از سوی مراجع نسبت به این فرد درست است، تصریح كرد: اصلا این موضوع به هنر مربوط نمی شود.

گفتنی است استاد انتظامی در پایان از وضعیت سینما گلایه مند بود و اظهار داشت: وضعیت كنونی مناسب نیست.

روز گذشته هم، حسام الدین سراج، در گفت وگو با "آوینی فیلم"، اقدام خواننده مرتد را دارای "جنبه سیاسی" دانسته و با تاكید بر اینكه هتك حرمت مذكور به هیچ وجه با موسیقی مرتبط نیست، گفت: هنر و هنرمند واقعی رسالتش را می شناسد و بدان آگاه است.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی