انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1801)
دوشنبه 1/3/1391 - 16:51 -0 تشکر 455565
با همســر دروغگـــــــو چـــه كنیـــــم؟

 

با همســر دروغگـــــــو چـــه كنیـــــم؟


هیچ‌چیز بدتر از این نیست كه نتوان به نزدیك‌ترین فرد در زندگی یعنی همسر، اطمینان كرد. مسلما زندگی كردن با یك همسر دروغگو اصلا خوشایند نیست. ممكن است شما بارهای اول كه دروغ می‌گوید چندان عكس‌العمل خاصی نشان ندهید اما بعد از مدتی، كم‌كم نسبت به او بی‌اعتماد می‌شوید یا گاهی با او به تندی و با عصبانیت برخورد كنید.

بسیاری از زنان نمی‌توانند متوجه شوند چرا همسرشان به آن‌ها دروغ می‌گوید درحالی‌كه آن‌ها با او با صداقت و درستی تمام رفتار می‌كنند و تمام زندگی‌شان را وقف او كرده‌اند. آن‌ها انتظار دارند كه همسرشان فرد قابل اعتماد زندگی‌شان باشد. چند راه مختلف برای برخورد و رفتار كردن با همسری كه راست نمی‌گوید وجود دارد.

اگر می‌خواهید او را اصلاح كنید قبل از اینكه زندگی‌تان را تلخ كنید این چند مورد را درنظر بگیرید.


خانم‌های زیادی هستند كه وقتی همسرشان مدام به آن‌ها دروغ می‌گوید احساس می‌كنند كه دیگر در ذهن‌شان احترامی برای او قائل نیستند، اگر شما هم جزو همین افراد هستید می‌توانید قبل از اینكه تمام احترام خود را نسبت به او از دست بدهید با خود فكر كنید، «به راستی چرا بعضی افراد دروغ می‌گویند» تا بتوانید با واقع‌بینی بیشتری او را درك كنید.

دروغ گفتن معمولا از سنین كم در كودكی آغاز می‌شود، حتی یك كودك ۲ ساله نیز می‌تواند به راحتی دروغ بگوید اما زمانی كه كودك به اهمیت حرف‌ها و لغات پی می‌برد و می‌فهمد كه بعضی از حرف‌ها می‌توانند چه تاثیر خارق‌العاده‌ای داشته باشند به‌طور آگاهانه شروع به دروغ گفتن می‌كنند.

دروغ گفتن همیشه به این معنا نیست كه فرد می‌خواهد به كس دیگری آسیب برساند اما ممكن است گاهی این نتیجه نامطلوب پیش بیاید. بعضی از افراد دروغ می‌گویند چون می‌خواهند خودشان را ثابت كنند درواقع دروغ گفتن برای آن‌ها نوعی رفتار دفاعی است، كودك طی مراحل رشد، متوجه می‌شود كه دروغ می‌تواند او را از بسیاری از عصبانیت‌هاو تنبیه‌های پدرو مادریا اطرافیان حفظ كند.

به عبارتی دروغ راهی است كه می‌تواند نظر مثبت اطرافیان را به‌دست بیاورد وعمل ناشایست و بد خود را پنهان كند. همچنین اگر بخواهیم مثبت نگاه كنیم؛ با دروغ می‌توان دوستان را حفظ كرد یا حتی عزیزی را با هدیه غیرقابل پیش‌بینی غافلگیر كرد. همان‌طور كه گفتیم دروغ گفتن از سنین خیلی كم شروع می‌شود و در همه ما وجود دارد، اینكه همه آدم‌بزرگ‌ها به نوعی دروغ می‌گویند چندان عجیب نیست و مهم است كه این نكته را درنظر داشته باشیم بیشتر افراد وقتی دروغ می‌گویند به هیچ وجه دوست ندارند به فرد دیگری آسیبی برسانند.

همچنین خیلی ازما در مصاحبه‌های شغلی نیز برای بالا بردن شانس استخدام‌مان دروغ می‌گوییم. ما به فرزندان‌مان هم دروغ می‌گوییم به آن‌ها قول می‌دهیم كه اگر شام‌شان را بخورند یك بستنی جایزه می‌گیرند اما سپس كاری می‌كنید كه كودك‌مان بستنی را فراموش كند چون برای به مغازه رفتن خیلی خسته هستیم.

به امید ظهوراقا

دوشنبه 1/3/1391 - 16:52 - 0 تشکر 455566

دروغ گفتن یاد گرفتنی است

چگونگی شرایط و موقعیت در سال‌های كودكی می‌تواند روی رفتار ما در كل زندگی تاثیر بگذارد. ما تمایل داریم تا حدی همانند دیگران رفتار كنیم و وقتی در خانواده‌ای دروغ پذیرفته شده‌باشد و حتی در بعضی موارد، پنهان كردن واقعیت با تشویق همراه شود، كودكان آن خانواده یاد می‌گیرند كه دروغ خیلی هم كار بدی نیست یا حتی می‌تواند عملی پذیرفته شده باشد.

حتی ممكن است بعضی‌ها در طول زندگی این تجربه را به‌دست بیاورند كه دروغ راهی برای بقا و صیانت از نفس است. مثلا گاهی بعضی از افراد برای پیدا كردن شغل یا حفظ آن مجبور می‌شوند حقیقت را به‌گونه‌ای مبهم یا آمیخته با دروغ بیان كنند و تا جایی كه می‌توانند با لغات بازی كنند.

بسیار از افراد مجبورند برای بالا بردن حقوق‌شان‌ پنهان‌كاری كنند و تا حد زیادی از لغات نادرست یا مبهم استفاده كنند. اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم دنیای ما خیلی هم زیبا نیست و دروغ در واقع تبدیل شده ‌است به جزئی از كار و زندگی و گذشته ما. هرچند این رفتار در نظر اكثر افراد اصلا خوشایند و قبول‌شده نیست اما در زندگی تعدادی از زن و شوهرها وجود دارد.

اگر چه ناپسنداست اما هستند همسرانی كه نه تنها در موضوعات مهم به هم دروغ می‌گویند، حتی در موضوعات كوچك و بی‌اهمیت نیز حقیقت را نمی‌گویند مثلا درباره مكانی كه هستند یا عقیده‌ای كه دارند دروغ می‌گویند. همه ما در زندگی خود حد و حدودهایی داریم و خودمان هستیم كه بسیاری از مسائل زندگی‌مان را تعیین می‌كنیم.

به امید ظهوراقا

دوشنبه 1/3/1391 - 16:52 - 0 تشکر 455567

بعضی‌دروغ ها را می‌شود زیر سبیلی رد كرد

اگر همسر شما تا به حال بیش از چندبار به شما گفته ‌باشد برای ورزش به باشگاه می‌رود ولی در واقع به جای رفتن به باشگاه به خانه یكی از دوستانش برود، این امر ممكن است شما را كمی ناراحت كند اما احتمالا مشكل خیلی بزرگی در زندگی ایجاد نمی‌كند.

زن و شوهرها باید قبول كنند گاهی دروغ گفتن یك نفر و انعطاف پذیری طرف دیگر درباره آن دروغ می‌تواند تنش كمتری در زندگی آن‌ها ایجاد كند و در نتیجه خانه آن‌ها آرامش بیشتری داشته ‌باشد. البته گاهی نیز این دروغ‌ها می‌تواند آنقدر بزرگ باشد كه یكی از طرفین طاقت تحمل آن‌ها را از دست بدهد.

در بعضی موارد دروغ گفتن می‌تواند تبدیل به یك مشكل كاملا پیچیده شود و طرفین را كاملا درگیرخود كند، بعضی از افراد وقتی دروغ می‌شنوند احساس می‌كنند دیگر نمی‌توانند با آن دروغ كنار بیایند و اعتماد آن‌ها كاملا از بین می‌رود. اگر شما نیز جزو چنین افرادی هستید باید به‌دنبال یك راه‌حل برای دروغگویی باشید.

اینگونه راه‌حل‌ها به شما یاد می‌دهند كه بهترین رفتار و ابراز احساسات در این موارد باید چگونه باشد.

به امید ظهوراقا

دوشنبه 1/3/1391 - 16:52 - 0 تشکر 455568

پیش‌بینی كنید، بعد شروع كنید

قبل از این كه بخواهید درباره دروغگویی همسرتان با او حرف بزنید بسیار مهم است كه حسابی فكر كنید و پاسخ‌های او را پیش‌بینی كنید. اگر به جواب‌های احتمالی او فكر نكنید به‌طور حتم نمی‌توانید به درستی با او صحبت كنید و گفت‌وگوی ثمربخشی نخواهید داشت.

اول از همه سعی كنید، واكنش و تمام جواب‌های احتمالی او را با توجه به شرایط حدس بزنید، در این حالت وقتی با او شروع به صحبت می‌كنید و مثلا او در جواب شما می‌گوید الف، شما می‌دانید كه در مقابل این جواب باید چه عكس‌العملی داشته‌باشید یا وقتی جواب او ب یا ج یا... است شما می‌دانید چه رفتاری باید نشان دهید و بهترین تصمیم چیست.

خودتان را آماده كنید كه حقیقتی را به شما بگوید كه شما دوست ندارید بشنوید. او ممكن است چیزهایی به شما بگوید كه برای‌تان سخت است. خودتان را آماده‌سازید كه حتی بتوانید تصمیم‌های سخت نیز بگیرید.

این را درنظر داشته‌باشید كه یك همسر دروغگو می‌تواند چیزی به شما بگوید كه غافلگیر شوید مثل این‌كه او شغل دومی دارد كه شما نمی‌دانید یا به خاطر انجام كاری از شما شرم دارد یا. . . در انتهای صحبت نیز باید كاملا تمام حدها را برای هم مشخص كنید و به او بگویید كه در چه جاهایی اصلا مجاز نیست كه دروغ بگوید. اگر بعضی از دلیل‌های همسرتان شما را قانع كرد، به‌طور روشن و واضح به او بگویید كه‌حرف‌های او را قبول دارید. بهتر است چند بار به او فرصت دهید كه خود را اصلاح كند.

به امید ظهوراقا

دوشنبه 1/3/1391 - 17:36 - 0 تشکر 455630

سلام
رهکارهای خیلی خوبیه اگه بهش دقت کنیم و سعی کنیم عملیش کنیم فکر میکنم به نتیجه برسیم.
ولی از خدا میخوام که هیچ کداممون همسر دروغگو نصیبمون نشه که واقعا عیب خیلی بزرگیه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی