ورزش و تندرستی (بازدید: 678)
يکشنبه 31/2/1391 - 12:58 -0 تشکر 455224
چلسی قهرمان اروپا شد

تیم فوتبال چلسی با غلبه بر بایرن مونیخ، فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد. بازی این دو تیم در ضربات پنالتی با نتیجه 5 بر 4 به سود چلسی به پایان رسید.
عصر ایران ورزشی - تیم فوتبال چلسی با غلبه بر بایرن مونیخ، فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد.

شب گذشته، دو تیم چلسی و بایرن مونیخ در آلیانس آره نا، ورزشگاه خانگی بایرن، به مصاف هم رفتند و این بازی در نهایت در ضربات پنالتی با نتیجه 5 بر 4 به سود چلسی به پایان رسید.

بازی دو تیم تا پیش از ضربات پنالتی، با تساوی 1 بر 1 به پایان رسیده بود.

گل اول این بازی توسط توماس مولر در دقیقه 83 با یک ضربه سر چکشی وارد دروازه چلسی شد و در حالی که همه فکر می کردند بایرن مونیخ در خانه خودش قهرمان شده است، دیدیه دروگبا در دقیقه 88 با ضربه سر دروازه مانوئل نویر را باز کرد و کار را به وقت اضافی کشاند.در وقت اضافی اول، دروگبا که در آخرین دقایق وقت قانونی منجی چلسی شده بود، در محوطه جریمه چلسی، خطایی غیرضروری بر روی فرانک ریبری مرتکب شد اما این بار پیتر چک منجی چلسی شد و ضربه پنالتی آرین روبن را در دو ضرب مهار کرد.

بازی در طول 120 دقیقه با بتری بایرن همراه بود اما مونیخی ها علیرغم اینکه پشت محوطه جریمه چلسی خیمه زده بودند، توان شکستن خط دفاعی چلسی را نداشتند.  

فرصت های نصف و نیمه بایرن مونیخ در نیمه اول بازی، با عملکرد خوب پیتر چک و مدافعان چلسی، بویژه گری کی هیل، یکی پس از دیگری هدر رفت.

در اوایل نیمه دوم، فرانک ریبری توپ برگشت داده شده از شوت آرین روبن را وارد دروازه چلسی کرد اما داور به درستی گل او را آفساید اعلام کرد.

چلسی آشکارا استراتژی اش کشاندن بازی به ضربات پنالتی بود اما در دقیقه 83 غافلگیر شد. توپ ارسالی فرانک ریبری از گوشه راست محوطه جریمه چلسی، در گوشه چپ محوطه شش قدم این تیم به توماس مولر رسید و او با یک ضربه سر چکشی، دروازه پیتر چک را گشود.پس از اینکه دروگبا در دقیقه 88 بازی را به تساوی کشاند، چلسی سوار بر بازی شد و در چند دقیقه پایانی هر آن احتمال می رفت که شکست تلخ بایرن مونیخ در برابر منچستریونایتد در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 1999، بار دیگر برای بایرن رقم بخورد.

اما مونیخی از مهلکه دقایق پایانی بازی و دقایق آغازین قت اضافی اول، به سلامت بیرون آمدند و در ادامه وقت اضافی، دوباره توپ و میدان را در اختیار گرفتند.

آسیب دیدگی فرانک ریبری پس از خطای دیدیه دروگبا در وقت اضافی اول و بیرون رفتن ستاره فرانسوی بایرن از زمین، در کنار تعویض اشتباه توماس مولر از سوی یوپ هاینکس، تا حد زیادی زهر بایرن مونیخ را گرفته بود و این تیم در ادامه بازی کاری از پیش نبرد تا دو تیم به ضیافت پنالتی ها رفتند.   

پنالتی اول بایرن را فیلیپ لام به سختی وارد دروازه چک کرد. پنالتی اول چلسی اما توسط خوان ماتا هدر رفت. مانوئل نویر باز هم خوش درخشید و با مهار پنالتی اول چلسی، نوید قهرمانی مونیخی ها را به هوادارن این تیم داد.

پنالتی دوم بایرن را ماریو گومز از زیر دست چک وارد دروازه چلسی کرد و دومین پنالتی چلسی را داوید لوییز با ضربه ای محکم و با فریب نویر وارد دروازه بایرن کرد.

سومین پنالتی بایرن را در کمال تعجب همگان، مانوئل نویر دروازه بان این تیم وارد دروزاه چلسی کرد. پیتر چک جهت پنالتی نویر را هم به خوبی خواند اما دستش به توپ نرسید و توپ در گوشه راست دروازه او جا خوش کرد. سومین پنالتی چلسی را فرانک لمپارد با ضربه ای محکم وارد دروازه بایرن کرد.پنالتی چهارم را پیتر چک بالاخره مهار کرد و پس از آن، اشلی کول با گل کردن پنالتی اش همه چیز را به تساوی کشاند.

پنجمین پنالتی بایرن مونیخ را شواین اشتایگر به تیر دروازه چلسی کوبید. چک جهت این پنالتی را  نیز به خوبی تشخیص داد.

پس از هدر رفتن پنالتی آخر بایرن، همه چیز به پنالتی دروگبا ختم شده بود. دیدیه دروگبا که یکبار در طول بازی مانوئل نویر را مغلوب کرد، با اعتماد به نفس بالا و بدون دورخیز، مانوئل نویر را به شکلی تحقیرکننده فریب داد و چلسی را برای نخستین بار به مقام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رساند.

ترکیب دو تیم در بازی دیشب چنین بود:

بایرن مونیخ

دروازه بان: مانوئل نویر  

مدافعان: فیلیپ لام، بواتنگ، کونتنتو

هافبک ها: فرانک ریبری ( اولیچ)، تیموشک، باستین شواین اشتایگر، تونی کروس

مهاجمان: آرین روبن، توماس مولر ( فن بویتن)، ماریو گومز

مربی: یوپ هاینکس

چلسی:

دروازه بان: پیتر چک

مدافعان: اشلی کول، داوید لوییز، گری کی هیل، بوسینگوا، رایان برتراند (فرانک مالودا)

هافبک ها: فرانک لمپارد، جان اوبی میکل، خوان ماتا

مهاجمان: سالومان کالو( فرناندو تورس)، دیدیه دروگبا

مربی: روبرتو دی متئو

يکشنبه 31/2/1391 - 13:22 - 0 تشکر 455232


حاشیه های خواندنی فینال لیگ قهرمانان اروپا

چلسی در این بازی پس از تساوی 1 بر 1 دو تیم در وقت قانونی و اضافه، در ضربات پنالتی 4 بر 3 به برتری رسید و قهرمان شد.

اما این مسابقه با حاشیه های جالبی هم همراه بود که از آن جمله می توان به واکنش ""روبرتو دی ماتئو"" مربی موقت چلسی اشاره کرد.

دی ماتئو که ظاهرا این موفقیت را از آن خود می دانست، بعد از پایان بازی در حالی که فریاد می زد ""بردمش"" به سمت ""رومن آبراموویچ"" مالک روس باشگاه رفت. فردی که شاید بیش از همه این قهرمانی را می خواست.


""جان تری"" کاپیتان چلسی هم گرچه محروم بود اما پیراهن چلسی را پوشید و به سمت آبراموویچ رفت و هر دو یکدیگر را در آغوش گرفتند. تری بعدا گفت که اشک های آبراموویچ سرازیر شده بود.


دی ماتئو بعد از اخراج ""آندره ویاس بواس"" هدایت چلسی را به دست گرفت و با سخت کوشی و به لطف روحیه قوی و همچنین خوش شانسی بازیکنانش، قهرمانی را به دست آورد.


گل اول را ""توماس مولر"" برای بایرن به ثمر رساند اما دروگبا نتیجه را به تساوی کشاند و بازی به وقت اضافه رفت. در این زمان ""آرین روبن"" نیز یک پنالتی را از دست داد تا ضربات پنالتی تکلیف قهرمان را مشخص کند.


چلسی در ضربات پنالتی به دلیل درخشش ""پیتر چک"" موفق به مهار شوت های ""ایویکا اولیچ"" و ""باستین شوآن اشتایگر"" شد و بعد از آن دروگبا پنالتی قهرمانی را زد.


چک در این باره گفت: شش بار به من پنالتی زدند و شش بار مسیر توپ را درست تشخیص دادم اما چهار بار دستم به توپ خورد. لحظات سخت و نفس گیر اما لذت بخشی بود.


او در مورد دی ماتئو افزود: او دو قهرمانی را با شایستگی به دست آورد. به نظرم لیاقت مربیگری چلسی را دارد اما تصمیم گیری بر عهده رؤسای باشگاه است.


دی ماتئو از زمان رهبری چلسی این تیم را به قهرمانی در جام حذفی و همچنین لیگ قهرمانان رسانده است. چلسی با این قهرمانی خاطره تلخ فینال 2008 را نیز پاک کرد.


در آن مسابقه به میزبانی مسکو، دروگبا اخراج شد و نتوانست در ضربات پنالتی شرکت کند و در نهایت منچستریونایتد به قهرمانی رسید.


اما در بازی دیشب او مجموع گل های خود را در 9 بازی به 9 رساند.


""فرانک لمپارد"" در مورد این بازیکن گفت: دیدیه قهرمان است. ما بدون او اینجا نبودیم. او در بازی های بزرگ گل می زند.


قرارداد دروگبا در تابستان به پایان می رسد از این رو پنالتی دیشب او شاید آخرین بازی اش برای چلسی باشد.


لمپارد افزود: صمیمانه دوست دارم او بماند.


لمپارد در مورد دی ماتئو هم ادامه داد: او ما را از یک تیم بحران زده به یک تیم قهرمان تبدیل کرد.


دروگبا نیز این قهرمانی را به همه مربیان و بازیکنان قبلی چلسی تقدیم کرد و گفت: تا لحظه آخر هرگز تسلیم نشدیم. بازی های مثل این نیاز به اشتیاق فراوان و بازیکنانی دارد که منتظر چنین لحظه ای باشند.

هواداران چلسی بعد از به ثمر رساندن گل تساوی توسط دیدیه دروگبا ورزشگاه آلیانتس را تا مرز انفجار پیش بردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از ورزشگاه آلیانتس آره نا شهر مونیخ، هواداران بایرن که در نیمه دوم بازی پشت دروازه چلسی قرار داشتند به شدت بایرن را تشویق می کردند. جام بزرگی در دستان آنها بالا و پایین می رفت.

 تعداد تماشاگران بایرن در جایگاه مخصوص این تیم دقیقا به اندازه هواداران چلسی در جایگاه مخصوص خود و برابر 17 هزار و پانصد نفر بود.

 هر خطایی روی بازیکنان بایرن با عکس العمل شدید هواداران این تیم مواجه می شد و در آن سمت هم هواداران چلسی که آرام تر بودند روی هر حمله این تیم پاسخ بایرنی ها را می دادند.

بعد از اینکه توماس مولر گل بایرن را به ثمر رساند ورزشگاه تا آستانه انفجار پیش رفت و هواداران بایرن سر از پا نمی شناختند.

 بعد از گل گوینده ورزشگاه سه بار نام توماس را صدا زد و هواداران با صدای بلند نام فامیل او یعنی مولر را فریاد زدند.

 هواداران چلسی بعد از گل بایرن در سکوت محض فرو رفتند و هیچ صدایی از آنها شنیده نمی شد.

 هواداران بایرن بعد از گل بیش از هر زمان دیگری در طول بازی تیمشان را تشویق می کردند.

 گل تساوی چلسی که توسط دروگبا به ثمر رسید باعث شد بایرنی ها ساکت شوند و یخ بزنند و بار دیگر شاهد فریادهای هواداران چلسی باشیم. آنها از اینکه تیمشان به بازی برگشت بسیار خوشحال بودند.منبع:تابناک,عصر ایران,ورزش 3


يکشنبه 31/2/1391 - 13:27 - 0 تشکر 455234


جشن قهرمانی چلسی 
عصرایران ورزشی

يکشنبه 31/2/1391 - 14:12 - 0 تشکر 455252

با نام خدا و سلام
تبریک به آبی دوستان
امسال که برای ما قرمز دوستان سال بسیار بدی بود

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 1/3/1391 - 0:48 - 0 تشکر 455337

سلام
اصلا این پیروزی حقش نبود چون توی این بازی بایرن خیلی بهتر بازی کرد ولی خوب وقتی به ضرات پنالتی کشیده شد دیگه میشد پیش بینی کرد که چلسی با وجود اون دروازه بان قهرمان بشه ..
مبارک دوستدارانش

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 1/3/1391 - 10:8 - 0 تشکر 455389

مبارکه
تبریک به هواداران چلسی.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی