بهداشت و سلامت (بازدید: 259)
شنبه 30/2/1391 - 0:45 -0 تشکر 454917
با گروه خونی احتمال سكته را پیش‌بینی كنید.

بنابه نتایج محققان:
با گروه خونی احتمال سكته را پیش‌بینی كنید.
محققان با انجام مطالعاتی روی ده‌ها هزار زن و مرد در طول مدت 20 تا 26 سال متوجه رابطه عجیبی بین گروه خونی یك فرد و احتمال ابتلای او به سكته مغزی شدند.
برای مثال افرادی كه گروه خونی AB داشتند با احتمال 26 درصد بیشتر از گروه خونی O ممكن است به‌دلیل سكته كردن در بیمارستان بستری شوند. همچنین زنانی كه گروه خونی B داشتند، 15 درصد بیشتر از زنانی با شرایط مشابه در گروه خونی O سكته را تجربه كردند. این در حالی است كه این رابطه در مردانی كه گروه خونی B داشتند دیده نشد. در عوض زنان و مردانی كه گروه خونی A داشتند نسبت به گروه‌های خونی دیگر در معرض خطر سكته نبودند.
گروه خونی O شایع‌ترین گروه خونی در بین سفید‌پوستان است به‌طوری كه 43 درصد از جمعیت آن‌ها را شامل می‌شود. بعد از آن نیز گروه‌های خونی A با 36 درصد، B با 13 درصد و AB با 5/7 درصد رتبه‌های بعدی را به‌خود اختصاص داده‌اند.
محققان احتمال می‌دهند عوامل ژنتیك در این موضوع دخیل باشند كه شانس ابتلا به سكته را بیشتر می‌كنند. برای مثال در افرادی كه گروه خونی AB دارند، گلبول‌های قرمز خون با احتمال بیشتری در كنار یكدیگر انباشته می‌شوند كه این عامل خطر سكته را بیشتر می‌كند. /

منبع: 
سلامت نیوز

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی