انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 453)
چهارشنبه 27/2/1391 - 16:11 -0 تشکر 454430
بحرینی‌ها به الحاق به ایران رای خواهند داد

یك عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: الحاق بحرین به عربستان، استقلال همه كشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را به خطر می‌اندازد.

حسین نقوی‌حسینی، در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد اقدام عربستان در اتحاد بحرین با خود و اعلام این كشور به عنوان یك كشور مستقل اسلامی ـ عربی، اظهار كرد: این یك طرح ماقبل تمدنی و ماقبل تاریخی است. چنین طرح‌هایی مربوط به زمانی است كه دو قبیله در دو منطقه مختلف حكومت می‌كردند و بعد مثلا سران یكی از آن قبایل تصمیم به الحاق به قبیله دیگر می‌گرفتند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بحرین و عربستان دو كشور مستقل دارای حكومت مستقل و ملیت جدا از هم هستند كه هر كدامشان هم عضو مجامع بین‌المللی هستند. امكان ندارد كه چنین تصمیمی بتواند به تنهایی توسط حاكمان این كشورها اتخاذ شود.

این عضو كمیسیون امنیت ملی، تصریح كرد: اگر حكومت بحرین عرضه اداره این كشور را ندارد و می‌خواهد حكومت را به فرد دیگری واگذار كند، باید در این مورد رفراندوم برگزار كند و از مردم نظرخواهی كند. در چنین صورتی هم اكثریت آرای مردم به نفع الحاق این سرزمین به ایران خواهد بود، چراكه بحرین در سابقه تاریخی خودش جزوی از ایران بوده است و به خاطر خیانت شاه، استقلال پیدا كرده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس تاكید كرد: در صورتی كه چنین اقدامی از سوی عربستان عملی شود، جمهوری اسلامی ایران و سایر دولت‌ها و كشورهای منطقه به شدت عكس‌العمل نشان خواهند داد، چراكه چنین اقدامی تهدیدی علیه حاكمیت سایر كشورهای منطقه محسوب می‌شود و می‌تواند استقلال همه كشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس را تهدید كند.

نقوی با بیان اینكه چنین اقداماتی آسیب‌های جدی‌ای به منطقه وارد خواهد كرد، اظهار كرد: تفكر الحاق بحرین به عربستان، شكل دیگری از همان تفكر صدام‌حسین است كه تصور می‌كرد می‌تواند به سایر كشورهای منطقه مسلط باشد و نتیجه آن این شد كه آسیب‌های زیادی به تمام كشورهای منطقه وارد شد و تا سالیان زیادی كشورهای غربی در منطقه حضور داشتند. .
http://khabarfarsi.com/ext/2584976

 
پنج شنبه 28/2/1391 - 22:23 - 0 تشکر 454715

پشت پرده اتحاد بحرین و عربستان فاش شد
یک کارشناس عراقی امور خلیج فارس از دلایل مطرح شدن طرح اتحاد عربستان و بحرین پرده برداشت.
پشت پرده اتحاد بحرین و عربستان فاش شد

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «ازهر خفاجی»،فعال سیاسی عراقی و کارشناس امور خلیج فارس تلاش عربستان سعودی برای اعلام اتحاد با بحرین را نوعی تلاش خطرناک دانست و تصریح کرد: دولت سعودی به دنبال تغییر نقشه جمعیتی جغرافیایی منطقه خلیج فارس،از بین بردن هویت مردم بحرین و کاستن از جمعیت شیعیان این کشور در برابر جمعیت اهل سنت است.


وی که با رادیو "صوت العراق" گفت‏وگو می‏کرد، 4 دلیل اساسی پشت پرده طرح اتحاد بحرین و عربستان را تشریح کرد و گفت:اولین دلیل آن است که دولت سعودی در توقف انقلاب گسترده مردم بحرین ناکام مانده است.


کارشناس مسائل خلیج فارس با اشاره به دلیل دوم طرح اتحاد عربستان و بحرین خاطرنشان کرد: سازمان اطلاعات سعودی با اطلاعاتی دقیق دست یافته که نشانگر ناتوانی و ناامیدی رژیم آل خلیفه در کنترل تظاهرات و توقف موج گسترده آن در مناطق مختلف بحرین و همچنین تسلیم شدن در برابر خواست مردم بحرین و واگذاری حکومت به مردم است.


وی افزود: با توجه به این اطلاعات سعودی‏ها که در داخل مواجه با جنبشهای مردمی هستند، نگران ضربه امنیتی و سیاسی هستند که دست کمی از انقلاب های تونس ومصر ویمن ندارد.


ازهر خفاجی سومین عامل طرح اتحاد عربستان و بحرین را تلاش برای تغییر نقشه جمعیتی جغرافیایی ساحل شرقی خلیج فارس برای از بین بردن جمعیت شیعه در بحرین دانست و افزود: البته این طرح پس از آن دنبال می شود که طرح اعطای تابعیت به بیش از 100 هزار نفر از شهروندان سنی اردنی،سوری،بلوچی، پاکستانی و فداییان صدام،برای از بین بردن اکثریت شیعه در این منطقه شکست خورد.


وی ادامه داد: چهارمین دلیل برای دنبال کردن طرح اتحاد عربستان و بحرین آن است که این طرح یک طرح بین المللی است که امریکا و انگلیس در پشت آن قرار دارند.


کارشناس مسائل خلیج فارس تصریح کرد: طرح اتحاد عربستان و بحرین را «کیم دارویک»،مشاور امنیت ملی امریکا در دیدار با «نایف بن عبد العزیز»، ولیعهد سعودی در دفتر نخست وزیری انگلستان پیشنهاد کرده است و در این دیدار توانسته رضایت ولیعهد سعودی را برای اعلام "اتحادیه" جلب کند. ضمن آنکه آمریکایی‎ها در دیدارهای دو جانبه هم پاسخ مثبتی را به این طرح داده‏اند.


خفاجی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه به ضرورت مقابله مراجع شیعه در عراق و ایران با طرح پیشنهادی انگلیس‌ها خواستار صدور فتوای تحریم تشکیل اتحادیه میان بحرین و سعودی شد و گفت: این طرح نقشه جغرافیایی جمعیتی منطقه را تغییر می دهد و در آینده قابل پیش بینی، جمعیت غالب شیعیان بحرین را از بین می برد.http://abna.ir/data.asp?lang=1&id=315640


همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
پنج شنبه 28/2/1391 - 22:24 - 0 تشکر 454716

مردم بحرین خواستار الحاق به ایران هستند

مدیر مسئول روزنامه كیهان با اشاره به اشتیاق زیاد مردم بحرین برای بازگشت به میهن اصلی خود گفت: این حق برای ایران وجود دارد كه خواستار بازگشت- بحرین- یك استان جدا شده به میهن اسلامی باشد.

حسین شریعتمداری در گفت وگو با فارس ضمن اشاره به طرح آل سعود و آل خلیفه برای الحاق بحرین به عربستان گفت: طرح الحاق بحرین به عربستان در چهار محور اطلاعاتی، امنیتی، اقتصادی و سیاست خارجی مطرح شده كه البته این طرح از مدت ها پیش در شورای همكاری خلیج فارس برای الحاق تمامی اعضای این شورا عنوان شده بود اما هیچ یك از اعضای شورا با این طرح موافق نبودند.

وی ادامه داد: معتقدم كه اگر این طرح الحاق در همین حد كم و تنها در مورد بحرین صورت می گرفت موجب تزریق انقلاب اسلامی بحرین به عربستان شده و آل سعود در عربستان با این كار به سقوط خود سرعت می بخشید.

وی با بیان اینكه جدایی بحرین از ایران طی توطئه و زد و بند سیاسی شاه ایران با كشورهای غربی صورت گرفته اظهار داشت: محمدرضا پهلوی طبق قانون اساسی وقت ایران (قانون اساسی مشروطه) حق انجام این كار را نداشته اما طبیعی است كه یك حكومت خودكامه كه تحت امر آمریكا قرار دارد در این مورد نیز مطابق خواسته آن عمل كند.

مدیر مسئول روزنامه كیهان خاطرنشان كرد: در پی این زد و بند خیانت آمیز قرار شد با انجام یك رفراندوم نظر مردم بحرین گرفته شود كه آیا می خواهند همچنان به عنوان یك استان ایران باقی بمانند و یا تبدیل به یك كشور مستقل شوند. هرچند اصل موضوع از ابتدا خلاف قانون بود ولی این رفراندوم نیز به صورت قانونی انجام نشد چرا كه مردم بحرین در رفراندوم شركت داده نشدند و تنها سران برخی از قبایل در رفراندوم شركت كرده و رای به جدایی بحرین از ایران دادند.

شریعتمداری ادامه داد: سران قبایل كه در رفراندوم شركت كردند عمدتا از پدران حاكمان فعلی بحرین یعنی آل خلیفه بودند. نكته قابل توجه دیگر این است كه آل خلیفه اصالتا بحرینی نبوده و از اهالی نجد هستند و تعدادی از آنها به صورت مهاجر در بحرین ساكن شده و از طریق بنادر بحرین به كار تجارت مشغول بودند.

وی در ادامه تصریح كرد: این حق برای جمهوری اسلامی به عنوان حافظ و وارث تمامیت ارضی ایران وجود دارد كه خواستار بازگشت یك استان جدا شده خود به میهن اسلامی باشد.

مدیر مسئول روزنامه كیهان با بیان اینكه مردم بحرین اساسا خود را ایرانی می دانند به نتیجه گزارش های برخی از مراكز اشاره كرد و افزود: طی این گزارشات مردم بحرین مشتاق بازگشت به ایران هستند.

وی ادامه داد: از جمله این گزارش ها می توان به نظرسنجی موسسه گالوپ در سال ۲۰۰۶ اشاره كرد كه در این نظرسنجی به اشتیاق زیاد مردم بحرین به ایران اسلامی اشاره شده است.

شریعتمداری ادامه داد: چندی پیش نیز یادداشتی از سوی این جانب تحت عنوان «آوازهای كوچه باغی» در روزنامه كیهان به چاپ رسید و در آن اسناد مالكیت ایران بر بحرین و غیرقانونی بودن جدایی این استان ارائه شده بود كه چاپ این مطلب سیل عظیمی از پیام های تشكر مردم بحرین را به روزنامه كیهان از طریق تلفن و ایمیل سرازیر كرد كه این نكته نیز خود دلیل دیگری بر اشتیاق مردم بحرین برای الحاق به ایران است.

وی در ادامه افزود: هرچند برگزاری رفراندوم برای استقلال از ابتدا خلاف قانون بوده و بحرین متعلق به ما بوده وهست اما اگر بنا بر این باشد كه رفراندومی برای بازگشت بحرین به ایران برگزار شود باید مردم بحرین در این رفراندوم شركت داده شوند و نه فقط سران قبایل كه اصالتا بحرینی نیستند و مجلس شورای اسلامی نیز می تواند این موضوع را پیگیری كند.

http://www.yalasarat.com/vdciv5ar.t1aq32bcct.html

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
پنج شنبه 28/2/1391 - 22:32 - 0 تشکر 454720

علمای بحرین: بحرین فروشی نیست

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از سایت شورای اسلامی علما، علمای شیعه این کشور با صدور بیانیه ای، طرح الحاق بحرین به عربستان را به شدت محکوم و از توطئه آل خلیفه علیه علما به شدت انتقاد کرد.

در این پیام آمده است: بحرین به هیچ وجه فروشی نیست و چانه زنی در این مورد را به شدت رد می کنیم و اطمینان داریم مسوولان کشور در برابر ملتی که عاشق وطن هستند و با اخلاص از آن دفاع می کنند، شکست خواهند خورد.

شورای اسلامی علما با محکومیت مجدد هتاکی به رهبر شیعیان بحرین، افزود: مردم بار دیگر موضع گیری کرده وحمایت و دفاع از کشور و فرزندان این وطن که در زندان بسر می برند و همچنین علامه مجاهد آیت الله شیخ عیسی احمد قاسم را فریاد می زنند.

علمای شیعه بحرین، برگزاری تظاهرات محکومیت با الحاق بحرین به عربستان و هتاکی به شیخ عیسی قاسم را خواستار شده و تصریح کردند: شورای اسلامی علمای و همه اعضا و منتسبان به آن از ملت می خواهند در تظاهرات مردمی که با عنوان «لبیک یا وطنی» در روز جمعه آینده برگزار می شود، حضور یابند.

این تظاهرات قرار است عصر روز جمعه از میدان الشاخوره تا منطقه دراز برگزار شود.

علما، سیاستمداران، شخصیت های برجسته و جمعیت های مختلف، حمایت خود را از برگزاری این تظاهرات اعلام کرده و از مردم خواستند به صورت گسترده در این تظاهرات شرکت کنند.

گفتنی است مقامات آل سعود که از سرنگونی نظام فاسد آل خلیفه و سرایت بیداری اسلامی و انقلاب های مردمی به کشور خود به شدت واهمه دارند، درصدد هستند بحرین را به عربستان ملحق سازند تا از سرنگونی آل خلیفه جلوگیری کنند.

درخواست عربستان برای الحاق بحرین در نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به نتیجه نرسید و مقرر شد این موضوع پس از بحث و بررسی های مجدد به رای گیری گذاشته شود.

http://www.yalasarat.com/vdcjaie8.uqemyzsffu.html

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
پنج شنبه 28/2/1391 - 22:35 - 0 تشکر 454722


تظاهرات علیه طرح الحاق بحرین به عربستان

ملت ایران در اعتراض به طرح الحاق بحرین به عربستان روز جمعه این هفته ( ۲۹ اردبیهشت ماه سال ۱۳۹۱ ) پس از برگزاری مراسم عبادی ـ سیاسی نماز پرصلابت جمعه در سراسر کشور با برپایی تظاهرات اعتراض‌آمیز، ضمن محکومیت شدید این اقدام توطئه‌آمیز؛ خشم و نفرت و انزجار خود را علیه رژیم‌های دست‌نشانده آل خلیفه و آل سعود فریاد می‌زند.


به گزارش فارس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پی اعلام طرح آمریکایی الحاق بحرین به عربستان سعودی با صدور اطلاعیه فراخوانی بیان داشت: ملت بزرگ ایران اسلامی روز جمعه در اعتراض به این طرح شیطنت ‌آمیز آمریکایی انزجار خود را علیه رژیم‌های دست‌نشانده آل خلیفه و آل سعود فریاد می‌زند.

ملت بزرگ، شجاع و بصیر ایران اسلامی در اعتراض به این طرح شیطنت‌آمیز آمریکایی روز جمعه این هفته ( ۲۹ اردبیهشت ماه سال ۱۳۹۱ ) پس از برگزاری مراسم عبادی ـ سیاسی نماز پرصلابت جمعه در سراسر کشور می‌خروشد و با برپایی تظاهرات اعتراض‌آمیز، ضمن محکومیت شدید این اقدام توطئه‌آمیز؛ خشم و نفرت و انزجار خود را علیه رژیم‌های دست‌نشانده آل خلیفه و آل سعود فریاد می‌زند.

این مراسم نیز در تهران پس از اقامه نماز پرصلابت جمعه با حضور انبوه مردم مؤمن و انقلابی تهران در خیابان انقلاب، مقابل درب اصلی دانشگاه تهران برگزار می‌شود .

برپایه این خبر در ادامه، این اطلاعیه آمده است؛ این توطئه خطرناک که حاصل مثلث شوم استکبار جهانی آمریکا و انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی است، به منظور جلوگیری از سرایت الگوی قیام‌های انقلابی از کشوری به سایر کشورها ، کنترل اوضاع و مهار بحران داخلی بحرین به علت ناتوانی رژیم آل خلیفه در کنترل اوضاع ، ایجاد جنگ در میان کشورهای حوزه خلیج فارس و متشنج کردن اوضاع خاورمیانه است؛ اما با این حال دست‌نشاندگان غرب نتوانستند حتی قامت بلند مردم مسلمان و غیور بحرین را که به بلندای حقیقت تاریخ است ؛ خم کنند و اراده‌های پولادین آن‌ها را در هم بشکنند .

بایستی سران رژیم‌های آل سعود و آل خلیفه بدانند، که با برپایی این‌گونه توطئه‌ها و اقدامات نابخردانه نمی‌توانند جلوی جنبش مردمی بحرین را گرفته و بیداری اسلامی را در سطح منطقه مهار کنند؛ بلکه این نقشه شوم باعث استحکام و اتحاد هرچه بیشتر مردم در بحرین و سایر کشورهای قیام کرده می‌شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بار دیگر در پایان اطلاعیه فراخوان سراسری خود، ضمن محکومیت شدید این‌گونه اقدامات نابخردانه، نامشروع و غیرقانونی؛ حمایت همه ‌جانبه خود را از جنبش مردمی و بیداری اسلامی در بحرین که طی ۱۵ ماه گذشته باغیرت اسلامی و عرق ملّی مردم مظلوم بحرین به جد پیگیری شده؛ فریاد کرده و به شهدای گرانقدری که ملت مظلوم بحرین در این راه تقدیم داشته است، ادای احترام می‌کند و از تمامی مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی و همه گروه‌ها و اقشار مختلف مردم می‌خواهد تا با حضور گسترده، دشمن‌شکن، آگاهانه و انقلابی در تظاهرات اعتراض‌آمیز روز جمعه در سراسر کشور مظلومیت و حقانیت ملت ستمدیده بحرین را فریاد زنند.

http://www.yalasarat.com/vdcfcjd0.w6dvvagiiw.html

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی