سينما و تلویزیون (بازدید: 1211)
چهارشنبه 27/2/1391 - 16:3 -0 تشکر 454420
تعبیر تند خسرو معتضد درباره خاله شادونه

آفتاب: خسرو معتضد در یادداشتی در روزنامه قدس نوشت:

نبود تفریحات و سرگرمی ها در کشور سبب می شود یک مجری زن برنامه های کودک تلویزیون که تنها هنر او این است که صدایش را ریز و زیر و میو میو می کند و من هیچ هنر خاصی در هنرنمایی ایشان ندیده ام و حتی یک دستور درست و حسابی به کودکان نمی دهد که مثلاً دست خود را پس از رفتن به آبریزگاه بشویید یا دهانتان را پس از غذا خوردن یا هنگام صبح مسواک بزنید.

وقتی به خرمدره می رود «شو» اجرا کند برگزارکنندگان این برنامه از فرط آزمندی به جای 3000 صندلی برای 4000 صندلی بلیت گران بفروشند و کودکان نازنین مردم را در یک محوطه تنگ گرد آورند و در نهایت نادانی و جهالت و بی رحمی حتی اجازه ندهند پهلوی مادرهایشان بنشینند!

...من وقتی شرح حال کودکان مقتول و مصدوم را خواندم مرتعش شدم. نوگلان زیبا و نوشکفته و دوست داشتنی که در سراسر جهان مورد علاقه و احترام مردم اند در اینجا یا مورد آزارهای سادیستی قرار می گیرند یا خاله شادونه که من نمی دانم ایشان چه هنری جز نازک کردن صدای خود دارد و وقتی به ولایتی می رود که در آنجا هیچ وسیله سرگرمی و تفریح و تفرجی برای کودکان وجود ندارد و با به جا گذاشتن چندین قربانی که من مطمئن هستم نفرین آنان و مادرهایشان دامان عوامل این حادثه را خواهد گرفت.

مگر زبان این خانم که می گوید و در مقام دفاع از خود دلیل می آورد که پس از پایان برنامه این حادثه رخ داد لال بود که قبل از آنکه تشریفش را ببرد با همان شیرین زبانی و صدای نازک خود (گویا از فرصتی که تلویزیون در اختیارش گذاشته حسن استفاده می کند، تور ایرانگردی گذاشته. قرار است شهر به شهر ایران برود و...) آری با همان شیرین زبانی خود که به نظر من بسیار بی مزه است و تکراری و به سن و سال ایشان هم نمی خورد، به بچه ها می گفت: «نازنینان من، سرجایتان بمانید و یکی یکی از سالن خارج شوید.» یا به متصدیان سالن دستور می داد همه درهای سالن را باز کنید و مراقبت نمایید بچه ها به مادرهایشان ملحق شوند. خیر این کار را نکردند، چون عجله داشتند زودتر به گروه بپیوندند و حق و حقوق بابت شو و شیرین زبانی را مطالبه کنند. واقعاً که این پول لعنتی، چه ها که نمی کند.

...من از این خانم و نیز مدیر برگزاری این مراسم می پرسم: ناخدای هر کشتی وظیفه وجدانی دارد هر گاه کشتی در آستانه غرق شدن قرار گرفت تا تخلیه تمام نفرها در کشتی بماند. شما که به نامتان 4000 موجود مظلوم و بی گناه را گردآوردند و با اداره بد سالن باعث مرگ آنان شدند زبانتان مشکلی داشت؟ چرا به بچه ها تذکر ندادید، آرام و بانظم سالن را ترک کنند و به مادران خود ملحق شوند؟

http://khabarfarsi.com/ext/2586159

 
چهارشنبه 27/2/1391 - 16:24 - 0 تشکر 454433

سلام
جناب معتضدی که خاله شادونه رو زد له کرد که
نمیگم اونا تو این حادثه مقصر نبودن
ولی اینطوری هم یکی رو له کردن کار درستی نیست

به امید ظهوراقا

چهارشنبه 27/2/1391 - 22:1 - 0 تشکر 454456

سلام
 کسانی که متصدی چنین جشنهایی میشوند الان باید پاسخگو باشن
 واقعان چه لزومی داره مجری از شهری به شهر دیگه لشکر کشی کنه فقط بابت  خنده
 واقعا درسته  چرا الان پاسخگو نیستن  به نظر من باید متصدیان امر به دادگاه کشیده بشن

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
پنج شنبه 28/2/1391 - 2:56 - 0 تشکر 454470


سلام

این ادبیات در شان یه تاریخ نگار نیست

خاله شادونه بیچاره بعد چهل دقیقه از تموم شدن مراسم تو راه برگشت به تهران از حادثه مطلع شدن و فکر نمیکنم وظیفه خاله شادونه برقراری نظم سالن باشه


ضمن اینکه مورخ هیچ وقت بدون آگاهی کامل از چند و چون ماجرا به قضاوت و اظهار نظر نمیپردازه

واقعا اگه رویه ایشون در تاریخ نگاری هم به مانند این پیش داوریشون باشه و به تمام وقایع با این دید سطحی و مغرضانه  می نگرن  که انا لله و انا الیه راجعون

بهتره ایشون به جای ردیف کردن کلمات قلبمه سلمبه مثل فرط آزمندی و مرتعش و... کمی منصف و مودب باشن!

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

پنج شنبه 28/2/1391 - 11:21 - 0 تشکر 454508

از قبل هم نظری خوبی نسبت به ایشون نداشتم.چون اصلا تاریخ دوست ندارم


اما با این کارشون مهر تایید رو زدن به این مورد


واقعا که


از شما که حداقل سنی ازتون گذشته و موهای سفید دارین زدن این حرفا بعیده


خاله شادونه مجری برنامه بود.درسته که من خودمم معترض بعضی رفتارهای خاله شادونه هستم.اما این دلیل نمیشه که بی دلیل گناه کس دیگه ای رو بندازیم گردن ایشون


خاله شادونه مقصره که مسئول سالن 2000نفر رو اضافه بر ظرفیت وارد سالن کرده؟این به خاله شادونه مربوطه که شما اینطور صحبت میکنین؟؟؟؟؟

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

پنج شنبه 28/2/1391 - 15:27 - 0 تشکر 454596

با سلام

به طور معمول اشخاصی مثل این خانم و یا دیگر کسانی که تا به حال تجربه دعوتشان به یک برنامه را شخصا داشته ام افراد مختلفی چون مدیر برنامه و غیره در اطراف خود دارند که آن فرد از چند و چون برنامه آگاه است و کلیات مسائل را به اطلاع آن شخص(در اینجا همین خانم مجری) میرساند . من از چگونگی مکانیسم اجرای این برنامه اطلاع ندارم ولی از این موضوع مطمئن هستم که حتی اگر این خانم در اجرای این برنامه مقصر شناخته نشود به دلیل عدم توجه به تیم خود و سهل انگاری در انتخاب یا عدم نظارت بر افراد تیم خود مقصر است. با وجود لحن تند باز هم از جناب معتضد به خاطر این رک گویی و پرداختن به علت اصلی این حادثه که نبود تفریحات و تنوع در ابزار شادی کودکان است سپاسگذارم. 

پنج شنبه 28/2/1391 - 19:56 - 0 تشکر 454674

سلام

در این بخش متن نمابری که وکیل مجموعه برنامه خاله شادونه در رابطه با حادثه ای که متاسفانه در

خرمدره اتفاق افتاده که برای خبر گزاری ایسنا ارسال کردند قرار میدم . تا دوستان بهتر از روال اجرای برنامه

با خبر بشن . 
وكیل مجموعه عوامل اجرایی برنامه جنگ شادی با حضور «خاله شادونه» در شهرستان خرمدره با ارسال نمابری به ارائه توضیح پیرامون حادثه رخ داده در این شهرستان پرداخت.

متن نمابر ارسالی از سوی داود كرمی كه در اختیار خبرنگار حقوقی خبرگزاری  (ایسنا) قرار گرفته، به شرح زیر است:

«اكنون پنج روز از حادثه تلخ و تاسف‌بار كشته شدن سه تن از كودكان معصوم شهرستان خرمدره و ابهر و مجروح شدن تعدادی دیگر از كودكان شركت‌كننده در مراسم جشنی كه اشك را جایگزین شادی كرد، گذشته است؛ واقعه اندوهناكی كه از همان ابتدا در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و بعضا خارجی قرار گرفته و هر كسی از ظن خود بنا بر رسم پیشین كه متاسفانه دیگر اكنون نهادینه شده است در خصوص ماجرا و حواشی آن اظهار نظر كرده و قبل از تحقیق و بررسی از سوی مراجع ذی‌ربط، علت حادثه و عاملان احتمالی آن را در رسانه‌های خبری و ملی به اقصی نقاط جهان مخابره كردند.

برنامه‌گذار مراسم جشن در ساعات اولیه واقعه بازداشت شده و خانم ملیكا زارعی (خاله شادونه) نیز كه پس از 40 دقیقه از پایان مراسم در مسیر بازگشت به تهران از اتفاق ناگوار حادث شده مطلع شده بود، بر اثر تالمات روحی ناشی از كشته شدن كودكانی كه 16 سال از عمر خود را صرف شادی آنها كرده بود، در طول این پنج روز در بستر اندوه قرار گرفته و نیز به دلیل عدم اطلاع از جزئیات اجرایی مراسم كه هیچ نقشی در آن نداشته، امكان دفاع از خود را نداشته است.

اطرافیان وی نیز بنا به توصیه و تاكید بنده كه در طول عمر حرفه‌ای وكالت، همواره موكلان را از ورود به عرصه رسانه‌ای كردن موضوع پرونده قضایی، منع كرده و خود نیز هرگز در این مسیر نیفتاده و همواره تابع تصمیمات و آرای قضایی بوده و بر نتایج حاصله احترام گذاشته‌ام، از ورود به عرصه اطلاع‌رسانی پرهیز كردند.

متاسفانه آنچه در این چند روز در عرصه رسانه‌های مكتوب و غیرمكتوب گذشت، اطلاع‌رسانی یك‌طرفه و یك‌سویه‌ای بود كه نوك پیكان مسئولیت را به سوی برنامه‌گذار مراسم نشانه رفت. او كه به دلیل بازداشت، امكان دفاع از خود را نداشته و مجری مراسم نیز بر اساس آنچه كه بدان اشاره شد، به عرصه رسانه جهت دفاع از خود و برنامه‌گذار برنامه‌اش ورود پیدا نكرد؛ لذا علی‌رغم اطلاعات غلط و بی‌اساس منتشر شده، عده زیادی در جهت دفاع از هنرمند محبوب خود پرداختند و ضمن تسلی و دلداری، ایشان را به صبر و تحمل دعوت كردند اما برخی از رقبای برنامه محبوب خاله شادونه، حسودانه تلاش كردند در خلاء حضور ایشان و تبلیغات ناجوانمردانه صورت گرفته پای خود را جای برنامه محبوب وی بگذارند و عده‌ای معدود نیز نوك پیكان حمله را به سوی وی نشانه رفتند.

آنچه مرا وادار كرد تا به این سكوت خبری پایان داده و علی‌رغم میل باطنی و از روی اضطرار لب به سخن بگشایم، مطالعه تاسف‌بار مطلبی بود كه از سوی فردی در یكی از روزنامه‌های 26 اردیبهشت‌ماه درج شده بود.»

در ادامه توضیحات كرمی با انتقاد از نویسنده مطلب مذكور آمده است: «سركار خانم ملیكا زارعی از سن 9 سالگی مجری برنامه كودك بوده و در طول 16 سال مجری‌گری خود، به اندازه‌ای در بین كودكان و حتی والدین آنها محبوب است كه كمتر كسی است كه از آوازه شهرت وی بی‌خبر باشد. بر این اساس همواره در مناسبت‌های ملی و مذهبی توسط ارگان‌های مختلف انقلابی، دولتی و غیر دولتی از ایشان مثل سایر هنرمندان دیگر جهت برگزاری مراسم دعوت به عمل می‌آید.

از شهرداری تهران گرفته تا نیروی مقاومت بسیج، وزارت كشور، نیروی هوایی، كمیته امداد، نیروی انتظامی، نیروی دریایی، موسسه خیریه محك و ... در تهران و شهرستان‌ها از ایشان در طول دوران مجری‌گری‌اش دعوت به عمل آمده است. موسسات فرهنگی و هنری بخش خصوصی نیز از سال 85 تا به حال با حضور ایشان حداقل 100 برنامه در شهرستان‌های مختلف كشور برگزار كرده‌اند و با موسسه صدای آریای وطن (برنامه‌گذار جشن خرمدره) نیز حداقل 30 برنامه موفق با حضور خاله شادونه با موفقیت كامل برگزار شده است كه برنامه خرمدره نیز در راستای برگزاری جشن‌های مورد اشاره در دستور كار موسسه آریای وطن قرار گرفته و پس از پیگیری‌های لازم و اخذ مجوزهای قانونی از سوی مراجع ذی‌ربط، از خانم ملیكا زارعی برای اجرای برنامه دعوت به عمل آمده و ایشان نیز صرفا مجری برنامه بوده و هیچ نقشی در روند اجرایی برنامه نداشته‌ است.

در راستای اجرای برنامه جشن، حسب اسناد و مدارك موجود، اقدامات زیر از سوی مدیریت شركت صدای آریای وطن و مراجع مربوطه انجام شده است:

1- در تاریخ 91/2/16 بنا به تقاضای شركت صدای آریای وطن با مدیریت آقای امین تدین برای اجرای برنامه جشن كودك با حضور سركار خانم ملیكا زارعی (خاله شادونه) مجوز اجرای برنامه توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرمدره به شماره 157/91/ف صادر شده است.

2- در تاریخ 91/2/17 طی نامه شماره 623/14/4727 از طرف فرمانداری شهرستان خرمدره (با امضای معاون محترم فرماندار)، تصویر درخواست مدیریت شركت آریای وطن به انضمام مجوز صادره از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت هماهنگی‌های لازم، به نیروی انتظامی و اداره ورزش و جوانان شهرستان خرمدره ارسال شده است.

3- در تاریخ 91/2/17 طی قراردادی فیمابین آقای امین تدین (برنامه‌گذار جشن كودك) و نمایندگی بیمه ایران، سالن محل برگزاری جشن مذكور تا ظرفیت 3500 نفر برای پرداخت خسارات جانی، منعقد شده است.

4- در تاریخ 91/2/20 مبلغ 4 میلیون ریال، جهت برقراری نظم و امنیت مراسم، طی یك فقره فیش به شماره 58479 به حساب فرماندهی انتظامی شهرستان خرمدره در موسسه مالی، اعتباری قوامین واریز شده است.

5- النهایه در تاریخ 91/2/21 طی نامه شماره 709/23/4727 (دومین نامه) از سوی فرمانداری شهرستان خرمدره (با امضای معاون محترم فرماندار) خطاب به اداره ورزش و جوانان شهرستان خرمدره، اجرای برنامه جنگ شادی از نظر فرماندار مذكور بلامانع اعلام شده است.

6- تعداد 2750 فقره بلیط، توسط مراكز فروش اعلام شده از سوی شركت صدای آریای وطن به فروش رسیده، تعداد 200 فقره نیز در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری خرمدره جهت میهمانان اداری قرار گرفته كه با جمع آمارهای مذكور حدود 2950 فقره بلیط (تقریبا معادل ظرفیت اسمی سالن مراسم) در اختیار شركت‌كنندگان قرار گرفته است.

اكنون پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان خرمدره تشكیل شده كه با تلاش شبانه‌روزی ماموران محترم آگاهی شهرستان و استان و بنا به اطمینانی كه به دستگاه محترم قضایی و نیز عوامل محترم قضایی استان اعم از رییس كل محترم دادگستری استان، رییس محترم دادگستری شهرستان خرمدره، دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان و بازپرس محترم پرونده وجود دارد، یقین داریم كه مسیر پرونده در مجرای قانونی قرار گرفته و با استفاده از اسناد و مدارك موجود در پرونده و با به‌كارگیری كارشناسان زبده در این خصوص، مسببین اصلی حادثه شناسایی و برخورد قانونی لازم با آنها صورت خواهد گرفت لذا از اظهار نظر در خصوص علت حادثه تا اعلام نظر مراجع ذی‌ربط پرهیز می‌كنم.

از مدیركل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به خاطر موضع خوبی كه در جهت آزادی موكل از بازداشت گرفتند، نهایت سپاسگزاری را داشته و امیدواریم مسئولان سیاسی شهرستان و استان نیز با مواضع قانونی توام با تدبیر و پرهیز از پیش‌داوری عجولانه در جهت از بین بردن التهاب رسانه‌ای كاذبی كه به صورت یك‌طرفه علیه برگزاركنندگان مراسم جشن به وجود آمده است، تلاش كنند.

از خداوند متعال برای بازماندگان كودكان معصوم درگذشته در جهت تحمل مصیبت عظیم وارد شده بر‌ آنها، صبر و برای تاریخ‌نویسان واقعه نیز اندكی انصاف و پرهیز از غرض‌ورزی و پیش‌داوری را مسئلت دارم.»

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

پنج شنبه 28/2/1391 - 20:9 - 0 تشکر 454681

با این کارا ایا بچه های معصوم بر میگردن؟؟؟؟؟؟؟

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
جمعه 29/2/1391 - 1:15 - 0 تشکر 454738

وا چه ربطی به مردن این سه تا بچه داره مسئولین سالن تقصیر کار بودن چه ربطی به خاله شادونه داره ؟

بچه های ما خودشون عاقلن و خیلیم خاله شادونه را دوست دارن ما که نباید خوشمون بیاد بچه باید دوست دشاته باشن که دارن

کاش یکم انتقاداتمون سازنده بود نه اینکه تازه دشمن برا خودمون درست کنیم!!!

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

جمعه 29/2/1391 - 3:38 - 0 تشکر 454746

سلام


بچه ها یه خاله شادونه که بیشتر ندارن.....به نظرم مجری با شور و نشاطی هست...نباید با اظهارات مغرضانه باعث بشن ایشون دیگه کار نکنه


زمان ما که از این مجری های پرشور و نشاط  نبود


منتظر می موندیم برنامه کودک شروع بشه.....شروعشم مکافاتی داشتا...یه صفحه قهوه ای بود که این آهنگ پخش میشد: بود بود بود... بود بود بود ...بود بود بود


یه پسر کوچیکه  هم از انتهای صفحه ظاهر میشد....لباسم تنش نبود....علت برهنه بودنش رو نمیدونم شاید اون وقتا گشت ارشاد نبود....خلاصه پسر کوچولو میومد دستشو میزد پشتش هی کنار این پرده قدم میزد تاااا یه کبوتری پیدا بشه این پرده رو بزنه کنار برنامه کودک شروع بشه


ما هم زل میزدیم که این کبوتره بیاد تا برنامه کودک شروع بشه....اما مگه حالا حالا میومد؟....یه چیزی شبیه این لودینگ  ویندوز بود


بعد خانم رضایی میومدن....مجری خوب و مهربونی بودن ولی زیاد با شور و نشاط برنامه رو اجرا نمیکردن....فقط لحن مهربونی داشتن و میومدن اسم کارتون رو میگفتن


خاله شادونه حمایت میکنیم!

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

جمعه 29/2/1391 - 10:28 - 0 تشکر 454749

با سلام


بله آقا وحید، همین طور هست که شما میگید....
به نظر من هم خاله شادونه نقشی توی این ماجرا نداشته. همون طور که خودتون می دونید، شخصی که به برنامه ای دعوت میشه، قبل از اینکه برنامه به طور کامل تمام بشه میره، و برنامه سپرده میشه به دیگر مجریان یا اجرا کنندگان. و خاله شادونه  هم قبل از خروج بچه ها، همون موقع که بچه ها توی برنامه نشسته بودند،  از اونجا خارج شده بوده. و اگر حضور داشت، حتما به بچه ها تذکر می دادند.

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی