انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 184)
چهارشنبه 27/2/1391 - 8:45 -0 تشکر 454106
اشکان و اشکهای من

اشکان و اشکهای من (داستان واقعی)

حکایت و داستان | اشکان و اشکهای من (داستان واقعی) اشکان رئیس شرکتی بود که من به تازگی در آن مشغول به کار شده بودم، فقط چند ماه از اشتغال من در آن شرکت می گذشت که از اشکان شنیدم از همان روزهای اول به من توجه داشته و نشانی تک تک لباس ها و رنگ کیف و کفش و حتی حالات مرا در روزهای مختلف می داد.
 

برای من که سال ها از بی توجهی همسرم دچار رنج و عذاب بودم و به همین دلیل از او جدا شده بودم، شنیدن این حرف ها از زبان اشکان کاملا موجب شگفتی و تعجب آشکار و در عین حال شعف و شادی پنهانی بود. در ادامه صحبت هایش اظهار داشت به این دلیل مرا درک می کند که او هم سرنوشتی همانند من داشته و تجارب تلخی را در مورد زندگی مشترک پشت سر گذاشته است. همسری که انتخاب خانواده اش بوده و هیچ گونه علاقه ای به او نداشته؛ او گفت سال گذشته از همسرش جدا شده است چون دیگر تحمل بدخلقی ها و بهانه جویی های بی دلیل او را نداشته و حالا احساس رهایی می کند. به چشمانم نگاه کرد و گفت: «تو همان کسی هستی که من سال ها به دنبالش بودم. ضمن این که هر دوی ما دردی مشترک را تجربه کرده ایم.»

آن روز وقتی به آپارتمان کوچکم برگشتم مدام حرف های اشکان در گوشم تکرار و چهره اش در برابرم نمایان می شد.

فردای آن روز وقتی به سرکار رفتم سعی کردم به روی خود نیاورم که چه حرف هایی از اشکان شنیده ام. تلاشم این بود مثل همیشه وظیفه ام را به بهترین نحو انجام داده و از شرکت به خانه برگردم ولی پس از آن ملاقات و صحبت های بین ما رفتار اشکان با من متفاوت شده بود.

گهگاهی به صورت تصادفی به من برخورد می کرد یا مرا برای توضیح مسائلی جزئی به دفترش فرا می خواند. بار آخری که به دفترش رفتم لحظه ای که قصد داشتم آنجا را ترک کنم صدایم زد و پرسید: «در مورد پیشنهاد من فکر کردی؟»

بدون این که جوابی به پرسش بدهم فقط نگاهش کردم و او ادامه داد: «خواهش می کنم به حرف هایم جدی تر فکر کن. هر دوی ما سرگذشتی مشترک داشته ایم پس می توانیم به خوبی یکدیگر را درک کنیم و در صورت قبول پیشنهادم، مطمئنم آینده خوبی در انتظارمان خواهد بود.» سپس ادامه داد: «اگر به زمان بیشتری برای فکر کردن نیازی داری من حرفی ندارم و تا هر زمان که تو بخواهی منتظر می مانم.» خلاصه هر روز که می گذشت او با حرف هایش فکر مرا بیشتر به خود مشغول می کرد. روزی که در برابر آینه نشستم و از خود پرسیدم: «نظرت درباره اشکان چیست؟» به خود پاسخ دادم: مرد بااحساسی است که بسیار به تو توجه دارد. یک جورهایی باید بگویم دوستت دارد! اما تو چطور؟ به او علاقه داری؟!»

مردد بودم و نمی دانستم در جواب آینه چه بگویم؟

شاید به این دلیل بود که می خواستم منکر این موضوع شوم که من هم اغلب به او فکر کرده و از توجه و نکته سنجی هایش نسبت به خودم احساس رضایت می کردم. به خصوص که هر روز بیشتر متوجه می شدم چقدر زندگی مان به یکدیگر شباهت داشته و به قول اشکان هر 2 در زندگی مشترک شکست خورده و تنها هستیم.

دوباره به آینه خیره شدم و پرسیدم: «آیا او واقعا مرد سرنوشت ساز و همراه آینده من است؟»

هر روز که می گذشت بیشتر به سوی او جذب می شدم و نگاه های منتظرش را با همه وجود احساس می کردم. عاقبت تصمیم خود را گرفتم و با خود گفتم: «دیگر غم و غصه و تنهایی بس است! حالا دیگر نوبت شادی و عشق و نشاط است.»

این بار که اشکان باز هم به بهانه ای مرا به اتاقش فرا خواند خواسته اش را مجددا تکرار کرد و از من پرسید: «خب... فکرهایت را کرده ای؟» من در سکوت نگاهش کردم و با اشاره سر جواب مثبت دادم. اشکان آنچنان ذوق زده شده بود و با خوشحالی از جایش پرید و مثل بچه ها واکنش نشان داد که اصلا انتظارش را نداشتم و هر 2 از این حرکت او به خنده افتادیم. او همان روز مرا برای صرف ناهار دعوت کرد.

همان جا بود که گفت: «اگر صلاح بدانی تا سر و سامان دادن به کارها برای این که به زیر یک سقف برویم، کسی از ماجرای آشنایی مان باخبر نشود. فعلا برای محرمیت به عقد موقت یکدیگر درآییم.»
ابتدا از پیشنهادش به شدت جا خوردم و از آن همه تاکید برای پنهان کاری از جانب او متعجب شدم ولی پس از کمی فکر، گفتم: «حق با توست! فعلا در مورد این موضوع به کسی چیزی نگوییم بهتر است.»

در آن لحظه وقتی موافقتم را اعلام کردم استقبال و واکنش شادمانه او موجب شد تا دیگر این موضوع چندان فکر مرا به خود مشغول نکند. یک هفته بعد به محضر رفتیم و صیغه محرمیت بین ما جاری شد. چند روزی را به اتفاق به سفر رفتیم. در آن سفر اشکان تلفن همراهش را جا گذاشته بود و بارها با شادمانی اظهار می داشت چه خوب شد که تلفنش را جا گذاشته و در آن مدت کسی مزاحم مان نمی شود. من که زنی شکست خورده بودم و فقط 6 ماه از جدایی ام می گذشت و در زندگی مشترک قبلی ام مشکلات زیادی را تجربه کرده بودم، قدر هر لحظه از زندگی جدیدم را در کنار اشکان می دانستم و از این که در انتخابم اشتباه نکرده بودم خود را خوشبخت احساس می کردم. اشکان هم در توجه و ابراز علاقه به من لحظه ای آرام و قرار نداشت.

سفرمان به پایان رسید؛ در بازگشت برای حفظ ظاهر به زندگی عادی بازگشتیم. کلید آپارتمان کوچکم را به اشکان دادم و از او خواستم که بهتر است فعلا تا عقد رسمی و دائمی دیدارهای مان پنهانی و دور از نظر اطرافیان و خانواده های مان باشد. از آن پس در شرایط انتخابی از معاشرت در حضور دیگران پرهیز داشتیم و مراقب بودیم کسی متوجه ارتباط ما نشود.

نزدیک به 6 ماه از ازدواج مان گذشته بود که احساس می کردم دیگر اشکان آن شور و شوق سابق را ندارد. هرگاه در مورد عقد دائم صحبت به میان می آمد عصبی می شد و واکنش شدیدی از خود نشان می داد و می گفت: «مگر همین طور که هستیم چه اشکالی دارد؟» می گفتم: «هنوز خانواده من در جریان زندگی مشترک ما نیستند و نمی خواهم ماجرای ما را از زبان دیگری بشنوند. دوست ندارم با افشا شدن اتفاقی رابطه ما اطرافیان در مورد من قضاوت های نابجا داشته باشند.»

پافشاری های مکرر من برای علنی کردن ازدواج مان ادامه داشت ولی اشکان باز هم در رابطه با من نه تنها تغییری نمی داد بلکه روزبه روز بیشتر متوجه رفتارهای سرد و بی تفاوتش می شدم.

دیگر مثل سابق برایم وقت نمی گذاشت. اغلب اوقات اظهار خستگی و کسالت می کرد. بیشتر اوقات تلفن همراهش خاموش بود. وقتی پیگیر می شدم پیامک می فرستاد کار دارم و خودم تماس می گیرم. منتظر می ماندم ولی فردایش یا چند روز بعد تماس می گرفت. دیگر کمتر به دیدنم می آمد و بیشتر سعی می کرد از من دور شود، به نوعی فرار کند. در پاسخ به تماس های تلفنی من، جواب هایش توام با خشونت و تهدید بود که مگر نگفتم زنگ نزن خودم زنگ می زنم یا این که حالا که به حرفم گوش ندادی حق نداری تا یک هفته به من زنگ بزنی!

خلاصه آن اشکان عاشق و دلباخته و بااحساس تبدیل به مردی خشن و بدرفتار شده بود. همین رفتارهایش سبب شد تا در مورد او حساس شوم و شروع به تحقیق کنم. خیلی زود پس از چند روز پیگیری متوجه شدم اشکان نه تنها از همسرش جدا نشده بلکه 2 فرزند هم دارد و در تمام آن مدت نقش مرد شکست خورده و... را بازی می کرده است.

وقتی فهمیدم چگونه فریب حرف هایش را خورده ام و در دام او افتاده ام از شدت ناراحتی یک هفته خود را در خانه زندانی کردم و در تب و هذیان به سر بردم. در این مدت حتی پیگیر این نشد که بداند من کجا هستم و چه بلایی به سرم آمده! حالا دیگر ناراحتی و غصه ام تبدیل به عصبانیت شده بود. زنگ زدم ولی جوابم را نداد. از تلفن عمومی زنگ زدم و وقتی گوشی را برداشت گفتم: «خیلی نامردی! دستت برایم رو شده؛ آبرویت را می برم! چطور وجدانت قبول کرد به من دروغ بگویی که مجرد هستی؟ چرا با احساس من بازی کردی؟» و دیگر گریه مجالم نداد ولی معلوم بود کسی در اطرافش هست و نمی تواند به راحتی صحبت کند. به همین دلیل در سکوت به حرف هایم گوش می داد وگرنه او کسی نبود که در مقابل توهین های من سکوت کند و چیزی نگوید.

این احساس که مورد سوءاستفاده قرار گرفته ام عذابم می داد. از طرفی نمی دانم با توجه به نکاح موقتی چگونه می توانم پیگیر ماجرا شوم. ضمن این که هرگز راضی نمی شوم آشیانه ام را روی ویرانه های آشیانه ای دیگر بنا کنم...

نظر مشاور
در اجتماع، افرادی وجود دارند که بدون توجه به احساس و عواطف دیگران آن ها را به بازی گرفته و مورد سوءاستفاده قرار می دهند و باعث ایجاد مشکلات و آسیب های روحی و روانی در انسان های دیگر می شوند.

این گونه افراد سودجو خود دچار اختلالات شخصیتی هستند که نیاز به درمان دارند. شما انسانی بسیار باوجدان و درست کار هستید ولی متاسفانه زود تحت تاثیر اشکان و حرف هایش قرار گرفته اید. در ابتدای هر رابطه، قرارداد و به خصوص ازدواج قبل از هرچیز، اندیشیدن، تحقیق و شناخت در مورد آن شخص یا... بسیار ضروری و الزامی است. مشکل شما از چند جهت قابل بررسی است. ابتدا در مدت کوتاه بعد از جدایی عجولانه تن به ازدواج دیگر داده و وارد رابطه ای جدید شده اید. قبل از این که بپذیرید به عقد اشکان درآیید در مورد وی خصوصیات فردی و خانوادگی و... تحقیق نکرده و تحت تاثیر حرف های او به مشتی دروغ کفایت کردید که نتیجه چنین اعتمادی همین است که شما تجربه کرده اید آن هم تجربه ای بسیار ناخوشایند! ازدواج تان را از اطرفیان به خصوص خانواده پنهان کرده و در صورتی که اگر مطرح می شد، می توانستید از تجارب و حمایت آن ها بهره مند شوید یا توسط همکاران و اطرافیان تان که شناخت بیشتری از اشکان داشتند پی به دروغ پردازی هایش ببرید.

با توجه به این که از جنبه روحی و روانی به شما آسیب جدی وارد شده است نیاز به مشاوره و روان درمانی دارید.

ضمن این که مشکل شما از لحاظ حقوقی قابل بررسی و پیگیری است که می توانید با یک حقوقدان مشورت کنید.

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
چهارشنبه 27/2/1391 - 11:45 - 0 تشکر 454290

خیلی ناراحت کنندست و متاسفانه خیلی هم اینجور سرنوشت ها تو جامعمون زیاده
متاسفانه آدم های هوس باز و سودجو در اجتماع زیاد هستن و درست سراغ افرادی میروند که یا شکستی در  زندگی داشته اند و یا ساده وزودباور هستند.
 دوستی با خانواده (پدر یا مادر) و مشورت با بزرگتر ها خیلی میتونه به پسر یا دختر کمک کنه که گرفتار اینجور افراد نشوند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی