فرهنگ پایداری (بازدید: 260)
دوشنبه 25/2/1391 - 10:50 -0 تشکر 453436
هیچگاه فراموش نکنید

بایستى گره‌‌‌‌‌‌‌گشائى كرد؛ بایستى حقیقت را باز كرد ... بصیرت خودتان را بالا ببرید ... حقیقت کار را بفهمید ... این بصیرت را نه فقط در خودتان، در دیگران به وجود بیاوریید ... رسا بگوئید، روشن بگوئید، مبیَّن بگوئید؛ اما آنچه را كه میفهمید بگوئید ... سعى هم بكنید كه آنچه كه فهمیدید درست باشد.
«امام خامنه ای مد ظله العالی»

با توجه به وظیفه آحاد جامعه در اصلاح خویش و محیط اطرافشان نباید از فرصت موجود غفلت ورزید و بایستی از جوانی که هنگام ذخیره سرمایه های زندگی است بهترین استفاده را برد. سرمایه فرد مبارز در میدان مبارزه شناخت میدان و اطراف او، دانستن فنون جنگی و داشتن سلاح است واگر هر کدام را نداشته باشد پیروز معرکه دشمن خواهد بود. طبق نظریه های مطرح شده زمان جنگهای چریکی برای براندازی دولتها و تصرف سرزمینها به سرآمده و تنها نوع مبارزه که نتایج دلخواه را در پی دارد جنگ نرم است.همانطور که میدانید جنگ نرم به تنهایی یا درکنار جنگ سخت (جنگ با سلاح سرد و گرم) میتواند اهداف یک مبارزه را برآورده کند. در طول تاریخ افراد خردورز برای رسیدن به مقاصد خویش در جهت دلخواه خود از فنون این مبارزه استفاده کرده اند و در اکثر موارد به مقصود خود نائل شدند.آنچنان که مطرح شد اکنون ما در خانه، محله و هر جا که هستیم در میدان مبارزه ای قرار داریم که غفلت از دشمن و یا عدم مبارزه با او چون خنجری نامرئی پهلویمان را میشکافد و تمامی آرمانهایمان را به همراه خودمان در بحبوحه قیل و قال خود مدفون میکند.این مبارزه بر خلاف جنگ سخت، میدانی به وسعت جهان هستی دارد و اولین و نزدیکترین دشمن که سرلشکر سپاه است و همه لشکریان و صاحب منصبان دشمن با تمام ابزاری که در اختیار دارند او را چون صاحب خنجری نامرئی بر بالین ما میپندارند، نفس خود ماست. پس اولین قدم مایوس کردن دشمن، ورزیده کردن قوای درایت و بصیرت است تا بتوان لشکریان جهل را که لباس عاریتی حکمت بر تن کرده اند را شناخت و آنها را مضمحل کرد. با این حرکت دشمن نخواهد توانست بر قوای خودی پیروز شود و صاحبان قدرت به مقصود خود که چیره شدن بر ملتها از درون ملتهاست نخواهند رسید. این در حالیست که نباید از بیدار کردن جامعه غافل شد و رشته هم افزایی دینی را گسست. در عمل، ورزیده ساختن درایت و بصیرت همان مجهز کردن خود به علوم تئوریک مورد نیاز و شناختن موقعیت جامعه خود و دیگر جوامع در طول تاریخ و محکم کردن اراده ها با تمسک به وجود باری تعالی و ائمه معصومین و قرین کردن علوم با قرآن و سنت است. مسلح شدن با این سلاح با تمام شرایطش ما را به وجود امام غائبمان نزدیک میکند و ظهور آن واسطه فیض را نزدیک میگرداند ولی با این حال ما حتی پس از ظهور نیز از یاری امام زمانمان دست نمیکشیم تا در این مبارزه به وصال برسیم و خداوند ما را از شهدا در رکاب وی قرار دهد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی