انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 5862)
پنج شنبه 6/4/1387 - 11:24 -0 تشکر 45265
اتصال به معشوق...ثبت نام کنید

هرگز نمی توان ارزش همه زمانها را برابر دانست، چنان که نمی توان همه مکانها را برابر شمرد. برخی زمانها و مکانها ارزشی والا دارند. ماه رجب ارزشمند است، ماه سلوک و زدودن زنگارهای شیطانی از آیینه دل است؛ ماه ولایت و برافروختن چراغ معرفت در شبستان وجود است؛ ماه رجب گاهِ اعتکاف است.

در این ماه، که هنگامه تحول است، عاکفان کوی دوست، با حضور در صحن و سرای دوست، پله های سوک را پیموده و پله پله به خدا نزدیکتر می شوند. معتکف روزه اش، نمازش، حضورش در مسجد و دیگر اعمالش مایه تقرب است. در خانه دوست، سفره ایی از مغفرت و بخشایش گسترده شده و عاکف با صیقل روح و روان، زنگار گناه از دل می زداید و مهیای ضیافت بزرگ در ماه وصال می گردد. ماهی که عشاق از سفره پرفیض الهی، لقمه های راز بر می چینند و عطر قرآن از ژرفای دل بار یافتگان، مشام جان را می نوازد.


اعتکاف پرورش جسم و جان است، انسان آمیزه ای است از این دو و نیازمند پرورش در ابعاد وجودی خود؛ انسان به دنبال سعادت و کمال است، روح انسان نیازمند نیایش است، مناجاتی شیرین و زیبا، هم کلامی موجودی ضعیف با منشأ قدرتها. از آغاز خلقت تا صحنه رستاخیز، راز و نیاز زیباترین هنر آدمی است.

 

و ایام بیض در پیش است زمان عرشی شدن فرشیان؛ اعتکاف با همه فضیلتش، زن و مرد را به خود می خواند، انسان را می خواند تا در دنیای های و هوی و دود و دم، معراج انسانیت را به تماشا بنشینیم. فرصت طلایی عمر در پیش است و ایام در گذر؛ پس همتی باید تا با حضوری سبز از همسفران کوی دوست بگردیم.

.....................


 

سلام 

تا حالا اعتکاف رفتید؟؟؟

تا حالا تو عمرتون مزشو چشیدید؟؟

 

آدم خوبه یه بار هر چیو مزه کنه ببینه چه مزه ایه که بعدا پشیمون نشه که چرا نخورده

من هم تا حالا مزه نکردم...دوست دارم برای اولین بار بهترین جاشو مزه کنم

پس همه دوستان نیت کنند و فعلا از طریق سایتی که در زیر مینویسم ثبت نام کنند ...شاید خدا قسمت کرد و اسممون دراومد و برای اولین بار از دست امام رضا این چیز خوشمزه رو مزه کردیم.

 

ضمنا :

هر کی اسمش دراومد و خواست بره حتما بیاد اینجا بگه تا اونجا کنار هم باشیم.

یا علی 

 

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

پنج شنبه 6/4/1387 - 11:35 - 0 تشکر 45267

سلام 

عقده دل وانما ماه رجب می رسد... هلهله کن عاکفا ماه طرب می رسد
حلقه عشاق را کعبه دل آمده ...کعبه عشاق را عاشق رب می رسد
 معتکفا هو بگو، زین همه نیکو بگو... حید کرار روز، زاهد شب می رسد
چهره ز غم بر کنید، لب به سخن وا کنید ...از دل این قبله گه، مردِ ادب می رسد
رو سوی بطحا نما، چشم دلت را گشا... منبر و محراب را، مرد خُطَب می رسد

با استعانت از خداوند متعال، ثبت نام از متقاضیان شرکت در مراسم اعتکاف در مسجد جامع گوهرشاد مشهد از تاریخ 1/4/1387 لغایت 10/4/1387 به صورت اینترنتی و فقط از طریق همین سایت انجام خواهد شد. لذا خواهشمند است قبل از شروع به ثبت نام موارد ذیل دقیقا مد نظر قرار گیرد

توجه به پیش بینی کثرت متقاضیان، انتخاب افراد صرفا بر اساس قرعه کشی و بدون هیچگونه سهمیه‌بندی انجام شده و اسامی پذیرفته‌شدگان در تاریخ 13/4/ 1387 از طریق  روزنامه قدس و  همین سایت اعلام می شود .


ثبت نام جهت اعتکاف در حرم مطهر علی بن موسی الرضا ع http://etekaf.ir/ تاریخ اعتکاف : 13 14 15 رجب - 25 و 26 و 27 تیر ماه 87

از همگی التماس دعا

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

پنج شنبه 6/4/1387 - 12:52 - 0 تشکر 45279

جناب میکرو سلام

از اونجایی که من یکبار مزه اعتکاف رو چشیدم یه جورایی دلم نمی خواد از اون مسجد دل بکنم برای همین هم دوست دارم تا موقعی که زنده هستم و امکانش برام هست برم همون مسجد امیدوارم دوستانی هم که تا حالا اعتکاف نرفتند حتما برای یکبار هم که شده امتحانش کنن تا ببینن که چه صفایی داره و چه انوار عجیبی از این محافل متساعد میشه جالب اینجاست که اونایی که در مراسم هستند نسبت به کسانی که از بیرون منظره رو تماشا می کنند این حس و حال رو درک نمی کنند انگار که رفته باشی مکه واقعا عجیب فاز میده

یا علی

جمعه 7/4/1387 - 8:55 - 0 تشکر 45437

سلام دوستان...

جناب میکرو ممنونم که لینک مربوطه رو قرار داده بودید .من که کاملا بی خبر بودم !

تا به حال شرکت نکردم ،ولی شدید به اون نیاز دارم.امیدوارم همه دوستانی که دوست دارند شرکت کنند،سعادتشو پیدا کنند.

پیشاپیش می گم... خوش به حال دوستانی که اسمشون در بیاد.

موفق باشید

 

خدايا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهي مي کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رويين تن کن. (علي شريعتي)

.

.

"مدير انجمن زن ريحانه ي آفرينش"

"جانشين انجمن زبان انگليسي"

جمعه 7/4/1387 - 11:44 - 0 تشکر 45459

سلام ..........من هیچ وقت مزه اعتکاف نچشیدم ............خیلی دوست دارم..........

-:- اگر تنهاترين تنهايان شوم باز خدا هست -:-

جمعه 7/4/1387 - 13:10 - 0 تشکر 45481

سلام

ببخشید یه سوال داشتم . کسانی که ساکن مشهد نیستند اگه انتخاب بشن خودشون باید برن اونجا ؟ یعنی اگه از یه خونواده یه نفر خواست بره خودش باید بره یا اینکه سرویس رفت و برگشت داره ؟

جمعه 7/4/1387 - 13:49 - 0 تشکر 45484

اعتکاف راه روشن به سوی معبود است با بالهای نیاز, ره توشه دعا و نیایش و دستانی که نیازمند عفو و بخشش است.


اعتکاف اگر با خلوص نیت و به دور از دغدغه های زندگی امروز صورت گیرد بدون شک خواهد توانست راه پیمودن و رسیدن به تکامل الهی را طی کند.


اعتکاف یکی از درهای نزدیک شدن به معبود است که انسان مومن با دوری از گناه و نهادینه کردن صفات و خلق و خوی انسانی در خویشتن از این درگاه الهی عبور کرده و زنگارهای بسته به روی قلب خویش را می زداید و با خویشتن خویش خدا را آنگونه که هست می شناسد.


فرد معتکف که سراپای وجودش را لبریز از عشق الهی است در هر سجده خود , روحش را با همه زیباییهای عالم باقی انس می دهد تا آنجا که "رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند ".


با مقدمه اعتکاف می توان در طول سال همچون ماه مبارک رمضان راه معنویت و اخلا‌ص را پیمود و در شبهای با عظمت و متبرک ایام البیض از فیوضیات بی دریغ حضرت حق بهره مند شد.
اعتکاف از سنتهای معمول مسلمانان است که از حضرت رسول اکرم " ص " به یادگار مانده و امروز پس از گذشت 1400 سال , همچنان مردان و زنان مومن در ایران احیا می کنند.

..............................
سلام

به به به

بابا این همه دوست جدید!!!خوب حالا که اینجا اومدید دیگه راه فرار ندارییییییییید...اگه هم بخواهید برید من نمیذارم...باید بمونید همین جا ...جایی نریدااااا....به حضورتون تو انجمن نیازمندیم...البته بگم حقوق و این چیزها خبری نیستااا...اما اگه چشم دلمون رو باز کنیم حقوق هم میگیریم ...یعنی دیدن حقوقش نیاز به چشم غیر مادی داره...پس خواهش میکنم برای گرفتن حقوق و استخدام حتما به انجمن ایمیل بزنید

خوب این از این

حالا بریم سر جواب سوالاتون

با بوتانیست عزیز که افتخار آشنایی پیدا کردم

حالا نوبت به سارا خانوم گل و زهل خانوم عزیز میرسه

که برای اینکار باید ایمیل بدید به انجمن

حالا اون سوالتون هم بماند اونجا جواب میدم هه هه هه تا به یه بهونه ای فرار نکنید

یا علی

anjoman.qoran@tebyan.org

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 7/4/1387 - 16:10 - 0 تشکر 45513

سلام
اول تشکر شدید کنم از جناب میکرو که این خبر به این مهمی رو اعلام کردن... ممنونم، منم تا حالا توی مراسم اعتکاف نبودم. وقتایی که حال و هواش رو از دوستایی که رفته بودن میپرسیدم کلی دلم قنج میرفت...

منم ثبت نام کردم... اما شنیدم شرایط خاص میخواد، یعنی اینو یکی از دوستام که پارسال رفته بود میگفت، واقعا اینطوریه؟ شروطش چیه؟...

و واقعا خوش بحال اونیکه اسمش درمیاد و میتونه بره... خوشبحالش...

بازم تشکر میکنم.

یاحق

مجتبی

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
جمعه 7/4/1387 - 18:0 - 0 تشکر 45529

سلام

شما از کجا میدونید من خانمم ؟ اگه میشه همین جا پاسخ سوالم رو بدید ممنون میشم .

جمعه 7/4/1387 - 19:27 - 0 تشکر 45539

سلام

زحل عزیز:

خوب بابا شوخی کردم...اما راستیمااا زحل ممکنه آقا باشه...اصلن یا جناب زحل یا سرکار زحل هر کدومو که بیشتر میپسندید همونو میگم.

یه چیزی: همین ندونستن آقا یا خانوم بودن بعضی ها باعث میشه آدم راحت صحبت کنه...یکی از مزایای دنیای مجازی همینه.

و جواب سوالتون:

کلیه توضیحات در همون سایتی که لینکش رو گذاشتم موجود میباشد و برای اطلاعات بیشتر به همون شماره تلفنی که اشاره شده تماس بگیرید.

اگه رفتید برای ما هم دعا کنید.

.................

آقا مجتبی عزیز...به به...صد سال به این سالهاااا...کم پیدایید ...راه گم کردین؟

تو هم از من سوال سخت می پرسی؟؟؟بابا دستت درد نکنه...بعضیها خیال میکنند ما مسئولشیم و اینجا اسم مینویسیم...نه بابااااا بنده خدا میکرو هم خودش مثل شما رفت تو اون سایت صف واستاداسمشو نوشت...فقط فرق من با شما اینه که...اگه فردا اسمتون دربیاد و بخواهید برید ... منم از ثوابش بی نصیب نمیمونم...چه خودتون دلتون بخواد یا دلتون نخواد...این قسمت زورکیه!!!

...............

میگند هر چقدر تعداد توی یه قرعه کشی بیشتر باشه شانس برنده شدن آدم کم میشه...اما به نظرم اینجا برعکسه...تا میتونید به دوستان معرفی کنید که بیان اسمشون رو ثبت کنند...مطمئن باشیم تو این جور قرعه کشی ها ربطی به تعداد نداره...و اگه هم چند نفر رو شما معرفی کنید بیان اسمشون رو بنویسند و بعدا اسمشون دربیاد ...انگاری شما رفتید...خدا تو اینجور چیزها خیلیییی مهربونه.

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

پنج شنبه 13/4/1387 - 16:51 - 0 تشکر 46376

salam 

اطلاعیه اعلام اسامی پذیرفته شدگان مراسم اعتکاف

با عرض تبریک میلاد با سعادت حضرت امام محمد باقر علیه السلام اسامی پذیرفته شدگان مراسم اعتکاف در مسجد جامع گوهرشاد  به اطلاع می رسد

کلیه پذیرفته شدگان گرامی بایستی از زمان اعلام اسامی تا پایان روز 15 /04/ 1387 فقط با مراجعه به این سایت نسبت به ثبت نام قطعی خود و تعیین پایگاه اعزامکننده مبادرت نمایند . بدیهی است عدم ثبت نام قطعی در موعد مقرر بمنزله انصراف از شرکت در مراسم تلقی شده و نسبت به جایگزینی از افراد ذخیره اقدام خواهد شد.

اسامی ذخیرههای احتمالی در تاریخ 19 /04/ 1387 از طریق همین پایگاه اینترنتی و روزنامه قدس اعلام خواهد شد.

اسامی پذیرفته‌شدگان مراسم اعتكاف مسجد گوهرشاد 1387
جهت ثبت‌نام قطعی اینجا كلیك كنید.

***نکات مهم ***

 1. کلیه پذیرفتهشدگانیكه ثبت نام قطعی كرده‌اند بایستی از ساعت 20 الی 22 روز سه‌شنبه مورخ 25 /04/ 1387 جهت دریافت كارت شناسایی و اعزام فقط به پایگاه‌های انتخابی مراجعه فرمایند.

 2. جهت دریافت کارت ورود به مراسم همراه داشتن اصل کارت ملی (برای هموطنان گرامی) و گذرنامه یا کارت اقامت (برای غیر ایرانیان محترم ) الزامی می باشد.

 3. با توجه به اینکه معتکفین گرامی در ایام اعتکاف میهمان آستان قدس رضوی می باشند لذا توصیه می شود ضمن همراه داشتن وسایل بهداشتی شخصی ( حوله ، مسواک ،......) از همراه آوردن هرگونه لوازم اضافی ، مواد غذائی و فاسد شدنی اکیداً خودداری نمایند.

 4. به منظور  حفظ آرامش و فضای معنوی مراسم از آوردن تلفن همراه جداً خودداری فرمایید.

 5. پایگاه‌های اعزام‌كننده ( که توسط متقاضی در ثبت نام قطعی مشخص می شود )عبارتند از:

پایگاه شماره یک  : چهارراه دانش (خیابان امام رضا): خیابان امام رضا(ع) – ابتدای خیابان دانش – دبیرستان شاهد فردوسی

پایگاه شماره دو :  چهارراه مقدم طبرسی: چهارراه مقدم طبرسی – ابتدای كمربندی رضائیه – دبیرستان وحید

پایگاه شماره سه  : پنجراه (شهید نواب صفوی): پنجراه پایین خیابان – میدان عدالت – اداره آموزش و پرورش ناحیه 5 مشهد

پایگاه شماره چهار: میدان شهدا: میدان شهدا – ابتدای خیابان امام خمینی (ره) – دبیرستان دكتر شریعتی

جهت ارائه نظرات و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفنهای 2002194-0511 و 2002105-0511 و همچنین پست الکترونیک info@mentaco.com تماس بگیرید.

آستان قدس رضوی

 جهت آشنایی با احكام اعتكاف روی لینك روبرو كلیك كنید.    احكام اعتكاف

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی