انجمن ها > انجمن بورس > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
بورس (بازدید: 625)
يکشنبه 10/2/1391 - 8:38 -0 تشکر 449086
صنایع مطمئن بورس برای سرمایه گذاری

سلام

بورس در هفته ای که گذشت شاهد ورود یک شرکت جدید به فرابورس بود و پنج درصد از سهام شرکت توکاریل در حالی برای اولین بار عرضه شد که ظرف کمتر از چند دقیقه مورد معامله قرار گرفت.

ابوالقاسم آقادوست، مدیر عامل شرکت کارگزاری آثل در خصوص این عرضه اولیه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: این عرضه نیز همچون اکثر عرضه های قبلی فرابورس با قیمت مناسبی انجام شد و همین امر موجبات افزایش استقبال سرمایه گذاران از این سهم را فراهم آورد.

با توجه به به قیمت کشف شده برای هر سهم "توریل"، پیش بینی می شود این سهم حداقل 20 درصد بازدهی مثبت را برای سهامدارانش محقق سازد.


وی در ارتباط با دورنمای بازار سهام در سال 91 با توجه به شرایط فعلی حاکم بر بورس تصریح کرد: روند کلی بورس رو به رشد بوده، اما پایین بودن حجم معاملات نسبت به انتظارات همچنان به چشم می خورد.

در این بین نکته ای که در شرایط کنونی قابل مشاهده است، نگاه کوتاه مدت فعالان بازار سرمایه می باشد که با دستیابی به حداقل میزان بازدهی از سهم خارج شده و نوسان در بورس را افزایش می دهند.

مدیر عامل سابق شرکت کارگزاری بانک رفاه کارگران در بیان دلایل حجم پایین معاملات نیز گفت: به نظر می رسد در فضای فعلی بورس، حجم زیادی از نقدینگی موجود در بورس خارج شده و به بازار پول انتقال یافته است.

علت اصلی این است که اعتماد لازم اندکی از بازار سهام سلب شده وترجیح سرمایه گذاران بر سرمایه گذاری در مکانی مطمئن تر و کم ریسک تر همچون بازار پولی است، چرا که بانک بدون ریسک سود 20 درصدی را به سپرده گذاران اعطا می کند. البته انتظار می رود با برگشت آرامش صد در صدی به بورس، سرمایه های خارج شده دوباره به روند معاملات برگردد.

آقادوست نگاه کوتاه مدت حقوقی ها در سرمایه گذاری ها را در افزایش نوسان بازار اثر گذار دانست و در خصوص کلیت بورس خاطر نشان کرد: با توجه به تثبیت نسبی اوضاع سیاسی و کم شدن فشارهای بین المللی، پیش بینی می شود ماه جاری برای بازار سهام روزهای رو به رشدی بوده و نزدیک شدن به فصل برگزاری مجامع عادی سالیانه نیز به رشد شاخص کل و نیز قیمت سهام شرکت ها کمک کننده باشد.

مدیر عامل شرکت کارگزاری آثل در ارتباط با گروه های مطمئن بورس برای سرمایه گذاری نیز اذعان داشت: گروه پتروشیمی تا تیر ماه در درجه اول گروه های مطمئن و پر بازده بورس قرار داشته و برای صنایعی همچون ساختمانی، معدنی و فلزات نیز بازدهی مطلوبی پیش بینی می شود.


وی در خصوص دورنمای بازار سرمایه با توجه به برگزاری دور دوم مذاکرات هسته ای ایران با اعضای دائمی شورای امنیت به علاوه نماینده کشور آلمان تصریح کرد: چشم انداز بازار سرمایه با توجه به مثبت و سازنده بودن دور اول مذاکرات روشن است. بطوریکه پیش بینی می شود بخش زیادی از مشکلات فی ما بین دولت ها در دور دوم حل شده و بازار از این شبهه و ابهام خارج شود.

وی افزود: با توجه به نتایج دور اول مذاکرات می توان انتظار داشت سایه ریسک های سیاسی بر بورس به حداقل رسیده و روند رو به رشد شاخص ها با افزایش حجم معاملات ادامه یابد.


مدیر عامل شرکت کارگزاری آثل در خاتمه سخنان خود در ارتباط با فصل برگزاری مجامع شرکت ها نیز تأکید داشت: با توجه به اطلاعات منتشر شده شرکت ها از گزارش های عملکردی 9 ماهه و پایان دوره، به نظر می رسد در فصل برگزاری مجامع سال جاری تقسیم سود مناسبی را داشته باشند. البته ممکن است برخی از شرکت ها به دلیل افزایش سرمایه، سود نقدی کمتری داشته و یا سود نقدی تقسیم شده را جهت اجرای طرح های توسعه ای جدید و افزایش سرمایه مجدد از سهامداران دریافت کند.

در این میان به نظر می رسد در درجه اول پتروشیمی ها بیشترین میزان سود نقدی را داشته باشند و گروه هایی که بر درآمد صادراتی تکیه دارند، نیز از جمله معدنی ها و فلزی ها در میان سایر گروه ها تقسیم سود مناسبی داشته باشند.

یا علی

 


پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی