انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 5196)
سه شنبه 4/4/1387 - 21:8 -0 تشکر 44899
رمانتیک ترین مرد باش!!

با وجود اینکه به عشق آقایون ایرانی نسبت به همسرانشون شکی نیست،ولی مساله اینجاست که چرا برای ابراز این احساس تلاش زیادی نمیکنن؟

توی این تاپیک میخوام چندتا روش کم خرج،جالب و تاثیر گذار رو برای آقایون خوب ایرانی (متاهلین و مجردا البته برای آیندشون) به نمایش بذارم.

گاهی انقدر درگیر کارای روزمره و گرفتاریهای همیشگمیون میشیم که محبت کردنو یادمون میره.میشه با یه کار کوچولو اما غافلگیر کننده تنوع رو به زندگیمون برگردونیم.

و اما اولین پیشنهاد جالب کوچولو.

بعد از ظهری رو مجسم کنید که شما مقابل محل کار همسرتون در ماشین انتظار میکشید و در این فکرید که با وجود ترافیک زودتر از شب به خانه نخواهید رسید.4 راه برای شما وجود داره:

راه اول:وقتی همسرتون در ماشین رو باز میکنه از اینکه چند لحظه ای دیرتر اومده اظهار نارضایتی کنید و...(که این امر باعث شروع مشاجره خواهد شد!)

راه دوم(که راه پیشنهادی برای مردهای رمانتیک ایرانیه):با اجرای چند کار ساده زیر میتونید بعد از یک روز سخت کاری با چهره هایی خندان و رحیه ای عالی به خونه برگردید.

در همان مدت کوتاهی که منتظرید کاغذی کوچک بردارید و روی آن جمله ای کوتاه و مثبت بنویسید مثل:"همیشه سبز باشی عزیزم،دوستت دارم".و اون رو روی آینه آفتابگیر بچسبونید.

معمولا یکی از اولین کارهایی که خانوما موقع سوار شدن اتومبیل انجام میدن نگاه کردن به آینه آفتابگیره.اما اگر همسرتون فراموش کرد این کار رو انجام بده شما میتونید با زیرکی اونو به این کار وادار کنید!با گفتن جمله ساده ای مثل:"عزیزم پیشونیت کثیف شده!".مطمئنا وقتیکه همسرتون یادداشت شمارو میبینه از اینکه با وجود خستگی بازهم به فکر روحیه او بودین خیلی خوشحال میشه.

راه سوم:شما میتونید بدون هیچ حرفی رانندگی کنید و گاهی هم به ماشین هایی که جلوی شما میپیچند بد و بیراه بگین.همسرتون هم به پیاده رو ها ،ویترین مغازه ها و ماشین های دیگه نگاه میکنه.گاهیم با حسرت نگاهی به خانومی میندازه که همسرش از گل فروش سر چهار راه برای او گل خریده!

راه چهارم:و اما راه چهارم اینکه به دلیل سهمیه بندی بنزین ماشین رو در پارکینگ خونه مخفی کنید وتا خدای نکرده قطره ای از سهمیتون کم نشه.نه به فکر همسرتون باشید چطور و با چه روحیه ای به خونه برمیگرده نه به فکر رومانتیک بودن.

دختر خانوما و آقا پسرا،خانوما و آقایون!اولین قسمت چطور بود؟

قسمت دوم سه شنبه هفته آینده.

منتظر باشید.

برگرفته از مجله موفقیت.


قسمت دوم رمانتیک ترین مرد باش

-----------------------------------------------------------------

"یاد خدا آرامبخش قلبهاست"

مدیریت انجمن روانشناسی

anjoman.ravanshenasi@tebyan.org

----------------------------------------------------------------

سه شنبه 4/4/1387 - 22:19 - 0 تشکر 44908

با سلام .مطلب بسیار زیبائی بود .البته این شعار رمانتیک ترین مرد باش .از دید من یک شعار ی بیش نیست.

چرا بدی مرد رمانتیک باشه چرا زن نه

راستش از دید من زمونه بد جوری عوض شده و اون احترام و گذشت بین زن و مرد از   بین رفته و فقط یک شعار مانده

گاهی موا قع وقتی به گذشته  فکر میکنم چقدر زیبا بود همه چی دئوست داشتن ها احتران ها واقعی بود نه مثل  الان تظاهر

در ضمن خواستم بگم زن میتونه مردو به اون بالا  بالاها برسونه

و زن میتونه مرد و به خفتو خاری بکشه

ولی دسته اول دیگه خیل یکم یاب شده

تا کی بادی دست گل و نمیدونم این جور کار های رمان ژولیت بازی ها در اورد

اصلا راه درست شاین که ادم زن نگیره خییال خودشم راحت بکنه

دست حق یارتان 

سه شنبه 4/4/1387 - 22:47 - 0 تشکر 44913

-:- به نام حضرت دوست -:-

با سلام... نگین عزیز اول همه روز مادر رو بهت تبریك میگم... و دوم از همه باید بگم كه ما منتظر بعدیاش هستیم ... هیچ جا نمیریم.. همین جا هستیم...

فقط یه حرفی... خیلی از دخترا و پسرا كه ازدواج نكردن... حتی در ساده ترین ابراز محبت ها مثل محبت به پدر و مادر هم مشكل دارند... چه برسه به همسر!! اگه بشه برای این دسته از افرادم راه كارهایی ارائه داده بشه فك كنم خیلی خوب باشه... چون متاسفانه این گروه اصلا كم نیستن.... بازم ممنون... كار جالبی بود... یا علی

مواظب خودتون و دلای پاکتون باشید.

سه شنبه 4/4/1387 - 23:56 - 0 تشکر 44948

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت

به به، نگین خانم روتونو ببینیم!!! خوشحالم که بازم ازتون بحث دیدم، بحث قشنگی بود و اما نظر من و البته روشی دیگر برای ایجاد علاقه و اینا:

اینکه تا قبل از اینکه خانومتون بیاد پیاده میشید و میرید سراغ لوله ترمز و با یه چیزی می‌بریدش!!! بعد با خونسردی تمام میرید میشید سمت شاگرد، خانمتون که سوار ماشین شد و شروع به حرکت که کرد ازش بخواید از یه اتوبان خلوت بره!!! وقتی که وارد اتوبان شدید داد بزنید وای گربه جلوتو!!! و خانمتون در این لحظه میزنن رو ترمز و میبینن که ترمز ندارن و داد بنفش می‌کشن که: ترمز نداریم!!! و اینجاست که شما سریع با یه حرکت سریع نیم تنه رو میدید سمت خانم و فرمون رو گیرید و در همین حین با اون یکی دستتون میدین دنده معکوس ...... اااا یه لحظه واستین چرا دنده معکوس نگرفت، خانم کلاج رو بگیر!!! نه همزمان با من اااا زود باش الآن میخوریم به ماشین جلویی، د خانم یه کاری کن الان میمیریم، خانم ترمز دستی رو بکش ........ ای هی هی هی هی ....... بومب!!!!

اهم چیزه نخونید آقا نخونید من فکر نمی‌کردم آخرش اینقدر دلخراش باشه ولی عیب نداره تو اون دنیا هر دوتا شون با هم مشحور میشن!!!!

هم اینک خبر رسید که خانم اون آقاهه در مرز بین برزخ و قیامت دنبال شوهرش گذاشته!!!! فک کنم فهمیده کار شوهرش بوده!!!!

نگین خانم تا من روش های دیگشو نگفتم خودتون بقیشو بگین والا آمار تصادف‌های عشقولانه بالا میره‌ها!!!

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

چهارشنبه 5/4/1387 - 1:1 - 0 تشکر 44991

سر کار خانم نگین 22 سلام

آقایون بدلیل روحیاتی که دارند احساساتشون رو به ظرافت خانم ها نشون نمی دن و شاید این کار مشکلی باشه که از یک مرد بخوایم مثل یک زن احساسات عاشقانه داشته باشه چون احساسات در دو جنس مخالف همونطور که از اسمش هم بر میاد مخالفه مرد ها خشک هستند و جدی ( نه اینکه احساس نداشته باشند ولی این احساس با اون احساس زن ها زمین تا اسمون فرق داره ) و معمولا کمتر به به ابراز احساسات می پردازند و فقط به پاسخگویی به احساس همسرشون و یا بیان علاقه به صورت جزئی و یا کلی گویی بسنده می کنند.هیچ فرقی هم نمی کنه که ایرانی باشه یا خارجی و چیزی که شما در مورد آقایون خارجی فکر می کنید یکم زیاد اشتباهه چون تنها دلیل این نوع ارتباط آقایون در خارج از کشور عدم پایبندی به شئونات اخلاقی و برقراری یک ارتباط بدون چهارچوب هست. و شاید در خانواده های خودشون باز هم همچین نرمشی رو در رفتار نداشته باشند و مطمئن باشید که ندارند چون اگر داشتند کارشون به اینجا نمی کشید که نه خانوادشون خانواده است و نه دوستشون دوست جامعه شون پر شده از هواهای نفسانی و امیال حیوانی بی حد و مرز.

درسته که اینا همه رو گفتم ولی اینم بگم که به فرمایش شما یک ارتباط دوستانه و یک ارتباط عاشقانه تنگاتنگ  به حفظ و دوام زندگی کمک خواهد کرد و باعث شیرین تر شدن کانون خانواده خواهد شد.

اما چطور میشه یک مرد رومانتیک بود فکر میکنم  باید ارتباطات رو اصلاح کرد باید نگاه های شک برانگیز رو از خودمون دور کنیم و برمبنای احترام متقابل انس و الفت رو ایجاد کنیم.

از جناب مک لارن هم خواهش می کنیم  جدی تر جواب بدن

تشکر میکنم

یا علی

چهارشنبه 5/4/1387 - 14:26 - 0 تشکر 45073

سلام به farhad گرامی.

اول ممنون بابت توجهتون به بحث.

دوم اینکه فکر نمیکنم ایرادی داشته باشه توی زندگی شعارای قشنگی داشته باشیم و واقعا بهش عمل هم بکنیم.

شما میتونید از اون دسته افرادی باشید که فقط شعار نمیدن و مرد عمل هم هستن!

این گوی و این میدان!

سلام به
Navaaye_Asemani عزیزم.

منم این روز قشنگ و بزرگ رو به تو دوست خوبم تبریک میگم.

در اون موردی هم که مطرح کردی حق کاملا با توه.

برای اون دسته از افراد هم برنامه هایی دارم.

به به!جناب
Mclaren گرامی.

قدم رنجه فرمودین قربان.

میگما فکر نمیکنید این روشی که گفتین یه ذره زیادی لطیف و رمانتیک بود؟؟!!

بابا یکم رحم کنید.اخه این چه مدل ابراز عشقه برادر من؟!

ولی صحنه پردازی جالبی بود.فقط امیدوارم تو زندگی حقیقیتون از این قسمت خلاقیتتون زیاد استفاده نکنید.چون واقعا خطرناکه.

سلام به
mahdi 313 گرامی.

ممنون از توجهتون به بحث.

ما نخواستیم کاری کنیم که ابراز احساسات زن و مرد شبیه هم بشه.

این برای همه کاملا روشنه که زن و مرد ویژگی های جسمی و روحی خاص و متفاوتی دارن.

ضمن اینکه آقایون باید این مهارتو یاد بگیرن که چطور نسبت به طرف مقابلشون ابراز علاقه و احساسات کنن.البته اگر شاد کردن طرفشون براشون اهمیت داره!

من اینجا حرفی از مردهای خارجی و تایید رفتارشون زدم آقای
mahdi 313؟؟؟!!

جالبه که برای رد کردن حرفی که من مطرح نکردم انقدر مفصل جواب هم دادید!!

نگاه های شک برانگیزی هم که اشاره کردین مختص افراد بیماره که ما فعلا اینجا از خانواده های سالمی که تمایل دارن زندگیشون شیرین تر و متنوع تر بشه صحبت میکنیم.

در مورد تیپ جواب دادن جناب
Mclaren هم من به عنوان مدیر انجمن مشکلی نمیبینم.

همگی موفق باشید.

-----------------------------------------------------------------

"یاد خدا آرامبخش قلبهاست"

مدیریت انجمن روانشناسی

anjoman.ravanshenasi@tebyan.org

----------------------------------------------------------------

چهارشنبه 5/4/1387 - 14:41 - 0 تشکر 45078

به نام او

به سلام نگین جون خوفی  یه مدت نبودم دلم واسه تو  و این انجمن تنگ شده

چه قدر خوب بود مطلبت اون راه دومیه عالی بود

راستی جناب مکلارن مشکوک میزنی اون اقاهه کاراش شبیه کارای تو بود نکنه تو بودی

کی مزدویجیدی مارو عروسیت خبر نکردی

قربونتون

عسل

یا حق

پنج شنبه 6/4/1387 - 1:5 - 0 تشکر 45215

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت

نگین خانم باور بفرمایید قرار بود آخر این روش آقاهه ماشین رو به سلامت نگه داره و همسرش به شوهرش به خاطر این حرکتش افتخار کنه و تا اخر عمرش تو کل فامیل هی پز بده شوهرم فلان شوهرم بهمان!!! در هر صورت ممنونم از لطفتون.

آقا مهدی من وجدان گولی سعی کردم روشی نوین بگم که عشق دو طرفه رو به اوج ببره، تو این روش قرار بود آقاهه جاشو با خانمه عوض کنه (تریپ هشدار برای کبری11) و با دو تا معکوس کشیدن ماشین رو نگه داره ولی خب این روش نشون داد که گاه نر میخواهد و مرد کهن و از این افکت‌ها، ولی چشم من سعی میکنم بیشتر تر جدی باشم ولی باور کن این روشی رو هم که گفتم جدی بود.

حالا برای اینکه نشون لدم متغیر چیزه ینی متحول شدم روشی دیگر رو خدمتتون آموزش میدم (هر گونه عواقب ناشی از حوادث رانندگی به عهده خواننده می باشد):

آقاهه میتونه از قبل توی یه سیدی یه تریپ حرفای عشقولانه رایت کنه و وقتی همسرش میشینه پشت فرمون بهش بگه که یه چیزی بذار گوش کنیم و وقتی خانمه دکمه پلی رو میزنه با شنیدن صدای شوهرش و عشقولانه‌هاش همچینی روحش شاد میشه، البته بگما آقایونی که از صدای خوبی برخوردارن سعی کنن از این روش استفاده کنن!!!

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

پنج شنبه 6/4/1387 - 14:55 - 0 تشکر 45293

بسم رب المهدی
سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان عزیزم
خدمت نگین خانم عزیز هم عرض خسته نباشید .....باز از اون تاپیکهایی که .....

نگین خانم من یه مشکلی در این تاپیک برای خودم احساس کردم ..... و اون اینکه اصلا مزاج بنده به کار کردن خانمها بیرون از خونه نمیخوره ....طبق این عادت فک کنم هر روز دعوا و جر و بحث وجود داره ههههههه

این یه مورد ....مورد بعدی هم خانم نوای اسمانی دقیقا گذاشتند تو کاسه ما هههههه ..... مثه اینکه میدونند ماها یا امثال مثه من کلا مشکل داریم با این مسئله ..... حتی روز مادر هم یه تبریک بلد نبودیم خدمت مادر بزرگوارمون بگیم ..البته بلد که هستیم ولی خب خودمونو کشتیم برا یه تبریک .....دیگه خودتون بگیرید عمق فاجعه در چه حده

خلاصه اینکه ماییم و هزاتا مشکل تو این مسئله که ابتداییهاش هم هست ..... یکم بره بالاتر که دیگه هیچی.....اگه به خون و خون ریزی منجر نشه خیلیه...... همین 

 از تاپیک خوب و قشنگتون ممنون
یا ع ل ی مدد

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
پنج شنبه 6/4/1387 - 18:32 - 0 تشکر 45348

سرکار خانم نگین22 سلام

من منظورم این بود که توقعی که شما دارید مثل اینه که  مردهای ایرانی رو با مردهای خارجی مقایسه کرده باشید

من یه زمانی خواهر بزرگم رو خیلی دوست داشتم به حدی که هیچ زن و شوهری انقدر عاشق هم نبودن و هر کس ما رو نمی شناخت فکر میکرد ما واقعا زن و شوهر هستیم میخوام بگم علاقه دوطرفه است عشق دوطرفه است البته نمی خوام از بحث دور بشیم ولی همینقدر فراموش نکنیم که هر دو نسبت به هم باید محبت داشته باشند و اما اینکه چطور میشه رومانتیک بود.

خیلی سخت نیست

- باید در مورد طرف مقابلتون گذشت داشته باشید نه اینکه صبوری کنید نه باید انقدر گذشت داشته باشید که از مرز خودتون عبور کنید و فقط به صلاح طرف مقابل کار کنید

- باید فقط قشنگی های طرف مقابل رو بینید (یاد خانواده های جانبازان عزیزمون افتادم)باید احساس کنی که در مقابلت داری مظهری از مظاهر زیبایی رو می بینی وجودی که انگار کوچکترین اشکالی نداره

- باید حس کنی که از یک تکه از وجودت داری مراقبت می کنی گرانقیمت ترین گوهر دنیا

- باید احساس کنی نفست و نبضت با عشقت هماهنگه (وگرنه عاشق نیستی)

-باید احساس کنی که فقط برای یک نفر حاتم تاعی هستی و اون هم کسیه که تو قلبت جا داره(برای دیدن عکس همسرتون باید برید سی تی اسکن)

- باید احساس کنی از امانتی حفاظت می کنی که خدا در اختیارت گذاشته و خیلی برای خدا عزیزه (یک توصیه از جابجایی همسرتون به شکلی که ملاحظه می فرمایید جدا خودداری کنید)

- باید لیلی شناس باشید تا مجنون بشید

- باید عاشق خداوند باشید تا عاشق همسرتون بشید .

(مزاح هایی که با آقایون محترم کردیم برای رفع خستگی بود خانم ها بدل نگیرند)

یا علی

شنبه 8/4/1387 - 15:42 - 0 تشکر 45661

بحث مفیدی هست

یکمی هم زدین تو کار طنز

دوستان عزیز لطفآ پشت زمینه ی نوشته های خودتون رو مشکی نکنید چشم آدم در میاد تا بخونش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی