بهداشت و سلامت (بازدید: 1388)
پنج شنبه 24/1/1391 - 14:39 -0 تشکر 445756
"امضای غیر قابل جعل"

بسم الله الرحمن الرحیم

خطوط انگشتان انسان از حدود ماه چهارم زندگی داخل رحمی شكل می گیرد و این شكل گیری به قدری حساب شده و منظم است كه علی رغم این همه تغییرات مختلف دوران رشد كه در اعضای بدن انسان رخ می دهد، خطوط انگشتان به همان صورت اولیه و بدون كوچكترین تغییری باقی می ماند و به همین دلیل است كه در تمام كره خاكی نمی توان دو نفر را پیدا كرد كه خطوط سرانگشتان آنها یكسان و برابر باشد .

حتی دوقلوهای همسان هم از این قاعده مستثنی نیستند!

بنابراین بهترین و قابل اعتمادترین امضای هر شخصی كه نتوان آن را جعل كرد، همین اثر انگشتان می باشد كه این اساس هویت اشخاص در تمام كر زمین است .

...................................................................................................................

ادامه دارد...

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

پنج شنبه 24/1/1391 - 16:2 - 0 تشکر 445771

البته احتمال دارد ولی احتمالش 1 به 64 میلیارده

اون ایه قران روم هم که اشاره به خلق دوباره سر انگشت در قیامت داره رو هم حتماخودتون در ادامه خواهید آورد فقط این رو اضافه کنم که قبل از پی نبردن به این موضوع مفسرین همیشه براشون سوال بود که چرا خداوند از بین این همه اعضای بزرگ ومشهود بدن، سر انگشت رو مثال زده؟!

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

جمعه 25/1/1391 - 0:45 - 0 تشکر 445842

سلام
درتازه ترین خبری که خوندم این بود که اثر زبان هم مانند اثر انگشت منحصر بوده واثر همه زبان ها با هم متفاوت هست.

جمعه 25/1/1391 - 12:48 - 0 تشکر 445877

سلام خدمت شما عزیزان همراه
جناب میلادی... اون آیه شریفه رو هم حتما ثبتش می کنم. اصلا این مبحث یجورایی بحث در مورد این اعجاز قرآن هست.
اما ادامه....
=======================================================

به عبارت دقیقتر بهترین مدرك جرم شناسی در تمام مراكز آگاهی و پلیس دنیا، همین انگشت نگاری است . به همین دلیل است كه متهمان و یا افراد مظنون به جرم را انگشت نگاری می كنند تا در مواقع لازم از ان استفاده كنند. چرا كه اگر از ما بپرسند اثر منحصر به فرد شما كه بتوان به راحتی از روی آن شما را شناسایی كرد چه می باشد، می گوییم اثر انگشتان است كه در میان این همه افراد در جهان خلقت از هر نژاد و جنسیتی كه باشند، منحصر به فرد است .


ممكن است ما در نقطه ای از بدنمان یك خال به هر رنگی داشته باشیم، اما صرف اكتفا به این خال نمی توان مهر قطعیت بر هویت ما زد . چرا كه این احتمال را می دهیم، كه ممكن است افراد دیگری نیز این نمونه خال را داشته باشند و همینطور است در مورد رنگ چشم ها، رنگ موها، شكل جمجمه و البته از روی شكل اسكلت جمجمه یا رنگ پوست می توان به برخی خصوصیات نژادی یا محیط زندگی پی برد ولی هیچ گاه نمی توان در هویت افراد اطمینان حاصل كنیم.
..................................................

با ما همراه باشید

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

شنبه 26/1/1391 - 15:34 - 0 تشکر 446193

اولین كسی كه به طور قطعی ثابت كرد كهاثر انگشت هیچ دوانسانی در روی كرة زمین به هم شبیه نیست، « سر فرانیس گالتن » از دانشمندان برجسته و مشهور انگلستان بود. در سال 1884 میلادی هنگامی كه در انگلستان این موفقیت به مراكز جرم شناسی و اداره های پلیس دنیا گزارش شد، از همان زمان انگشت نگاری به عنوان بهترین و مهمترین روش شناسایی و تشخیص هویت و اثبات جرم در تمام دنیا در آمد.


به راستی، آیا قرآن كریم دوازده قرن و نیم قبل از كشف این موضوع، به آن اشاره نكرده است؟ آیا این یك دلیل قاطع دیگر بر اعجاز این كتاب آسمانی نیست؟


أَیَحْسَبُ اٌلْإنْسَانُ أَلَّنْ نَجمَعَ عِظَامَهُ ، بَلی قَادِرینَ عَلَی أَنْ نُسَوِّیَ بَنَانَه؛


آیا انسان می پندارد كه ما نمی توانیم استخوان هایش را جمع آوری كنیم؟ آری، ما قادریم كه حتی شیارهای انگشتانش را به همان صورت نخستین درآوریم.


Does man think that we shall not gather his bones? Yea! We are able to make complete his very fingertips


سوره القیامة آیات 3 و 4


ادامه دارد

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

يکشنبه 27/1/1391 - 22:40 - 0 تشکر 446518

در كتاب مطالب شگفت انگیز قرآنچنین آمده است :


همین آیه كه اختلاف خطوط سر انگشتان را بیان می كند ، موجب شد تا یك دانشمند آلمانی مسلمان شود. هنگامی كه از این شخص پرسیدند كه چرا به دین اسلام گرویده است ، وی در جواب چنین گفت: چگونه چنین چیزی ممكن است كه ما در پنجاه سال اخیر ریزه كاری های كالبد انسان را دریافته ایم اما انسانی ( منظور پیامبر (ص)) در چهارده قرن پیش از عصر ما آن را دریافته باشد و این چیزی نیست جز قول خدا.


واقعاً ، اگر انسان در خلقت خود بنگرد و جزئیات وجود خود را دریابد، از این همه نظم و شگفتی در وجود خود، سرتعظیم در برابر ناظم عالم، قاهر برهمه خلقان، با جبروت و عظمت و بزرگوار فرود می آورد!


گوته ( ریاضی دان برجسته و شاعر معروف آلمانی) چنین می گوید:


ما در ابتدا از قرآن روگران بودیم، اما طولی نكشید كه این كتاب (قرآن) توجه ما را به خود جلب نمود و ما را دچار حیرت ساخت تا آنجا كه در برابر اصول و قوانین علمی و بزرگ آن سر تعظیم فرود آوردیم .


------------------


یکی از شگفتیهای خلقت در بدن ما و البته یکی از شگفتیهای کتاب خدا رو به عرضتون رسوندم.


منبع مطلب: کتاب شگفتیهای پزشکی در قرآن نویسنده: حسن کریمی یزدی


=============================


ایشالا بتونیم از قرآن، کتاب آسمونی دینمون بهره بیشتری ببریم.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی