ورزش و تندرستی (بازدید: 222)
سه شنبه 22/1/1391 - 2:2 -0 تشکر 445183
سوت خشم برای بی‌حیاها

اتفاقات دیدار پرسپولیس و داماش سرآغازی تازه‌ای بود، سرآغاز تازه‌ای برای بی‌حیاها.
 
 
 لحظات پایانی دیدار پرسپولیس و داماش دل هر بیننده‌ای را به درد آورد، آنجا که هواداران پرسپولیس یکصدا شعارهای "18+" سر می‌دادند و هر آنچه که به ذهنشان می‌رسید به زبانشان می‌آوردند و نثار محمود رفیعی می‌کردند؛ داوری که قضاوتش پر اشتباه بود اما لایق این همه فحش نبود.
 
به گزارش فارس، رفیعی در دیدار روز گذشته یک پنالتی مشکوک به سود پرسپولیس گرفت، یک پنالتی مشکوک به سود این تیم نگرفت، گل آفساید داماش (هرچند در حیطه وظایف کمکش بود) را پذیرفت، حرکت مشکوک قبل از اخراج نصرتی روی علی عسگر را خطا نگرفت و در مجموع روز خوبی را سپری نکرد؛ همانطور که حسین عسگری نائب‌رئیس کمیته داوران نیز این موضوع را تأیید کرد.
 
در کنار این مسائل عصبانیت بازیکنان پرسپولیس و در رأس آنها مازیار زارع که گویی برای جنگ وارد زمین شده بود نه فوتبال همچون جرقه‌ای بود که تماشاگران را به آتش کشید؛ آتشی که دامان داور این دیدار را گرفت.

 
رفیعی که این شرایط را دید در شرایطی که بازی در وقت‌های تلف شده بود در فاصله دو دقیقه مانده به پایان، بازی را نیمه تمام اعلام کرد.
پس از این موضوع دو نظریه مطرح شد. یکی این بود که داور باید آستانه تحملش را بالا می‌برد. کسانی که این نظر را دارند معتقدند که فحاشی علیه داور برای اولین بار نیست که اتفاق می‌افتد و آخرین‌بار هم نخواهد بود. آنها به همین دلیل اعتقاد دارند رفیعی می‌توانست با سعه‌صدر بازی را به پایان برساند.
 
در مقابل عده‌ای دیگر اعتقاد دارند کار رفیعی درست بود و از یک جا باید چنین کاری آغاز می‌شد. این عده معتقدند داور هرچند اشتباهاتی داشته اما این دلیل نمی‌شود که هواداران به خانواده وی فحاشی کنند.
 
فارغ از رد یا تأیید این نظریه‌ها باید به مواردی توجه کرد که همیشه اتفاق افتاده اما کسی به آن توجه نکرده و یا اگر توجه شده در حد حرف و شعار بوده است.
 
از باشگاه پرسپولیس شروع می‌کنیم که نام فرهنگی را یدک می‌کشد و مدیرعاملش در ابتدای ورود به این باشگاه به گفته خودش بساط لیدرها را جمع کرد. رویانیان اعتقاد داشت لیدرها نه تنها کمکی به باشگاه نمی‌کنند بلکه مشکلات بیشتری را نیز به وجود می‌آورند. روی همین حساب عذر همه آنها را خواست. دیروز اما خبری از لیدر نبود، صدای حدود 10 هزار تماشاگری بود که یکصدا خانواده رفیعی جلوی چشمان او آورده بودند.
باشگاه پرسپولیس که در روزهای خوب همواره قدردان تماشاگرانش است و از حضور پرشور آنها در مسابقات مختلف تقدیر می‌کند حالا هم باید کارشان را تقبیح کند. درست است که این تیم از داوری متضرر شده اما حتماً مدیران این باشگاه نیز اعتقاد دارند که در این صورت نیز نباید به داور فحاشی کرد و او را به باد ناسزا گرفت. آنها حتماً معتقدند که غیر از فحاشی به داور راه‌های دیگری هم هست که بتوان اعتراض خود را به گوش مسئولان رساند، هرچند اگر به زعم آنها این نهادها توجه‌ای نکنند.
 
باشگاه پرسپولیس در روزهای خوبش همراه تماشاگران بوده و حالا هم باید این کار آنها را محکوم کند. چه کسی می‌پذیرد که به یک انسان بدترین الفاظ آن هم در مقابل دوربین‌های تلویزیونی و میلیون‌ها بیننده گفته شود. باشگاه پرسپولیس حتماً این‌ها را می‌داند و می‌داند که باید در بخش فرهنگی نیز قوی‌تر عمل کند.
 
به فدراسیون فوتبال برسیم؛ جایی که کمیته‌های عریض و طویلی در آن وجود دارد که هم می‌توانند کار فرهنگی انجام دهند و هم برخورد بازدارنده. در فدراسیون کمیته فرهنگی داریم و البته کمیته انضباطی که در مورد این دومی و آرای آن حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد. خیلی‌ها معتقدند برخوردهایی که کمیته انضباطی با متخلفان انجام می‌دهد و همچنین تأخیر در صدور آرا، راه را برای تخلفات بعدی باز می‌گذارد. کمیته انضباطی باید محکم‌تر با خیلی از اتفاقات برخورد کند؛ محکم و البته منطبق با قانون. کمیته انضباطی باید به سرعت و البته با دقت حکم را صادر کند نه اینکه بگذارد پرونده شامل حال مرور زمان شود.
 
کمیته داوران هم در این میان باید خیلی از مسائل را در نظر بگیرد. حسین عسگری نایب رئیس این کمیته روز گذشته و پس از پایان دیدار پرسپولیس و داماش گفت که رفیعی قضاوت خوبی نداشته است. حسین عسگری و همکاران او می‌دانند که هفته‌های پایانی لیگ است و حساسیت‌ها در اوج خود قرار دارد. این موضوع وظیفه آنها را دشوار می‌کند. آنها باید داورانی را برای مسابقات انتخاب کنند که امتحان پس داده باشند. داورانی که با یک سوت اشتباه باعث نشوند جو به هم بریزد و زمینه برای فحاشی تماشاگران فراهم شود.
 
رفیعی برای اولین بار به دلیل توهین‌های صورت گرفته بازی را قطع کرد. پیش از این هم فحاشی‌هایی صورت گرفته بود؛ هم به بازیکنان و هم به داوران، خیلی از مواقع نیز کسی این موضوع را ندیده بود. امروز خیلی‌ها از لزوم فرهنگ‌سازی در فوتبال صحبت می‌کنند؛ همانطور که قبل از این صحبت کرده بودند اما چه کسی است که پا را از مرحله حرف فراتر بگذارد و به مرحله عمل برسد؛ باشگاه‌ها یا فدراسیون فوتبال؟ هیچ‌کس اتفاقات رخ داده را تأیید نمی‌کند اما آیا وقت آن نرسیده که یک تصمیم اساسی در این‌باره گرفته شود؟ آیا زمان آن نیست که با کار فرهنگی و برخوردهای قاطع متخلفان را از ادامه کارشان باز داشت؟ آیا نیاز به اتفاقات دیگری است؟ آیا این بار به خودمان می‌آییم؟

سه شنبه 22/1/1391 - 2:18 - 0 تشکر 445185کسر 2 امتیاز از پرسپولیس و جریمه 100 میلیونی برای سرخپوشانرای کمیته انضباطی اعلام شد
خبرگزاری پانا: پرسپولیس با رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با کسر 2 امتیاز مواجه شد.
به گزارش خبرگزاری پانا ، کمیته های داوران و انضباطی فدراسیون فوتبال شب گذشته پس از بررسی همه جوانب و بازبینی چند باره فیلم مسابقه و گزارش ناظر داوری و ناظر مسابقه رای خود را به شرح ذیل صادر کردند:رای کمیته داوران به این شرح است:


همانطور که کمیته داوران مطابق آیین نامه خود عملکرد کلیه داوران را مورد بررسی قرار می دهد و از آنجا که مسئول این کمیته نیز بعنوان ناظر ویژه در استادیوم محل مسابقه حضور داشته عملکرد محمود رفیعی را ضعیف ارزیابی کرده و نامبرده برابر آیین نامه مذکور بمدت 4 هفته از قضاوت در مسابقات محروم است.رای کمیته انضباطی نیز به این شرح است:


تیم داماش گیلان به خاطر تخلفات تماشاگران منتسب به این تیم و با توجه به فحاشی آنها  نسبت به یکی از بازیکنان تیم مقابل به یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.همچنین تیم پیروزی تهران به خاطر تخلفات تماشاگران منتسب به این تیم مبنی بر اهانت و فحاشی آنها در ط.ل مسابقه و بخصوص در دقایق پایانی که منجر به نا تمام ماندن مسابقه از سوی داور شد به پرداخت یکصد میلیون ریال جریمه نقدی و کسر 2 امتیاز محکوم شد و نتیجه این دیدار نیز 3 بر صفر به نفع داماش گیلان اعلام شد.همچنین با توجه به تلاشهای جوانمردانه علی کریمی در خصوص همکاری و همیاری با داور مسابقه کمیته انضباطی وی را مستحق تشویق و تقدیر دانسته و برای علی کریمی مبلغ 50 میلیون ریال پاداش نقدی در نظر گرفته است.این رای درخصوص کسر امتیاز و جرایم نقدی قابل تجدید نظر بوده و در سایر موارد قطعی است.


سه شنبه 22/1/1391 - 13:57 - 0 تشکر 445276

با نام خدا و سلام


یه سوال اساسی این وسط بی پاسخ می ماند و اون هم اینکه:


چرا همیشه باید صبر کنیم که یه بداخلاقی و ناهنجاری به حد اعلی برسد و آن وقت همه انگشت حیرت به دهن گیرند و واسفا واسفا کنند


«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

چهارشنبه 23/1/1391 - 10:22 - 0 تشکر 445404

آیا این عمل ناشیانه و غیر اصولی داور راه حل مشکل بی حیایی هاست؟


چرا هیچوقت مسئولین امر به فکر چاره ای اساسی نیستند؟


آیا دنبال راه حل هایی برای این معضل بودند؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی