انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1035)
يکشنبه 20/1/1391 - 11:17 -0 تشکر 444927
چهل توصیه برای تقویت و تحکیم زندگی مشترک

آیا هیچ یک از موارد زیر در مورد شما صدق می کند؟


 -   شما و همسرتان سر مسائل جزئی با هم جر و بحث می کنید.
 -  از نوع برخورد همسرتان با خودتان احساس بدی داشته و ناراضی هستید.
-  همسرتان به نیازهای شما (از جمله نیاز به درک شدن، نیاز به توجه و محبت،
    و نیاز جنسی) بی توجه شده است.
-  شما و همسرتان نسبت بهم سرد شده اید.
-  زندگی مشترکتان کسل کننده، ملال آور و یا بهم ریخته و آشفته شده است.
-  مواقع زیادی به طلاق فکر می کنید.
اگر هر یک از موارد فوق در مورد شما صدق می کند، نشان دهنده اینست که شما و همسرتان نیاز به توجه بیشتر به زندگی مشترکتان داشته و ضروری است که در جهت تحکیم روابط خود تان بیشتر تلاش کنید.

 

توصیه های زیر می توانند در این راستا به شما کمک کنند. 

 

(منبع: باشگاه همسران جوان/ دکتر محمدکاظم عاطف وحید)

 

 

 

 

 

خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 20/1/1391 - 11:31 - 0 تشکر 444932

1-    در تعامل با همسرتان هیچگاه سعی نکنید ذهن خوانی کنید، یعنی سعی نکنید آنچه را که فکر می کنید  همسرتان دوست دارد انجام دهید.  از او به طور مستقیم در مورد نوع رفتاری که دوست دارند شما با ایشان داشته باشید سوال کنید.  

2-    بیشتر تعریف و تمجید کنید تا انتقاد
زوج هائی که از یکدیگر تعریف و تمجید می کنند نسبت به رابطه بین خودشان احساس بهتری دارند تا آنهائی که مترصد فرصت هائی هستند تا از هم انتقاد کرده و رفتار های یکدیگر را زیر سوال ببرند.  البته انتقاد سازنده به بهتر شدن رابطه کمک می کند، به شرط اینکه طعنه آمیز نبوده و در مورد رفتار فرد باشد نه اینکه شخصیت او را خدشه دار کند. 
خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 20/1/1391 - 11:36 - 0 تشکر 444934

3-     از اعتماد همدیگر سوء استفاده نکنید.


گاهی زوج ها از اسراری که همسرشان در مورد خود یا خانواده اش با او در میان گذاشته در مواقعی که با هم اختلافی پیدا می کنند بر علیه همسرشان استفاده می کنند.  به عنوان مثال، آقائی بخاطر اعتمادی که به همسرش دارد به او در مورد پرخاشگری پدرش نسبت به مادر و تاثیر منفی آن روی افراد خانواده صحبت می کند.  بعدها، وقتی زوج با هم مشکلی پیدا میکنند، خانم به همسر می گوید: همه شما مثل هم هستید، از پدر بد اخلا ق با دست بزن گرفته تا مادر بی عرضه ات که نتوانسته شما را درست تربیت کند. این سوء استفاده از اعتماد همسر است.
4-     هر بار که از همسرتان پیش دوستانتان گله و شکایت می کنید، سه ویژگی مثبت او را هم مطرح کنید.
خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 20/1/1391 - 11:40 - 0 تشکر 444936

5-      سعی کنید اوقاتی را با هم (بدون بچه ها ) بگذرانید.


6- توجه داشته باشید که زندگی زناشوئی همیشه زیبا و بدون مشکل نیست، بلکه زمان هائی نیز اختلافاتی پیش خواهد آمد.  ولی صرف داشتن اختلاف به این معنی نیست که ازدواجتان اشتباه بوده است.


خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 20/1/1391 - 11:43 - 0 تشکر 444937

7- بیاد داشته باشید که بهترین هدیه ای که شما می توانید به فرزندانتان بدهید، عشق و علاقه شما به مادر / پدر آنهاست. 


پدر و مادر هائی که تصور می کنند بدون عشق و علاقه به یکدیگر می توانند بطور واقعی به فرزندانشان عشق بورزند به این موضوع توجه ندارند که علاقه واقعی به فرزندان ایجاب می کند که محیط و فضای خانوادگی آرام و بدون تنش برای آنها فراهم کنند.  علاقه های والدین به فرزندانشان در شرایطی که خود آنها با هم تضاد و تنش شدید دارند فقط می تواند روشی برای جلب حمایت فرزندان در مقابله های آنها با یکدیگر باشد.  چگونه پدر و یا مادری می تواند ادعا کند که فرزندش را دوست دارد و در همان حال هر وعده غذای مسموم به او بدهد؟ محیط سرد و بی روح خانوادگی و یا فضای پر تنش خانواده همان غذای مسموم روحی است که این والدین به فرزندانشان می دهند در حالیکه به زعم خودشان نهایت عشق و محبت خود را به آنها هدیه می دهند. این افسانه ای بیش نیست که تصور شود والدین می توانند علیرغم تنش و درگیری های شدید و مستمر با یکدیگر فرزندانی سالم و متعادل تربیت کنند، فرزندانی که توانائی مواجهه و برخورد موثر با مسائل زندگی و روابط بین فردی را داشته باشند.
خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 20/1/1391 - 11:45 - 0 تشکر 444938

ادامه دارد....
خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 21/1/1391 - 14:24 - 0 تشکر 445085

8- عادل باشید.  کار های خانه را با همسرتان تقسیم کنبد.  البته در این زمینه ضروریست که مشغله های بیرون از خانه همسرتان را در نظر بگیرید. بعضی از مردها در ذهن خود یک تقسیم بندی انعطاف ناپذیری در رابطه با تقسیم کار دارند و تصورشان اینست که آنها فقط وظیفه تامین درآمد خانواده را بعهده دارند و زنها وظیفه
انجام کارهای خانه را.  در حالیکه مشارکت آنها در امور خانه می توانند به احساس شریک زندگی بودن کمک کند. 
هیچگاه با عصبانیت به رختخواب نروید. سعی کنید که قبل از خوابیدن مشل را حل و فصل کنید تا بتوانید روز بعد را با خوبی شروع کنید.

9- به یاد داشته باشید که همه زوج ها ممکنست باهم تضاد داشته باشند، آنچه مهم است اینست که چگونه آنرا ابراز می کنند.
خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 21/1/1391 - 14:26 - 0 تشکر 445086

10-    قبل از اینکه جر و بحثی را با همسرتان شروع کنید، فکر کنید آیا واقعا  ارزشش را دارد.11-    با هم توافق کنید که می توانید اختلاف نظر داشته باشید.
12-    از کلمه طلاق تا جائی که امکان دارد استفاده نکنید. 


خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 21/1/1391 - 14:27 - 0 تشکر 44508713-    تصمیم بگیرید که آیا می خواهید همیشه حرف حرف خودتان باشد یا اینکه می خواهید زندگی مشترک داشته باشید.14-    به فضای شخصی یکدیگر احترام بگذارید.
15-    بخاطر داشته باشید که در زندگی مشترک باید یاد بگیرید که عشق و محبت خود را نشان بدهید.خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 21/1/1391 - 14:29 - 0 تشکر 44508916-    ازدواج یک مسئله پنجاه پنچاه نیست، بلکه رابطه بین دو نفری است که هر یک صد در صد تلاش خود را جهت حفظ آن انجام می دهند.
17-    گاهی همسر خود را با انجام کاری یا خریدن هدیه ای غافلگیر کنید.


خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 21/1/1391 - 14:31 - 0 تشکر 445090


18-     با هم اوقاتی را بیرون از خانه و بدون فرزندانتان بگذرانید.19-    هیچگاه فرصت ها را برای اینکه به همسرتان بگوئید که او را دوست دارید از دست ندهید.
20-     هر روز یکدیگر را در آغوش بگیرید و علاقه خود را به یکدیگر ابراز کنید.


خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی