سينما و تلویزیون (بازدید: 13364)
شنبه 1/4/1387 - 2:22 -0 تشکر 44340
اخبار سینمای جهان

در این تاپیک اخبار سینمای جهان قرار داده میشود 

  anjoman.cinema@tebyan.org

سه شنبه 4/11/1384 - 22:16 - 0 تشکر 1758

دنيل راد كليف بازيگر 16 ساله ي فيلمهاي هري پاتر از سري داستانهاي اثر خانوم جي.كي.رولينگ پولدار ترين نوجوان جهان است وي كه تا كنون در چهار قسمت از اين فيلمها بازي كرده است گفته ترك كردن اين شخصيت خيلي مشكل است

شنبه 8/11/1384 - 19:29 - 0 تشکر 1880

سلام دقيقا بحثتو متوجه نشدم درباره كجاي فيلم يا كتاب بايد ما نظر بديم شما فقط يه خبر درباره هري نوشتي البته هنرپيشش!! موفق

شنبه 13/5/1386 - 20:9 - 0 تشکر 12293

به نام خدا.

حتما فیلم های هری پاتر را دیده اید ! و احتمالا سطحی . ولی امروز می خواهم فیلم های هری پاتر را از جنبه ای دیگر ببینیم. ( توجه : چکیده ی این مطلب در طدا و سیما به عنوان مستند هری پاتر پخش شده. من به همراه یک گروه 10 نفری سازنده آن مجموعه بوده ایم . )

هری پاتر . خیال . جاذبه و گاهی اوقات وحشت . جی.کی.رولینگ ( نویسنده کتاب های هری پاتر ) می گوید : من برای کودکان نمی نویسم . این کودکان اند که به من محتاجند !   مشکوک نیست ؟! چیزی که از این کتاب هفتگانه معلوم است ، فروش بالای آن است . و در زیبایی و محبوب بودن آن شکی نیست . اما خیال و پردازش به ماورای طبیعت حد و مرزی دارد . که رولینگ این مرز ها را زیر پا گذاشته است. رولینگ از مردم فقیر ساکن لندن بود که یک بار در قطار به فکر این کتاب افتاد و تا مقصد ، شخصیت ها و موضوع اصلی را  تعیین کرد . او کتاب اول را به سختی چاپ کرد . بعد از استقبال از کتاب اول ، کتاب دوم و سوم را چاپ کرد و رکوردی بی نظیر از خود به جا گذاشت. در همین بین ، فیلم سازان هالیوودی به فکر ساخت مجموعه هری پاتر شدند . . .

مجموعه هری پاتر ، با جلوه های ویژه ی بالا ، توانسته موقعیت خود را در بین فیلم های خیالی حفظ کند. پرواز انسان ، بلند کردن اجسام از راه دور ، کشتن یا شکنجه ی افراد از طریق یک چوب باریک ، معجون راستگوی و کلی جادوی دیگر ، از قدیم هم از آرزوهای انسان بوده . این مجموعه چشمکی به بخش تخیل انسان می زند. و انسان می تواند انتخاب کند که چقدر به این چشمک  اعتقاد دارد !

تا به حال توجه کرده اید : در هیچ جای هری پاتر به دین ، مذهب و خدا  اشاره ای نشده . انگار این فیلم چیزی بالا تر از این حرف هاست ! اما مگر بالا تر از این ، چیزی وجود دارد ؟!!در جایی از فیلم هری پاتر و سنگ جادو می بینیم که هری خیلی از پیشروی ولدمورت نگران است. که هرمیون به آن می گوید : نترس. ولمورت از دامبلدور می ترسد ! هاگوارتز امن ترین جای دنیاست !   در این سکانس دامبلدور به خدا تشبیه شده و ولدمورت به شیطان. و شیطان با وجود تخریب فراوان به هر حال از خدا می ترسد . یا مثلا در جایی دیگر در فیلم هری پانر و زندانی آزکابان می بینیم که هرمین و هری به چند ساعت قبل بر می گردند و کار های قبلی خود را تمام می کنند . که این مطلب در چارچوب دینی نمی گنجد. انگار این دو برای خودشان خدا شده اند. برای خود گذشته را درست می کنند و . . .

بقیه مطلب در روز های آینده  . . .

يکشنبه 14/5/1386 - 10:17 - 0 تشکر 12302

من مستندی که پخش شد ندیدم دیگه تکرارش پخش نمیشه ؟ یا نمیشه در خواست کرد پخش بشه؟

کاملا موافقم توی هری پاتر هیچ حرف و کلمه یا عبارتی از خدا نمیاد چون هری پاتر تو دنیایی جدا از دنیای ماست ، یه دنیا که برای ما وجود نداره تودنیای هری ولدمورت مسئله اصلیه و داستان کاملا تخیلی غیر وتقعیه پس دلیلی برای اشاره به اعتقادات مذهبی وجود نداره ...

من یه سوال دارم : شما فیلم 5 رو دیدید ؟ نمیدونید از کجا میشه پیدا کرد ؟

يکشنبه 21/5/1386 - 17:12 - 0 تشکر 12544

سلام

شايد بقوله همون برنامه درست باشه كه اسمي از مذهب توش برده نميشه ولي اين موضوع خيلي زياده كه همه جا ميشه ديد و خوند كه مطلبي كه درباره مذهبه درباره مذهبه و مطلبي كه درباره مذهب نيست خب نيست ديگه پس چرا تلويزيون درست هنگاميكه داره كتابه هفتش بسرعته برق ترجمه ميشه و حتي در سايتي تموم شده و فيلمه پنجشم اومده اين برنامه رو كه فقط تا فيلمه سه و كتابه پنجش رو مد نظر داره پوشش ميده.

كسي كه اين فيلمو اين كتابارو دوس داره برخوردي وحشتناك با اين برنامه داشته و اصلا در بعضي موارد من ديدم كه قبول نداشتن اين موضوع رو پس بنظره اونا فقط وقت تلف كردنه اين برنامه ها. اين افراد دنباله سرگرمين و به اين چيزا فكرم نميكنن تا اونجايي كه حتي فكر كردن كه اين برنامه در دو هفته پيش چه حالي ميخواد بهشون بده اين شبكه كه ميخواد همچين چيزي رو پخش كنه. نه؟!

از يه نظر ديگه هم شايد ايران البته درصده خيلي كم حسوديش شده كه اينطورين شده البته شايد.

اين خيلي طبيعيه.

ولي تا وقتي همه داستان خونده نشده نبايد گفت كه نامي از كلمات مقدس برده نشده من وقتي هفتشو ديدم بود.

اون بايد قبول داش كه يه دنياي ديگس كه اصلا اين چيزا رو نميدونن مثلا چيه و موقع قسم خوردن ميگن به ريش و شلواره فلان كس. همينطور موقع تعجب هم گاهي ميگن.

اين تلويزيون هم دوس داره همه چيز رو كه بر ضدشه يه طوري به اون وريا ربط بده و صهيونيست رو گشيده وسط البته فك كنم كه برادران وارنر صهيونيستيه كه 300 رو هم توسطه اونا رديف شد.

در اين برنامه به نگاته خوبي اشاره شد كه گفتي خودتم توش يه چيزايي نوشتي چجوري؟!

ولي اونايي كه با هري زندگي كردن و كتاباي اونا همشو خوندن و همينطور فيلماشو ديدن به قسمتهايي از اون خنديدن و من هم اونشب يه خرده به بعضي جاهاش خنديدم نميدونم الان به كجاش ولي مطمئنم چون فك كنم يه اشتباهاتي در مورد داستان و روايت اون داشت كه با عث اشتباهات ديگر هم شده بود.

در كتابه شش دامبلدوره داستان ميميره پس دنياي جادو بدونه فرده مقدس ميمونه
!!

همينطور مقدساني كه شما در اون برنامه ديديد بعنوان معلم هم بعضياشون ميميرن؟!

يكي دو سال پيش من فك ميكردم كه رولينگ داستانه موسي و خضر و خونده كه در فصلي از كتابه شش منو ياده اون انداخت كه هري و دامبلدور با هم وارد جايي ميشن و دامبلدور راهنماي هري در همه جا ميشه و هري به حرفاي اون بدونه چونو چرا گوش ميكنه و حرفي هم نبايد بزنه البته نميدونم اين فقط شخصيه.

در كل بايد يك برنامه به تمامي يك موضوع اشراف داشته باشه و نه فقط بخشي از ان و مقرضانه انرا هم بيان كند.

موفق

سه شنبه 10/7/1386 - 17:49 - 0 تشکر 14822

اين فيلم رو همين الان ديدم و به نظرم خيلي جالب بود . اول يكم توضيح در مورد فيلم SAW براتون مي گذارم و بعد  SAW 2

يك سال قبل همين موقع ها بود كه يك فيلم بى ادعا و بى سر و صدا آمد و منقدان و بيننده ها را متحير كرد. «اره» فيلم مستقل و كم خرجى بود كه با مجموعه اى از بازيگران ناشناس (به استثناى دنى گلاور سابقاً معروف) و توسط يك كارگردان جوان و كم تجربه استراليايى به نام جيمز وَن ساخته شده بود. ون و لى وانل داستان فيلم را با هم پرداختند و وانل آن را تبديل به فيلمنامه كرد.

p30baz.blogfa.comبى تجربگى اين دو باعث مى شد كه هيچ تهيه كننده اى ابتدا به ساكن به آنها اعتماد نكند و به همين خاطر يك سكانس از فيلم را به طور آزمايشى و با بازى خودشان ساختند و به استوديو ارائه كردند. همين يك سكانس كافى بود كه بودجه مورد نياز آنها تصويب شود.

هر چند كه «اره» توسط عواملى نه چندان باسابقه و معتبر ساخته شد، اما فيلمنامه آن به قدرى درخشان بود كه باعث موفقيت آن شد. شروع فيلم با دو نفر است كه به همراه يك جسد در اتاقى گرفتار شده اند و زمان محدودى دارند كه خودشان را نجات بدهند. اين يكى از تكان دهنده ترين سكانس هاى افتتاحيه چند سال اخير بود و فيلم تا پايان هم با همين قدرت پيش مى رفت. جيمز ون گفته كه كارگردان هاى محبوبش ديويد لينچ و داريو آرجنتو هستند و فيلم او هم بازتابى از سبك همين دو نفر بود. ضمن اينكه فيلمنامه درخشان «اره» يكى از بهترين پيچ هاى دور از انتظار يك دهه اخير را ارائه داده و تيزهوش ترين بيننده هم تا آخر فيلم نمى تواند حدس بزند كه چه دروغ بزرگى را باور كرده است.

جالب اينكه اين فيلم بعد از ارائه شدن براى درجه بندى، درجه «بالاتر از ۱۷ سال» گرفت و دليل بسيار عجيبى براى اين درجه بندى اعلام شد: «لحن فيلم». اين بار خشونت و خونريزى هيچ صحنه خاصى از فيلم مورد اعتراض قرار نگرفته بود و براى اولين بار «لحن» يك فيلم نامناسب تشخيص داده مى شد. به هر حال فيلم با تدوينى مجدد و حذف بعضى صحنه هاى قطع عضو و خونريزى توانست درجه بنديش را اصلاح كند.

«اره» در جشنواره ساندنس مورد استقبال قرار گرفت و علاوه بر تحسين شدن در جشنواره ها و جوايز متعدد، نامزد جايزه ساترن بهترين فيلم ترسناك هم بود. هر چند كه فيلم فروش خيلى فوق العاده اى نداشت، ولى تبديل به فيلم محبوب همه طرفداران فيلمهاى ترسناك و معمايى در سال ۲۰۰۴ شد.

هرچند كه باز هم از عوامل مطرح وستاره هاى شناخته شده در فيلم SAW 2 استفاده نشده، اما اعتبار فيلم اول باعث شد كه عده زيادى منتظر قسمت دوم باشند و به همين خاطر فيلم فروش بسيار خوبى كرد و احتمالاً به ۱۰۰ ميليون دلار هم خواهد رسيد. سازندگان فيلم از فرمول قديمى دنباله سازى فيلم هاى موفق استفاده كرده اند: هر چه در فيلم اول اتفاق مى افتاد را تكرار كن و فقط مقدارش را بالا ببر. به همين خاطر در فيلم دوم هم همان قاتل قبلى (به نام پازل) عده اى را در يك اتاق زندانى كرده و آنها بايد قبل از اينكه در اثر استنشاق گاز سمى بميرند، راهى براى خروج پيدا كنند و در دام هايى كه پازل برايشان گذاشته هم نيفتند. اين بار تعداد به دام افتاده ها هشت نفر است. كارگردان قسمت اول، در فيلم دوم فقط تهيه كننده اجرايى است و جاى خود را به دارن لين بوسمن داده كه او هم كم تجربه و بى اسم و رسم است. بوسمن در كنار لى وانل، فيلمنامه نويس فيلم اول، فيلمنامه «اره ۲» را نوشته اند. البته فيلمنامه اوليه سالها قبل توسط بوسمن نوشته شده بود و او به دنبال تهيه كننده اى بود كه اجازه دهد او بر اين مبنا اولين فيلمش را كارگردانى كند كه به دليل خشونت زياد فيلمنامه هيچ كس حاضر به اين كار نمى شد. بلافاصله بعد از موفقيت «اره» در جشنواره ساندنس و فروش خوب آن، تهيه كنندگان به او پيشنهاد دادند كه با توجه به شباهت فيلمنامه اش به «اره»، آن را در بازنويسى تبديل به «اره ۲» بكند و خودش هم آن را بسازد. به اين ترتيب فيلمنامه نوشته شد و بوسمن با اولين تجربه كارگردانى فيلم بلندش به موفقيت و شهرت رسيد.

در حال حاضر شركت فيلمسازى تازه تأسيس برادران واينستين با او قراردادى براى ساخت دو فيلم ديگر بسته اند. لى وانل هم فيلمنامه فيلم ديگرى به نام «سكوت» را نوشته كه در مرحله پيش توليد است. جيمز ون هم كارگردانى اين فيلم را به عهده خواهد داشت. با توجه به سابقه موفقيت فيلم هاى دو سال اخير اين دو نفر ممكن است سال ديگر همين موقع، «سكوت» در صدر جدول پرفروش ها باشد. به نظر مى رسد قتل هاى پازل در «اره ۲»، برخلاف قربانيان اين قتل ها، براى سازندگان فيلم خوش يمن بوده است

__________________________________________________________________________________________

.

شناسه تصویر

دوشنبه 28/8/1386 - 15:54 - 0 تشکر 17095

ببخشید.این برنامه اصلا نقد نبود.چون نقد برنامه ای است که هم نکات خوب و هم بد رو بازگو کنه و نه فقط بچسبه به جنبه بد آن.در ضمن امیدوارم برنامه (کتاب4) رو از شبکه چار دیده باشی.چون به اون برنامه میگن نقد!

من واقعا متاسفم که به دلیل تحقیق نکردن کافی برنامه ای که میتوانست مفید باشد را به یک برنامه مزخرف و … تبدیل کرد.
من به برنامه “مستند هری پاتر ” اشاره میکنم!
وقتی در برنامه گفته شد که از این مجموعه فقط سه فیلم ان را ساختن در حالی که پنج فیلم ان را ساختن و دامبلدور را خدا معرفی کرده در حالی که خود دامبلدور در کتاب های اخر به اشتباهاتش اعتراف میکند و در قسمتی او میمیرد !پس پر واضح است که به دلیل تحقیق نکردن , این برنامه در نظر هری پاتریس های ایران از جمله من اراجیفی بیش نبود.
من معترفم که جای خدا در این مجموعه خالیست ولی بعضی انتظارات از کتابی که در فرهنگی دیگر نوشته شده بسیار اشتباه است.
من در اینکه دستانی پشت کتاب است شک دارم ولی امیدوارم اگر در اینده قرار بود چنین برنامه هایی ساخته شود از منتقدان و طرفداران دعوت شود تا در یک میز گرد یه طرفه به قاضی نروند!

از طرف جامعه طرفداران هری پاتر اعتراض خود را مبنی بر پخش مستند هری پاتر اعلام می دارم.متاسفانه معنی نقد در جامعه ما همیشه بابرداشت های سیاسی موافق با بخش قلیلی از جامعه که به راست گرایان افراطی معروف بوده اند (وبه احتمال زیاد حامیان اصلی تلویزیون های دولتی … ایران نیز هستند) همراه بوده است.در صورتی که نقد یک نگاه غیر مغرضانه بابیان تمام خوبی ها و بدی های یک پدیده است. برنامه ای که در مورخه 9/5/86 از شبکه دوم سیما پخش گردید فاقد یک نگاه علمی ونقادانه وحتی مذهبی بلکه دارای یک نگاه صرفا سیاسی وکاملا کور وناپخته نسبت به افسانه های هری پاتر داشت که در این مقال جای بحث در مورد آن نمی گنجد. فلذا اعتراض خود را نسبت به این برنامه نه فقط به خاطر نقد غلط وغرض ورزانه ان نسبت به این داستان ها بلکه به دلیل غلط وکج فهمی مدیران ومسولین شبکه های تلویزیونی از معنی ومفهوم نقد اصولی اعلام میدارم. امیداست دولتی که سرلوحه خود را اسلام واولیای اسلام قرار داده است کمی از رفتار وکردارامامان شیعه(ع)پند گیرند.

راستی باید بگم دنیای امروز پر از جوون هایی که آرزوی دیدن بازیگر های جذاب هالیوود یا رسیدن به چیز های فراتر از اونچه رو که دارن در ذهنشون می پرورونن که البته یکی از درامد های مالی و البته قدرتی کشور های تولید کننده ی این سرگرمی ها ست که مسلما به عرضه و برنامه های منسجم نیاز دارد…….
واینکه باید بگم الان چند دهه ی میشه که اصطلاح غرب و شرق دیگه بیان نمی شه پس دیگه از این برنامه های در پیت انتظار نمی ره که مستند رو مربوط به 3 سال پیش پخش نکنن.
آخ…… ببخشید داشت یادم می رفت که امروزه مذهب ها و دین های متعددی با طرفدارهای متفاوت وجودداره(می تونم به گروه های تندرو مسلمان توی عراق و افغانستان یا فرقه ی صهیو نیسم اسرائیل اشاره کنم.البته خیلی از شما مثل خودم از چگونگی تشکیل و انسجام اون ها بی اطلاع نیستیم.)به نظر من کار رولینگ درمورد تجاوز نکردن به هیچ یک از اون ها فوق العاده هست .
درمورد برخی از اون جبهه گیری شما در قبال شیطان پرستی یا حتی یهودی بودن هم هیچ نظری ندارم جز اینکه همه ی این موارد حاصل همین مطالبی ست که ذهن های ما رو پر کرده…..

به نظرم بزرگترین دلیل پذیرش جهانی هری پاتر همینه که وارد مذهب نشده !
واقعا بعضی بچه ها درست میگن !
هری هیچ کار نمی کرد فقط میشست جلوی ولدمورت از خدا می خواست که نجاتش بده ؟!
یا به قول یکی از بچه ها 5000 تومان یا 15 گالیون نذر میکرد که از دست ولدمورت نجات پیدا کنه ؟!
در مورد عدد 666 شنیده بودیم اما 11 رو نه !
میدونم همتون گفتین من هم اگه بگم تکراریه اما کجای داستان دامبلدور یا هر استاد هاگوارتز دیگه ای جای خدا رو گرفت !
دامبلدور که اشتباه کرد و تو کتاب 6 هم مرد !
درسته خودش نقشه مرگش رو کشید اما بلاخره مرد !
پس نمی تونه جای خدا رو بگیره !
ولی میتونیم بگیم یکی از مظهر های خوبی بود ، خوب هر داستانی به نماد های خیر و شر نیاز داره ! همونطور که ولدمورت نماد پلیدیه خب دامبلدورم نماد نیکی !
یعنی تو شاهنامه واقعا نماد شر و خیر وجود نداره !
تو داستان های خودمون هم داریم !
رستم ، ازدها ، سیمرغ ، ذحاک ماردوش ، فریدون ، کاوه آهنگر !
در تمام دنیا تو داستان ها مبارزه ی خیر و شر وجود داره !
به نظرم یکی دیگه از جذابیت های داستان اینه که هری مثل قهرمان های داستان های دیگه نیست که هیچ اشتباهی نمیکنن !
هری هم مثل هر انسان دیگه ای اشتباه کرد که مهمترین اشتباهش منجر به مرگ سیریوس شد !
من رولینگ رو دوست داشتم اما بدون شوخی میگم بعد از خوندن کتاب هفتم رولینگ رو میپرستم !و مطمئنم که تولید کنندگان این مستند دروغین ، به راستی که کتاب ها رو نخونده بودن و فقط فیلم هاشو دیده بودن اون هم چی فقط تا فیلم 3 !
این مستند مال چند قرن پیش بوده !
تازه اول این مستند رو دقت کردین !
یک جوری گفت که انگار فروش زیاد هر جلد باعث نوشتن جلد بعد شده !
مگر غیر از اینه که بعد جلد دوم رولینگ مشخص کرد که این کتاب 7 جلد داره !
جالبه که تو کشور ما بیشترین مخالفان کسانی هستند که هنرمند، نویسنده و … هستند ، کسانی که بهتر از هر کس دیگه ای میتونن جذابیت های پنهان هر داستانی رو کشف کنن اما متاسفانه … !

دو مشخصه مهم انسان قدرت انتخاب و اختیار و عقل و شعور است . آیا اینکه یه جا بشینیم و بگیم خدایا کمکم کن درسته در فیلم سوم هری وهرمیون گذشته را تغییر ندادند بلکه فقط ان اتفاقات را دوباره تکرار کردن اگر خوب داستان را خونده باشن می بینن که اون حوادث در هر دو زمان اتفاق افتاده . این که 666 نماد شیطان است یا 11 نحس است خرافه نیست یا مار نماد شیطان است؟؟این دلیل آفرینش است ؟؟؟؟؟ پس چه طور این خرافه ها را مطرح کردن در قرآن به طور صریح با این خرافه ها برخورد کرده ؟؟؟ انسان قوه تخیل قوی داره و از چیزهای عجیب خوشش میاد دلیل آوردن معجزه پیامبران هم همین بوده شفای بیماران و سخن گفتن در کودکی این یک چیزه غریزی است انسان می تونه از قوه تخیلش استفاده خوب بکنه مثل نوشتن کتاب های جادوگری که کودکان دوست دارن تا یا چیزی غیر از آنچه هستن آشنا بشن انسان تشنه ای که هر گز سیر نمی شه و ه دنبال چیز های جالب و جدیده پس خدا عقل را برای چی به انسان داده ؟؟؟؟ پیامبر فر موده که من برای تعلیم دادن آمده ام از طرفی انسان ها باهم فرق دارند همانطور که دو انگشت انسان شبیه به هم نیستن هدف انسان بالاتر از آن است ؟؟حضرت علی فرمودند من حاضرم آتش جهنم را تحمل کنم اما دوری تورو نه ؟؟ حالا ما منتظریم کتابی یا فیلمی بیرون بیاد تا سوژه ای پیدا کنیم برای وقت تلف کردن ؟؟ به جای این سخن های بیهوده که تاثیری هم نداره فکری به حال خودتون بکنید مشکل شما اینه که چرا در داستان های هری نامی از خدا نیست ؟؟ آیا خدا در قلب همه ی ما نیست آیا باید این را چندین بار تکرار کنیم تا مطمئن شویم؟؟؟بهترین عبادت ها آنهایی هستند که پنهانی باشند

(جمعی از طرفداران)

پنج شنبه 8/9/1386 - 11:13 - 0 تشکر 17835

سلام

به نظر شما چرا سران هالیود به دنبال ساختن فیلم های متعدد در مورد منجی هستند

شنبه 10/9/1386 - 0:40 - 0 تشکر 17975

سلام دوست عزیز

انسان فطرتا همیشه در انتظار منجی است و این را بزرگان هالیوود بخوبی می دانند و به همین خاطر است که در فیلم هایشان چنین شخصیت هایی را خلق می کنند.

اما بنظر من شما باید این شوال را مطرح می کردید که " چرا در فیلمهای هالیوود اکثر منجی ها، دولت و دولت مردان آمریکایی هستند و در اندک سناریوهای باقی شخصیت اگر ربطی به دولت آمریکا نداشته باشد باید حداقل آمریکایی باشد؟"

روزگار به کام

مجتبی

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
شنبه 10/9/1386 - 2:37 - 0 تشکر 17981

سلام خدمت دوست عزیزم که انگاری اهل هنر سینما هم هستی.و یا علاقه داری.

اگر روسای هالیوود رو عضو سیاستمداران غربی بدونیم , اونوقت میشه حدس زد که چرا به این فیلم ها می پردازند.

و دلیلش هم اینه که از منجی می ترسند. جهان در اثر پیشرفت های ارتباطی تبدیل به یک دهکده شده (دهکده جهانی) و امریکاییها می خوان خودشون کدخدا باشند. و از ظهور منجی واهمه دارن.

اگر روسای هالیوود رو انسانهایی هنرمند و به دور از سیاست بدانیم. به نظر من هرچه زمان میگذره و پیشرفتهای جهان در هر موردی به اوج خودش می رسه و به تبع مشکلات و مشغله های ذهنی زیادتر می شود , انسان احساس افسردگی و دپرسی می کنه.چرا؟ چون به نظرش می رسه دیگه درست بشو نیست که نیست.و هر لحظه اوضاع داره بدتر میشه و مشغله هاش بیشتر.ارتباط های نزدیک کمتر میشه و ... . پس این جور مواقع انسان به  ظهور یک منجی می اندیشه.

اینها نظرات من بود.

هر سلام خداحافظي اي هم دارد.

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی