• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 483)
سه شنبه 16/12/1390 - 19:22 -0 تشکر 438742
اسکار برای فرهادی یا ..!!!

در چند روز گذشته تحلیل‌های و سخنان متعدد و متناقضی درباره اهدای جایزه اسکار به فیلم جدایی نادر از سیمین ، ساخته اصغر فرهادی شده و می‌شود. بعضی‌ها از همان اول به این فیلم نقدهای متعددی داشتند و آنرا را زیر سوال می‌برده و می‌برند. برخی نیز از اینکه این فیلم تا این حد پرفروش بوده و توانسته است جایزه‌ای بین المللی را از آن خود کند خوشحالند و اعلام می‌کنند که این فیلم توانسته نام ایران را در صحنه بین المللی بیشتر از گذشته مطرح کند. اما واقعیت چیست !؟ در اینجا می‌خواهیم چند نکته را به صورت کوتاه بررسی کنیم:

اصغر فرهادی و اسکار

 

 

 


  اولاً؛ بعضی‌ها اعتقاد دارند نباید این موضوع فرهنگی و سینمایی را سیاسی کرد. ولی اولین سوالی که مطرح می‌شود این است كه، اگرنباید به این فیلم نگاهی سیاسی داشت، پس چرا سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا به اصغر فرهادی بطور رسمی تبریك می‌گوید!؟ چه ارتباطی میان وزارت امور خارجه امریكا که نهادی صرفا سیاسی است با سینما که موضوعی فرهنگی است وجود دارد !؟

  دوماً؛ بیاییم برای اولین بار هم که شده نگاهی الهی و قرآنی به این موضوع داشته باشیم. برای همه آشكار است که سینمای امروز جهان تحت سیطره یهودیان صهیونیست است. پس، ۱- خیال تمایل صنعت سینمای صهیونیستی غرب به نگرشی مثبت درباره ایران اسلامی تا حد اكران این فیلم در فلسطین اشغالی و اهداء جایزه گلدن گلوب به فرهادی توسط شخصی مانند مدونا، که نماد شهوت و مروج كابالائیزم است، کاملا اشتباه است. زیرا خداوند در قرآن کریم فرمودند « یقیناً سرسخت ترین مردم را در کینه و دشمنی نسبت به ایمان آورندگان، یهودیان و مشرکان خواهی یافت. و البته نزدیک ترینشان را در دوستی با مؤمنان، کسانی می‌یابی که گفتند: ما نصرانی هستیم. این واقعیت برای آن است که گروهی از آنان کشیشان دانشمند و عابدان خدا ترس‌اند، و آنان در پیروی از حق تکبّر نمی‌کنند »(سوره مباركه مائده آیه 82). ۲- قطعاً آنها نمی‌توانند داورانی عادل برای ارزیابی یك محصول فرهنگی تولید شده در جمهوری اسلامی ایران باشند. ضمن آنكه اساسا همان طور که قران گفته است، این قوم فقط جهت گسترش فساد در زمین تلاش می‌كنند. « و یهود گفتند: دست قدرت خدا (نسبت به تصرّف در امور آفرینش، تشریع قوانین و عطا کردنِ روزی) بسته است. دست هاشان بسته باد و به کیفر گفتار باطلشان بر آنان لعنت باد. بلکه هر دو دست خدا همواره گشوده و باز است (به هر چیز و به هر کس) هر گونه بخواهد، روزی می‌دهد. و مسلماً آنچه از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شده است، بر سرکشی و کفر بسیاری از آنان می‌افزاید و ما میان (یهود، نصاری و گروه‌های دیگر) آنان تا روز قیامت کینه و دشمنی انداختیم. هر زمان آتشی را برای جنگ با اهل ایمان افروختند خدا آن را خاموش کرد و همواره در زمین برای فساد می‌کوشند، و خدا مفسدان را دوست ندارد»(سوره مباركه مائده آیه 64). در اینجا باید پرسید، پس چه چیزی باعث شده که نظر آنه به این فیلم جلب شود!!؟. ۳-  اگر در غیرممکن‌ترین حالت ممکن نیز در نظر بگیریم که سینمای بین المللی تحت سلطه یهودیت صهیونیست نیست، مشکل بیشتر هم می‌شود، زیرا دقیقا یکی دیگر از فیلمهایی که در کنار فیلم اصغر فرهادی جایزه گرفت، فیلمی ضد اسلامی و در جهت تطهیر جنایات صربها در بوسنی می‌باشد که سازنده آن آنجلینا جولی می‌باشد. حال، خداوند در قرآن می‌فرماید: « بسیاری از اهل کتاب پس از آنکه حق برای آنان روشن شد به سبب حسدی که از وجودشان شعله کشیده، دوست دارند که شما را پس از ایمانتان به کفر بازگردانند» (سوره مباركه بقره آیه 109).

   در انتها، آقای اصغر فرهادی عزیز، یادآور می‌شود: « یهود و نصاری هرگز از تو راضی نمی‌شوند تا آنکه از آیینشان پیروی کنی. بگو: مسلماً هدایت خدا فقط هدایت واقعی است و اگر پس از دانشی که چون قرآن برایت آمده از هوا و هوس های آنان پیروی کنی، از سوی خدا هیچ سرپرست و یاوری برای تو نخواهد بود» (سوره مباركه بقره آیه 120). و اینکه « ای اهل ایمان! یهود و نصاری را سرپرستان و دوستان خود نگیرید، آنان سرپرستان و دوستان یکدیگرند و تنها به روابط میان خود وفا دارند. و هر کس از شما، یهود و نصاری را سرپرست و دوست خود گیرد از زمره آنان است. بی تردید خدا گروه ستمکار را هدایت نمی کند » (سوره مباركه مائده آیه51)

هادی گنجعلی سایت تخریبچی مجازی

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
چهارشنبه 17/12/1390 - 18:34 - 0 تشکر 439055

این تندیس که از بریتانیم آب طلا شده بر روی یک پایه فلزی سیاه ساخته شده دارای بلندی ۱۳٫۵ اینچ (معادل ۲۴ سانتیمتر) و وزن ۳٫۸۵ کیلوگرم است و شوالیه ای را نشان میدهد که شمشیر سربازان جنگ صلیبی را در دست گرفته و بر روی یک حلقه فیلم ایستاده است.

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
چهارشنبه 17/12/1390 - 20:47 - 0 تشکر 439097

سلام

ممنون مریم جان... متنش خیلی خوب بود

والا من اون موقع ک هی در مورد فرهادی توی اینجا و اونجا میخوندم بازم زیاد توجهی نمیکردم.. فیلمشو دیدم... اما چند وقت پیش همین عکسهایی که الان شما گذاشتید رو دیده بودم کاملا مطمئن شدم که کدورت قلبی ام درسته.... نه فیلمش درست بود نه خودش.... اسم ایران رو هم با عزت بالا نبرد.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 9/1/1391 - 16:13 - 0 تشکر 443091

اگر اسکار بد است، پس چرا جمهوری اسلامی هر سال برای آن نامزد معرفی می کند؟؟


فیلم "جدایی" نماینده ی رسمی از طرف جمهوری اسلامی بود.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 16/1/1391 - 17:52 - 0 تشکر 444524

4siamak گفته است :
[quote=4siamak;423165;443091]

اگر اسکار بد است، پس چرا جمهوری اسلامی هر سال برای آن نامزد معرفی می کند؟

فیلم "جدایی" نماینده ی رسمی از طرف جمهوری اسلامی بود.


عججججججب !
بنده از این مسئله هیچ اطلاعی نداشتم !

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی