انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 1182)
شنبه 6/12/1390 - 9:30 -0 تشکر 435407
در پارک کردن اتومبیل، زنها ماهرترند یا اقایون؟

در پارک کردن اتومبیل، زن ها ماهرترند یا مردها؟

 دوربین های مداربسته در پارکینگ های انگلستان نشان می دهند زن ها بهتر از مردها پارک می کنند.

یک کلیشه قدیمی، که شاید طول عمر آن به اندازه طول عمر خود اتومبیل باشد، می گوید زن ها نمی توانند اتومبیل را به درستی پارک کنند. شاید شما هم جوک هایی در رابطه با این موضوع شنیده باشید. اما نتایج یک تحقیق نشان می دهد که این ایده کاملاً نادرست است و زنان حتی از مردها هم بهتر می توانند اتومبیل شان را پارک کنند. این تحقیق نشان می دهد که راننده های زن در راندن اتومبیل به داخل یک فضای پارک، مهارت بیشتری دارند.

دوربین مخفی های مداربسته در بریتانیا نشان می دهند که ممکن است زن ها زمان بیشتری را صرف پارک کردن اتومبیل شان بکنند، اما بسیار بیشتر از مردان در پارک کردن در یک فضای کوچک موفقند.

این تحقیق یکی از کلی ترین تحقیقاتی است که در زمینه تفاوت های رانندگی زنان و مردان صورت گرفته و هفت مؤلفه کلیدی را در مورد پارک کردن زنان و مردان، مقایسه کرده است.

زن ها در یافتن جای پارک، آماده شدن برای حرکت به داخل جای پارک و دنده عقب حرکت کردن به داخل فضای پارک موفق ترند، در حالی که مردها در حرکت دنده جلو به داخل فضای پارک موفق ترند و حرکات کمتری برای اصلاح موقعیت اتومبیل شان در جای پارک انجام می دهند. اما اگر تمام مؤلفه ها را کنار هم بگذاریم، زن ها با امتیاز 13.4 از 20، از مردها با امتیاز 12.3 از 20، عملکرد بهتری در پارک کردن اتومبیل دارند.

نیل بیسون، یک مربی رانندگی با تجربه است که نتایج این تحقیق را حیرت انگیز می داند. او می گوید: «بنا به تجربه ای که دارم، مردها همیشه آموزنده های بهتری هستند و در تمرین های رانندگی بهتر عمل می کنند. اما این امکان وجود دارد که زن ها در دریافت اطلاعات بهتر عمل کنند. به نظر می رسد نتایج این تحقیق این اسطوره را که مردها نسبت به فضا آگاهی بهتری دارند، رد می کند. این به ما نشان می دهد که وقتی پای پارک کردن اتومبیل در میان است، باید احترام بیشتری به راننده های زن بگذاریم. داده های علمی دروغ نمی گویند.»

این مطالعه را یک تیم تحقیقاتی با استفاده از فیلم های دوربین های مدار بسته و بررسی 2500 راننده در 700 پارکینگ بریتانیا و در طی یک مدت یک ماهه انجام شده است. در این تحقیق جنبه های مختلف پارک کردن هر شخص معلوم شد و وارد یک جدول نهایی شد تا «کیفیت پارک کردن» برای هر کدام از دو جنسیت مشخص شود.

اولین مولفه مربوط به پیدا کردن جای پارک بود. محققان دریافتند که کم طاقتی مردها باعث می شود که با سرعت بیشتری در یک پارکینگ حرکت کنند و جای پارک های خالی را از دست بدهند. ولی حرکت آهسته تر رانندگان زن باعث می شود که فضاهای خالی را سریع تر پیدا کنند و اگر راننده دیگری در حال ترک کردن پارکینگ است، به سرعت متوجه شوند.

بیش از سه چهارم زنان در جاگیری پیش از حرکت به جای پارک موفق عمل می کنند، در حالی که نیمی از مردان در این حرکت مهارت دارند. همچنین 39 درصد راننده های زن، حرکت دنده عقب به داخل جای پارک را درست انجام می دهند در حالی که این رقم برای مردها 28 درصد است.

در مقابل مردها بسیار سریع تر از زن ها عمل پارک کردن را انجام می دهند. در این مطالعه معلوم شد که یک راننده مرد به طور متوسط 16 ثانیه طول می کشد تا اتومبیلش را به طور کامل پارک کند، در حالی که این میزان برای یک راننده زن 21 ثانیه است.

شما چه فکر می کنید؟ آیا خودتان را راننده ماهری می دانید؟ آیا خودتان را در پارک کردن اتومبیل، ماهرتر از جنس مخالف می دانید؟

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
شنبه 6/12/1390 - 11:20 - 0 تشکر 435445

سلام
با حلوا حلوا کردن دهن کسی شیرین نمیشه خانم مطلبی:)
من هر روز چه تو راه دانشگاه چه محل کار عینا شاهد پارک خانما هستم ولی این قسمتش جالب نیست.جالبش اینجاست که هروقت کسی میفهمه خانومی میخواد پارک کنه مخصوصا پارک دوبل همه دست از کار میکشن فقط پارک اون خانم رو نگاه میکنن انگار برای دیدن این منظره هزاران پول دادن:)) :))

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

شنبه 6/12/1390 - 12:40 - 0 تشکر 435487

نخیرم خیلی هم درسته خانمها یه چیزی و وقتی یاد بگیرن به صورت اصولی یاد میگیرن و به صورت اصولیم انجامش میدن آقایون همه چی و میخوان سر هم بندی کنن اینم که میگین همه وایمیسن نگاه می کنن به این خاطره که مردها اصولا خوششون میاد وایسن به خانمها نگاه کنن به خاطر همینه :))
من که پارک دوبلم خیلی خوبه حالا دیگه بقیه خانمها را نمیدونم...

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 6/12/1390 - 12:50 - 0 تشکر 435489

من گفتم آقایون؟
نه من گفتم آقایون؟میبینی تروخدا...بینید کارادونا...خانما اصولا تو پارک مشکل ندارن چون مثلا همین پارک دوبلی که فرمودین خیلی راحت دنده عقب میان میزنن به ماشین عقبی و هلش میدن عقب و بعدشم که جلو میان ماشین جلو رو با ضربه ای کاری هلش میدن جلو اینطوری به زیبایی در جای خودشون پارک میکنن:))

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

شنبه 6/12/1390 - 12:59 - 0 تشکر 435496

همینم هنره
مگه نشنیدین میگن هنر نزد زنان است و بس:))

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 6/12/1390 - 15:8 - 0 تشکر 435613

سلام
اقای سلطان با این صحبتا چی رو میخواین ثابت کنید؟ دیگه فایده ای نداره چه قبول کنید یا نه شما اقایون تو پارک کردن اتومبیل ضعیف تر عمل میکنید
یه نگاهی به در صدا بندازین همه چی مشخصه:)))9

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
شنبه 6/12/1390 - 19:0 - 0 تشکر 435687

سلام

پارک دقیق اعصاب میخواد.....ما می تونیم اما اعصاب نداریم....یعنی اعصاب برا ما نزاشتن

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 6/12/1390 - 19:23 - 0 تشکر 435691

آقایون همیشه اعصابشون ضعیفه....بار اولتون نیست که...بیچاره خانومتون!!!!!

شنبه 6/12/1390 - 23:45 - 0 تشکر 435794

ولی به نظر من تو پارک کردن آقایون سریع ترند
اما خانومها منظم ترند

هرچند خودم خانوم هستم اما پارک آقایون "مخصوصا برادر عزیزم" رو بیشتر قبول دارم .

ببخشید زهرا جان

اللهم عجل لولیک الفرج
يکشنبه 7/12/1390 - 10:58 - 0 تشکر 435897

سلام
ببخشیدا من خودم تا حالا هر اقا یا خانمی که پارک کرده رو دقت کردم دیدم خودم از همشون ماهر ترم:))9 هر چیزی حتی سادترین کار ها دقت لازم داره این که اقایون ضعیف ترن حرفی توش نیست چون هیچ وقت نخواستن اون دقت رو داشته باشن البته خانوما هم گاها دیدم که خیلی فرمون میدن تا بالاخره موفق بشن ولی خودم همیشه در مورد رانندگی حرف نداشتم:)))

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
يکشنبه 7/12/1390 - 13:53 - 0 تشکر 435971

دیگه تمام دیگه وقتی یکی از خودتون بگه اقایون بهترند یا سریع تر تو رانندگی شما باید بزاری لب طاقچه آبشو بخوری بعدشم شما یک در سه هزار میلیارد هستی منظورم خانم مطلبی است (مثل خیلی از سندرم ها) در ضمن شما تا حالا با یه مرد مسلبقه نذاشتی تا بفهمی رانندگی با کدوم سین مینویسن چون من همتون میذارم توی جیب مخصوص پول خردام

 

 

 

  

می دونی چرا آدم وقتی بزرگ می شه به جای مداد با خودکار می نویسه؟

                                                                    برای این که یاد بگیره هر اشتباهی پاک نمی شه.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی