انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 264)
جمعه 5/12/1390 - 20:54 -0 تشکر 435259
خرید و فروش رای حرام است

 

 حضرت آیت الله مکارم شیرازی با دعوت کاندیداها به رعایت تقوا و پرهیز از تخریب رقبای انتخاباتی گفتند: خرید و فروش رای حرام است. 


 این مرجع تقلید صبح امروز در آغاز درس خارج فقه، در مسجد اعظم قم با اشاره به یقین و پایه‌های ایمان اظهارداشتند: تا زمانی که خدای متعال اذن انجام کاری را برای وقوع صادر نکند، اهل زمین نمی‌توانند کاری را انجام دهند، مگر اینکه خالق آسمان و زمین اذن این کار را بدهد.

معظم له تصریح کردند: گاهی انسان به مرحله و مقامی از یقین می‌رسد که نیازمند مراقبت و محافظت نیست؛ البته هرکسی به این درجه نخواهد رسید، مگر اولیا الله که به این درجه می‌رسند .

معظم له تاکید کرد: یقین آثار عجیبی در زندگی انسان دارد؛ هرچه انسان به یقین نزدیک تر شود، آرامش بیشتری در زندگی خواهد داشت .

 حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان راه‌های تحصل یقین، خاطرنشان کرد: تحصیل یقین راه‌هایی دارد ازجمله مطالعه در آیات الهی و اسرار آفرینش و عمل پاک که انسان را در رسیدن به یقین کمک می‌کند.

* امید دشمنان تبدیل به یأس می‌شود

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: این انتخابات بسیار حساس است و دشمنان امید بسته‌اند تا حضور مردم را کم رنگ کنند، ولی مردم همانند در روز 22 بهمن با حضور میلیونی امید دشمنان را به یاس تبدیل خواهند کرد .

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که کسی نمی تواند تورم موجود در کشور را کتمان کند، تصریح کردند: علی‌رغم وجود تورم که یکی ازمهمترین مشکلات مردم می‌باشد، ولی مردم آنجایی که باید حضورداشته باشند، حضور پیدا می‌کنند و این را در روز 12 اسفند ماه نشان خواهند داد .

ایشان خاطرنشان کردند: دشمن با ایجاد سیاه نمایی به دنبال ایجاد اختلاف در داخل و کاستن از استقلال و آرامش کشور است که مردم بایدخیلی هوشیارانه عمل کنند.

* کاندیداها یکدیگر را تخریب نکنند

ایشان با بیان اینکه از فردا تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد، اظهارداشتند: برخود لازم می‌دانم به نمایندگان تذکراتی بدهم تا همه کاندیداها تقوای الهی را رعایت کنند.

 این مرجع تقلید خواستار رعایت تقوای الهی در تبلیغات انتخاباتی شد و تاکید کردند: نمایندگان تقوی را رعایت کنند و از تخریب همدیگر به شدت بپرهیزند؛ چرا که وقتی شورای نگهبان فردی را تایید کرد ،دیگر جایی برای تخریب وجود ندارد و اگرفردی، دیگری را مورد تخریب قراردهد نشانه قبول نداشتن شورای نگهبان است .

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تخریب افراد را نشانه بی تقوایی دانسته و تصریح کردند: کسانی که با تخریب دیگران می‌خواهند به جایی برسند، خود را گرفتار عذاب الهی ساخته اند.

ایشان با بیان اینکه نباید برای اخذ رای هزینه‌های گزاف کرد گفتند: نباید کاندیدا‌ها برای اخذ آرای مردم آنها را با پول بخرند و یا تبلیغات اسراف گونه داشته باشند؛ چرا که مردم می‌دانند نماینده ای که در طول دوره 4 ساله، صد میلیون تومان درآمد هم ندارد، چطور 500 میلیون خرج می‌کند.

* برخی به دنبال پر کردن جیب خود هستند!

این مرجع تقلید ادامه دادند: کسانی که هزینه‌های گزاف را صرف می‌کنند، بنای خدمت به مردم را ندارند چشم به پر کردن جیب خود دوخته اند. حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: نمایندگان به شدت از دروغ گفتن، و وعده‌های بی اساس به مردم و تخریب دیگران بپرهیزند؛ زیرا اینها نشانه بی تقوایی است و خلاف شرع مقدس می‌باشد.

ایشان در پایان تصریح کردند: ما در نظام جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و نباید مانند حکومت‌های لیبرالی، اسراف داشته باشیم؛ چرا که پول دادن و پول گرفتن برای اخد رای حرام می‌باشد

منبع

 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی