• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
دانش و فن آوری (بازدید: 2439)
پنج شنبه 27/11/1390 - 14:7 -0 تشکر 432035
آیا این عکس ها واقعی است؟

آیا این عکس ها واقعی است؟
در این تصاویر، اسکلت های غول پیکری را می بینید که بر اساس شواهد موجود در بیابان های مصر مدفون شده اند و باستان شناسان در کاوش هایی که در شمال شرق این کشور ترتیب دادند، موفق به کشف آنها شدند. فکر می کنید این تصاویر واقعی هستند یا صرفا یک شوخی تصویری به شمار می آیند؟

 

 

 

 

 

این عکس ها از 8 سال قبل تا به حال در ایمیل ها و سایت های اینترنتی دست به دست می شوند و خیلی از روزنامه های دنیا آنها را به چاپ رسانده اند. اما جالب است بدانید که پنج سال پس از انتشار این تصاویر، سایت نشنال جئوگرافیک اعلام کرد این عکس ها واقعی نیستند و یک شوخی فتوشاپی به حساب می آیند!

بر اساس اعلام نشنال جئوگرافیک، این تصاویر در سال 2002 توسط یک هنرمند کانادایی کلاژ شده و در مسابقه برترین تصویرسازی های فتوشاپی شرکت داده شده اند. اما طولی نکشید که سر از وبلاگ ها و ایمیل ها درآوردند و یک بار دیگر، افسانه های مربوط به زندگی انسان های فراطبیعی در دوران های گذشته را زنده کردند. پس از آن سیل ایمیل ها از گوشه و کنار دنیا به سایت نشنال جئوگرافی روانه شد که همگی در یک سوال مشترک بودند: «آیا این تصاویر واقعیست؟» سوالی که پاسخ آن یک نه قاطع بود!

 

  قال رسول لله (ص)

طلب العلم فریضة علی کل مسلم، الا ان الله یحب بغاة العلم
طلب علم بر هر مسلمانی واجب است، همانا خدا جویندگان علم را دوست دارد.

پنج شنبه 27/11/1390 - 15:4 - 0 تشکر 432054

یعنی واقعی نیستن؟
خیلی واقعی بنظر میان!!!

پنج شنبه 27/11/1390 - 22:44 - 0 تشکر 432285

منم به نظرم ترفند گرافیکی ه. چون برخی نقاط در عکس واقعا تابلو ه.

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

پنج شنبه 27/11/1390 - 23:33 - 0 تشکر 432319

ملك الشعرا گفته است :
[quote=ملك الشعرا;119644;432285]منم به نظرم ترفند گرافیکی ه. چون برخی نقاط در عکس واقعا تابلو ه.

درسته مخصوصا عكسهای 2 و 4و6

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

جمعه 28/11/1390 - 1:47 - 0 تشکر 432366

سلام

منم یادمه .... اون خبری که من چن سال پیش خونده بودم نوشته بود نیروی هوایی عربستان این عکس رو از بالا با هلیکوپتر گرفته!


حالا درسته این عکس فتوشاپه ولی انسان های مانند قوم عاد که تو قران هم اسم و حالشون ذکر شده هیکل های خیلی عظیم جثه داشتن و با اون قدرت بدنیشون داخل کوهها رو شکافته بودن و برای خودشون خونه ساخته بودن و تکبر میکردن به هیکل و بناهاشون که خداوند همشون رو نابود کرد!


بودنش رو که همچین انسان هایی غول پیکری وجود داشتن.....حتی اونهایی که به قبرستان وادی السلام و سر مزار هابیل رفتن میگن که قبرش حدودا سه متره!

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

جمعه 28/11/1390 - 10:45 - 0 تشکر 432421

سلام. ایول خیلی جالب بود:))

با صحبتای جناب وحیدمیلادی هم موافقم!

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 28/11/1390 - 17:23 - 0 تشکر 432609

سلام
شوخی فتوشاپیه جالبی بود!

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 28/11/1390 - 20:19 - 0 تشکر 432701

سلام
من که از فتوشاپ سر در نمی یارم، ولی این مطلبی که وحیدجان گفتو خونده بودم، الان خیلی مشتاق شدم بدونم حقیقت مطلب چیه؟! واقعی بیده یا نه؟!
یا علی

شنبه 29/11/1390 - 13:28 - 0 تشکر 432913

shahinf گفته است :
[quote=shahinf;424382;432701]سلام
من که از فتوشاپ سر در نمی یارم، ولی این مطلبی که وحیدجان گفتو خونده بودم، الان خیلی مشتاق شدم بدونم حقیقت مطلب چیه؟! واقعی بیده یا نه؟!
یا علی

خب این عکس ها که فتوشاپه ولی قوم عاد وجود داشتن...

اینم برای اطلاع بیشتر:

و آنچه قرآن کریم از سرگذشت این قوم آورده چند کلمه است: یکی اینکه قوم عاد، (که چه بسا از آنان به تعبیر عاد اولی نیز تعبیر شده،(1) و از آن به دست می آید که عاد دومی نیزبوده)مردمی بوده اند که دراحقافزندگی می کردند و احقاف که جمعحقف(شنزار وناهموار)است و در کتاب عزیز خدا نامش آمده، بیابانی بوده بین عمان و سرزمین مهره(واقع دریمن(2) و بعضی گفته اند: بیابان شنزار ساحلی بوده بین عمان و حضر موت و مجاور سرزمین ساحلی شجر (3).و ضحاک گفته: احقاف نام کوهی است در شام (4).و این نام در سوره احقاف، آیه 21 آمده و از آیه شریفه 69 از سوره اعراف و آیه 46 سوره ذاریات برمی آید که این قوم بعد ازقوم نوح بوده اند.

و از آیه 20 سوره قمر، آیه 7 سوره الحاقه استفاده می شود که:آنها مردمی بوده اند بلندقامت چون درخت خرما، و از آیه 69 سوره اعراف برمی آید که: مردمی بوده اندبسیار فربه ودرشت هیکل، و از آیه 15 سوره سجده و آیه 130 سوره شعراء برمی آید: مردمی بوده اند سخت نیرومند و قهرمان،و از آیات سوره شعراء و سوره هایی غیر آن بر می آید که: این قوم برای خودتمدنی داشته و مردمی مترقی بوده اند دارای شهرهایی آباد و سرزمینی حاصلخیز و پوشیده ازباغ ها و نخلستانها و زراعت ها بوده اند و در آن عصر مقامی برجسته داشته اند و در پیشرفتگی و عظمت تمدن آنان همین بس که در سوره فجر در باره آنان فرموده: ا لم تر کیف فعل ربک بعادارم ذات العماد التی لم یخلق مثلها فی البلاد (5).

و این قوم بطور دوام، غرق در نعمت خدا و متنعم به نعم اوبودند تا اینکه وضع خود راتغییر دادند و مسلک بت پرستی در بینشان ریشه دوانیده و در هر مرحله ای برای خود بتی به عنوان سرگرمی ساختند و در زیر زمین مخزن های آب درست کردند به امید اینکه جاودانه خواهند بود،

............................................ (1)سوره نجم، آیه 50. (2)معجم البلدان، ج 1، ص 153 و 154. (3)معجم البلدان، ج 1، ص 154. (4)مراصد الاطلاع، ج 1، ص 38. (5)(ای رسول ما)آیا ندیدی(خبردار نشدی)که پروردگارت با قوم عاد ارم چه کرد؟قومی که صاحب ستونها بودند، قومی که درهیچ سرزمینی مثل آنان آفریده نشده بودند.سوره فجر، آیه

 

  قال رسول لله (ص)

طلب العلم فریضة علی کل مسلم، الا ان الله یحب بغاة العلم
طلب علم بر هر مسلمانی واجب است، همانا خدا جویندگان علم را دوست دارد.

سه شنبه 2/12/1390 - 21:34 - 0 تشکر 434395

سلام
آفتاب بزرگوار، یه دنیا ممنون بابت وقتی که گذاشتین و توضیح جامع و زیبایی که دادین.
منم تو نت چشمم به این مطلب افتاد :
"این عکس ها از ۸ سال قبل تا به حال در ایمیل ها و سایت های اینترنتی دست به دست می شوند و خیلی از روزنامه های دنیا آنها را به چاپ رسانده اند. اما جالب است بدانید که پنج سال پس از انتشار این تصاویر، سایت نشنال جئوگرافیک اعلام کرد این عکس ها واقعی نیستند و یک شوخی فتوشاپی به حساب می آیند!
بر اساس اعلام نشنال جئوگرافیک، این تصاویر در سال ۲۰۰۲ توسط یک هنرمند کانادایی کلاژ شده و در مسابقه برترین تصویرسازی های فتوشاپی شرکت داده شده اند. اما طولی نکشید که سر از وبلاگ ها و ایمیل ها درآوردند و یک بار دیگر، افسانه های مربوط به زندگی انسان های فراطبیعی در دوران های گذشته را زنده کردند. پس از آن سیل ایمیل ها از گوشه و کنار دنیا به سایت نشنال جئوگرافی روانه شد که همگی در یک سوال مشترک بودند: «آیا این تصاویر واقعیست؟» سوالی که پاسخ آن یک نه قاطع بود."
یا علی

سه شنبه 2/12/1390 - 23:27 - 0 تشکر 434484

به به، دست همه درد نکنه تک تک دوستان مسیری رو به وجود آوردن تا از یک شبه علم به رد اون برسیم و به اطلاعات همه افزوده بشه.

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی