انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 232)
چهارشنبه 26/11/1390 - 20:20 -0 تشکر 431808
گالری تجسمی

گالری ها  و هنرهای تجسمی

«سپیده صیاد دریابخش» پیش از این در نمایشگاه‌های عمومی متعددی حضور داشته در نخستین تجربه انفرادی خود، 20 پرتره اکسپرسیو از آدم‌هایی ذهنی و خیالی را انتخاب کرده که گویی نگاه آن‌ها مسیر خاصی را دنبال می‌کنند. مردها، زن‌ها یا آدم‌های پیری که برای همه ما آشنا هستند و ردپایشان در یادمان مانده است.

سپیده صیاد دریابخش «آنها» را با ترکیبی از آکریلیک، مداد رنگی، مداد شمعی و... روی مقوا خلق کرده و این نمایشگاه از روز جمعه 28 بهمن ماه لغایت چهارم اسفندماه در گالری «ایده» پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

اولین نمایشگاه «تابلوهای کوچک»

مهلت ارسال آثار به نمایشگاه «تابلوهای کوچک» به پایان رسید و بیش از هزار هنرمند آثار خود را برای حضور در این نمایشگاه به گالری آریا تحویل دادند.

آریا اقبال شکوهی مدیر گالری آریا با اعلام این خبر گفت: «نخستین نمایشگاه «تابلوهای کوچک» با استقبال هنرمندان حوزه تجسمی روبرو شد و 1050 هنرمند آثار خود را به گالری تحویل دادند. این در حالی است که هنرمندان از یک تا هجده اثر ارائه کرده اند و در مجموع نزدیک به 2000 اثر به گالری رسیده است.»

وی افزود:« ارزیابی آثار برای حضور در نمایشگاه آغاز شده است و تاکنون نیمی از آثار را برای حضور در نمایشگاه «تابلوهای کوچک» بررسی کرده ایم.»

مدیر گالری آریا که بر اساس سیاست های این گالری آثار را برای حضور در نمایشگاه انتخاب می کند، درباره نخستین نمایشگاه «تابلوهای کوچک» گفت:« از آنجا که بر اساس فراخوان متعهد شدیم که آثاری را برای نمایشگاه انتخاب کنیم که ارزش هنری آنها را اندازه اثر تعیین نمی کند؛ بر همین اساس، آثار را با وسواس هرچه تمام تر انتخاب می کنیم و با توجه به استقبال هنرمندان هیچگونه محدودیتی  برای ارائه آثار نداریم.»

نمایشگاه «تابلوهای کوچک» با هدف جمع آوری مجموعه آثاری که ارزش هنری آنها را اندازه اثر تعیین نمی کند به همت گالری آریا برپا می شود. در این نمایشگاه آثار نقاشی، طراحی، چاپ دستی و تصویرسازی به نمایش در خواهد آمد.

این نمایشگاه در دو بخش برگزار خواهد شد. بخش نخست نمایشگاه به صورت فروش چند باره آثار برگزار می شود. در این بخش از هر هنرمند  دو اثر با قیمت پایه 100 هزار تومان به حراج گذاشته خواهد شد و هر اثر در 10 نوبت به فروش می رسد. در هر نوبت نیز خریداران آثار می توانند 50 هزار تومان قیمت آثار را بالا ببرند.

همچنین بخش دوم این نمایشگاه نیز به آثاری اختصاص دارد که با قیمت ثابت150هزار تومان ارائه خواهند شد.

نمایشگاه «تابلوهای کوچک» از روز جمعه 28 بهمن ماه در گالری آریا واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه بهشتی، کوی زرین، شماره 10  افتتاح و تا 9 اسفندماه میزبان علاقمندان است.

تاپستری‌های روجا شعبانی در گالری «هفت ثمر»

نمایشگاه تاپستری‌های روجا شعبانی این هفته در گالری «هفت ثمر» برپا خواهد شد.

روجا شعبانی متولد 1359 آبادان است، او از دانشگاه هنر تهران، لیسانس صنایع دستی با گرایش تاپستری ( بافته های تجسمی) دارد.

این سومین نمایشگاه انفرادی اوست که در آن هفت اثر تلفیقی از عكس و بافت ارائه می‌کند. این آثار با مفاهیمی بشری چون مرگ، رویا، آرزو و زندگی کار شده است.

شعبانی در یادداشتی کوتاه بر این مجموعه نوشته است:« زندگی است.همواره زندگی است که می‌پیچد در پیچش همه تار و پود فکرها و خیال‌ها. زندگی است که می‌تابد و شکل می‌گیرد، هر روز در من ،در تو و در رابطه میان ما.

گویی که نقش شدیم بر بستر تخت مکان.در چارچوب زجرآور زمان و اوست گه گروه می‌خورد مدام. رنگ،رنگ هر روز روبروی ما در اجتماع دوبعدی انسانی‌مان. مقابل هم می ایستیم باز.خیره در این همه تاب،این همه پیچ،این همه پیچیدگی،شاید پر از امید،پر از لذت،اما همواره پر از حقیقت متضاد...»

علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه که 28 بهمن ماه افتتاح می‌شود و تا سوم اسفندماه سال جاری ادامه دارد، از ساعت 16 تا 20 به گالری هفت ثمر واقع در خیابان مطهری، كوی نور، كوی پنجم شماره هشت مراجعه كنند.

«همسفر زیبایی‌ها» به نمایش درمی‌آید

نمایشگاه عکس‌های داوود وکیل‌زاده با عنوان «همسفر زیبایی‌ها» این هفته در گالری «کبک» به نمایش‌ درمی‌آید.

داوود وکیل‌زاده  عکاس‌،گرافیست و خوشنویس  سالهاست فعالیت هنری دارد و کتاب‌های گوناگونی را در زمینه عکاسی از مناطق مختلف ایران منتشر کرده است.

همزمان با افتتاح تازه‌ترین نمایشگاه آثار این هنرمند، قرار است کتاب جدید او با عنوان «رموزعکاسی طبیعت» رونمایی‌ شود.

این نمایشگاه روز جمعه 28 بهمن ماه  از ساعت 16 افتتاح می‌شود و نمایش این آثار تا روز سه شنبه نهم اسفند ماه  ادامه دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از این آثار در گالری کبک به نشانی تهـران، میـدان کـتابی، ابـتـدای خیابان جلفا، خیـابان پاکـروان، نبــش کـوچــه‌ کـبـک دیدن کنند.


 

نمایشگاه گروهی نقاشی در گالری «سین»

نمایشگاه گروهی نقاشی با آثاری از هویار اسدیان،آنیتا اسفندیاری،موناجان محمدی و کیمیا کاموری این هفته در گالری «سین» برپا می‌شود.

خشایار فهیمی در یادداشتی بر این مجموعه نوشته است:«این نمایش گروهی یا گروه این نمایش خواسته است در مرزی میان انسان و حیوان،تعادل عبورش را برقرار سازد، یعنی در نگاهی مدرن ـ پسامدرن، (به هر حال امروز) همان قدر که انسان دچار تعریف جدید شده است یا حتی تحریف،حیوان هم. و این بیشتر موکول به رفتار انسان است با انسان و حیوان.»

فهیمی در ادامه نوشته است:« تماشای این آثار گاه برداشتی است از تعجب انسان به حیوان، و گاه ایجاد رقابتی پارادوکس که حتما این دومی موقت خواهد بود که انسان همواره زیر مجموعه‌ای از طبیعت است. هر قدر هم که حیوان را شهرنشین سازد و یا حتی در اهلی ساختن و اشتراک عاطفه‌اش.»

این نمایشگاه گروهی روز جمعه  28 بهمن ماه از ساعت 16 تا 20 افتتاح می‌شود و نمایش آن تا هفتم اسفند ماه ادامه دارد.

علاقه‌مندان می توانند روزانه به غیر از پنج شنبه‌ها از ساعت 15 تا 19 از این آثار به نشانی شهرک غرب،خیابان هرمرزان، پیروزان جنوبی، خیابان دوازدهم، پلاک 16 دیدن کنند.

نمایش آبی‌های دولت‌آبادی در تهران

«آبی‌ها» عنوان تازه‌ترین مجموعه از چیدمان‌های عکس سارا دولت‌آبادی است که در تهران به‌نمایش گذاشته می‌شود.

17 عکس از چیدمان‌های انتزاعی این هنرمند در ابعاد و اندازه‌های مختلف از روز جمعه، 28 بهمن‌ماه، در گالری محسن به‌ تماشا گذاشته می‌شوند.

انزوا، تنهایی، سکوت و سکون انسان موضوع آثار این مجموعه‌ی دولت‌آبادی است که همراه با دو اُبژه‌ به‌صورت اینستالیشن در دو اتاق سیاه و سفید این گالری ارائه می‌شوند.

سارا دولت‌آبادی سی‌وسه‌ساله فارغ‌التحصیل نقاشی است که نمایشگاه‌های انفرادی‌اش را از 11 سال پیش در تهران  گالری الهه و اثر و پس از آن در نیویورک و توکیو برگزار کرده است.

او چهار سال را در ژاپن گذرانده و حالا ساکن فرانسه است و این نخستین نمایشگاه عکسش به‌ شمار می‌رود. او نقاش است؛ اما در عین حال از هر ابزار بیانی دیگر، از طراحی گرفته تا چیدمان و عکس برای ارائه‌ آثارش استفاده می‌کند.

این نمایشگاه تا 11 اسفندماه جاری در گالری یادشده واقع در خیابان ظفر، خیابان ناجی، خیابان فرزان، کوچه نوربخش، بلوار مینای شرقی، پلاک 42 برپاست.

نشست نقد بررسی آثار سارا دولت‌آبادی دوشنبه، هشتم اسفندماه، با حضور منتقدان هنر معاصر در محل گالری محسن برگزار خواهد شد.(ایسنا - فارس) به نقل از جام جم آنلاین

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی