• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 464)
سه شنبه 25/11/1390 - 20:16 -0 تشکر 431378
شان استون مسلمان شد

«شان استون» مسلمان شد / «شان»را از این پس «علی» صدا کنید
 

خبرگزاری فارس : «شان استون» پسر الیور استون فیلمساز مشهور آمریکایی پس از انتخاب دین اسلام برای خود، نام «علی» را برای خود برگزید.

 

خبرگزاری فارس: «شان استون» مسلمان شد/ «شان»را از این پس «علی» صدا کنید

 

 

 

● گزارش تصویری مرتبط

 

 

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، «شان استون» پسر الیور استون فیلمساز بزرگ آمریکایی ظهر امروز -۲۵ بهمن ماه- با حضور در دفتر آیت الله ناصری واقع در اصفهان به دین اسلام مشرف شد و نام پیشوای اول شیعیان امیرالمومنین علی (ع) را برای خود برگزید.

 

بنا بر این گزارش، شان استون که خود نیز در زمینه فیلمسازی فعالیت می‌کند، مدتی پیش برای حضور در همایشی با موضوع بررسی فیلم‌های هالیوودی به ایران آمد و طی حضورش در ایران با فرج الله سلحشور نیز دیدار کرد.

 

استون به منظور تشرف به دین اسلام چند روزی است که در اصفهان به سر می‌برد. او لحظاتی پیش با قرائت شهادتین به دین اسلام و مذهب شیعه روی آورد.

 

بنا بر این گزارش، «علی استون» که پیش از این نیز گردن بندی با تصویر شمشیر ذوالفقار حضرت علی(ع) بر گردن می‌آویخت، راجع به این کارش در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: دوستی لبنانی دارم که مسلمان است و به حضرت علی(ع) علاقه بسیاری دارد. او معتقد است اگر همواره نشانه‌ای از این بزرگوار با خود داشته باشی از گزند دشمنانت محفوظ خواهی بود و من هم به همین منظور این گردن بند را بر گردنم می‌آویزم و همواره روی قلبم است و به من آرامش می‌دهد.

فارس

 

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

سه شنبه 25/11/1390 - 23:30 - 0 تشکر 431467

سلام

ان الدین عند الله الاسلام

دین در نزد خداوند اسلام است

این رفت آمدش به ایران براش بد نشد.....رستگار شد

ممنون

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

چهارشنبه 26/11/1390 - 12:21 - 0 تشکر 431554

سلام
بعضیا می آن این ور مسلمون شن
و بعضیا هم در میرن اون ور تا ......
خداوند اهل هدایت رو تو مسیر حقیقی قرار می ده

چهارشنبه 26/11/1390 - 20:56 - 0 تشکر 431821

«شان استون» بازیگر و پسر الیور استون فیلمساز بزرگ آمریکایی ظهر امروز 25 بهمن ماه با حضور در دفتر آیت الله ناصری واقع در اصفهان به دین اسلام مشرف شد و نام پیشوای اول شیعیان امیرالمومنین علی (ع) را برای خود برگزید.

آیت‌الله محمد ناصری نیز پس از تبریک به « استون » تازه مسلمان، برای وی و همه مسلمانان جهان از درگاه الهی توفیق مسئلت کرد.

وی خطاب به شان استون گفت: علی بهترین و نیکوترین نام پس از محمد است که برای خودتان برگزیده‌اید و این حسن انتخاب را به شما تبریک می‌گویم.

شان استون که خود نیز در زمینه فیلمسازی فعالیت می‌کند، مدتی پیش برای حضور در همایشی با موضوع بررسی فیلم‌های هالیوودی به ایران آمد.

استون به منظور تشرف به دین اسلام چند روزی است که در اصفهان به سر می‌برد. او با قرائت شهادتین به دین اسلام و مذهب شیعه جعفری اثنی عشری روی آورد.

وی همچنین نام خود را به « علی استون» تغییر داد.

در این مراسم نادر طالب زاده نیز حضور داشت.

«علی استون» که پیش از این نیز گردن بندی با تصویر شمشیر ذوالفقار حضرت علی(ع) بر گردن می‌آویخت، راجع به این کارش در گفت‌وگو با فارس گفت: دوستی لبنانی دارم که مسلمان است و به حضرت علی(ع) علاقه بسیاری دارد.

او معتقد است اگر همواره نشانه‌ای از این بزرگوار با خود داشته باشی از گزند دشمنانت محفوظ خواهی بود و من هم به همین منظور این گردن بند را بر گردنم می‌آویزم و همواره روی قلبم است و به من آرامش می‌دهد.

علی استون بازیگر سرشناس آمریکایی پس از گرویدن به اسلام گفت: من در خانواده‌ای که نصف آنها مسیحی و نصف دیگر یهودی بودند بزرگ شده‌ام اما اکنون با تمام وجود می‌پذیرم که یک خدا وجود دارد و پیغمبر اکرم(ص) هم فرستاده اوست.

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

چهارشنبه 26/11/1390 - 21:23 - 0 تشکر 431850

علت مسلمان شدن شان استون چه بود؟

شان علی استون گفت: فکر می‌کنم همان‌طور که حکومت بابل فرو ریخت، قدرت‌های امروز دنیا نیز فرو می‌ریزند، چرا که مردم با ایمان خود قیام‌های منطقه را آغاز کرده‌اند.
«شان استون» در حاشیه مراسم مسلمان شدنش در اصفهان اظهار داشت: جنبش وال‌استریت پایانی ندارد چرا که در دل مردم جای گرفته است.
وی در ادامه با اشاره به دلایل اسلام آوردنش افزود: دین اسلام ادامه کلمه خداوند است، خداوندی که حضرت خلیل و حضرت موسی را فرستاده و تمام مذاهب و اصول ادیان را یکی کرده است.
این هنرمند آمریکایی با بیان اینکه حضرت محمد (ص) در زمانی که دنیا پر از کفر بود تمام مردم را با هم متحد کرد، ادامه داد: من شجاعت و معرفت رسول خدا (ص) را می‌فهمم و به همین دلیل نیز مسلمان شدم.
وی با اشاره به اینکه مذاهب دیگر هم مانند اسلام یک خدا را می‌پرستند، تاکید کرد: “لا اله الا الله” مفهوم جدیدی نیست، بلکه همواره در ادیان مختلف بوده اما نوع بیانش تفاوت داشته است.
استون در پاسخ به این سؤال که آیا خانواده شما در جریان مسلمان شدن شما قرار گرفته‌اند و واکنش آنها با این موضوع چه بوده است، گفت: زیاد اطلاع ندارد؛ من با مسلمان شدن در واقع پیرو تمام ادیان نیز هستم، تمام ما در چشم خداوند که یک قدرت است، یکی هستیم.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا در ۲۷ سالگی به اسلام روی آورده‌اید، اظهار داشت: من قرآن را خواندم اما با یک شب قرائت قرآن نمی‌توان مسلمان شد و تمام عمر باید آن را تلاوت کرد، مسلمان شدن من دستور خداوند بوده است، من کسی نیستم که بخواهم زمانش را تعیین کنم.
این هنرمند تازه مسلمان شده آمریکایی درباره احساسش در زمان قرائت شهادتین، گفت: یک عالم روحانی و مقدسی در آن شرایط بود که فکر کردم ارتباط خاصی با خداوند برقرار شده است.
وی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره شرایط آینده مسلمانان در منطقه افزود: من فکر می‌کنم همان‌طور که بابل فرو ریخت، قدرت‌های دنیا نیز فرو می‌ریزند و این تفاوتی بین افرادی است که ایمان دارند و غربی‌ها که ایمان ندارند.
استون در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که سرنوشت جنبش وال‌استریت در آمریکا را چگونه ارزیابی می‌کنید، بیان داشت: وال‌استریت جنبشی است که پایان ندارد چرا که در دل مردم جای گرفته است.

          کربلای جبهه ها یادش به خیر       سرزمین نینوا یادش به خیر               

 

       "شادی روح امام و شهدا صلوات"          

 

                                               

 
 
پنج شنبه 27/11/1390 - 12:53 - 0 تشکر 432022

سلام

از تلویزیون دیدم شهادتین گفتنش رو، مبارکش باشه. موقع گفتنش، من یخ کرده بودم:)!

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 28/11/1390 - 20:34 - 0 تشکر 432705

QaEtha گفته است :
[quote=QaEtha;562786;431554]سلام
بعضیا می آن این ور مسلمون شن
و بعضیا هم در میرن اون ور تا ......
خداوند اهل هدایت رو تو مسیر حقیقی قرار می ده

سلام 

راه هدایت بازه 

وظیفه ما دعاست 

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

جمعه 28/11/1390 - 23:34 - 0 تشکر 432765

چه تضمینی هست که با این کارش نخواد جاسوسی کنه مثل : (مستر همفر ) و خیلی های دیگه ..... !

يکشنبه 30/11/1390 - 20:28 - 0 تشکر 433545

جمعی از سینماگران انقلابی و مسلمان کشورمان با انتشار پیامی، گرویدن «شان کریستوفر علی استون» به دین مبین اسلام و مذهب شیعه را به او و جهان اسلام تبریک گفتند و از خداوند برای او تندرسی و ثبات قدم در راهی که گام برداشته را آرزو کردند.

امضاء کنندگان این پیام تبریک عبارتند از: فرج‌الله سلحشور کارگردان سریال یوسف پیامبر(ع)، جمال شورجه، امین زندگانی، سیدمجتبی شهیدی، حسین زندباف، جهانبخش سلطانی، روح‌انگیز شمس، قربان محمدپور، جعفر دهقان، محمود پاک‌نیت، محمد هوشیاری، رضا مصطفوی، روزبه رحیم‌نژاد، کیومرث پرخیده، حسین حسنی، منصور براهینی، امان رحیمی، ‌سید‌محمد حسینی، علی جبارزاده و حسین جعفری و...

شان کریستوفر علی استون روز چهارشنبه ۱۹ بهمن و درست چند روز پیش از مسلمان شدنش در موسسه فرهنگی هنری تبیان طی یک ضیافت شام با سلحشور دیدار و اعلام آمادگی کرده بود که حاضر است در ساخت پروژه عظیم موسی پیامبر(ع) با وی همکاری کند.

فارس

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی