انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 476)
پنج شنبه 20/11/1390 - 20:33 -0 تشکر 429096
** رفتار صادقانه **

به نام خداوند بخشنده و مهربان

یکی از بهترین خصلت های امام ، صداقت ایشان بود. امام هرگز این گونه نبودند که آن چیزی که بیرون می گویند ، وقتی داخل خانه آمدند ، ناچار باشند چیز دیگری بگویند.یعنی رفتار امام در بیرون ، همان انعکاس رفتار ایشان در داخل خانه بود ، به اضافه اینکه ، رسمیت نداشت.امام آنچه را که می فهمیدند ، همانطور صادقانه به بچه ها با مادرم و همه می گفتند.

(خمینی ، احمد ،پیام انقلاب ،ش60 ،ص25 )

 

پنج شنبه 20/11/1390 - 20:39 - 0 تشکر 429100

مهم ترین اصولی که به برقراری ارتباط انسانی میان افراد خانواده کمک می کند ، اصل صداقت یا صادق بودن در گفتار و عملکرد انسان است.فرزندان به راحتی میزان صداقت پدر را مورد ارزیابی قرار می دهند و میزان اعتماد خود را به شما بر اساس آن تنظیم می کنند.
نوجوانان و جوانان به خوبی متوجه رفتارهای صادقانه و یا رفتار های ظاهری افراد بزرگتر در منزل می شوند و با کمال خلوص در جای خود ،هم یاد می گیرند و هم تذکر می دهند.
اعمال و رفتار ما خواسته و ناخواسته زیر ذره بین فکر و ذهن فرزندان ماست و مدام مورد ارزیابی قرار می گیرد.

پنج شنبه 20/11/1390 - 20:44 - 0 تشکر 429103

جوهره اصلی جلب اعتماد ، خلوص و صداقت است.رعایت این اصل مهم یکی از زیر ساخت های استحکام روابط بین فردی در خانواده است.
هرگز به فرزند وعده یا قولی ندهید که از انجام دادن آن عاجز باشید ؛ زیرا تفکر و حافظه آنها بسیار قوی عمل می کند و در صوت عدم انجام آن ، شما را یک فرد غیر صادق و دروغگو خواهد پنداشت ؛ یا تصور می کند حالا که او کارش را انجام داده ، دیگر شما نیازی به او ندارید و تقویت این ذهنیت موجب می شود او در آینده فردی لجباز و انتقامجو گردد.

پنج شنبه 20/11/1390 - 22:34 - 0 تشکر 429171

با نام خدا و سلام
این هم یه اصل اساسی در تربیت صحیح فرزند است یعنی صداقت در رفتار .یعنی به آنچه می گوییم عامل باشیم
خدا هم در قرآن می فرماید:
لم تقولون مالا تفعلون:چرا می گویید انچه را عمل نمی کنید.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

شنبه 22/11/1390 - 16:15 - 0 تشکر 429798

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند :
همه نیکی آن است که در نهان همان کنی که در عیان می کنی.

جمعه 28/11/1390 - 21:24 - 0 تشکر 432728

سلام
با اجازتون منم این داستان آشنا رو نقل کنم :

"
زاهدی مهمان پادشاهی بود. چون به طعام بنشستند، کمتر از آن خورد که ارادت او بود. چون به نماز برخاستند، بیش از آن کرد که عادت او تا گمان صلاحیت در حق او زیادت کنند.
چون به منزل خویش آمد، سفره خواست تا تناولی کند. پسری صاحب فراست داشت گفت: ای پدر باری به مجلس سلطان طعام نخوردی. گفت: در نظرایشان چیزی نخوردم که به کار آید. گفت: نماز را هم قضا کن که چیزی نکردی که به کار آید.
"

یا علی

جمعه 28/11/1390 - 21:25 - 0 تشکر 432729

"آورده اند كه شخصی وارد مسجد شد و مشغول عبادت گردید . در حین نماز متوجه شد گویا كسی وارد مسجد شد لذا نماز را غلیظ تر می خواند و ركوع و سجودهای آن را طولانی تر كرد و با خود می گفت كه اگر نماز با حالی بخوانم این شخص كه وارد مسجد شده به مردم می گوید كه من چقدر نماز را دوست دارم و كارم در بین مردم رونق می گیرد پس از ساعتی كه نماز را تمام كرده و سر برگرداند كه ببیند چه كسی است با كمال تعچب دید كه چون باران می آمده و در ب مسجد باز بوده سگی برای فرار از باران به مسجد پناه آورده لذا دو دستی بر سر خود می زد و گفت این همه نماز برای این سگ بوده است."

یا علی

جمعه 28/11/1390 - 21:40 - 0 تشکر 432736

سلام
مطالبی که نوشتید خیلی آموزندست .
ممنون

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی