پژوهش های دانش آموزی (بازدید: 549)
چهارشنبه 19/11/1390 - 14:39 -0 تشکر 428581
بخش جدید جشنواره هفتم "همه با هم یاد بگیریم"

 


سلام

هر سال بر تعداد شرکت کنند ه های جشنواره دانش آموزی اضافه می شه ،هر سال مدرسه های متنوع تری در این جشنواره شرکت می کنن.

ما دست اندر کارهای جشنواره بایدمنطبق با تنوع شرکت کننده ها ،بخش ها ویا امکان های مختلف برای برگزاری جشنواره بوجود آوریم .مثلا الان چند ساله که تعداد شرکت کننده های شهرستانی زیاده و ما تا به حال سعی کردیم برای اسکان دانش آموز ها و معلم های شهرستانی امکاناتی رو بوجود بیاریم و خدا رو شکر تا به حال موفق بودیم .

از موضوع هایی که دو سه ساله برامون مسئله شده ،چگونگی شرکت مدرسه های با تجربه هست . این مدرسه ها از اولین دوره در جشنواره ما شرکت داشته اند . حضور موثر و در نتیجه تجربه بسیار خوبی دارند. هر کدام از این مدرسه ها در یک رشته ویا یک پروژه  خاص همیشه حرف اول را زده اند.

از طرف دیگه  از هدف های اولیه طرح پروژه های دانش آموزی ایجاد بستر اینترنتی  و مناسب برای انجام پژوهش، برای تمام دانش آموزان کشور است و هر سال مدرسه ها و دانش آموزهایی شرکت می کنند که کمتر در انجام پروژه تجربه دارند .ما هم از حضور اونا خیلی خوشحالیم.

مقایسه مدرسه های با تجربه و مدرسه های جدید با هم کار درستی نیست . به همین دلیل امسال تصمیم گرفتیم  مدرسه هایی که در یک رشته یا پروژه خاص مهارت بیشتری دارند به شکل دیگری در جشنواره حضور داشته باشند .

این بخش از جشنواره برای اونا هست . این مدرسه ها می تونن با برگزاری کارگاه برای دیگر مدرسه ها و دیگر شرکت کننده ها تجربه خودشون رو در اختیار دیگران قرار دهند . ضمنا به عنوان یک الگو و مدرسه مدل برای شرکت کننده های تازه مطرح می شن  .

نظر شما چیه ؟ 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی