انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 250)
دوشنبه 17/11/1390 - 1:30 -0 تشکر 427582
اصفهان بعنوان نهاد گسترش دیپلماسی عمومی و شهری معرفی شود

بهادر امینیان در حاشیه دیدار با شهردار اصفهان در گفتگوی اختصاصی با "ایمنا" گفت: در طول تاریخ ارتباطات تمدن‌‌ها و فرهنگ‌ها به اشكال متجلی می شد كه برای هر دو تمدن دستاوردهای خوبی به همراه داشت.
وی با اشاره به خواهر خواندگی ۱۵ ساله اصفهان و یاش رومانی تصریح كرد:  من به عنوان نماینده رومانی به اصفهان آمده‌‌ام تا راهكارهای ترویج، توسعه روابط و شناساندن متقابل فرهنگ و تمدن هر دو شهر بررسی شود.
سفیر كشور جمهوری اسلامی ایرانی در بخارست رومانی با تاكید بر این كه اصفهان از لحاظ فرهنگی و اقتصادی و سیاسی یكی از داشته های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران است، افزود: شهر تاریخی اصفهان با فرهنگ غنی می تواند نقش مهمی در شناساندن ایران اسلامی به جهانیان داشته باشد.
امینیان با اشاره به این كه اصفهان شناخته ترین نمادایران محسوب می شود، ادامه داد: تصویری كه در ذهن انسانها شكل می گیرد در شكل دهی رفتار‌ها نقش مهمی دارد از این رو با استفاده از ظرفیت های اصفهان می توان تصویر واقعی ایران را به جهانیان ارائه دهیم.
وی اقدامات شهرداری اصفهان در ارتقا جایگاه بین المللی این شهر مثبت ارزیابی و تاكید كرد: با استفاده از ظرفیت اصفهان می توان در جهت توسعه تعاملات و رفت و آمدها و گسترش صنعت توریسم اقدام نمود.
سفیر جمهوری اسلامی ایرانی در بخارست رومانی با پیشنهاد معرفی اصفهان به عنوان نماد گسترش دیپلماسی عمومی و شهری از مقامات وزارت امور خارجه به خصوص مسئول دیپلماسی عمومی وزارت خارجه روابط اصفهان خواست با بررسی ظرفیت‌های اصفهان، قدیمی ترین مركز فرهنگ و تمدن به عنوان نمادگسترش دیپلماسی عمومی و شهری انتخاب شود./

منبع :خبر گزاری ایمنا

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
دوشنبه 15/12/1390 - 21:42 - 0 تشکر 438416

بنظر می رسه بیش از حد دارن برای شهرمون خواهر خونده پیدا می كنن. بابا دو سه تا شهر پرسابقه بسه دیگه ... كم مونده فردا پس فردا برن بوركینافاسو یه شهر پیدا كنن و اعلام كنن خواهر خوانده اصفهان شده ...

رومانی كه شابقه تاریخی خاصی نداره كه این پیوند مبارك رو ثبت كرده ن براش. شهر "یاش" رومانی اصلا كجا هست كه شده خواهر خوانده ما؟ چه آثار باستانی ای داشته؟ چه تمدنی؟ چه هنر و ادبی؟
حواسمون به شان شهرمون باشه . آخه با هركسی كه خواهر خونده نمی شن. خوبه خونه بزرگه وگرنه این همه خواهر خوانده جا نمی شدن یه جا!!!...

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی