• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 752)
شنبه 15/11/1390 - 16:59 -0 تشکر 426827
سامسونگ ، ماری در آستین

توهین و تمسخر کشور و فرهنگ مردم ایران توسط شرکت «سامسونگ» در تیزر تبلیغاتی تبلت گلکسی تب

 

گروه خبری GSM: شرکت سامسونگ، در اقدامی عجیب اقدام به پخش تیزری تبلیغاتی در شبکه های تلوزیونی اسرائیل کرد که به جهت جلب توجه و کسب مشتریان هر چه بیشتر در میان صهیونیسم ها، انواع و اقسام توهین به مردم و بخصوص فرهنگ ایران می شود.

داستان این کلیپ به 4 بازیگر صهیونیسم،  مربوط می‌شود که  برای دیدار با طرفداران خود در ایران، به اصفهان سفر می‌کنند!این چهار بازیگر برای اینکه شناخته نشوند لباس زنان ایران را بر تن می‌کنند. شرکت سازنده این کلیپ، با نوع پوششی که برای این 4 کاراکتر در نظر  گرفته، زنان ایران را مورد تمسخر قرار داده است، به گونه‌ای که این 4 مرد با پوشیدن مانتو و در عین حال داشتن سبیل و با راه رفتن نامناسب خود، چهره ناشایست و عقب‌افتاده‌ای از زنان کشورمان نشان می‌دهند.در این کلیپ، اصفهان، شهر بزرگ و تاریخی ایران، به مثابه بیابانی به تصویر کشیده شده که مملو از گرد و غبار است و وسایل نقلیه آن گاری و چهارپایان اهلی، و مردم آن به دور از هرگونه تمدن و به صورت عصر حجری زندگی می‌کنند و زنان در هر گوشه‌ای روی زمین بر روی خاک  نشسته‌ و مشغول گدایی هستند.این 4 نفر در جستجوی غذا به کافه‌ای می‌رسند که در این کافه یک جاسوس اسرائیلی را که نیروگاه هسته‌ای ایران در اصفهان را زیر نظر دارد، به طور اتفاقی می‌بینند. این مامور مخفی، به بازیگران  توضیح می‌دهد که تبلتی دارد که با آن تمام فعالیت‌های نیروگاه هسته‌ای را رصد می‌کند. یکی از بازیگران ، تبلت مامور موساد را برمی‌دارد و همینطور که درباره قابلیت‌های آن از مامور سوال می‌کند، دوست دیگرش از روی کنجکاوی، دکمه‌ای را روی تبلت لمس می‌کند که به محض لمس دکمه، نیروگاه هسته‌ای ایران که پشت سر آن‌هاست، منفجر می‌شود!همه بهت‌زده می‌شوند اما بازیگری که باعث این انفجار شده، می‌گوید: چی شده؟ مگر چه اتفاقی افتاده؟! این هم فقط یک انفجار مرموز دیگر در ایران بوده! غصه نخورید!انتشار این کلیپ توسط شرکتی که در بازار ایران حضوری فعال دارند، محصولات خود را تبلیغ می کنند و از این راه درآمد بسیار دارد، جای شگفتی و البته تاسف بسیار دارد.

سامسونگ به جهت حضور نمایندگان رسمی خود در ایران به خوبی می داند که ایران و تصویر واقعی شهری مانند اصفهان چگونه است و اقدام این شرکت در ساخت اینچنین ویدئویی، نه از روی نا آگاهی، بلکه از روی تعمد و تنها جهت بازاریابی بهتر برای یکی از محصولات خود در میان مردم اسرائیل است.

جی اس ام یک سایت اطلاع رسانی در حوزه تلفن همراه است و نگاه جی اس ام به اقدام سامسونگ، فارق از هرگونه نگاه سیاسی و بدون در نظر گرفتن اوضاع این روزهای جهان است. اما بهتر است این نکته به این شرکت کره ای یادآوردی شود که تمدن جهان در دو هزار سال پیش، از شرق تا غرب، مترداف با نام نام ایران بود. این در حالیست که نام کشور کره، تا همین صد سال پیش (و شاید کمتر)، به مستعمره ای  از کشور چین اطلاق می شد!

منبع مطلب:

http://gsm.ir/news_details.php?id=10365

 

نظر شما در مورد این موضوع چیست ؟؟؟

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

شنبه 15/11/1390 - 17:1 - 0 تشکر 426830

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

شنبه 15/11/1390 - 17:54 - 0 تشکر 426847

سلام

آب دریا از دهن سگ نجس نمی شه!راستی جناب جاده دوستی گرامی ! کد فلش پلیر رو از طریق کدوم گزینه اینجا قرار دادین؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 15/11/1390 - 20:6 - 0 تشکر 426894

سلام جناب میلادی
کدهای برنامه نویسی رو باید جای دیگه ایی که امکان ادیت کردن کدها رو در اختیارتون میزاره آماده کنید و بعد نتیجه نهایی رو اینجا کپی کنید. اگه مایل بودید کدهای پلیر رو در اختیارتون میزارم.

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

شنبه 15/11/1390 - 20:47 - 0 تشکر 426910


تکمیلی/ ورود "پشیمان‌کننده" مجلس، دروغ سامسونگ و پشت‌پرده ماجرا
رئیس‌ کمیسیون اقتصادی مجلس با پشیمان کننده خواندن واکنش مجلس به تیزرضدایرانی سامسونگ، گفت: عذرخواهی شرکت سامسونگ از ملت ایران گرچه لازم اما کفایت نمی‌کند.
به گزارش جهان، به تازگی تبلیغی از یک محصول سامسونگ منتشر شده است. در این تبلیغ، ایران به مثابه بیابانی به تصویر کشیده شده که مملو از گرد و غبار است و مردم آن به دور از هرگونه تمدن و به صورت عصر حجری زندگی می‌کنند؛ 4 مرد با پوشیدن مانتو و در عین حال داشتن سبیل و با راه رفتن نامناسب خود، چهره ناشایست و عقب‌افتاده‌ای از زن ایرانی نشان می‌دهند.

در این کلیپ، یک جاسوس موساد در ایران، تبلتی از سامسونگ دارد که با آن تمام فعالیت‌های نیروگاه هسته‌ای را رصد می‌کند؛ در این بین شخصی از روی کنجکاوی، دکمه‌ای را روی تبلت لمس می‌کند که به محض لمس دکمه،نیروگاه هسته‌ای ایران که پشت سر آن‌هاست، منفجر می‌شود!

در واکنش به این تبلیغ اهانت آمیز، ارسلان فتحی‌پور رئیس‌ کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌و گو با فارس، از تلاش مجلس برای تجدید نظر در ارتباط با شرکت سامسونگ خبر داد.

وی با بیان اینکه شرکت سامسونگ در اکثر خانه‌های ایرانی کالا دارد، افزود: شرکت سامسونگ برای خرسندی صهیونیست‌های اقدام به تولید تیزر تبلیغی ضدایرانی کرده در حالی که فراموش کرده است با ایران بیشترین مراوده اقتصادی دارد.

فتحی‌پور پاسخ مجلس ایران به تیزر تبلیغی شرکت سامسونگ را پشیمان کننده خواند و گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس به زودی در این باره بیانیه‌ای صادر خواهد کرد.

رئیس‌کمیسیون اقتصادی مجلس از احتمال مطرح شدن طرح 2 فوریتی در مجلس خبر داد که به گفته وی، این طرح تمامی خریدها از شرکت سامسونگ را ممنوع خواهد کرد.

وی در پایان گفت که عذرخواهی شرکت سامسونگ از ملت ایران گرچه لازم اما کفایت نمی‌کند و مسئولان این شرکت باید در این باره پاسخگو باشند.

بیانیه سامسونگ در محکومیت تیزر اهانت‌آمیز

در همین حال، الهه طاهری، مدیر روابط  عمومی سامسونگ کره در ایران، در گفت وگو فارس، در خصوص انتشار این تبلیغ، گفت: تهیه این تبلیغ ارتباطی با شرکت سامسونگ کره ندارد.

وی توضیح داد: ابن تبلیغ توسط یک شبکه تلویزیون کابلی اسرائیلی با نام HOT تهیه شده است.

وی گفت: در این شبکه برنامه ای پخش می شود که تبلت سامسونگ به عنوان جایزه برنامه به شرکت کنندگان داده می شود.

طاهری افزود: این کلیپ نیز توسط همین برنامه؛ برای تبلیغ جایزه خود تهیه و پخش شده است.

مدیر روابط  عمومی سامسونگ کره در ایران اظهار داشت: همچنین در موضع گیری نسبت به این موضوع، دفتر سامسونک کره و دبی خطاب به دفتر سامسونگ اسرائیل، بیانیه ای در محکومیت ساخت این تبلیغ صادر کرده است و آن را توهینی به بازار خاورمیانه سامسونگ دانسته است.

سامسونگ در جریان تولید کلیپ ضدایرانی بوده است

اما روابط عمومی شرکت سامسونگ در ایران، گرچه تولید تیزر ضدایرانی را کار یک برنامه تلویزیونی در اسرائیل دانسته اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که این شرکت، نه تنها در جریان تولید این تیزر قرار داشته بلکه اعطای تبلت‌هایی با برنامه‌های کاربردی مخصوص این برنامه تلویزیونی را نیز متقبل شده است.

براساس گزارش سایت اوباما، اولین نکته قابل توجه در اظهارات مدیر روابط عمومی شرکت سامسونگ در ایران، این موضوع است که اقدام شعبه اسرائیلی سامسونگ، "توهینی به بازار خاورمیانه سامسونگ" است و این مدیر ایرانی، حرفی از توهینی که این تبلیغ به ملت ایران کرده است، به میان نمی‌آورد و تبعاً عذرخواهی هم نمی‌کند.

گرچه طاهری در بخشی از مصاحبه، مسئول ساخت این کلیپ را شعبه اسرائیلی سامسونگ دانسته است اما در بخش دیگری، با تلاش برای مبری دانستن شرکت سامسونگ از این تبلیغ مدعی شد: این تبلیغ از سوی شبکه "هات" اسرائیل ساخته شده است و شرکت سامسونگ در تولید آن نقشی ندارد.

طاهری با بیان این موضوع که این تبلیغ مربوط به مسابقه‌ تلویزیونی بوده که در آن به برندگان، تبلت سامسونگ جایزه داده می‌شده است، این ادعای جالب را مطرح کرد که تیزر تبلیغاتی تبلت سامسونگ نیز از سوی این مسابقه تلویزیونی "تهیه و تولید" شده است و این در حالی است که تهیه تیزر تبلیغاتی برای شرکت‌های تجاری، هیچگاه از سوی برنامه‌های تلویزیونی تهیه و تولید نمی‌شود بلکه این برنامه‌ها، حداکثر می‌توانند سفارش‌دهنده تیزرها و پخش‌کننده آن‌ها باشند و تولید تیزرها توسط شعبه‌های شرکت‌های تجاری و شرکت‌های تبلیغاتی انجام می‌شود. اما در هر حال، مسئولیت محتوای تیزرهای تبلیغاتی، همواره با شرکت‌های تجاری است.

اما بررسی‌های بیشتر خبرنگار ما در این موضوع، از آگاهی داشتن کامل شعبه اسرائیلی شرکت سامسونگ از موضوع حکایت دارد به گونه‌ای که در وبسایت عبری زبان برنامه تلویزیونی هات عنوان شده، شرکت "کراویتز" که مسئولیت تولید تیزرهای تبلیغاتی شرکت سامسونگ را بر عهده دارد، با همکاری برنامه هات، این کلیپ را برای مسابقه برنامه تلویزیونی هات تولید کرده‌اند.

دلیل دوم برای اشراف کامل سامسونگ به اتفاق صورت گرفته، این است که شرکت سامسونگ به طور ویژه، تبلت‌هایی با برنامه‌های کاربردی (Applications) مخصوص برنامه هات را در اختیار این برنامه تلویزیونی گذاشته است و این نشان می‌دهد که همکاری و تعامل شرکت سامسونگ و تلویزیون هات، حاصل قرارداد یک پروژه تجاری بوده و به هیچ وجه ممکن نیست که شرکت سامسونگ، از محتوای تولیدشده این تیزر بی‌اطلاع بوده باشند.


شرکت کراویتز تبلیغ‌کننده رسمی محصولات سامسونگ در اسرائیل، این کلیپ را برای برنامه "هات" ساخته است و همانگونه که در کادر مشخص است، سامسونگ تبلت‌هایی با قابلیت‌های ویژه این برنامه تلویزیونی را تقدیم (Present) مخاطبان اسرائیلی خود کرده است.

به علاوه، دلیل سومی که استدلال مدیر روابط عمومی شرکت سامسونگ در ایران را بیشتر خدشه‌دار می‌کند، وجود لوگوی شرکت سامسونگ در صفحه اینترنتی برنامه هات است که نشان می‌دهد شرکت سامسونگ کاملاً در جریان این موضوع بوده است و به نوعی تهیه جایزه‌های این برنامه را متقبل شده است. چرا که هیچ برند تجاری و یا برنامه تلویزیونی حق ندارد بدون اجازه حقوقی، برند تجاری شرکت‌های دیگر را تبلیغ و یا در جایی استفاده نماید.
 http://www.jahannews.com/vdciyqar3t1auy2.cbct.html

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
شنبه 15/11/1390 - 20:48 - 0 تشکر 426911

به نام خدا

حالا که اینا بخاطر مسائل اقتصادی همچین کاری کردن ما هم باید جواب اقتصادی بهشون بدیم تا دقیقا تلخیش رو بفهمند اما اینکه گفته میشه کل محصولات تحریم میشن بعید میدونم که اجرایی بشه ولی حتما باید بعضی از محصولات مثل لوازم خانگی، موبایل و ... که نمونه‌های با کیفیت ایرانی یا خارجی دارن ورودشون ممنوع بشه

یا علی

در پناه حق

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
شنبه 15/11/1390 - 22:53 - 0 تشکر 426940

جاده دوستی گفته است :
[quote=جاده دوستی;70338;426894]سلام جناب میلادی
کدهای برنامه نویسی رو باید جای دیگه ایی که امکان ادیت کردن کدها رو در اختیارتون میزاره آماده کنید و بعد نتیجه نهایی رو اینجا کپی کنید. اگه مایل بودید کدهای پلیر رو در اختیارتون میزارم.

سلام

اگر یه نمونه برام بفرستین ممنون میشم

مرسی

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

يکشنبه 16/11/1390 - 10:3 - 0 تشکر 427069

سلام
به نظرم از بس به توهین كنندگان به كشورمون جواب دندان شكنی ندادیم اینجوری پر رو شدن!
میشه به جای تحریم ازشون شكایت كنیم و جریمه سنگینی بگیریم

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

يکشنبه 16/11/1390 - 11:47 - 0 تشکر 427109

واقعا متاسفم! باید یک برخورد جدی با این شرکت بشه.به چه راحتی به کشور ما توهین میشه!! خدایا!!


خدا در همین نزدیکی است
پنج شنبه 20/11/1390 - 14:30 - 0 تشکر 429009

وای چی بگم!!!! دیگه جای حرفی نمی مونه با این توهینات....بهتره یه برخورد جدی باهاشون داشته باشیم....

امواج زندگی را بپذیر حتی اگر گاهی تو را به عمق ببرد، ماهی آسوده که بر سطح آبها می بینی مرده است!
جمعه 21/11/1390 - 15:29 - 0 تشکر 429435

به قول امام اگر اسرائیل دست به دریا بزنه آب دریا نجس میشه ... خوب امام اینها رو شناخته بود خدا شر اسرائیل و از روی زمین کم کنه چون این زباله دیگه قابل بازیافت نیست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی