انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 289)
سه شنبه 11/11/1390 - 19:21 -0 تشکر 424371
رفتار کردن به شیوه ی روزهای اول آشنایی موجب تقویت روحیه زوج ها می شود

رفتار کردن به شیوه ی روزهای اول آشنایی موجب تقویت روحیه زوج ها می شود 

نویسنده:نرگس امیدی
 
بر اساس یک مطالعه روانشناسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا، سریع ترین راه برای برقراری دوباره حس عاشقانه بین همسرانی که مدت طولانی در کنار یکدیگر زندگی کرده اند این است که تظاهر کنند نسبت به یکدیگر غریبه اند.
احتمال زیادی وجود دارد که این افراد با رفتار کردن مثل روز اول آشنایی، خود را در بهترین شرایط ظاهر کنند و زمان خوبی با هم بگذرانند.
همه ی ما هنگام ملاقات با افراد غریبه تلاش می کنیم خوشایند به نظر بیاییم و بخاطر این تلاش خودمان هم احساس بهتری پیدا می کنیم.
محققین از سی و یک زوج خواستند که با همسر خود یا با شخص غریبه ای از جنس مخالف تعامل کنند و سپس از آنها پرسیدند چه احساسی راجع به این آزمایش داشتند. آنها دریافتند که داوطلبین این آزمایش رضایت خاطر خود را به میزان قابل توجهی پس از تعامل با افراد غریبه در مقایسه با همسرانشان کم برآورد کرده بودند.
در مطالعه ای تکمیلی، محققین از زوج هایی که مدت طولانی در کنار یکدیگر زندگی کرده اند خواستند طوری با هم برخورد کنند که گویی یکدیگر را نمی شناسند؛ پس از این تکلیف آنها به سرعت احساس بهتری پیدا کردند.
بطور کلی وقتی افراد با دوستان صمیمی، اعضای خانواده یا همسر خود برخورد می کنند می دانند که می توانند رفتار ناخوشایند یا کسالت خود را نشان دهند اما وقتی سعی داریم خود را خوشایند جلوه دهیم - همان طور که در ملاقات با افراد غریبه رفتار می کنیم - خلق ما بهتر می شود. این مطالعه پیشنهاد می کند برای بهتر شدن حالت خلقی خود با افراد جدید ملاقات داشته باشیم.

منابع: Science Daily - مجله شخصیت روانشناسی
2007-may-28th
منبع:نشریه بهداشت روان، شماره 35.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی