سينما و تلویزیون (بازدید: 419)
پنج شنبه 6/11/1390 - 14:53 -0 تشکر 421900
قدیمی های شبکه یک تجلیل شدند

شبکه اول سیما شب گذشته پنجم بهمن ماه چهلمین سالگرد تاسیس خود را به عنوان شبکه‌ ملی و قدیمی‌‌ترین شبکه‌ تلویزیونی در ایران جشن گرفت و پیشکسوتان این شبکه همچون ابراهیم حاتمی‌کیا، حسن فتحی، داود میرباقری یدالله صمدی، سیروس مقدم و ... تقدیر شدند.

شبکه یک سیما دیشب پنجم بهمن ماه با حضور جمعی از بازیگران،‌ تهیه‌کنندگان‌، کارگردانان و نویسندگان، مجریان، مستندسازان، مدیران اسبق و خانواده شبکه یک، سالگرد تاسیس‌اش را ساعت 19:30 در سالن همایش‌های برج میلاد جشن گرفت و تا بامداد ادامه پیدا کرد.

در ابتدای این مراسم با اجرای فرزاد جمشیدی آیاتی از کلام‌الله و صحبت‌های مقام معظم رهبری در دیدار با هنرمندان پخش شد. مهدی فرجی، مدیر شبکه یک به عنوان اولین سخنران روی سن حاضر شد.

 


آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

پنج شنبه 6/11/1390 - 14:56 - 0 تشکر 421901


وی خطاب به حاضران گفت: برگزاری چنین جشنی که مجری آن جمشیدی باشد، خودزنی است، چرا که نمی‌شود با حضور او دیگر حرفی زد. گرچه او از اجرای این مراسم امتناع می‌کرد، اما ما به آقای جمشیدی اصرار کردیم تا اینکه او پذیرفت. واقعاً با حضور این مجری توانمند تفاوت هنرمند و بی‌هنر مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: خوشحالم این مراسم را با حضور گرم و پرشور خانواده شبکه یک برگزار می‌کنیم. ما به مدت ده شب آثار مختلف شبکه یک را پخش می‌کنیم و به رقابت می‌گذاریم. البته قرار است در آینده سیما فیلم هم جشنی برای تولیدات‌اش بگیرد.

بعد از صحبت‌های مدیر شبکه یک گروه موسیقی آیینه آسمانی قطعاتی را اجرا کردند. بعد از اجرای موسیقی علی دارابی معاون سیما و مدیر شبکه یک روی سن حاضر شدند و از صلواتیان، مشیری، جعفری جلوه، علیرضا برازش، مسعود گرجی و پورمحمدی به عنوان مدیران اسبق و سابق این شبکه تقدیر کردند.

همچنین در ادامه مراسم از مستندسازان برتر این شبکه همچون ارد عطارپور، محمدعلی فارسی و سعید نبی تقدیر به عمل آمد. در بخش اجرا هم از اقبال واحدی، هرمز شجاعی‌مهر، بهروز شفیعی، محمدرضا شهیدی‌فرد، شعله قهرمانی و فرزاد جمشیدی تقدیر شد.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

پنج شنبه 6/11/1390 - 15:0 - 0 تشکر 421903

امیرجعفری در ابتدا با لحن طنز خطاب به حاضران گفت: من قد دارم، اما قیافه ندارم!

وی ادامه داد: وقتی آقای جمشیدی از من خواست صحبت کنم، واقعاً هول شدم. نمی‌دانم باید چه بگویم. قلبم تند تند می‌زند!

سپس جعفری رو به سوی سیروس مقدم اشاره کرد: آقای مقدم خیلی دوست داریم.

این بازیگر یادآور شد: معتقدم آقای مقدم سلطان بی‌چون و چرای تلویزیون است. اگر آقای مقدم پیشنهاد بازی در مجموعه "زیر هشت" را به من داد، به خاطر بازی در مجموعه "میوه ممنوعه" حسن فتحی بود. من از آقای فتحی تشکر می‌کنم که نقش خوبی به من در این سریال داده بود.

در ادامه جمشیدی از جعفری خواست تا اگر خاطره‌ای دارد از مجموعه "زیر هشت" تعریف کند. جعفری گفت: من خاطرات زیادی داریم، ولی بخشی از خاطرات برای خود عوامل جذاب است.

در بخشی دیگر از مراسم مجری از ملیحه حکمت همسر شهید بابایی، دختر شهید بابایی و مادر شهید حسن باقری دعوت کرد تا به روی سن بیایند. حاضران به احترام این شهدای دقایقی ایستادند. مدیر شبکه یک، ابراهیم حاتمی کیا و فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران روی سن حاضر شدند و از این دو خانواده تقدیر کردند.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

پنج شنبه 6/11/1390 - 15:3 - 0 تشکر 421904

ملیحه حکمت در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه ربیع‌الاول گفت: من از آقایان دارابی معاون سیما و مهدی فرجی مدیر شبکه یک قدردانی می‌کنم. من از احساسات همه شما شرمنده هستم. از همه عوامل مجموعه تلویزیونی "شوق پرواز" قدردانی می‌کنم.

مادر شهید باقری هم اشاره کرد: من از همه دست‌اندرکاران شبکه یک قدردانی می‌کنم و از اینکه در این جمع حضور دارم خوشحال هستم. البته من به دلیل مشکلات چشم‌ام زیاد نمی‌توانم تلویزیون ببینم، اما امشب با خیلی از عزیزان آشنا شدم. من از جوانان عاجزانه می‌خواهم تا کتاب‌هایی که درباره شهدا است را مطالعه کنند.

وی ادامه داد: قرار است یک مجموعه 10 قسمتی از شهید ما سال آینده از شبکه یک پخش شود. همچنین کتابی آماده می‌شود که درباره خاطرات همرزم‌های شهید باقری است.

در بخشی دیگر از مراسم مدیر عامل بانک حکمت ایرانیان سخنرانی کرد و در ادامه از برگزارکنندگان این مراسم همچون کامبیز اخوان صفا، والی‌نژاد، سمیرا رستمی و ... تقدیر شد.

پخش کلیپی از هنرمندان شبکه یک از دیگر بخش‌های مراسم سالگرد شبکه یک بود. در ادامه مهدی فرجی، سیروس مقدم و داود میرباقری روی سن حاضر شدند تا از هنرمندان تقدیر به عمل بیاید.

نکته جالب این بود که در ابتدا مقدم و میرباقری لوح‌هایشان را برای تقدیر دریافت کردند.

در ادامه از حسن فتحی، مسعود جعفری جوزانی، رضا جودی، الهام غفوری، محمدرضا ورزی، علی لدنی، رسول صدرعاملی، علیرضا نادری، علی‌اکبر محلوجیان، علیرضا طالب‌زاده، ابراهیم حاتمی‌کیا، محمدرضا هنرمند، یدالله صمدی، سیدضیاء‌الدین دری، کمال طباطبایی، محمود فلاح، علی شاه‌حاتمی، حسن بشکوفه، بهرام بهرامیان، امیر جعفری، بهنوش طباطبایی، مسعود رایگان، محمد کاسبی، الهام حمیدی، افسانه بایگان، محمدرضا شریفی‌نیا، پوریا پورسرخ، لعیا زنگنه، علیرضا خمسه، کوروش تهامی، امین زندگانی، نسرین مقانلو، ثریا قاسمی، پوراندخت مهیمن، ستاره اسکندری و حسین یاری تقدیر شد.

رسول صدرعاملی در این مراسم گفت: خوشحالم امشب در جمع خانواده شبکه یک حضور دارم و دو فیلمی که با موضوع امام رضا (ع) ساختم، مورد توجه قرار گرفته است. آداب زیارت این است که اول برای دیگران دعا کنید. امیدوارم همه شما سلامت باشید.

ابراهیم حاتمی کیا هم افزود: خوشحالم در جمع شما هستم.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

پنج شنبه 6/11/1390 - 15:5 - 0 تشکر 421906

یدالله صمدی هم اشاره کرد: خدا را شاکرم که توانستم مجموعه‌ای درباره شهید بابایی بسازم و خانواده بسیار محترم این شهید ما را یاری کردند.

امیر جعفری هم گفت: امشب بزرگان زیادی در این مراسم حضور دارند و من خوشحالم که در این مراسم شرکت کردم.

مسعود رایگان با اشاره به جمله‌ای از ایبسن گفت: او می‌گوید خداوند محبت است. پس به نام محبت.

محمد کاسبی هم برای حاضران دعا کرد که همیشه در پناه مولا علی (ع) باشند.

الهام حمیدی هم با تشکر از همسر و دختر شهید بابایی افزود: افتخار می‌کنم در مجموعه تلویزیونی "شوق پرواز" نقش‌آفرینی کردم.

محمدرضا شریفی‌نیا هم اشاره کرد: من اولین کارم را با تلویزیون با مجموعه "امام علی (ع)" داود میرباقری آغاز کردم. به همین دلیل می‌خواهم جایزه‌ام را تقدیم به میرباقری کنم.

سپس شریفی‌نیا با لحن خنده گفت: البته آقای فرجی گفتند که ممکن است پشیمان شوم، اما می‌خواهم جایزه‌ام را تقدیم به این کارگردان کنم.

لعیا زنگنه هم افزود: خوشحالم در این مراسم حضور دارم و دوستانم را بعد از مدت‌ها دیدم. افتخار می‌کنم با صدای بلند بگویم که کار را با تلویزیون شروع کردم و توانستم با مردم ارتباط خوبی برقرار کنم. ما باید قدردان پیشکسوتان باشیم.

وی ادامه داد: افتخارم این است که دختری دارم که همیشه مشوقم است و خانواده‌ام از من حمایت می‌کنند. همه ما هنرمندان بهتر از بقیه می‌دانیم که کار هنرمندان سخت است. من به حرفه‌ام افتخار می‌کنم.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

پنج شنبه 6/11/1390 - 15:6 - 0 تشکر 421907

علیرضا خمسه با لحن شوخی به حاضران گفت: من بر خلاف امیر جعفری قد ندارم، اما قیافه دارم! من خوشحالم که مادرم من را به دنیا آورد، آن هم عجب دسته گلی!

حرف‌های خمسه که با خنده حاضران همراه شده بود. در ادامه گفت: من از حراست سازمان صدا و سیما هم تشکر می‌کنم. سال 60 بود که یک روز به شبکه یک می‌آمدم. وقتی داشتم از در عبور می‌کردم یکی از حراستی‌ها عزیز بلند سرم داد زد که آقا کجا می‌روید؟ من هم گفتم که خمسه هستم. او با لحن تند به من گفت هفته پیش که اکبر عبدی آمده بود راهش ندادیم چه برسد به تو که پخی هم نیستی! همان روز بود که تصمیم گرفتم من در شبکه یک کار کنم و الان 30 سال است که در این شبکه کار می‌کنم.

امین زندگانی وقتی روی سن حاضر شد از اجرای ریزه‌بین جمشیدی تشکر کرد و گفت: اینجا دوستان بازیگرم هستم همچون پویا امینی، کامران تفتی، سعید داخ، علی صالحی و ... که با وجود آنکه برای شبکه یک کمتر کار کرده‌اند، اما بازیگران خیلی خوبی هستند.

او در ادامه از حاضران خواست تا آنها را تشویق کنند.

نسرین مقانلو هم در این مراسم گفت: من پدرم در این مراسم حضور دارد. از او و مادرم به خاطر حمایت‌هایشان ممنون هستم. نام پدرم علی است و همیشه مرید مولا علی (ع) بوده است. خانواده‌ام به من یاد دادند که این حرفه مقدس‌ترین حرفه است و باید عاشقانه آن را دوست داشته باشم.

جشن سالگرد شبکه یک با اجرای خاله شادونه برای بچه‌ها به پایان رسید.

منبع :مهر

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

پنج شنبه 6/11/1390 - 17:13 - 0 تشکر 421965


لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

پنج شنبه 6/11/1390 - 19:17 - 0 تشکر 422020

سلام

seyed68 گرامی ممنون بابت قرار دادن عکس ها


آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 8/11/1390 - 20:26 - 0 تشکر 423036

سلام
خواهش میکنم وظیفه بود

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی