سينما و تلویزیون (بازدید: 2905)
يکشنبه 2/11/1390 - 22:26 -0 تشکر 420548
تحلیل انیمیشن پرسپولیس

پرسپولیس، کتابی که با توصیه یک یهودی نوشته شد

کتاب ضدایرانی که در دانشگاه های خارج از کشور تدریس می شود!
[تصویر: ec1fe1c49dd2cbf43dc07977393bf79a.jpg]کتاب ضد ایرانی پرسپولیس نوشته
مرجان ساتراپی با هدف سیاه نمایی پیرامون انقلاب اسلامی هم اکنون در بیش از یکصد دانشگاه آمریکایی تدریس می شود. فیلم این کتاب نیز با کمک فرانسوی ها تولید شده و مفتخر به دریافت جایزه کن شده است!


..................................................​ ..................................................​ ................................
به گزارش سرویس زنان جهان؛ پس از موضع گیریهای صریح مردم و مسئولین ارشد نظام پیرامون ضعف عملکرد فرهنگی در کشور به نظر می رسد یاد آوری برخی فعالیت های ضد فرهنگی عمیقی که در این سالها علیه کشور در حال انجام است به دستگاههای مربوطه خالی از لطف نباشد.
جالب این است که بسیاری از این تولیدات ضد ایرانی در داخل کشور به سهولت قابل دسترسی است و این سهل انگاریهای فرهنگی اعتراض بسیاری بر انگیخته است.پرسپولیس ساتراپی، یک کارتون ضد ایرانی
هنگامی که مرجان ساتراپی نواده خاندان معلوم الحال قاجار به هدایت و همراهی دوست یهودی اش داوید، طراحی کتاب پرسپولیس را شروع کرد هرگز تصور نمی کرد به مدد یک فیلم سیاه و سفید کارتونی که درباره مردم ایران و فرهنگ و آداب و رسومشان ساخته یک شبه ره صد ساله بپیماید و در همه خبرگزاریهای غربی از او برای گفتگو و مصاحبه های ژورنالیستی که هدفی جز تحقیر فرهنگ ملت ایران دارند دعوت شود.

او پس از ساخت یک فیلم سیاه درباره مردم ایران و حمله مستقیم به حجاب و آداب و رسوم مردمش، به عنوان نماد یک زن هنرمند و قهرمان ایرانی در صدر اخبار هنری رسانه های غربی قرار گرفت و با جوایزی که به او رسید الزاماً شروع به بیان موارد خلاف حقیقت علیه فرهنگ و تمدن ایرانی نمود.درباره پرسپولیس
فیلم كارتونی «پرسپولیس» به ادعای كارگردانش فیلمی كاملا بیطرفانه است ولی به زعم هر بیننده ایرانی منصفی که تحولات ایران را درک کرده است، در قالبی سیاه و سفید سعی كرده تا انقلاب اسلامی را رویدادی تلخ وسیاه معرفی كند كه مردم ایران را به مردمی بد اخم تبدیل كرده است.

فیلم براساس دو كتاب مصور «ساتراپی»، توسط خود او و با همكاری «ونسان پارونو»، فیلمساز فرانسوی ساخته شده است و خاطرات دختر چهارده ساله سركشی(خود نویسنده) است كه از نظر سازنده فیلم، پس از انقلاب اسلامی، ناگهان خود را در تهرانی كاملا سنتی و مذهبی می‌یابد و او كه نمی‌تواند با وضع موجود خود را تطبیق دهد به دلیل مشکالات متعددی که به وجود می آورد توسط والدینش به اتریش فرستاده می‌شود و سرانجام پس از استقرار خود در كشوری دیگر و رویارویی با فرهنگی جدید(البته برای نویسنده جدید نیست چون با فرانسوی ها بزرگ شده) درمی‌یابد كه در كشورش راحت نیست و ترجیح می دهد مثل فرانسوی ها باشد.!مرجان ساتراپی ،كارگردان این فیلم کاملا ضد ایرانی پس از انتخاب فیلمش در جشنواره سیاسی کن در رسانه‌های مختلف غربی مصاحبه كرده و در این مصاحبه ها ضمن تایید این مطلب كه فیلم در واقع روایت واقعی زندگی خود اوست، از وقایعی كه در ایران پس از انقلاب و پس از جنگ ایران و عراق به وقوع پیوسته ابراز نگرانی كرده و مردم ایران را مردمی ترسو از روبرو شدن با حقیقت معرفی کرده است. البته در این نگرش منظور از حقیقت همان چیزیست که ساترالپی و دوستانش مایل هستند فهمیده شود.
 
 

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

يکشنبه 2/11/1390 - 22:28 - 0 تشکر 420550

بسم الله الرحمن الرحیم

پرسپولیس (فیلم)

برای دیگر کاربردها، پرسپولیس (ابهام‌زدایی) را ببینید.
پرسپولیس نام فیلمی انیمیشن، محصول سال ۲۰۰۷ کشور فرانسه، به کارگردانی مرجان ساتراپی و ونسان پارونو است که بر اساس داستان مصور پرسپولیس ساخته شده است. این فیلم جایزه هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم کن در سال ۲۰۰۷ میلادی را به خود اختصاص داد.[sup][۱][/sup] پرسپولیس به خاطرات مرجان ساتراپی در ایران تا قبل از اینکه به کشور فرانسه مهاجرت کند مربوط می‌شود.
اعتراضات نهادهای رسمی ایران
[/b]معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نامه‌ای به رایزن فرهنگی دولت فرانسه در ایران، اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران را به نمایش فیلم پرسپولیس در جشنواره فیلم کن اعلام کرد. گفتنی است که مسئول بنیاد سینمایی فارابی که مسئولیت حمایت از سینمای ایران را عهده دارد، فیلم پرسپولیس را فیلمی «ضدایرانی» خواند.[sup][۲][/sup]
دلیل «ضدایرانی» خوانده شدن فیلم پرسپولیس توسط نهادهای رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران، این است که به باور ایشان، فیلم در قالب سیاه و سفید سعی کرده تا واقعه انقلاب ۵۷ را رویدادی تلخ و سیاه در تاریخ معاصر ایران معرفی کند که بر اثر آن، مردم ایران به مردمی افسرده، دل شکسته و چند شخصیتی تبدیل شده و زنان ایرانی نیز مجبور به قبول پوشش «حجاب اجباری» شدند.[sup][۳][/sup][sup][۴][/sup]
مرجان ساتراپی با رد ادعای «ضدایرانی» بودن فیلم، پرسپولیس را فیلمی كاملا بیطرفانه خواند.[sup][۵][/sup] و در مراسم اهدای جوایز جشنواره کن، جایزه خود را به «مردم ایران» تقدیم کرد.[sup][۶][/sup]


ersepolis.jpg">[تصویر: 200px-Persepolis.jpg]

فیلم انیمیشن پرسپولیس
کارگردان مرجانه ساتراپی و ونسان پارونو نویسنده مرجان ساتراپی کشور فرانسه زبان فرانسوی

[تصویر: 265px-London_070.JPG]

[تصویر: magnify-clip-rtl.png]
بیلبوردی تبلیغاتی از فیلم پرسپولیس در متروی لندن

منبع: تالار بیداری اندیشه

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

دوشنبه 3/11/1390 - 19:30 - 0 تشکر 420780

سلام
خوب از یه خارج نشین بیشتر از این توقع نمیشه داشت
مهم اینکه ما برای معرفی خودمون چیکار کردیم

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

دوشنبه 3/11/1390 - 20:23 - 0 تشکر 420791

درسته
باید اذعان داشت كه هنرمندان ما تنبل ترین اقشار جامعه اند ... تنبل از لحاظ فعالیت و تعدد فیلمها نه . بلكه از لحاظ نوآوری و شناخت روشهای مقابله به مثل با هجمه هالیوود

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

سه شنبه 4/11/1390 - 22:34 - 0 تشکر 421344

البته مدیران فرهنگی هم اشرافی به فرهنگ ندارند
و بیشتر سیاسی عمل می کنند تا فرهنگی

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

سه شنبه 4/11/1390 - 22:34 - 0 تشکر 421347

جنجال انیمیشن «پرسپولیس» در تونس

دادگاه مدیر شبكه‌ تلویزیونی تونسی «نسمه تی‌وی» كه به خاطر پخش انیمیشن «پرسپولیس» به اهانت به اسلام متهم شده است، به تأخیر افتاد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روز گذشته (سوم بهمن) با تجمع مسلمانان، دادگاه تونس جلسه‌ی محاكمه‌ی «نبیل القروی»، مدیر شبكه تلویزیونی نسمه تی‌وی، را كه در ماه اكتبر 2011 انیمیشن ضدایرانی «پرسپولیس» را پخش كرد، به تعویق انداخت.

به گزارش نشنال، بیش از 140 حقوقدان و افراد دیگر به فیلمی كه نسمه تی‌وی به روی آنتن برد و در آن شخصیتی به عنوان خدا معرفی می‌شود، اعتراض كردند و مدیر این شبكه‌ی تلویزیونی را به عنوان متهم ردیف اول به دادگاه كشاندند.

مخالفان القروی، اقدام وی را حركتی برای انگیختن حساسیت‌های مسلمانان توصیف كرده‌اند.

«عاطف امری» جوانی 28ساله كه در میان ده‌ها معترض به این شبكه قرار گرفته است، درباره‌ی این شبكه‌ تونسی گفت: نسمه همیشه در حال حمله به اسلام است. آن فیلمی هم كه درباره‌ی ایران پخش كرد، بهترین دلیل است.

شبكه‌ نسمه تی‌وی در ماه اكتبر 2011 انیمیشن ضدایرانی «پرسپولیس» ساخته مرجان ساتراپی را نمایش داد. دادستان و تعدادی از حقوقدانان دادگستری تونس در اولین جلسه‌ی این دادگاه، اتهام‌های تشویش اذهان عمومی و تعرض به اخلاقیات با پخش فیلم «پرسپولیس» را متوجه متهمان کردند.

پخش این فیلم خشم مردم تونس را به علت اهانت به باورهای دینی مسلمانان برانگیخت و موجب چندین روز ناآرامی در تونس شد. علی‌رغم عذرخواهی القروی، عده‌ای قصد داشتند خانه‌ی او را به آتش بكشند. گروهی از مردم تونس به مرکز شبکه تلویزیونی نسمه حمله کردند که موجب درگیری بین پلیس و مردم مسلمان تونسی شد.

شبکه نسمه تی‌وی یک شبکه ایتالیایی ـ تونسی است که دفتر آن در تونس و پاریس مستقر است و 25 درصد سهام این شبکه به «سیلویو برلوسکونی»، نخست‌وزیر ایتالیا، تعلق دارد.

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی