• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1007)
سه شنبه 27/10/1390 - 10:40 -0 تشکر 418063
چگونه یک زوج موفق شویم؟

زوجین در زندگی زناشویی خود با چالش های زیادی روبه رو هستند و برای حل مشكلات باید در نقش های مختلفی ظاهر شوند. برای پیوستن به جرگه ی زوج های موفق به توصیه های زیر توجه كنید:

 

**********

 

 

در عین احساس نزدیكی با همسرتان، هویت خود را حفظ كنید


زوج های موفق در كنار یكدیگر هویت پیدا می كنند. آنها می توانند جملات ناتمام طرف مقابل را به پایان برسانند، واكنش او را در موقعیت های مختلف حدس بزنند و احساساتش را درك كنند. آنها درگیر یك بازی دوطرفه هستند ولی در عین حال به حریم خصوصی همسرشان احترام می گذارند، این زوج ها میان «با هم بودن» و «جدایی از یكدیگر» تعادل برقرار می كنند و همسرشان را همانند كف دست می شناسند. البته تقریبا! با شناخت همسر خود زمینه های خشنودی او را فراهم كنید. شما در ضمن باید از خودتان نیز شناخت كافی داشته باشید.


 

 

 
 
 

خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 27/10/1390 - 10:47 - 0 تشکر 418068

شما باید همسر و والدین خوبی باشید


صاحب فرزند شدن لذت بخش ترین لحظات زندگی انسان را رقم می زند ولی می تواند بحران آفرین باشد. برخی از مردها پس از پدر شدن احساس انزوا و عدم امنیت كرده و تصور می كنند كه همسرشان به آنها توجهی ندارد. از سوی دیگر برخی از زنان آنچنان غرق در وظایف مادری می شوند كه از همسر خود غافل شده ولی دلیل بی اعتنایی او را درك نمی كنند!


در این زمان است كه فاصله میان زوجین زیاد می شود. امكان دارد مرد به دوستان، كار یا اعتیاد پناه ببرد و زن اوقات زیادی را با كودكش صرف كند. اگر آنها نتوانند در زندگی خود تعادل برقرار كنند ازدواج شان به خطر می افتد.


خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 27/10/1390 - 10:52 - 0 تشکر 418069

میان خانواده، كار و زندگی اجتماعی خود تعامل برقرار كنید


اگر از دوستان تان بپرسید خانواده خود را ترجیح می دهند یا كارشان را، تمام آنها گزینه اول را انتخاب می كنند ولی بسیاری از آنان روزی را می بینند كه مدارج ترقی زندگی شغلی را طی كرده اند اما در زندگی خانوادگی با مشكلاتی روبرو شده اند. مشكل این افراد آن نیست كه وقت كافی در اختیار ندارند، اگر مردم حقیقتا بر این عقیده باشند كه خانواده در اولویت قرار دارد روزی پنج دقیقه هم كه شده در كنار خانواده سپری می كنند. یادتان باشد همه ما می توانیم همزمان همسر، كارمند و شهروند خوبی باشیم.خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 27/10/1390 - 10:54 - 0 تشکر 418070

میان خانواده خود و والدین تان مرزبندی كنید


هر چند ممكن است برخی از مردم این كار را بی وفایی بدانند ولی جدا شدن از خانواده و سرمایه گذاری بر روی خانواده جدید بخشی از روند رشد انسان است.
زوجین باید رابطه خود را با هر دو خانواده تعریف كنند. شما می توانید فرزندی دوست داشتنی، همسری مهربان و برادر و خواهری خوش قلب داشته باشید.
همسرتان را حتی در لحظات بحرانی دوست داشته باشید و از وی حمایت كنید.
در بیشتر ازدواج ها تا زمانی كه اوضاع بر وفق مراد پیش می رود مشكلی وجود ندارد ولی به محض رخ نمودن معضلات، زندگی مشترك به بن بست می رسد.

پس از بروز مشكلات زوجین با یكدیگر مشاجره می كنند و این كار میزان استرس را در خانواده افزایش می دهد. همواره از همسرتان جانبداری كنید و از مضطرب كردن او بپرهیزید.خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 27/10/1390 - 10:56 - 0 تشکر 418072

عاشق و حامی همسرتان باشید

هر كسی دوست دارد از حمایت و محبت دیگران- به خصوص همسرش- برخوردار باشد. همسرتان را آن گونه كه هست بپذیرید. كدام یك از ویژگی های او را بیشتر می پسندید؟ زوج های موفق نسبت به هم احساس غرور می كنند و پاسخ محبت های یكدیگر را به بهترین نحو می دهند.


شعله شور و اشتیاق را در زندگی خود روشن نگاه دارید
زوج های موفق شور و اشتیاق خود را تا پایان عمر حفظ می كنند و هر زمان كه به یاد مراسم عروسی و اوایل ازدواج می افتند دچار شعف می شوند. آنها حتی پس از 50-40 سال چنین احساسی دارند و درواقع تجدید خاطرات باعث استحكام رابطه این زوجین می شود.خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 27/10/1390 - 10:58 - 0 تشکر 418074

دوستان عزیز راهکارهای گسترده ای برای "زوج موفق شدن" وجود داره. چه نکته کلیدی در این زمینه به ذهن شما می رسه؟

تجربه شما، در این رابطه، چه مساله ای رو ضروری میدونه؟

چگونه یک زوج موفق بشیم؟شما بگید!!خدا در همین نزدیکی است
پنج شنبه 6/11/1390 - 23:54 - 0 تشکر 422103

با سلام
به نظر من درک متقابل و گذشت خیلی در موفق بودن زندگی موثر خدا رو شکر با این که من و شوهرم فقط 8 ماهه ازدواج کردیم خیلی خوش بختیم.

شنبه 8/11/1390 - 16:6 - 0 تشکر 422879

sandbad3623 گفته است :
[quote=sandbad3623;415480;422103]با سلام
به نظر من درک متقابل و گذشت خیلی در موفق بودن زندگی موثر خدا رو شکر با این که من و شوهرم فقط 8 ماهه ازدواج کردیم خیلی خوش بختیم.

سلام. خوش اومدین. خیلی حرف زیبا و درستی زدید. این دو عامل از مهمترین عوامل در موفق شدن در ازدواجه. خصوصا اوائل زندگی باید خیلی گذشت و درک بیشتری داشته باشیم. چون هنوز شناخت از همدیگه کامل نشده. 

خدا در همین نزدیکی است
شنبه 8/11/1390 - 19:12 - 0 تشکر 422977

مقایسه نکردن
یکی از رموز مهم برای زوج موفق شدن، مقایسه نکردن همسرتون با دیگرانه. وقتی با کسی ازدواج می کنید یعنی او را با همه خوبیها و بدیهاش و همه شرایط ظاهری و اجتماعیش پذیرفته اید. لذا درست نیست که انتخاب قبلی خودتون رو زیر سوال ببرید. 
مقایسه کردن مشکلی رو حل نمی کنه بلکه بر مشکلات می افزاید. هیچ آدمی دوست نداره که با مقایسه شدن به صورت مستقیم و غیر مستقیم مورد انتقاد قرار بگیره. اگر همسر شما مشکلی داره با زبان زیبا و خیلی خیلی محترمانه و با مهربونی اون رو مطرح کنید و ازش بخواهید که دیدگاه خودش رو بگه.حواستون باشه که تحت تاثیر احساسات خودتون قرار نگیرید و آرامش خودتون رو حفظ کنید. 
 یادتون نره که اون هم یک انسانه و لذا مثل یک انسان با اون برخورد کنید. جوری که دوست دارید اون با شما برخورد کنه. 

خدا در همین نزدیکی است
شنبه 8/11/1390 - 19:28 - 0 تشکر 422999

دعا کردن برای همسر
معمولا اکثر زوجها برای فرزندان خود بسیار دعا می کنند ولی از دعا برای همسر خود غافل می شوند. 
 سعی کنید که به صورت روزانه برای همسر خود دعا کنید. دعا برای سلامتی، قرار گیری در صراط مستقیم، رسیدن به مراتب بالاتر اخلاقی و ... 
( از همان دعاهایی که برای خود می کنید!!!)
 به او کمک کنید که بنده بهتری برای خدا باشد و سعی کنید که در این راه همراهش باشید. بنده بهتر خدا قطعا همسر بهتری برای شما خواهد بود. 

خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 18/4/1391 - 11:20 - 0 تشکر 469739

سلام به نظر من:
اگه بتونیم تو تمام سختی ها کنار هم باشیم و همیشه حتی در سختی ها بهم لبخند بزنیم خوبه.......

وقتی زندگی رو از یخ ساختی ...بری آب شدنش گریه نکن...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی