بهداشت و سلامت (بازدید: 444)
جمعه 23/10/1390 - 16:13 -0 تشکر 416530
مذهبی باشید تا بیشتر عمر كنید

یک آسیب‌شناس اجتماعی با اشاره به اینکه میان اطاعت از دستورات دینی، نیکوکاری و طول عمر رابطه مستقیمی وجود دارد، گفت: اطاعت از دستورات دینی با ترشح هورمونی خاص در بدن موجب بالا رفتن سیستم دفاعی، سلامتی و طول عمر می‌شود.

به گزارش فارس مجید ابهری اظهار داشت: یک پژوهش علمی که توسط گروه آسیب‌شناسی بنیاد علوم رفتاری بر روی 4 هزار 600 نفر از افراد دارای باورهای دینی و 3 هزار و 250 نفر از افرادی که دارای سوابق بزهکاری و جرم بودند صورت گرفت،‌ مشخص کرد سیستم دفاعی بزهکاران و گناهکاران ضعیف‌تر از نیکوکاران است.

وی افزود: گناهکاران و مجرمان نه تنها از نظر روانی و رفتاری دچار اضطراب،‌افسردگی و پشیمانی می‌شوند بلکه از نظر جمعی نیز به خاطر ترشح هورمون ایموگلوبولین سیستم دفاعی بدنشان کاهش یافته و در معرض ابتلا به بیماری‌های جسمی قرار می‌گیرند.

این آسیب شناس اجتماعی با بیان اینکه اعتماد به نفس و آرامش روحی و روانی ناشی از اطاعت از دستورات دینی علاوه بر اینکه از ترشح این هورمون در بدن جلوگیری می‌کند و باعث بالا رفتن سیستم دفاعی بدن می‌شود باعث سلامتی و طول عمر نیز می‌شود.

ابهری ادامه داد: با انجام این پژوهش مشخص شد طول عمر و سلامتی در میان افراد نیکوکار به دلیل رعایت موارد اخلاقی بیشتر است.

 

منبع: وعده صادق

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

جمعه 23/10/1390 - 17:58 - 0 تشکر 416552

سلام به نیری گرامی

جدا از این بحث ....آرامشی که از اطاعت از دستورات خداوند نصیب آدم میشه رو هیچ آدم عاقلی با هیچی عوض نمیکنه .... چه بسا بسیاری به خاطر بی دینی و درنتیجه احساس پوچی و بی هویتی و استرس و اظطراب دست به خودکش میزنند .

مرسی دوست من

 

thank you for attention

جمعه 23/10/1390 - 19:35 - 0 تشکر 416568

ممنون جناب نیری گرامی

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

دوشنبه 26/10/1390 - 9:41 - 0 تشکر 417627


 نتایج تحقیق یك هلندی درباره كلمه الله
یک پژوهشگر هلندی غیرمسلمان چندی پیش تحقیقی در دانشگاه آمستردام انجام داده و به این نتیجه رسیده بود که ذکر کلمه جلاله «الله» و تکرار آن و نیز صدای این لفظ، موجب آرامش روحی میشود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور میکند. 
این پژوهشگر غیرمسلمان هلند طی گفتگویی در این باره گفت: پس از انجام تحقیقاتی سه ساله که بر روی تعداد زیادی مسلمان که قرآن میخوانند و یا کلمه "الله" را می شنوند، به این نتیجه رسیدم که ذکر کلمه جلاله «الله» و تکرار آن و حتی شنیدن آن، موجب آرامش روحی میشود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور میکند و نیز به تنفس انسان نظم و ترتیب میدهد.
وی در ادامه افزود: بسیاری از این مسلمان که روی آنان تحقیق میکردم از بیماریهای مختلف روحی و روانی رنج میبردند. من حتی در تحقیقاتم از افراد غیرمسلمان نیز استفاده کرده و آنان را مجبور به خواندن قرآن و گفتن ذکر «الله» کردم و نتیجه باز هم همان بود. خودم نیز از این نتیجه به شدت غافلگیر شدم، زیرا تأثیر آن بر روی افراد افسرده، ناامید و نگران، تأثیری چشمگیر و عجیب بود.
این پژوهشگر هلندی همچنین گفت: از نظر پزشکی برایم ثابت شد که حرف الف که کلمه «الله» با آن شروع میشود، از بخش بالایی سینه انسان خارج شده و باعث تنظیم تنفس میشود، به ویژه اگر تکرار شود و این تنظیم تنفس به انسان آرامش روحی میدهد. حرف لام که حرف دوم «الله» است نیز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقانی دهان میشود. تکرار شدن این حرکت که در کلمه «الله» تشدید دارد نیز در تنظیم و ترتیب تنفس تأثیرگذار است. اما حرف 
هاءحرکتی به ریه میدهد و بر دستگاه تنفسی و در نتیجه قلب تأثیر بسیار خوبی دارد و موجب تنظیم ضربان قلب میشود
ألا بذكر الله تطمئن القلوب"

مست نگاه تو ام 
سه شنبه 27/10/1390 - 9:36 - 0 تشکر 418045توجّه به نقش غذاها و میوه ها در كلام معصوم

الف - گوشت ماهى حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود : در خوردن ماهى افراط نكنید و همیشه ماهى نخورید، زیرا گوشت بدن را آب و بدن را سُست مى كند.ماهى تازه ، فراوان خوردن ، پیه چشم را مى گدازد.

ب - سركه حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود: سركه نیكو نان خورشتى است ، كه صفرا را فرو مى نشاند، و دل را زنده مى كند.امّا از مصرف فراوان و مداوم آن باید پرهیز كرد.

ج - مغز گردوحضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود : در خوردن مغز گردو، در تابستان باید احتیاط شود، زیرا حرارت درون بدن را بر مى انگیزاند و دُمَل ها را در بدن مى رویاند.امّا در هواى سرد زمستان ، كلیه ها را گرم مى كند، و سرما را دفع مى نماید.

د - خوردن بِهحضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود : خوردن بِه ، دلِ ضعیف را قوى مى كند، و معده را پاك و دل را زیرك و ترس را از بین مى برد.

ه‍ - نقش گُلابى در سلامت حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود : گلابى بخورید، كه دل را جلاء مى دهد و دردهاى درونى بدن را آرامش مى بخشد به امر الهى .

و - فوائد انجیر حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود : انجیر روده ها را پاك ، و مواد مانده در روده را نرم مى كند. (هر چه در روده مانده باشد و مانع خروج مدفوع شود.)و براى بادهاى قولنج مفید است ، در روز فراوان بخورید، امّا در شب زیاد نخورید.

ز - مصرف سبزیجات تمام امامان ما علیهم السلام به سبزیجات و نقش آن در سلامت تن ، توجّه كامل داشتند.حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام به سبزیجات بر سر سفره غذا عنایت داشت ، هرگز سفره اى براى حضرت آماده نمى كردند، مگر آنكه سبزى در آن موجود بود. كه نسبت به فوائد سبزى فرمود:دل هاى مؤ منان سبز است و به سبزى تمایل دارد.

* فوائد كاسنىفرمود : هركس شب بخوابد و هفت برگ كاسنى در معده او باشد از درد قولنج در امان است .و فرمود : فضیلت كاسنى بر دیگر سبزیجات مانند فضیلت ما اهل بیت است بر سائر مردم !!
* تَره
حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود : تره را با نمك سائیده مصرف كنید، و خود آن حضرت تره را اینگونه میل مى فرمود.

ح - نقش میوه جات
* فوائد كدو
حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام با سفارش پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم نسبت به كدو فرمود: كدو بخورید كه مغز را تقویت ، و عقل را زیاد مى كند.
* آثار بهداشتى گلابى
حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود: گلابى بخورید كه قلب ناتوان را نیرو مى بخشد و كار معده را تنظیم مى كند.
* فوائد سیب
حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود: سیب بخورید كه معده را دبّاغى مى كند.
ط - موادّ روغنى
حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود: روغن زیتون بخورید و بر بدن بمالید كه از رسول خدا شنیدم ، این عمل چهل روز شیطان را از شما دور مى كند.
منبع: محمد دشتی. الگوهاى رفتارى امام على علیه السلام جلد چهاردهم امام على (ع ) و بهداشت و درمان. به نقل از: حلیة المتّقین باب هفتم، هشتم و نهم

مست نگاه تو ام 
سه شنبه 27/10/1390 - 22:3 - 0 تشکر 418370

سلام
خیلی جالب و اموزنده بود.ممنون.

سه شنبه 27/10/1390 - 23:4 - 0 تشکر 418383

سلام
ممنون از مطلب جالبتون
Unfaithfull عزیز، مطالب شما هم فوق العاده بود، ممنون
یا علی

چهارشنبه 28/10/1390 - 16:12 - 0 تشکر 418634

سلام به همه ی دوستانم
فدای همتون
خوشحالم که مطالبم به درد خورده

مست نگاه تو ام 
جمعه 30/10/1390 - 20:34 - 0 تشکر 419656

سلام،خیلی جالب بود استفاده کردم.ممنون

يکشنبه 2/11/1390 - 22:0 - 0 تشکر 420539

ممنون از آن فیثفول گرامی!
مخصوصا پست مربوط به فواید میوه ها از كلام معصومین

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی