انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 612)
پنج شنبه 22/10/1390 - 8:7 -0 تشکر 415924
آیا گناهان شیعیان سبب تاخیر درظهور می شود؟

از آن جهت كه حضرت علیه السلام در هنگام ظهورش احتیاج به افرادى پاك و خالص از هر جهت دارد تا بتواند حكومت عدل توحیدى خود را پیاده كند ، طبیعتا گناهان مى تواند سبب تاخیر در ظهور حضرت و فراهم نشدن یكى از شرایط اساسى ظهور باشد.
و از طرفى دیگر حضرت مهدى علیه السلام در عصرى ظهور خواهد كرد كه در سطح كلى و نوعى ، مردم از مستواى عالى فرهنگى برخوردار باشند كه با ظهورش عقل ها كامل گردد و این هدف در سایه عمل به دستورات شرع تحقق مى یابد.
منبع : موعود شناسی و پاسخ به شبهات، علی اصغر رضوانی، انتشارات مسجد مقدس جمکران

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

پنج شنبه 13/11/1390 - 2:47 - 0 تشکر 424901

سلام

اوهوم... موجب تاخیر میشه

پس وای به حال ما... هم حق الله گردنمونه بخاطر گناها و هم حق النفس.... و هم حق اماممون.... چون ظهور و حکومت امام حق ایشونه و گناه ما موجب تاخیرش میشه....

درسته؟

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 14/11/1390 - 16:32 - 0 تشکر 426357

سلام
بچه ها نظر دهکده درسته؟
چرا؟!

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 14/11/1390 - 19:43 - 0 تشکر 426460

سلام
اگه اینجوری که میگین باشه.خیلی بده
بله.بیشترمون روزمره کارای رو انجام میدیدم که گناه های کوچیک رو ریزی هستن که اصلا فکرشم نمیکنیم که این کارامون گناه باشن

جمعه 14/11/1390 - 20:30 - 0 تشکر 426484

سلام سکوتــــ
مرسی از پاسختون:)

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 14/11/1390 - 20:35 - 0 تشکر 426485

هوالودود
سلامٌ علیکم
گرامیان, بیاییم باهم این مقاله را مطالعه کنیم:
___________
وقتی امام صادق-علیه‌السّلام- درباره‌ حضرت مهدی-علیه‌السّلام- می‌فرماید:‌«لو ادركته لخدمته ایام حیاتی»(1).
«اگر دوران او را درك می‌كردم،‌ همه روزهای زندگیم را در خدمت به او می‌گذرانیم».
اینجا سخن از شخص نیست ،سخن از آرمان هااست، سخن از موقعیت خاص، مأموریت استثنایی و نقش ویژه‌ امام زمان‌ -علیه‌السّلام-‌ در عالمگیر ساختنِ حاكمیّت توحید و برقراری عدالت، جهانی است.
حاكم دنیایی سازمان‌یافته بر اساس توحید، و رهبر جهانی آكنده از برابری و عدالت،‌ آن قدر شایستگی می‌یابد كه پیامبری همچون حضرت عیسی-علیه‌السّلام-‌به یاری او از آسمان فرود آید.
و امامی هم چون امام صادق-علیه‌السّلام-‌برای خدمت كردن به او آرزوی درك حضور او را داشته باشد.
راستی وقتی پیامبران و امامان-علیهم‌السّلام- در خدمت به امام زمان-علیه‌السّلام-‌ پیشتازند،‌ وظیفه‌ شیعیان منتظر در خدمت به ساحت مقدّس او چقدر است؟‌
بی‌تردید خادمین دوران ظهور،‌ همان خادمین دوران غیبت‌اند.
آنها كه پس از ظهور شایستگی خدمت می‌یابند،‌همانهایند كه در دوران غیبت خدمت به امّت امام-علیه‌السّلام- و اهداف امام-علیه‌السّلام-‌ را سر لوحه‌ زندگی خویش قرار داده‌اند.

ادای حقوق
حق امام زمان-علیه‌السّلام-‌ بر همه‌ بندگان و به ویژه بر شیعیان، حق حیات است،‌حق هدایت است، حقّی نیست كه بتوان آن را با معیاری سنجید و ارزش‌گذاری كرد،‌ حقّی نیست كه بتوان آن را با دنیا و هر چه در آن است مقایسه كرد.
این حقوق بدون تردید،‌رعایت حق امامت او،‌مواظبت بر اطاعت او،‌نرنجانیدن قلب مبارك او،‌پاسداری از آرمان‌های او، ‌مجاهدت در راه دفاع از او، و جان‌نثاری در راه تحقق خواسته‌های او است.
«و اعنّا علی تأدیه حقوقه الیه» (2).
«خداوندا! ما را در ادای حقوق او یاری فرما».

با چنین دیدگاهی،‌ اگر سخن از پرداخت حقوق شرعیه امام زمان-علیه‌السّلام-‌ و برخی وجوهات مادّی نیز به میان می‌آید،‌ باید آن را در همین راستا بررسی كرد؛ چنانكه خود آن بزرگوار در توقیعی فرمود:
«انّه من اتّقی ربّه... و اخرج مما علیه الی مستحقّیه كان آمناً فی الفتنه المبطله»(3).
«همانا هر كس تقوای پروردگارش را پیشه كند و از آنچه كه به عنوان حقوق شرعیه- خمس و زكات- برعهده دارد به مستحقانش بپردازد، از فتنه‌های باطل‌كننده‌ دین‌ و دنیا در امان خواهد بود».
سخن در باب وجوب ادای چنین حقوقی این نیست كه امام زمان-علیه‌السّلام- چه بهره‌ای از آن می‌برد، بلكه سخن از این است كه شیعه ‌حق‌شناس،‌ در راستای حفظ دین و ایمان خویش چه منفعتی برایش حاصل می‌آید.
_____________
(1). بحارالانوار،‌ ج51،‌ص148.
(2). دعای ندبه.
(3). احتجاج،‌ طبرسی،‌ج2،‌ص602،‌ نامه امام زمان-علیه‌السّلام- به شیخ مفید.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
شنبه 15/11/1390 - 19:58 - 0 تشکر 426886

بنام خدا

سلام

امام زمان ـ علیه السّلام ـ در صورتی از ما راضی میشود كه از گناهان دوری نماییم و خود را به اخلاق شایسته و اسلامی آراسته سازیم. موضوع تهذیب نفس و دوری گزیدن از گناهان و اعمال ناشایست، به عنوان یكی از عوامل كسب رضایت امام زمان ـ علیه السّلام ـ و وظایف منتظران در عصر غیبت از چنان اهمیتی برخوردار است كه در توقیع شریفی كه از ناحیة مقدسه حضرت صاحب الامر به مرحوم شیخ مفید (ره) صادر گردیده، اعمال ناشایست و گناهانی كه از شیعیان آن حضرت سر میزند، ‌یكی از اسباب و یا تنها سبب طولانی شدن غیبت آن حضرت شمرده شده است. آن حضرت میفرماید: «تنها چیزی كه رابطه ما را با شیعیان قطع نموده و از آنان پوشیده میدارد، همانا چیزهای ناخوشایندی است كه از شیعیان به ما میرسد و خوشایند ما نیست و از آنها انتظار نمیرود». محمد باقر مجلسی،‌ بحارالانوار، مكتبه الاسلامیه، ج 53، ص 177.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی