• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
بهداشت و سلامت (بازدید: 2136)
دوشنبه 19/10/1390 - 13:46 -0 تشکر 414436
قند تلخ


به نام خدا

سلام مخصوص به همه و مخصوص تر به دیابتی های عزیز. شما چقدر با این کلمه موافقید. اصلا از دیابت چی میدونید ؟ اگه دیابتی هستید بگید چند ساله که دیابت دارین و چطور باهاش کنار اومدین وقتی که فهمیدین تا آخر عمر باید دارو مصرف کنید؟ خلاصه اینکه بکید زندگی با دیابت چطوری میگذره. 

بیایید لبخند را در تمام جهان مسری کنیم
دوشنبه 19/10/1390 - 20:23 - 0 تشکر 414569

سلام سنبله عزیز
خوش اومدید
مشتاقیم در مورد دیابت هم بگپیم. عنوان جالب یهم انتخاب کردید: "قند تلخ" خوشم اومد!
بنده دیابت ندارم ولی دیابتی ها رو دوست دارم!!:))

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

دوشنبه 19/10/1390 - 23:6 - 0 تشکر 414651

سلام به دکتر عزیزم ....
خیلی عالی میشه این بحث رو هم پیش ببریم خیلی بحث مهمیه خیلی

 

thank you for attention

سه شنبه 20/10/1390 - 0:11 - 0 تشکر 414793

دیابت یا بیماری قند هنگامی بوجود می‌آید که هورمون انسولین (عامل تنظیم‌کننده قند خون) یا به اندازه کافی در بدن تولید نمی‌شود (همان دیابت نوع یک) یا بافت‌های بدن به آن به درستی پاسخ نمی‌دهند(دیابت نوع 2).

در نتیجه سوخت وساز قند در بدن مختل می‌شود و قند خون از حد طبیعی خود بالاتر می‌رود، و در نهایت علائم شاخص دیابت به صورت پرخوری، پرنوشی و پرادراری ظاهر می‌شود.

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

سه شنبه 20/10/1390 - 11:10 - 0 تشکر 414855

medman گفته است :
[quote=medman;497712;414569]سلام سنبله عزیز
خوش اومدید
مشتاقیم در مورد دیابت هم بگپیم. عنوان جالب یهم انتخاب کردید: "قند تلخ" خوشم اومد!
بنده دیابت ندارم ولی دیابتی ها رو دوست دارم!!:))

سلام نظر لطفتونه امیدوارم که با کمک هم بتونیم بحث رو به جایی برسونیم...

بیایید لبخند را در تمام جهان مسری کنیم
سه شنبه 20/10/1390 - 11:28 - 0 تشکر 414863

در مورد اینکه چرا این بحث رو ایجاد کردم بگم که من خودم 6ساله که دیابت دارم و روزانه 4بار انسولین استفاده میکنم.خوشبختانه تا به حال خدا رو شکرهیچ مشکلی مربوط به عوارض دیابت (گرفتگی عروق قلبی‚ناراحتی کلیوی ومشکلات چشمی و..)برام پیش نیومده و قندام تحت کنترل هستند.حالا هم با کمک شما امیدوارم  بتونیم تجربیات و دانشمون رو در اختیار هم بذاریم....


        بیایید لبخند را مسری کنیم تا به تمام جهان سرایت کند.

بیایید لبخند را در تمام جهان مسری کنیم
سه شنبه 20/10/1390 - 16:56 - 0 تشکر 414999

خدا رو شکر که بیماریتون در کنترله و عوارضی نداده.
خیلی خوبه که بیماران ما از هر نوع بیماری اگر می تونن در حوزه نت وارد بشند بیان و همنوعان خودشون رو که دچار بیماری میشن رو راهنمایی کنند. مشورت بدند و به هم انرژی بدند. تجربیات خودشون رو به هم بدند.
حتی پزشکان هم میتونن از حرفای این عزیزان چیزی یاد بگیرند.
مشتاقانه منتظر ادامه مطالب خوب شما هستم.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

چهارشنبه 21/10/1390 - 8:44 - 0 تشکر 415337

سلام به دکتر خوب انجمن

دکتر جون من در این حوزه هم خیلی سوال دارم کمکم می کنید ؟

به عنوان اولین سوالم میخوام بدونم در مورد انتقال دیابت از مادر به بچه چند درصده ؟ منظورم مادری که قرص فقط میخوره نه انسولین . متفورمین

 

thank you for attention

چهارشنبه 21/10/1390 - 9:1 - 0 تشکر 415343

دوستان عزیز سلام...

بحث رو با تعریف دیابت شروع میکنم.  

دیابت چیست؟

دیابت یا بیماری قند هنگامی بوجود می‌آید که هورمون انسولین - عامل تنظیم‌کننده قند خون - یا به اندازه کافی در بدن تولید نمی‌شود یا بافت‌های بدن به آن به درستی پاسخ نمی‌دهند.در نتیجه سوخت وساز قند در بدن مختل می‌شود و قند خون از حد طبیعی خود بالاتر می‌رود، و در نهایت علائم شاخص دیابت به صورت پرخوری، پرنوشی و پرادراری ظاهر می‌شود.هورمون انسولین که از سلول‌های جزایر لانگرهانس در غده لوزالمعده به درون خون ترشح می‌شود، کارکردهای مختلفی در بدن دارد، و از جمله ورود قند  را از خون به درون سلول‌ها تسهیل می‌کند تا سلول‌ها بتوانند برای تامین انرژی خود از آن استفاده کنند.در صورت کمبود یا عدم تاثیر انسولین قند نمی‌تواند وارد سلول‌ها شود، در نتیجه قند خون بالا می‌رود. بالا رفتن قند خون علاوه بر ایجاد علائم حادی که در بالا به آن اشاره شد، در درازمدت باعث آسیب رساندن به تقریبا هر عضو حیاتی بدن از جمله قلب، مغز، چشم، کلیه‌ها و ... می‌شود.

دیابت را بر حسب علت ایجاد بیماری به دو گروه تقسیم می‌کنند:

دیابت نوع 1 یا دیابت نوجوانان، که نوعی بیماری خودایمنی است و در نتیجه تخریب نابجای سلول‌های مولد انسولین بوسیله دستگاه ایمنی بدن رخ می‌دهد. علت این بیماری که معمولا افراد را در سنین نوجوانی درگیر می‌کند، دقیقا مشخص نیست و علاجی هم برای آن وجود ندارد.این بیماران مجبورند از همان ابتدا با تزریق انسولین خارجی کمبود این هورمون را در بدن رفع کنند و قند خود را در حالت عادی نگه دارند.

دیابت نوع 2 یا دیابت بزرگسالان معمولا در میانسالی بروز می‌کند و  زمینه ارثی در ایجاد آن دخیل است. این نوع دیابت به علت مقاومت پیدا کردن سلول‌های بدن به انسولین رخ می‌دهد.لوزالمعده مبتلایان به این نوع دیابت انسولین تولید می‌کند، اما این مقدار آنقدر کافی نیست که سطح قند خون یا گلوکز را در حد عادی حفظ کند. یک عامل مهم در ایجاد مقاومت به انسولین و بالارفتن قند خون در این بیماران چاقی آنهاست.دیابت نوع 2 نیز علاجی ندارد، اما کارهای مختلفی می‌توان برای اداره درمانی و نیز پیشگیری از آن انجام داد. برای کنترل و جلوگیری از این بیماری باید رژیم غذایی سالم مصرف کرد، به مقدار کافی ورزش کرد و وزن خود را متعادل نگهداشت.بیمارانی که این اقدامات در آنها موثر واقع نشود، معمولا تحت درمان با قرص‌های خوراکی پایین‌آورنده قند خون قرار می‌گیرند؛ البته ممکن است در درازمدت این قرص ها تاثیر خود را از دست بدهند و بیمار مجبور شود با تزریق انسولین قند خون خود را طبیعی نگهدارد.کنترل دقیق دیابت و طبیعی‌کردن قند خون در هر دو نوع این بیماری می‌تواند باعث جلوگیری از بروز عوارض درازمدت تهدید کننده حیات ناشی از آن شود و عمر طبیعی بیماران را تضمین  کند.دیابت نوع 2 بسیار شایع ‌تر از دیابت نوع یک است به طوری که 90 تا 95 درصد بیماران به نوع 2  دیابت مبتلا هستند.


بیایید لبخند را مسری کنیم تا به تمام جهان سرایت کند

بیایید لبخند را در تمام جهان مسری کنیم
چهارشنبه 21/10/1390 - 9:21 - 0 تشکر 415345

[quote=اتـــــــــــاق عمــــــــــل;314283;415337]سلام به دکتر خوب انجمن

دکتر جون من در این حوزه هم خیلی سوال دارم کمکم می کنید ؟

به عنوان اولین سوالم میخوام بدونم در مورد انتقال دیابت از مادر به بچه چند درصده ؟ منظورم مادری که قرص فقط میخوره نه انسولین . متفورمین

اتاق عمل عزیز این سوال اکثر دیابتی هاست اگه اشتباه نکنم اگر پدر دیابتی باشه 13درصد و اگر مادر دیابتی باشه6درصد احتمال اینکه فرزند مبتلا بشه هست . البته با عرض معذرت از دکتر عزیز...

بیایید لبخند را در تمام جهان مسری کنیم
چهارشنبه 21/10/1390 - 11:11 - 0 تشکر 415399

بیماری دیابت به سرعت داره تو دنیا شیوع پیدا میکنه
اما اصلا مسئولین بهداشت جهانی به فکر نیستن.خیلی بده
بیماری خیلی خطرناک ولی خاموش و بیصدایی هست

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی