انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 637)
شنبه 4/3/1387 - 17:45 -0 تشکر 40844
9 انگیزه غلط برای ازدواج

 بـرخی اوقات افراد گوناگون به دلایل عجیب و غریبی ازدواج میكنند. گاهی نـیز دلایل خوب و موجهی برای انتخاب فرد بخصوصی در سر دارند. آیا شما تحت فشار هسـتـیـد كـه هرچه زودتر ازدواج كنید؟ آیا در این مرحله از رابطه تان باید ازدواج كنید؟ بهتر است كه خوتان را ارزان نفروشید. به این دلایل بد برای ازدواج نگاهی بیاندازید:

 1- ازدواج كردن فقط برای پول

فــرض میكنیم فردی كه شما شیفته و عاشقش شده اید شـخـص ثـروتـمـندی بـاشـد كـه خـوش بـه سعادتان. البته عـاقـلانـه هم نیست كه با فردی كه كاملا بی پول اسـت و هـیچ قــصدی هم ندارد كه در آیـنـده در تامین هزینه های زندگی سهمی داشته باشد، ازدواج كرد. مـگر آن كـه حـاضـر باشید 18 ساعت از روز را با كمال رضایت كار كنید تا قادر باشـید مخارج سنگین زندگی را تـامین كنید. اما ازدواج كردن با فردی تنها به خاطر پول، صـرفـنـظـر از احـسـاس شـمـا نسبت به آن فرد، تقریبا همواره اشتباه میباشد.

2- ازدواچ به خاطر ترك و فرار از خانه والدین
وقـتـی وضـعیت در خانه شوم و اندوه بار باشد، ازدواج یك راه گریز محسوب می شـود. و تعجبی ندارد كه بسیاری از افراد این راه گریز را انتخاب میكـنـند. اما معمولا این مسیری است كه شما را از چاله در آورده و درون چاه مـی انـدازد. دوام آوردن در خـانه پـدر و مادر یكی دو سال طولانیتر، كمتر رنج آورتر میباشد تا آنكه با نخستین پیشنـهاد ازدواجی كه از سوی فردی به شما داده شد ،آن را پذیرفته و تن به ازدواج دهید زیرا آن وقـت مـمـكـن است آن فرد تا آخر عمر سبب رنجش و آزار شما گردد.

3- والدین شما به آن فرد علاقه دارند
البـتـه جـای تـعــجب دارد كه والـدین شـمــا واقعا همسر آینده شما را دوست بدارند! اما دوست داشتن ایـن فـرد از سـوی آنها دلـیل كافی برای مد نظر قرار دادن ازدواج با آن فرد نمی بـاشد. سالهای آینده زمانی كه آنها درگذشتـند و از میان شما رفتند شما كماكان باید اسیر فرد رویاهای آنان باشید. فردی كه شاید مرد و یا زن رویاهای شما نباشد.

4- عادت به رابطه دراز مدت
هنگامی كـه دو فرد بـرای مـدتـی بــا یـكـدیگر ارتباط داشته و سـپـس تـصـمـیـم ازدواج با یكدیگر را می گیرند، اشكالی نـدارد. امـا چـه وقـت اجـبـار بـدلیل عـادت مـحـض خـطرناك میشـود؟ زمــانیكه دو فرد با یكدیگر ازدواج كرده اند و یـا از یكدیگر طلاق گرفته اند تصمیم بگیرند كه شانس خودشان را مجددا امتحان كنند. مـطمـئـن بـاشـیـد هـرگاه بار نخست كارساز نبوده باشد بار دوم نیز كارساز نخواهد بود.چهار انگیزه نادرست دیگر برای ازدواج...

5- خواهان فرزند بودن
بله. صاحب فرزند شدن قویترین نیروی محرك برای بسیاری از افراد برای ازدواج میباشد-اما آیا شما حاضرید كه فرزندان خود را در شرایط نه چندان ایده آل پرورش دهید؟ موضوع اینجاست كه زمانی كه فرزندان بزرگ میشوند و از كنار شما می روند شـما مجددا با آن فرد خواهید بود. هیچ فردی كامل نیست. امـا حـداقل پـدر و یـا مـادری بـرای فرزندان خود برگزینید كه بتواند برای آنان یك پدر و یا مادر خوبی بوده و همـچـنـین شـما به وی علاقه داشته و برایش احترام قائل باشید. درغـیر این صـورت گـزیـنه دیـگری را مدنظر قرار دهید مانند تك سرپرستی و یا كودكی را به فرزند خواندگی بپذیرید.


6- برای فرزند خود پدر و یا مادر میخواهید
اگر توانستید فرد مناسبی را بیابید كه به شما تبریك میـگوییم. اما اگر تردید دارید دست نـگـاه داریـد. این برای فرزند شما به مراتب سختتر و ناگوارتر است كـه یـك نـامـادری و یـا ناپدری بی رحم داشته باشد تا آنكه یك پدر و یا مادر تك اما دلسوز و مهربان.

7- فشار اجتماعی
تمام دوستان شما ازدواج كرده اند. اما شما هنوز مجرد هستید...امـا مطمئن باشید كه یكی دوتای آنها هم اكنون طلاق گرفته اند. پس خودتان باشید. هنگــامی كه خاله شما در مورد آنكه آیا تصمیم به ازدواج داری یا خیر از شما سوال می كند به وی اعتنا نكنیــد. بهتر است تنها باشید تا آنكه با شخصی ازدواج كنید كه سبب بـد بـخـتـی شـمـا گــردد. هیچگاه تنها بخاطر آنكه متاهل هستید معیارهای خود را پایین نیاورید.  

 

پنج شنبه 9/3/1387 - 17:41 - 0 تشکر 41399

هو العزیز

سلام آقا هادی

چه مبحث زیبایی ، خیلی مطالب عالی و مبتلابهی را مطرح کردید .

درسته که انسان نیاز به ازدواج داره ولی باید برای اون یک هدف الهی داشته باشیم تا در ادامه راهمان در زندگی از پس مشکلات بایاری خداوند براییم وگرنه هدف هایی که دوستمون گفتند هیچ کدوم ضامن بقا ازدواج ها نمی شه .

««« تبیان »»»

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی