انجمن ها > انجمن عکس و عکاسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عکس و عکاسي (بازدید: 428)
پنج شنبه 8/10/1390 - 0:2 -0 تشکر 407750
برای دانشجویان

شیک‌هی گاه، عکاس اندونزیایی با ارایه این تصویر از سنجاقک در رقابت عکاسی نشنال‌جئوگرافیک توانست جایزه اصلی سال 2011 را از آن خود کند. به گفته داوران، این عکس حسی انسانی را تداعی می‌کند.

 

به گزارش نشنال‌جئوگرافیک، این عکاس در توضیح عکس خود نوشته است: «... رگبار شدیدی باریدن گرفت و همه را غافلگیر کرد؛ اما نور محیط به‌قدری خوب بود که تصمیم گرفتم این نمای زیبا را به بهای خیس شدن ثبت کنم... ».

این تصویر به‌دلیل تکنیک‌های برتر در عکاسی ماکرو، اصالت، نورپردازی زیبا، واکنش سریع به سوژه و در یک کلام، جمع کردن تمام ویژگی‌های یک عکس خوب توانست به رتبه اول عکاسی از طبیعت و هم‌چنین جایزه اصلی این رقابت دست پیدا کند

 

 

شهدا را یاد کنیم با ذکر یک صلوات

 

اظهار دوستی به مردم نیمی از خرد است.امیرالمومنین علی(ع)

پنج شنبه 8/10/1390 - 0:3 - 0 تشکر 407751

دسامبر، ماه طبقه بندی های پایان سال است. در این راستا، مجله معتبر علمی «ساینس» به معرفی بهترین کشفیات سال 2011 پراخت.

1- تحقیق درباره ایدز: این تحقیق نشان داد که درمان با داروهای «ضد ویروس های پسگرد» (ARV) می تواند 96 درصد خطر آلودگی به ایدز را کاهش می دهد.

این تحقیق که در طبقه بندی 10 کشف برتر پزشکی تایم نیز رتبه سوم را دریافت کرد در سال 2007 بر روی هزار و 763 زوج از 9 کشور انجام شد.

در تمام این موارد، یکی از زوجین آلوده به «H.I.V مثبت» بود. نتایج این تحقیقات که 11 آگوست 2011 منتشر شد نشان داد یک داروی ضد ویروس پسگرد با عنوان «تروادا» را بر روی چهار هزار و 758 زوج که یکی از طرفین آلوده به ویروس «اچ.آی.وی مثبت» بود انجام دادند و کشف کردند که پس از سه سال مصرف دارو، خطر انتقال ویروس به فرد سالم در زوج- گروه نسبت به زوج- گروه کنترل 73 درصد کاهش یافت.

2- ماموریت کاوشگر هایابوسا: این کاوشگر ژاپنی پس از انجام ماموریت خود به زمین بازگشت و نمونه هایی از گرد و خاک یک سیارک بزرگ را همراه خود آورد که درحقیقت، اولین نمونه مستقیم از یک جرم سیارکی پس از 35 سال است.

انجمن جهانی رکوردهای گینس در سال 2011 فضاپیمای «هایابوسا» را به عنوان اولین فضاپیمایی که به همراه نمونه موادی از یک سیارک به زمین بازگشته است در کتاب رکوردهای خود به ثبت رساند.

3- سازگاری سیستم ایمنی انسان: رتبه سوم طبقه بندی ساینس به تحقیقی اختصاص یافته است که نشان می دهد سیستم ایمنی انسان چگونه در طول زمان خود را با شرایط سازگار می کند. نتایج این بررسی ها حاکی از آن است که بیشتر مردم تکه هایی از DNA های قدیمی را با خود دارند.

4- یک پروتئین فتوسنتزی: رتبه چهارم مربوط به کشف یک پروتئین فتوسنتزی است. گیاهان از این پروتئین برای تقسیم اتم های هیدروژن از اکسیژن استفاده می کنند. دانشمندان در این تحقیق موفق شدند مکانیزمی را شناسایی کنند که برای حیات روی زمین اساسی است و بنابراین راهی به سوی توسعه اشکال جدید انرژی می گشاید.

5- کشف هیدروژن نخستین: این هیدروژن نخستین به خاطر تلسکوپ «کک» در هاوایی در مرزهای جهان کشف شد. ستاره شناسان در این مطالعه، دو ابر هیدروژن را مشاهده کردند که همچنان ترکیبات اولیه خود را که دو میلیارد سال پس از بیگ بنگ شکل گرفته اند، حفظ کرده اند.

6- جامعه میکروبی: محققان با بررسی تمام میکروب هایی که درون روده انسان زندگی می کنند دریافتند که هر فرد یک باکتری غالب دارد. این کشف، یک شاخص بنیادی برای درک بهتر روابط میان روش تغذیه و میکروب ها چه در بدن افراد سالم و چه در بدن بیماران را ارائه می کند.

7- واکسن مالاریا: اولین واکسن مالاریا بر روی گروهی از کودکان ساکن جنوب صحرای آفریقا آزمایش شد و نشان داد که در این کودکان خطر ابتلا به مالاریا به نصف کاهش یافت.

دانشمندان GlaxoSmithKline Biologicals با همکاری بنیاد بیل و ملیندا گیتس در 11 منطقه آفریقا این واکسن را که با عنوان RTS,S شناخته می شود آزمایش کردند و نشان دادند که واکسن ضد مالاریا یکسال پس از مصونیت، خطر ابتلا به این بیماری را در کودکان پنج تا 17 ماه به میزان 56 درصد کاهش داد و همچنین در جلوگیری از موارد سخت بیماری بازده 47 درصد را به ثبت رساند.

این آزمایش که بر روی 15 هزار و 460 کودک آفریقایی آزمایش می شود تا سال 2014 تکمیل خواهد شد. به طور کلی، واکسن های مقابله کننده با بیماری های کودکان برای مثال سرخک باید به نرخ بازده 70 تا بیش از 90 درصد برسند.این تحقیق در طبقه بندی 10 کشف برتر پزشکی سال 2011 در طبقه بندی تایم رتبه دوم را از آن خود کرد.

8- سیارات فرامنظومه خورشیدی: این طبقه بندی با تلسکوپ فضایی کپلر ادامه می یابد. این تلسکوپ ناسا توانست اولین منظومه های سیاره ای خارج از منظومه خورشیدی و چندین سیاره مشابه زمین را کشف کند.

همچنین دانشمندان پروژه کپلر یک سیاره گازی غول پیکر با یک مدار عجیب و سیاره ای که در اطراف یک منظومه ستاره ای دوتایی می چرخد را کشف کردند.

9- طراحان زئولیت ها: ایجاد زئولیت ها در رتبه نهم قرار گرفته است. شیمیدانان امسال راه های جدیدی را برای سازماندهی کردن اندازه منافذ زئولیتی یافتند. با این روش های جدید می تواند غشاهای نازکتر و ارزانتری تولید کرد. غشاهای منفذدار زئولیتی به عنوان کاتالیزو برای تصفیه آب و هوا به کار می روند.

10- سلول های سالخورده: رتبه دهم طبقه بندی برترین کشفیات علمی 2011 مجله ساینس به مقوله طول عمر اختصاص یافته است.

دانشمندان در این سال با آزمایش بر روی موش ها نشان دادند با حذف سلول های سالخورده ای که دیگر تقسیم نمی شوند می توان علائم پیری مثل آب مروارید و ضعف عضلانی را به تاخیر انداخت. این کشف، امید جدیدی برای افزایش طول عمر همراه با سلامت است.


شهدا را یاد کنیم با ذکر یک صلوات

 

اظهار دوستی به مردم نیمی از خرد است.امیرالمومنین علی(ع)

پنج شنبه 8/10/1390 - 0:4 - 0 تشکر 407754

ین مجسمه برنزی که در اندازه واقعی بنیانگذار اپل ساخته شده است در محوطه شرکت "گرافی سافت" در بوداپست ، پایتخت مجارستان پرده برداری شد.

این شرکت مدعی شده است که از دهه 80 با استیو جابز در ارتباط بوده است. به گفته مقامات این شرکت نرم افزارهای معماری، استیو جابز در سال 1984 با "گرافی سافت" در نمایشگاه سالانه "سبیت" هانوفر آلمان آشنا شد و اپل به این شرکت کمک کرد که نرم افزارهای طراحی معماری خود را در بازار عرضه کند.

"گابر بویار"، بنیانگذار "گرافی سافت" در این خصوص توضیح داد: "در زمانی که گرافی سافت یک شرکت کوچک با منابع محدود بود اپل از ما با رایانه و پول حمایت کرد."

وی افزود: "جابز یکی از بزرگترین شخصیتهای زمان ما بود."

به گزارش دیلی میل، امروز این شرکت، یکی از رهبران جهانی در بخش نرم افزارهای معماری است و به همین دلیل خواسته است تا با ساخت این مجسمه برنزی قدردانی خود را نسبت به جادوگر اسطوره ای اپل نشان دهد. این مجسمه را "ارنو تاث" ساخته است.

همچنین قرار است در مراسم پنجاه و چهارمین دوره جوایز موسیقی "گرمی" که مهمترین رویداد موسیقی در آمریکا به شمار می رود از استیو جابز تقدیر شود.

سازمان دهندگان این مراسم هنری که 12 فوریه در شهر لس آنجلس برگزار خواهد شد در این خصوص توضیح دادند: "استیو جابز به پاس ایجاد محصولات و فناوریهایی که روش مصرف موسیقی، تلویزیون، فیلم و کتاب را تغییر دادند جایزه ای را دریافت خواهد کرد."

جادوگر اپل پنجم اکتبر سال 2011 در سن 56 سالگی در اثر ابتلا به سرطان درگذشت

شهدا را یاد کنیم با ذکر یک صلوات

 

اظهار دوستی به مردم نیمی از خرد است.امیرالمومنین علی(ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی